Різновиди ерозивно бульбіта

Якщо слизова дванадцятипалої кишки в районі бульбарного відділу має невластиві їй освіти в вигляді поверхневих дефектів, у че Овеков діагностують ерозивний Бульби. Розпізнати таке захворювання можна за характерними болів шлунка і кишечника до їжі. Інша назва симптому - голодні болі. Хвороба підступна, адже її початок відстежити важко через відсутність яскравої клінічної картини.

Для позбавлення від такої недуги медики спочатку використовують консервативні методи, усувають первинні захворювання і борються з бактерією Хелікобактер пілорі. Але у важких випадках фахівцям можливо знадобиться оперативне втручання, щоб видалити тканини, які не епітеллізіруются. Головну роль в терапії грає дієта при ерозивний Бульби. Це легко пояснити, адже хвороба є різновидом дуоденітів.

Детально про хвороби

Отже, діагностований ерозивний Бульби: що це таке і які зміни відбуваються в організмі хворого? Для цього слід знати будову 12-палої кишки. Її складовою частиною є цибулина або ампула. Поразка саме цього відділу і викликає розвиток такого недуги.

Під час хвороби спостерігається велика кількість зон пошкодження слизової. Вони можуть бути як поодинокими, так і згруповані в множинні запальні освіти.

Іноді до розвитку хвороби призводить потрапляння інфекції в жовчовивідні шляхи, а вони пов'язані з 12-палої кишки. Спровокувати патологію може і неправильне харчування, часті стресові ситуації. Так, розвивається ерозивний Бульби, що це таке знає пацієнт, у якого виразкова хвороба шлунка. Саме це захворювання може призвести до його розвитку.

Недуга не вибирає хворого за статевою розбіжності, вражаючи і чоловіків, і жінок з однаковою частотою. Але встановлено, що після 40 років ця недуга формується частіше в якості хронічного захворювання. Медики визначили залежність розвитку ерозивного бульбіта після гастроскопії верхніх відділів живота. Відомо, що у 3% таких пацієнтів згодом діагностують таку патологію.

Причины эрозивного бульбита

Подразнюючі фактори

Що таке Бульби ерозивний знає кожна людина, у кого в роду були встановлені такі патології. Хвороба передається у спадок. Але причини можуть бути різними, тому варто розглянути найпоширеніші:

 • Патології ендокринної та нервової системи;
 • Отруєння різного роду і причини;
 • Бактерії та інші інфекції;
 • Хвороба Крона;
 • Людські паразити (гельмінти, лямблії);
 • Сторонні об'єкти, які потрапили в шлунок.

Медики постійно говорять про заборону самолікування, адже самостійне лікування і позбавлення від гельмінтів може стати причиною розвитку хронічного ерозивного бульбіта шлунка. Що це таке часто знають люди, які не дотримуються графіка харчування, в результаті чого передають і вживають гострі, жирні та копчені страви.

До цього списку можна додати любителів частих дієт, які катують свій організм голодом. На тлі всіх стресів, депресій і голоду імунітет значно знижується, що і відкриває інфекцій доступ до будь-якого органу або системі.

Після початку розвитку ерозивного бульбіта спостерігаються збої в роботі травної системи. Це проявляється в момент проходження їжі по відділам 12-палої кишки. До цього часу вона вже повинна повністю перетравитися, але через патологічних процесів ця процедура відбувається не в повному обсязі. Їжа перетравлюється частково, паралельно вона сильно закислюємось.

Для якісної обробки дванадцятипала кишка має обмежений запас ферментів, які можуть нейтралізувати їжу. Завдяки збоїв в роботі системи шлунково-кишкового тракту цю ділянку організму не в силах впорається з поставленим завданням.

Всі проблеми призводять до застою їжі в районі цибулини. Вона ретельно намагається переварити ці маси, але до процесу підключається і власна слизова оболонка, що і призводить до розвитку ерозій на поверхні. Це прояви поверхневої форми бульбіта.

Эрозивная форма бульбита
Надалі оболонка починає тріскатися, на ній утворюються травми і рани. Така картина звична для ерозивно форми хвороби.

Симптоматика недуги

Бульба ерозивний симптоми має кілька схожі з іншими патологіями органів травлення. Його легко можна сплутати з виразкою 12-палої кишки або дуоденітом. Але основні прояви повинен знати кожен:

 1. Блювота і нудота;
 2. Больовий синдром;
 3. Гіркий присмак у роті;
 4. Відрижка і печія .

Голодні болі спостерігаються тільки натщесерце днем ​​і навіть в нічний час. Характерно точно початок синдрому і затихання симптомів після прийняття їжі. Біль може бути різної інтенсивності. Місце локалізації - область шлунка в епігастральній зоні з віддачею в пупок і спину.

Але в момент затихання болю, що відбувається після їжі, пацієнта починають мучити нудота і блювота. Ці ознаки недуги можуть розвиватися через 2 години після їжі. Зазвичай після них хворому стає легше.

Бульба ерозивний (гастрит) розпізнається за неприємним присмаку в роті, що легко можна пояснити потраплянням жовчі внаслідок рефлюксна закидання в стравохід і навіть у верхні його області. Причиною такого зворотної дії є відрижка, а наслідком - печія.

Читайте також: & nbsp; Діагностика гастриту при вагітності, профілактичні заходи

Не відразу проявляє ерозивний Бульби симптоми і лікування зазвичай відбувається з деяким запізненням. Хвороба по-різному дається взнаки. Деякі пацієнти можуть страждати не тільки від перерахованих вище ознак, але і від здуття живота, інші ж відзначать відсутність апетиту. Клінічна картина розвитку цієї недуги індивідуальна.

Серед загальних ознак розвитку такого гастриту відзначають наявність загальних симптомів нездужання: сонливість, головний біль, втома, озноб. Деякі пацієнти скаржилися на вегетативні патології.

Дрожь в конечностях
Хворий може збільшити перерву між прийомами їжі, тоді до цих ознак додасться тремтіння в кінцівках і слабкість м'язів.

Різновиди хвороби

хвороба може протікати в двох формах: гострий ерозивний Бульби і хронічний. У першому випадку слизова пошкоджується швидко, а хворий скаржиться на гостру клінічну картину. Хронічний ерозивний Бульби має повільну симптоматику, яка періодично загострюється.

Але це не всі можливі варіанти цього захворювання. Про вираженому ерозивно гастриті (Бульба) говорять при наявності великої кількості симптомів, з наявністю ерозій в зоні цибулини. Це можна перевірити за допомогою обстеження.

Якщо ж після діагностики медик бачить злиття запалених ділянок з паралельним утворенням зверху фибриновой плівки, у пацієнта зливний ерозивний Бульби. Якщо ж зони дефектів обмежені, це вогнищева форма. Виразкова різновид характерна при глибоких ранах. Причому вони можуть перебувати не тільки на слизовій оболонці, але і на пластині епітелію, м'язів бульбарного відділу.

катаральні-ерозивно варіація спостерігається під час гострої стадії поверхневого гастриту. В ході розвитку хвороби у верхній частині епітелію кишечника патологія формується в келихоподібних ентероцитах і мікроворсинки. Якщо ж запалення досягло кровоносні судини на рівні підслизової, можна говорити про геморагічний Бульба. Пацієнт з таким діагнозом може скаржитися на домішки крові в калі.

Разновидности бульбита

Діагностичні заходи

Лікування ерозивного бульбіта дванадцятипалої кишки починається з ретельного дослідження і постановки діагнозу. Для цього медики використовують езофагогастродуоденоскопію. Менш інформативним, але більш простим у використанні, є обстеження за допомогою рентгена.

Крім того, медик зобов'язаний провести опитування хворого і записати всі його відчуття, паралельні захворювання, медичні препарати, шкідливі звички. Особливу роль відіграє шлунково-кишкова кровотеча і домішки крові в калі. В останньому випадку проводиться лабораторне обстеження взятого біоматеріалу.

Для підтвердження ерозивного бульбіта 12-палої кишки обов'язково проводять такі додаткові маніпуляції:

 • Імуноферментний аналіз;
 • Метод ПЛР, спрямований на виявлення можливого збудника;
 • Рівень кислотності соку шлунка;
 • Біохімічний аналіз крові;
 • Дихальний тест на визначення бактерії.

Метод езофагогастродуоденоскопіі дозволяє розглянути розмір і форму запалених ділянок, що дає можливість встановити т п захворювання. Так, уражені ділянки у великій кількості знаходять на хронічній стадії розвитку недуги.

Метод эзофагогастродуоденоскопии

Зазвичай вони покриті специфічним нальотом, в центрі якого розташовуються дефекти розміром в 1,5 см. Коли хвороба загострюється, ці зони стають більше, з'являється багато нальоту. У момент ремісії вони виглядають як плоскі ділянки, на яких практично повністю відсутня наліт.

Гостра стадія недуги проявляється у вигляді круглих ерозій з геморагічним або фібринозним нальотом. По периферії цієї ділянки розміщується гіперемія. У будь-якому випадку медики зобов'язані взяти тканину для дослідження.

Процедура поводиться з допомогою біопсії. Далі біологічний матеріал обстежують на предмет наявності злоякісної (доброякісної) пухлини.

Медична допомога

При легкій формі хвороби людина проходить медикаментозне лікування, з ерозивні бульбітом направляють в палату гастроентерологічного відділення. Відразу ж на операцію відправляють пацієнтів з кровотечею. У цьому випадку людині кліпіруют кровоносну судину і призначають коагуляцію, проводять переливання крові.

Читайте також: & nbsp; Запалення шлунка при дифузному гастриті - симптоми, діагностика та методи лікування

Правильно відповісти на питання про те, чим лікувати ерозивний Бульби зможе тільки лікар. Це може бути терапія антибіотиками, якщо причиною захворювання стала бактерія Хелікобактер пілорі або препарати проти паразитів, якщо вони - дратівливий чинник. Паралельно призначають заспокійливий засіб.

Для позбавлення від хронічної стадії бульбіта ерозивного лікування повинно стати комплексним і тривалим, адже людині доведеться повністю змінити своє життя. Обов'язково потрібно перестати палити і зловживати алкогольними напоями.

Хворого переводять на певну дієту, призначають препарати з лікарських трав. Але навіть це не допоможе, якщо людина буде постійно нервувати і перебувати в стресових ситуаціях.

Нормалізувати функції шлунково-кишкового тракту слід такими медикаментами:

 1. Засоби, що підсилюють регенерацію клітин 12-палої кишки; || | 184
 2. Антацидные лекарства для регулирования выделения соляной кислоты;
 3. Регулюючі препарати для нормалізації моторики шлунково-кишкового тракту.

Особливого лікування вимагає гостра стадія ерозивного або катарального захворювання. В курс увійде дводенний голод і постільний режим. Після такого розпорядку людині промивають шлунок марганцівкою. Для цього її потрібно розчинити у великій кількості води. Рідина повинна придбати однорідний рожевий відтінок. Потім на стакан води беруть 30 г сульфату магнію і промивають їм кишечник.

Нормалізувати подальшу роботу органів травлення можна обволікаючими і в'яжучими медикаментами. Такими є: Но-шпа, Баралгин. Хворим призначають Артропін.

Баралгин

Раціон харчування

Лікування ерозивного бульбіта не обходиться без дієти, для чого хворому розробляють рецепти і дають повне меню на тиждень. Це невід'ємна частина терапії на шляху до одужання. У цей період хворому категорично заборонено їсти гострі, смажені, копчені, гарячі і жирні страви.

Слід виключити з раціону всі маринади і консерви, алкогольні і газовані напої, кислі соки і фрукти. Під заборону потрапляє навіть цибулю і часник.

Якщо призначена дієта при ерозивний Бульби, зразкове меню може включати такі страви:

 • Нежирні сорти м'ясних і рибних продуктів;
 • суп з крупою;
 • Компот;
 • Овочеві супи;
 • Киселі;
 • Каші з напіврідкої консистенцією.

Садится за стол следует часто (до 6 раз за день), но есть нужно небольшими порциями и в одинаковое время каждый день. Крупные куски могут причинять боль, поэтому в начале лечения медики рекомендуют измельчать пищу или протирать через сито. Так как больному противопоказаны горячие или холодные блюда, еду следует немного подогревать.

Овощной суп

Народні засоби

Не обходиться хворий з ерозивні бульбітом без лікування народними засобами. Цю хворобу лікують повільними кроками, тому результат буде видний не відразу. Щоб хоч трохи прискорити вплив медикаментів лікуючий лікар паралельно призначає фітотерапію.

Наприклад, відмінно впорається з больовими відчуттями настій лляного насіння і кореня алтея. В однаковій кількості ці інгредієнти слід подрібнити і в загальну суміш додати таку ж кількість ісландського моху. На 2 склянки холодної води необхідно взяти 2 ст. л. такої маси і настоювати протягом 12 годин.

корень алтея

Після чого рідина потрібно прокип'ятити і варити 5 хвилин. Засіб вимагає ще 2 годин настоювання. Лікування ерозивного бульбіта цим напоєм проводиться за такою схемою: перед їжею потрібно випивати 100 мл відвару. Це роблять 3 рази в день.

Ще однією варіацією цього зілля стане засіб з моху ісландського і звичайної лікарської ромашки. Інгредієнти змішати в ємності по 2 ст. л., після чого залити 500 мл окропу. Півгодини відварювати на водяній бані. Обов'язково процідити перед вживанням. За півгодини до їжі людина повинна випити половину склянки цього відвару. В результаті такого лікування пацієнт відчує полегшення, підуть спазми кишечника.

лекарственная ромашка

Прогноз і профілактика

Якщо людина вчасно звернеться зі своєю проблемою до лікаря, прогноз на одужання в гострій і навіть хронічної стадії хвороби буде сприятливим. В результаті терапії вдасться збільшити тривалість ремісії, усунути дратівливі чинники, що дасть можливість уражених ділянок слизової повністю епіталлізіроваться.

Щоб не захворіти ерозивні бульбітом, слід дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися і звертатися за допомогою при перших ознаках хвороби . Не забувати про лікування супутніх недуг органів шлунково-кишкового тракту, які можуть спровокувати розвиток бульбіта.

Посилання на основну публікацію