З яким гастритом не беруть в армію?

гастрит - хвороба, яка вражає все більше людей через сучасного способу життя: неправильне харчування, перекусів на ходу, достатку жирної, гострої та солоної їжі. Викликати захворювання можуть багато чинників, так, гастриту найбільш схильні люди, що знаходяться в постійному стресі, які зловживають алкоголем і тютюновими виробами.

Ризик виникнення ніяк не залежить від віку хворого, захворювання діагностують і у дорослих, і у дітей. Гастрит часто діагностується при проходженні обстеження на питання придатності, в зв'язку з чим призовники часто запитують - чи беруть в армію з гастритом.Берут ли в армию с гастритом

Однозначну відповідь на це питання дати складно через те , що захворювання може розвиватися по-різному мати різні наслідки.

Так, в армію з хронічним гастритом не беруть, призовнику дається відстрочка, призначається постільний режим і медикаментозна терапія. Відстрочка буде діяти аж до повного одужання, після цього юнак отримає право відслужити в армії.

Якщо гастрит має гостру форму захворювання, а також відрізняється розвитком серйозних ускладнень, хворий визнається недієздатним і звільняється від служби. Ні в якому разі служба не дозволяється, якщо у призовника гастрит переріс в виразку.

Сьогодні ми поговоримо про категорії придатності призовника, розповімо, при яких захворюваннях дається та чи інша категорія, а також відповімо на питання, яке цікавить всіх призовників - беруть в армію з гастритом чи ні.

Категорії придатності для служби в армії

Категории годности для службы в армии

На даний момент прийнято виділяти п'ять категорій придатності призовника для служб в збройних силах:

 1. Категория «А» — призывник полностью годен к прохождению военной службы без ограничений;
 2. Категорія «Б» - служба в армії дозволена з обмеженнями;
 3. Категорія «В» - призовник може служити тільки в певних військах;
 4. Категорія « Г »- призовник визнається тимчасово непридатним до моменту одужання після діагностованого захворювання;
 5. Категорія« Д »- служба в армії не дозволяється.
Призовникам з гастритом і гастродуоденітом присуджується категорія« Б », при цьому хвороба практично не має загострень і характеризується малозначущими розладами.

Якщо у призовника почали розвиватися серйозні ускладнення, військово-лікарська експертиза присуджує категорію «В». Варто відзначити, що домогтися від комісії даної категорії при гастриті досить складно.

В армію з гастритом не беруть тільки в тому випадку, якщо призовник представляє комісії документи, що підтверджують необхідність проходження лікування як мінімум два рази на рік. В даному випадку призовник зараховується в запас і призивається лише у воєнний час.

Коли ускладнення починають розвиватися безпосередньо під час служби в армії, призовнику присвоюється категорія «Г», він направляється на проходження терапії і тимчасово звільняється від служби в армії.

Читайте також: & nbsp; Симптоматична картина при загостренні гастриту

Хвороби категорії «Д»

При деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту хворий отримує категорію «Д» і позначку в військовому квитку про те, що він не підходить для проходження служби в армії.

у військкоматі такі хворі обов'язково проходять медичне обстеження, на підставі якого оцінюється тяжкість перебігу захворювання, при необхідності призовника скеровують на додаткові обстеження. Список хвороб, при яких служба в армії категорично заборонена, регулюється чинним законодавством РФ.

Список захворювання категорії «Д» знаходиться у відкритому доступі, тому завжди можна заздалегідь дізнатися, чи підходите ви для служби в армії чи ні. Однозначно можна сказати, в армію з гастритом точно не беруть, якщо в шлунку почали з'являтися виразкові утворення.

Хронічний гастрит

Хронический гастрит

Чи беруть в армію з хронічним гастритом? На даний момент саме ця форма захворювання вважається найбільш поширеною, вона фіксується у 70% юнаків призовного віку. Така поширеність зумовлена ​​способом життя сучасної молоді, пристрастю до шкідливих звичок (паління і зловживання спиртними напоями).

Нижче ми постараємося описати, наскільки небезпечно захворювання для організму.

Хронічний гастрит характеризується появою наступних симптомів:

 1. В области брюшной полости появляются острые либо ноющие боли, в основном болезненные ощущения связаны с приемом пищи;
 2. Після їжі у хворого з'являється печія або відрижка, в деяких випадках прийом їжі супроводжується блювотою і нудотою;
 3. У пацієнта спостерігаються проблеми з апетитом;
 4. Можливо розлад шлунка, особливо після жирної їжі.Расстройство желудка, особенно после жирной пищи
найчастіше всег про запалення стінок шлунка викликає бактерія хелікобактер. Ускладнює стан пацієнта пристрасть до шкідливої ​​їжі, часті стреси і спадкова схильність.

Після появи описаних вище симптомів необхідно звернутися за медичною допомогою і пройти повне обстеження. Перш за все, необхідно здати в лабораторію аналіз калу і сечі, дані дослідження допоможуть виявити наявність або відсутність запального процесу в організмі.

При проблемах зі шлунком в пробах калу присутні залишки неперетравленої їжі, на пізніх стадіях захворювання - вкраплення крові . На другому етапі пацієнти направляються на ендоскопічне обстеження шлунка і кишечника на наявність бактерії хелікобактер.

Серйозний аналіз хронічного гастриту дозволяє зробити вводи про те, що хвороба ніяк не впливає на службу в армії. Незважаючи на те, що захворювання заподіює хворому дискомфорт, лікувати його цілком успішно можна на будь-якій стадії. Відстрочка пацієнту буде покладена пацієнту лише в разі, якщо гастрит переросте в виразку.

Поверхневий гастрит

Поверхностный гастрит

чи беруть в армію з поверхневим гастритом? Захворювання відрізняється тривалим перебігом, незважаючи на те, що уражаються лише поверхневі оболонки слизової шлунка, порушуються багато функцій органу. Іноді ураження переходять на дванадцятипалу кишку, в цьому випадку хвороба носить захворювання «ерозійних Бульби».

Читайте також: & nbsp; Діагностика і лікування Поверхневого бульбіта

Поверхневий гастрит діагностується у 50% населення світу у віці від 24 років, при цьому вражає проблема в основному жінок.

Спровокувати розвиток захворювання можуть такі чинники:

 • Надмірне вживання лікарських препаратів;
 • Жирна, солона, гостра їжа;
 • Зловживання алкогольними напоями;
 • Куріння ;
 • Хімічні опіки слизової оболонки шлунка.

У зоні ризику знаходяться пацієнти з проблемами в серцево-судинній системі і системі кровообігу, хворі на цукровий діабет.

При поверхневому гастриті часто відбуваються загострення захворювання. В цьому випадку пацієнти скаржаться на появу ниючих і колючих болей в області черевної порожнини, на печію і відрижку з кислим присмаком, на розлади стільця.

Якщо призовник скаржиться на зазначені симптоми, лікарсько-військовою комісією призначається ряд обстежень, які допомагають підтвердити або спростувати діагноз. Обстеження проводиться тими ж методиками, що і при хронічному гастриті.

Чи беруть в армію з поверхневим гастритом? При цій формі захворювання показано дотримання спеціального режиму і дієтичне харчування. В умовах армії для призовника можуть бути створені такі умови без особливих проблем, тому найчастіше хворі допускаються до проходження служби в армії.

ерозійних гастрит і армія

Эрозийный гастрит

На відміну від описаних вище форм захворювання , при ерозивному гастриті найбільш вірогідний ризик появи виразки шлунка.

Якщо на першій стадії ураження мають невеликий розмір і практично не доставляють пацієнтові дискомфорту, то при подальшому розвитку захворювання вони починають збільшуватися в розмірах, завдають хворому сильну біль і порушують функції роботи шлунка.

Викликати ерозію стінок шлунка може неконтрольований прийом лікарських препаратів, особливо знеболюючих і стероїдних гормонів, зловживання алкогольними напоями.

Чи беруть в армію з ерозивні гастритом? Як і в попередніх двох випадках, дати однозначну відповідь на це питання досить проблематично, найчастіше позначка «не придатний» у військовому квитку ставиться, коли є ризик утвореннях виразок на поверхні шлунка. Якщо ерозійних гастрит не несе ніякої небезпеки для пацієнта, ніяких протипоказань для служби в армії немає.Берут ли в армию с эрозивным гастритом

Сьогодні ми зупинилися на питаннях, чи можна служити в армії з гастритом.

Саме захворювання не є протипоказанням для служби, однак якщо у пацієнта на тлі гастриту розвиваються серйозні ускладнення, його можуть направити на лікування з тимчасової відстрочкою або зовсім заборонити службу в армії.
Посилання на основну публікацію