Діагностика та лікування антрум гастриту

Сегодня заболевания желудка наблюдаются у половины жителей планеты. Этот орган устроен так, что нижняя его часть, которая имеет кислую среду, выступает переходным элементом между кишечником, имеющим щелочную среду, и средним его отделом. Этот элемент назван антральным отделом желудка, он имеет эпителий из клеток слизистой железы, что вырабатывают слизь и бикарбонаты, которые нужны для приобретения пищей щелочной реакции при поступлении ее в кишечник. Слизь при этом защищает орган от кислоты. Когда образуется антрум гастрит, нарушается процесс приобретения пищей щелочной реакции, и ее дальнейшее продвижение в кишечник. Соляная кислота начинает сильно вырабатываться, способствуя образованию на слизистой органа рубцов.

Воспаление слизистой антрального отдела желудка
Запалення слизової антрального відділу шлунка, що порушує її морфологічну структуру і секреторну функцію, називається антрум гастритом

Опис

Рассматривая антрум гастрит, что это такое, как его лечить, необходимо отметить: патология эта представляет собой недуг антрального отдела желудка, которая носит воспалительный характер и обуславливается нарушением строения эпителия и его функциональности. Недуг часто развивается без какой-либо симптоматики, перерождаясь в эрозивный гастрит, что является состоянием, которое наблюдается перед развитием язвенной болезни. Данную патологию в медицине относят к гастритам группы В, которые имеют причину развития, связанную с попаданием в организм бактерии Хеликобактер, что вызывает воспаление.

причини

Вивчаючи, що таке антрум гастрит, медики прийшли до висновку, що передбачає існування різних причин його виникнення, як зовнішніх, так і внутрішніх . Однією з головних ролей в появі захворювання грає бактерія Хелікобактер, яка впроваджується в слизову шлунка, викликаючи запальний процес і руйнування тканин органу. При цьому припиняється зниження антральним відділом кислотності шлункового соку, а соляна кислота руйнує процес ферментації їжі.

Хеликобактер пилори
Хелікобактер пілорі - одна з можливих причин освіти антрум гастриту
Дане захворювання передається у спадок, також воно може розвиватися на фоні зниженого імунітету, коли організмом виробляються антитіла до своїх же клітин

Серед зовнішніх причин розвитку патології на першому місці стоїть неправильний раціон харчування. Регулярне вживання неякісної їжі часто призводить до виснаження клітин антрального відділу, а також збільшення показника кислотності. Прийом антибактеріальних препаратів також сприяє розвитку недуги, оскільки такі кошти отруюють клітини органу, викликаючи атрофію його стінок. Чимале значення в появі хвороби відіграють постійні стреси та емоційні навантаження, які призводять до того, що НС людини втрачає здатність регулювати судини, в результаті чого кровотік порушується, викликаючи некроз клітин. Стосується це і шкідливих звичок, які негативно позначаються на діяльності всіх органів і систем.

Форми патології

Залежно від особливостей протікання хвороби виділяють такі форми патології:

 1. гострий гастрит антрума, що характеризується появою за короткий час захворювання, що має яскраву симптоматику. Або ж це загострився хронічний гастрит, що розвинувся внаслідок негативного впливу факторів ризику на людський організм.
 2. Хронічний антрум гастрит, обумовлюється наявністю самостійної хвороби, що спостерігається великий часовий період, протягом якого відбуваються періоди загострення і ремісії. Ця форма недуги вважається запущеної, при цьому можлива поява величезної кількості рубців і змінених ділянок епітелію органу.

Різновиди

У медицині прийнято виділяти кілька видів даної патології в залежності від її морфології: || | 87

 1. Поверхностный антрум гастрит, что развивается вследствие попадания в желудок бактерии Хеликобактер, которая способствует нарушению функции желез, повышению кислотности. При этом верхний слой эпителия поражается без возникновения рубцевания. Болезнь характеризуется появлением болевого синдрома, изжоги и отрыжки.
 2. Ерозійний, який розвивається слідом за поверхневим гастритом, якщо його не лікувати. У цьому випадку на верхньому шарі епітелію шлунка з'являються ерозії, які можуть зачіпати залози. У міру їх збільшення утворюються рубці і відкриваються кровотечі.
 3. Гіперпластичний гастрит, що характеризується ущільненням деяких ділянок епітелію з перетворенням його клітин в кісти і поліпи.
 4. Вогнищевий антрум гастрит, який має хронічну форму і вражає велика кількість ділянок епітелію шлунка. Ці ділянки з часом атрофуються.
 5. Атрофічний антрум гастрит проявляється в повній зміні епітелію шлунка, коли секреторна функція залоз зникає, виникає неможливість перетравлення їжі. Медики відносять хронічний атрофічний антрум гастрит до такого стану, що спостерігається перед появою ракової пухлини.
Читайте також: & nbsp; Симптоми захворювання біліальний рефлюкс гастрит

Симптоми і ознаки

На початковій стадії розвитку антрум гастрит має слабо виражену симптоматику, підскоки її розвиток вимагає тривалого періоду часу. В результаті утворення даної патології відбувається порушення травлення, що обумовлюється вагою в животі, втратою апетиту, нападами больовими відчуттями, порушенням стільця, а також кислої або тухлої відрижкою.

резкая боль в области желудка
Якщо через півтори години після прийому їжі виникає різкий біль в області шлунка, це може бути симптомом антрум гастриту

надалі симптоматика посилюється, з'являються такі ознаки захворювання:

 • Больовий синдром, що виникає через півтори години після прийому їжі;
 • Неприятный привкус во рту, изжога;
 • Блювота, діарея або запори, метеоризм;
 • Освіта кровотеч або Мелен;
 • Зниження імунітету, зниження працездатності, погане самопочуття;
 • Зниження кров'яного тиску, гіпотонія;
 • Блідість шкірних покривів або придбання шкірою сірого відтінку;
 • Порушення серцевого ритму.

Діагностика

Эффективность лечения зависит от правильности постановки диагноза. Для цього медики застосовують інструментальні, диференціальні та лабораторні методи діагностування захворювання. Перш за все, проводять дослідження крові і калу. Робиться це для виявлення бактерії хелікобактер, вивчення протікання процесів перетравлення їжі та засвоєння поживних речовин, наявності або відсутності запального процесу, а також для виявлення крові в калі.

Далі проводиться ФГДС, в основі якої лежить вивчення антрального відділу органу шляхом введення в нього оптичної трубки. Це дає можливість оцінювати стан епітелію шлунка, визначити наявність рубців або ерозій. При проведенні цієї методики існує можливість взяти матеріал для біопсії, щоб виявити можливий розвиток ракової пухлини.

Обов'язковою аналізом є визначення кислотності шлунка, оскільки лікування гастриту передбачає застосування антацидних препаратів. Також лікарі проводять дослідження за допомогою МРТ, КТ та рентгенографії. Все це дозволяє побачити зміни, що відбуваються в шлунку хворого.

Лікувальні заходи

Лікування антрум гастриту є процесом тривалим , який включає такі заходи, як медикаментозна терапія, особлива дієта, народна медицина і зміцнення імунітету.

Комплексний підхід забезпечує ефективність лікування, попереджає ризик розвитку серйозних ускладнень і летального результату

Укрепление иммунитета - важная составляющая комплексного лечения Перш за все, курс лікувальних заходів спрямований на знищення бактерії хелікобактер в організмі бол ьного. Якщо цього не зробити всі інші методи терапії виявляться малоефективними. Для цього застосовуються антибактеріальні засоби. Для зниження кислотності використовують антациди - кошти, що обволікають слизову оболонку шлунка, при больовому синдромі - знеболюючі препарати або спазмолітики. Також для відновлення мікрофлори кишечника лікар виписує пробіотики. Обов'язковою умовою лікування є вживання ферментів ми протиблювотних медикаментів.

Для відновлення епітелію шлунка і нормалізації його функцій застосовується вітамінотерапія, а також препарати, що мають здатність в найкоротші терміни регулювати рівень кислотності, стимулювати регенерацію клітин і приводити в норму моторику шлунка.

Читайте також: & nbsp; Лікування і профілактика осередкового атрофічного гастриту

Народна медицина

Застосовувати засоби народної медицини для лікування патології необхідно тільки після консультації лікаря, оскільки багато трави можуть бути несумісними з антибіотиками. Дуже часто антрум гастрит лікування народними засобами передбачає таке, що сприяє відновленню функцій органу. Досвідчений медик підкаже, які можна вживати відвари і настої. Такі лікарські трави, як м'ята, ромашка і фенхель, сприяють заспокоєнню шлунка і нервової системи.

Квітки календули надають на епітелій шлунка загоює ефект, вони здатні купірувати запальний процес. Для цього дві ложки квітів, попередньо подрібнених, заливають склянкою окропу і настоюють близько трьох годин. Вживають відвар за півгодини до їди тричі на день.

Прополіс на спирту є найдієвішим засобом, яке здатне нейтралізувати негативну дію мікробів на слизову оболонку, а також усунути запалення. Для приготування спиртової настоянки беруть сто грамів води і тридцять крапель прополісу аптечного 30%. Цю суміш вживають чотири рази на день та одну годину до їди.

Масло обліпихи також благотворно впливає на епітелій шлунка, сприяючи відновленню пошкоджених клітин і секреторної функції органу. Одну ложку такого масла розчиняють в стакані молока і приймають всередину. Засіб обволікає слизову шлунка, захищаючи її від роздратування.

Дієта і харчування при гастриті

Важливу роль при лікуванні гастриту грає дієтотерапія, заснована на здоровому і правильному харчуванні. Їжа при цьому не повинна викликати підвищене вироблення шлункового соку. Лікарі наполягають їсти невеликими порціями, але часто і регулярно. З раціону виключають гострі, копчені, смажені і жирні страви, алкоголь і газована вода, міцний чай і каву, а також сирі овочі, часник і гострі приправи, випічку і виноград.Продукты готовить рекомендуется на пару, тушить или варить

Корисними якостями наділені трав'яні чаї, компоти і киселі. Також вживати можна каші на воді, відварене пісне м'ясо, овочеве пюре. Всі фрукти і овочі перед приготуванням потрібно добре мити. Дана дієта сприяє полегшенню перебігу хвороби, а також попередження появи ускладнень. При недотриманні режиму харчування лікування гастриту буде малоефективним.

У міру згасання симптоматики дієта може стати менш жорсткою, але її дотримуватися необхідно тривалий період часу. У рідкісних випадках лікарем може бути призначено лікувальне голодування. Разом з особливою дієтою рекомендується дотримуватися правил гігієни.

Прогноз і профілактика

При своєчасному лікуванні і дотриманні всіх правил і рекомендацій прогноз може бути позитивним. Виняток становить атрофічний антрум гастрит, який нерідко призводить до розвитку ракової пухлини. Сучасні методи лікування дають можливість вилікувати захворювання в гострій його стадії. При хронічному гастриті можливо дотримання дієти все життя щоб не допустити розвитку рецидивів.

соблюдение режима питания и сна
Профілактичні заходи зводяться до дотримання режиму харчування і сну
Люди, що генетично схильні до цього захворювання, повинні уважно стежити за своїм здоров'ям, а також гігієною ротової порожнини

При перших підозрах на гастрит потрібно пройти обстеження у медичному закладі, де фахівець поставить точний діагноз і призначить відповідне лікування.

Антрум гастрит є серйозною патологією, яка може привести до летального результату, якщо на нього не звертати уваги і не займатися лікуванням . Самолікування в даному випадку протипоказано. Правильно підібрані терапевтичні методи лікування і дієта сприяють усуненню симптомів захворювання і нормалізації всіх функцій шлунка.

Посилання на основну публікацію