Лікування Еритематозні гастропатии - суть патології, причини та діагностика

Еритематозна гастропатия є поява запалених ділянок на повер хности шлунка. Дане порушення супроводжується больовими відчуттями, які зазвичай виникають в центрі живота. Щоб виявити запалення, проводять спеціальну діагностику. За її результатами лікар призначає адекватне лікування.

Суть патології

Багато людей цікавляться: еритематозна гастропатія - що це таке? По суті, патологія є почервоніння слизових тканин шлунка, яке діагностується під час виконання фиброгастродуоденоскопии. Дана аномалія може супроводжується набряками епітелію, підвищенням чутливості, надмірної виробленням слизу.

Даний ендоскопічний синдром обумовлений впливом різних факторів на слизові покриви органів травлення. В результаті це призводить до утворення еритем - почервоніння, спровокованих припливом крові до ураженої області. Дані дефекти локалізуються на поверхні і не призводять до ураження глибоких структур.

Даний стан не можна назвати захворюванням, проте воно часто виникає при поверхневому еритематозному гастриті . У цій ситуації гастропатия присутній довгий час. Якщо вчасно не розпочати лікування, є ризик розвитку досить серйозних патологій. Однією з них є виразкова хвороба.

Органы пищеварения
При виявленні почервоніння епітелію може виникати необхідність в проведенні додаткових діагностичних процедур, за допомогою яких можна виявити бактеріальну інфекцію і визначити кислотність. В окремих ситуаціях може виникати потреба в біопсії уражених ділянок.

Причини

Почервоніння слизових покривів шлунка обумовлено впливом негативних факторів зовнішнього середовища або аномальних змін в організмі. До появи патології подає таке:

  1. Порушення в харчуванні. Подразнення шлунка може бути обумовлено вживанням жирних, смажених і гострих продуктів;
  2. Надмірне вживання спиртного і куріння;
  3. Тривалі перерви між прийомами їжі. У шлунку виробляється соляна кислота, яка потрібна для перетравлення їжі. Якщо шлунок порожній, дана речовина призводить до ураження його стінок. Це стає причиною почервоніння;
  4. Застосування лікарських препаратів. До причин даної форми гастропатии відносять вживання аспірину та нестероїдних протизапальних ліків;
  5. Патогенні мікроорганізми і грибкова інфекція. Найчастіше причиною стає вплив бактерії хелікобактер пілорі. В даному випадку терапія повинна бути спрямована на усунення провокуючого фактора;
  6. Постійне потрапляння вмісту кишечника в шлунок. Це викликає почервоніння і розвиток атрофічних процесів.

Причины эритематозной гастропатии

Класифікація

Ключовим діагностичним методом недуги є фіброгастродуоденоскопія. Це найнадійніший метод виявлення почервоніння травної системи. В ході процедури лікар за допомогою особливого приладу - ендоскопа - проводить огляд стравоходу, порожнини дванадцятипалої кишки і шлунку. Іноді виникає необхідність в заборі матеріалу для проведення гістології.

Під час виконання фиброгастродуоденоскопии фахівець оцінює різні параметри пошкодження слизового покриву травної системи. Це допоможе поставити точний діагноз і оцінити стан людини. Залежно від цього виділяють різні види гастропатии.

фиброгастродуоденоскопия

По області локалізації аномального процесу існують такі форми недуги:

  • Очаговий гастропатия - характеризується обмеженим пошкодженням тканин. В даному випадку запалення вражає лише незначну ділянку слизового покриву. Така аномалія досить рідко трансформується в гастрит. Вона з'являється в залежності від порушень харчування або стає реакцією на застосування деяких ліків.
  • Поширена або дифузна еритематозний гастропатия - володіє розлитим характером. У такій ситуації еритеми локалізуються в різних відділах органу і вражають значні поверхні тканин. Якщо вчасно не почати терапію, є ризик негативних наслідків - гастриту і виразки.

Залежно від тяжкості запального процесу виділяють такі види недуги:

  1. Еритематозна гастропатия 1 ступеня запалення - для неї характерні початкові прояви ушкодження епітелію органу. Симптоми занедбаності патології відсутні.
  2. Еритематозна гастропатия 2 ступеня запалення - характеризується прогресуванням процесу. Це обумовлено триваючим впливом факторів. У такій ситуації процес набуває хронічного характеру.
Читайте також: & nbsp; Запалення шлунка при дифузному гастриті - симптоми, діагностика та методи лікування

Крім цього, існують інші різновиди патології. Для кожної з них характерні певні особливості.

Еритематозна гастропатия антрального відділу

Цей відділ локалізується в нижній частині шлунка. Його завдання полягає в змішуванні їжі і підтримці кислотно-лужної рівноваги в нормі. Внаслідок ураження даної зони сповільнюється переміщення їжі через пилорический відділ в дванадцятипалу кишку. Це спричиняє появу застійних процесів і початок бродіння.

Рак желудка
Якщо відразу не приступити до терапії даного порушення, еритематозна гастропатія антрума призведе до негативних наслідків. Одним з них стає злоякісне ураження шлунка.

Еритематозна ерозивно гастропатия

Цей різновид патології супроводжується гіперемією і появою поверхневих ерозій. Їх теж виявляють за допомогою проведення ендоскопічного обстеження.

Патологія може мати гострий або хронічний характер. У першому випадку розмір ерозій не перевищує 2 мм. При усуненні провокуючого фактора вони гояться протягом 7 днів. Хронічний процес супроводжується утворенням досить великих дефектів - більше 7 мм.

Цей різновид недуги є результатом травматичних ушкоджень, стресових ситуацій, надмірного вживання спиртних напоїв. Також причинами є опіки, цукровий діабет, недостатність нирок, серця і печінки, вживання аспірину і преднізолону.

Надлишкова вироблення кислоти призводить до порушення кровообігу в слизовому шарі органу. До симптомів недуги відносять кислу відрижку, печію, больовий синдром. Також обидві патології супроводжуються появою тяжкості в правому підребер'ї і метеоризмом.

Антибиотики
Щоб впоратися з недугою, потрібно усунути провокуючий фактор. Для цієї мети застосовують антибіотики, цітопротектори, антациди. Також можуть використовуватися препарати для поліпшення кровообігу.

Застійна еритематозна гастропатія

Дана форма гастропатии характеризується порушенням роботи травних органів. Зазвичай її симптоми мають виражений характер, тому їх складно помітити на тлі основного недуги.

До провокуючим факторів цієї форми гастропатии відносять виразкову хворобу, куріння, надмірне вживання спиртного, інфікування бактерією хелікобактер пілорі. Патологія супроводжується ерозивно-виразковими дефектами на поверхні слизового покриву. Вони пов'язані з ослабленням захисних характеристик слизового секрету і порушенням кровообігу.

Виявити застійні процеси допомагають множинні пошкодження слизового покриву. Вони утворюються на тлі повної відсутності больового синдрому та диспепсичних явищ. Іноді обидві патології супроводжуються появою печії, відчуття тяжкості після їжі, відрижки, нудоти.

Патологии почек и печени
Досить часто дана форма недуги виникає на тлі патологій нирок або печінки, пухлинних уражень підшлункової залози, портальної гіпертонії. Також провокуючими факторами можуть бути складні травми і опіки.

Клінічна картина

Патологія представляє собою гіперемію слизового покриву шлунка. Зазвичай вона є одним із симптомів гастриту. Дана аномалія може супроводжуватися такими проявами, як нудота, больовий синдром і відчуття тяжкості в шлунку, зниження апетиту, блювота.

При погіршенні апетиту спостерігається загальна слабкість і зниження маси тіла. В окремих ситуаціях у людини з'являються такі ознаки еритематозній гастропатии, як загальна стомлюваність і тривожність. Поява подібних симптомів є підставою для проведення ендоскопічного обстеження.

Якщо в результаті діагностики були виявлені симптоми ураження, яке виглядає як гіперемія, це підтверджує початковий діагноз. Почервоніння слизового покриву є симптомом запального ураження органів травлення. Щоб уникнути хронізації процесу, потрібно своєчасно приступити до терапії.

Клиническая картина

Діагностика

Щоб впоратися з недугою, дуже важливо виявити його якомога раніше. Найчастіше гастропатию діагностують при проведенні обстеження з іншого приводу. Лікар ставить висновок при виявленні морфологічних змін слизового покриву, які притаманні запалень. Це можна зробити тільки після виконання фиброгастродуоденоскопии.

Перед проведенням діагностики важливо дотримуватися цілого ряду рекомендацій. За кілька діб до виконання дослідження потрібно виключити спиртні напої, жирну їжу, газовану воду. Також слід відмовитися від куріння.

эндоскопическое обследование
В окремих ситуаціях ендоскопічне обстеження саме стає причиною розвитку еритематозній гастропатии. Даний стан називають ендоскопічним синдромом. У спеціальній терапії він не потребує.

Лікування

Темпи прогресування патології залежать від тривалості впливу вражаючих факторів на слизові покриви шлунка. Чим швидше буде виявлена ​​причина, тим швидше відновиться цілісність тканин.

Читайте також: & nbsp; Через що з'являється клубок у горлі при гастриті

Лікування еритематозній гастропатии не буде ефективним без корекції раціону. Їжу слід готувати на пару. Дуже важливо виключити дратівливі продукти. До них відносять прянощі, гострі страви, копченості, соління. Також під забороною перебувають газовані напої, кава, спиртне. Замість чорного чаю краще пити трав'яний або звичайну воду.

Основу раціону повинні складати нежирні види м'яса і риби, бульйони, киселі, рідкі каші. Також можна їсти желе, білки яєць, сир. Вся їжа повинна вживатися в теплому вигляді.

Занадто холодні або надто гарячі продукти провокують подразнення слизових покривів і призводять до спазмів гладких м'язів.

Крім дієти, слід дотримуватися певного режиму харчування. Є рекомендується з проміжком 2-3 години. Порції повинні бути невеликими - їх розмір не може перевищувати 350 м Це допоможе уникнути надмірних навантажень на органи травлення. Також не рекомендується переїдати. Надмірна кількість їжі призводить до її гниття в шлунку. Це викликає ознаки тяжкості, нудоти, відрижки.

Диета
Якщо причиною виникнення такої гастропатии є порушення харчування, тижневе дотримання дієти допоможе значно поліпшити стан людини.

Якщо почервоніння слизового покриву шлунка є наслідком застосування медикаментозних препаратів, варто виключити їх прийом або підібрати більш щадну альтернативу. Якщо зробити це не можна, потрібно додатково приймати кошти для підтримки шлунка.

Вимушене застосування ліків з категорії нестероїдних протизапальних препаратів можна поєднувати з вживанням антисекреторних ліків. До них відносять квамател, омез і інші засоби. Також рекомендується чергувати застосування дратівливих медикаментів з антацидами - альмагелем або фосфалюгель. Однак робити це дозволяється з інтервалом в 2 години. Це допоможе уникнути ослаблення терапевтичного ефекту.

Про

чень важливо повністю виключити шкідливі звички - перш за все куріння. Також потрібно мінімізувати вплив стресових факторів і нормалізувати режим роботи і відпочинку.

Медикаментозні методи підбирають в залежності від скарг людини і діагностичних параметрів. При збільшенні кислотності слід приймати інгібітори протонної помпи, які мають антисекреторним дією.

Крім цього, може виникати необхідність у використанні в'яжучих і гастропротекторних засобів - препаратів вісмуту. Нерідко застосовуються антацидні ліки, які добре обволікають органи травлення. У цю групу входять маалокс, алмагель.

алмагель

Також можна використовувати препарати, які регулюють моторику органів травлення. До них відносять ганатон. Дуже ефективні ліки, які виробляють захисне та відновлювальний вплив на шлунок. У цю категорію входять гастрофарм, гастроцепін. Якщо була виявлена ​​гелікобактерна інфекція, призначається антибактеріальна терапія.

У вкрай рідкісних ситуаціях виникає необхідність в проведенні оперативного втручання. Для цього проводиться резекція уражених зон. Доступ до них здійснюється через ротову порожнину і стравохід. Дана методика забезпечує мінімальне пошкодження тканин.

На додаток до медикаментозним методам можна використовувати ефективні народні рецепти. До них відносять рослинні відвари і настої. Обволікаючу вплив надає відвар вівса. Якщо у людини спостерігається знижена кислотність, йому показаний свіжий капустяний сік.

Еритематозна гастропатия зазвичай свідчить про неправильний спосіб життя. Вона легко діагностується і лікується. У більшості випадків впоратися з патологією допомагає дотримання дієти.

Посилання на основну публікацію