У чому небезпека анацидного гастриту?

Захворювання органів травлення негативно впливають на діяльність всього організму, знижуючи якість життя хворого. Одним з таких захворювань виступає антацидний гастрит, якому супроводжує запалення шлунка.

Це захворювання носить хронічний характер і виражається в обмеженою виробленні соляної кислоти обкладочнимі клітинами. При цьому недугу шлункова кислота практично не продукується, за рахунок чого відбувається аутоімунне ураження клітин, що викликає їх атрофію.

Саме тому ця форма недуги фактично вважається атрофічним гастритом.

Опис

антацидний гастрит - це таке захворювання шлунка хронічного характеру, для якого властива відсутність соляної кислоти в органі через атрофії клітин, що відповідають за її вироблення.

у нормі в тому відділі шлунка, де виробляється кислота , рівень рН повинен бути 1,6-2,0. При гастриті анацидном він виростає до 5-7, що представляє серйозну небезпеку для здоров'я людини, оскільки відсутність кислоти сприяє зараженню органу бактеріями, в результаті чого відбувається запальний процес і розвиток різних патологій.

При зниженій кислотності в шлунку білки практично не розщеплюються, а продукти їх розпаду нерідко призводять до утворення онкології. Також спостерігається зниження моторики кишечника і шлунка, що приводить до утворення запорів. Все це призводить до патологічних змін органа і ослаблення імунітету.

Етіологія і епідеміологія

Хронічний гастрит вражає близько половини дорослого населення планети, при цьому антацидний гастрит є не таким поширеним і може спостерігатися в 29% серед усіх хвороб шлунка. З віком пацієнта збільшуються частота і вираженість патологічних змін в органі. У медицині встановлено, що дане захворювання часто призводить до розвитку онкології.

Так, при тривалому перебігу захворювання рак тіла шлунка розвивається у 1% хворих. У чотирьох випадках з п'яти розвиток недуги пов'язане з бактерією Хелікобактер, при цьому гастрит найчастіше проявляється у дорослих людей як жіночого, так і чоловічої статі. Але є випадки розвитку захворювання у дітей дошкільного та шкільного віку.

Причини

В сучасний час причини розвитку патології вивчені недостатньо. Медики припускають, що відсутність соляної кислоти в шлунку може відбуватися через порушення обміну речовин. Також захворювання може провокувати патологія репарації шлунковогоепітелію, яка виникла на генетичному рівні під впливом безлічі факторів.

Тому захворювання може передаватися у спадок. Також гіперакцідний гастрит, яка не лікувався, з часом змінюється анацидного, оскільки більшість клітин через надлишок кислоти відмирає, кислотність спочатку приходить в норму, а потім знижується до аномальних меж.

Серед найбільш частих причин, які можуть провокувати появу недуги, відносять:

 • Генетична схильність, спадковість;
 • Регулярне вживання нездорової їжі;
 • Постійне недотримання режиму харчування;
 • вживання кави, алкоголю і нікотину;
 • Частий прийом медикаментозних препа АТОВ;
 • Алергії, порушення імунної, нервової або ендокринної систем;
 • Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту або ЛОР-органів;
 • Поразка інфекціями, грибками, хвороботворними бактеріями; | || 105
 • Неправильное лечение гастрита, что приводит к его превращению в хроническую форму.

Психотерапевти стверджують, що розвиток захворювання впливає постійна негативна емоційна обстановка під час прийому їжі.

Сидячая работа
в групу ризику входять останнім часом все більше молодих людей, які працюють тривалий час в сидячому положенні.

Симптоми і ознаки

Низька кислотність в шлунку сприяє активному розмноженню хвороботворних мікробів в кишечнику, тому у хворого може спостерігатися больовий синдром в животі, діарея або запор, метеоризм.

антацидний гастрит - це недуга , який часто супроводжується гострими кишковими інфекціями, так як захисна функція шлунка ослаблена.

у людини також виникають порушення в засвоєнні білка і заліза, що може призводити до розвитку анемії, що супроводжується онімінням мови і пальців, жовтуватим відтінком шкіри, ощущен ем печіння.

Читайте також: & nbsp; Опис змішаного гастриту і корисні рекомендації лікування

Дуже часто антацидний гастрит симптоми має наступні:

 1. Наліт на мові сірого кольору;
 2. Погіршення або повна втрата апетиту;
 3. Метеоризм і відрижка, що супроводжується неприємним запахом, металевий присмак на язиці;
 4. Слабкість, запаморочення, тяжкість і дискомфорт в животі після їжі;
 5. Боли в верхней части живота;
 6. Неприйняття організмом продуктів, багатих білками, запор або діарея.

Якщо захворювання не лікувати на початковій стадії розвитку, то симп томатика посилюється, з'являються такі ознаки:

 • Дуже сильне схуднення;
 • Посилення больового синдрому, який носить оперізуючий характер;
 • Дисбактеріоз, недокрів'я;
 • Развитие холецистита или панкреатита.
Нарушение пищеварения
Порушення травного процесу призводить до того, що в організмі не вистачає мінералів, вітамінів і білків. В результаті цього волосся, нігті стають сухими і ламкими, кров'яний тиск знижується, з'являється тахікардія і запаморочення.

антацидний гастрит у дітей

У дитячому віці це захворювання розвивається через неправильне раціону харчування . Дуже часто діти дізнаються, що таке антацидний гастрит в школі, коли змінюється їх режим дня і харчування, підвищуються навантаження. У маленьких дітей недуга може з'явитися при вживанні будь-якої їжі, оскільки формування шлунково-кишкового тракту закінчується тільки до семи років.

Недостатньо сформований організм може вражати невелика кількість хвороботворних бактерій, так як обсяг соляної кислоти в шлунку у дитини невеликий, а сам орган має недостатню активність. Все це може призводити до подразнення епітелію шлунка і викликати гастрит.

Зазвичай антацидний гастрит у дітей вказує на наявність в організмі іншого хронічного запального процесу, який протікає мляво, тому батькам рекомендується показати дитину лікарю. Причиною появи даного захворювання можуть стати також хвороби печінки, кишечника, підшлункової залози, а також алергії, наявність глистів, тривалий прийом медикаментів.

Виявляється недуга болями в животі, які виникають після прийому їжі, нудотою і блювотою, неприйняттям молочних страв, емоційною збудливістю.

Лечение детей
Своєчасне і правильне лікування дітей призводить до відновлення функцій шлунка.

Діагностика

При підозрі на даний недуга рекомендується встановити і інші зміни в організмі, щоб побачити мірою важливо ь ураження слизової шлунка, виявити анемію і наявність інфекцій. Повний діагностування сприяє визначенню причин захворювання.

До основних методів діагностики відносять:

 1. Лабораторні аналізи крові;
 2. Вивчення вмісту шлунка, виявлення бактерії хелікобактер;
 3. Пункція кісткового мозку на визначення анемії;
 4. Біопсія слизової шлунка;
 5. Аналіз на визначення рівня кислоти в слизовій шлунка;
 6. Фиброгастроскопия і рентгенографія шлунка;
 7. Дихальний тест на виявлення уреази.

Всі дані методи діагностування дають можливість виявити причину розвитку захворювання і поставити точний діагноз, а також зробити точні прогнози болезн .

Лікування

антацидний гастрит лікування передбачає медичними препаратами, які усувають напади болю, стимулюють вироблення соляної кислоти в шлунку або замінюють її. Також хворому приписують ферменти, які сприяють нормалізації травлення і моторики шлунка. Якщо спостерігається анемія, лікарі призначають вітамін В12 і залізо.

При наявності в організмі бактерії Хелікобактер слід приймати антибіотики протягом семи днів. Щоб усунути прояв діареї і метеоризму, хворому призначають спазмолітики, сорбенти, прокинетики, пробіотики та інше.

Лікування повинно бути тривалим, оскільки захворювання має хронічну форму. У деяких випадках терапія може носити довічний характер. При цьому періодично хворий повинен проходити обстеження для виявлення прогресування або регресу процесу атрофії на слизовій шлунка.

Читайте також: & nbsp; Як лікувати гастрит не виходячи з дому?

Дієта

Крім медикаментозної терапії призначається дієта при анацидном гастриті, в основі якої лежить механічне і хімічне щадіння слизової оболонки шлунка . Пацієнту дозволяється вживати в їжу все овочі і фрукти, макаронні вироби, крупи і молочні продукти, а також соки, нежирне м'ясо і рибу, сірий хліб.

З раціону виключаються всі продукти, які викликають газоутворення і діарею, спеції , алкоголь. Від усіх шкідливих звичок необхідно відмовитися. Їжу необхідно добре пережовувати, їсти рекомендується часто, але невеликими порціями, в один і той же час.

Рацион при гастрите
Правильний раціон сприяє виділенню необхідної кількості соляної кислоти, усуває запалення, підвищує моторику шлунка.

Народна медицина

Крім дієти і медикаментів при лікуванні анацидного гастриту застосовуються трави. Але таке лікування буде ефективним тільки тоді, коли воно буде використовуватися тривалий час (до трьох років) разом з медикаментозними засобами.

Як народної терапії застосовують відвари трав і рослин. Це може бути, наприклад, звіробій, деревій, кропива та інше. Одну ложку трави заливають двома склянками окропу і настоюють близько десяти хвилин. Відвар вживають в теплому вигляді, його п'ють по сто грамів тричі на день до їди.

Дуже хорошим засобом для лікування гастриту є масло обліпихи. Воно містить антиоксиданти, які сприяють зниженню негативного впливу токсинів, а також захищають слизову оболонку шлунка. Масло має обволакивающим і жовчогінну дію. Його приймають три рази в день по одній чайній ложці до їди. Вживати даний продукт необхідно не менше трьох тижнів.

Сок из капусты
Для стимуляції апетиту рекомендується пити капустяний сік. Листя овоча подрібнюють і добре віджимають з них сік, який п'ють по сто грамів перед їжею.

Прогноз

Оскільки дане захворювання є хронічним, повністю воно не виліковується. Основна мета лікування полягає в стабілізації стану хворого на протязі всього його життя. Якщо цього не робити, то можливий розвиток ускладнень, небезпечних для здоров'я і життя.

антацидний гастрит може спровокувати розвиток панкреатиту або холециститу, анемії, виснаження організму та інше. Але найстрашнішим наслідком захворювання виступає рак шлунка.

Щоб уникнути таких небезпечних наслідків, необхідно при прояві перших ознак звертатися до медичної установи для проходження обстеження, постановки діагнозу і призначення ефективного лікування.

Профілактика

З метою профілактики гастриту рекомендується не порушувати режим харчування, вести здоровий спосіб життя. Особливу увагу слід приділяти стану своєї нервової системи, оскільки нервова напруга і стреси провокують розвиток патології.

Також рекомендується стежити за гігієною ротової порожнини, проводити своєчасне лікування зубів. Якщо захворювання почало розвиватися, необхідно дотримуватися дієти. А найголовніше - потрібно звернутися до лікаря, який підкаже, що потрібно робити в цьому випадку. Батьки повинні стежити за здоровим і правильним харчуванням своїх дітей, щоб в майбутньому у них не виникло ніяких проблем зі здоров'ям.

антацидний гастрит - це серйозне захворювання, яке може перерости в онкологію. Але це спостерігається тільки у 1% людей, які вчасно не звернулися до медиків. Тому лікарі настійно рекомендують стежити за своїм здоров'ям, при перших підозрах на хворобу треба пройти обстеження, щоб встановити причину недуги.

Хоча хвороба і має хронічну форму, прогноз має в загальному сприятливий, якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Особливо це стосується тих, хто має спадкову схильність.

Посилання на основну публікацію