Бульба часто супроводжується вираженим дисбалансом вегетативної системи.

Що таке фолікулярний Бульби і як лікувати патологію

Захворювання органів травного т акта особливо важко піддаються лікуванню. Органи шлунково-кишкового тракту уразливі перед багатьма факторами, які наповняють життя сучасної людини.  Фолікулярний Бульби одна з рідкісних патологій.

Йдеться про запальний процес, що вражає слизову оболонку цибулини 12-палої кишки. На латині даний анатомічний сегмент звучить, як «bulbus duodeni». Це і визначило назву патології.

Опис

Вивчаючи детально причини, що викликають фолікулярний Бульби і що це таке в принципі, варто зауважити, що недуга стоїть відокремлено від інших захворювань запального генезу травного тракту. На це є ряд причин.

Фолликулярный бульбит

бульбус (цибулина) розташовується між шлунків і 12-палої кишки. Таке анатомічне розташування робить орган дуже вразливим. На нього впливають агресивні чинники по обидва боки.

Наприклад, підвищена кислотність в шлунку буде дратувати делікатні структури цибулини, які в фізіологічному плані не пристосовані до подібної хімічної навантаженні.

Гіпофункція шлунка призводить до того, що в бульбус потрапляють фрагменти погано перевареної їжі, грудку жовчі і ферменти з сусідніх органів.

Роль патогенної мікрофлори

Гастрити, дуоденіти і гастродуоденіти виникає в силу активізації патогенної і умовно пато генної мікрофлори. Головний збудник - хелікобактер, але не у випадку з фолікулярної формою запального процесу. Саме лямблії і гельмінти викликають фолікулярний Бульби, запальні процеси шлунка, 12-палої кишки та інших елементів травного тракту.

 

Ще одна важлива відмінність бульбіта від всіх інших захворювань шлунково-кишкового тракту - це сама реакція на збудник. Як тільки агресивний фактор починає взаємодіяти з тканинами, на наявність інфекційного агента численні лімфатичні судини реагують майже миттєво. Стінки набрякають, внутрішня поверхня слизових оболонок покривається дрібними вузликами.

Настільки специфічну реакцію на інфекційні агенти і гельмінтні інвазії можна помітити при фиброгастродуоденоскопии. На блідій слизовій тканини чітко видно поодинокі або множинні набухання. Це фолікули, розмір яких не перевищує 2 - 4 мм.

Провокуючі фактори

Інфекції самі по собі не можуть стати причиною запальних процесів в цибулині. Щоб патологічний процес почав розвиватися, потрібні провокуючі фактори.

Серед несприятливих обставин виділяють наступні:

 1. Знижений імунітет;
 2. Зловживання жирної і смаженої їжею;
 3. Порушення режиму харчування в цілому;
 4. Пристрасть до потенційно шкідливих продуктів;
 5. Наявність патологій в шлунку або 12-палої кишки;
 6. Куріння; || | 108
 7. Употребление спиртных напитков;
 8. Стреси, стан психоемоційного напруження;
 9. Зловживання міцними, що містять кофеїн напоями.

Особливості патологічного стану

Деякі експерти, розповідаючи про те, що ж таке фолікулярний Бульби, розглядають захворювання, як один з видів гастродуоденита. Більш того, запалення цибулини майже завжди вказує на те, що незабаром 12-палої кишки також піддасться запального процесу (якщо до цього орган вважався здоровим).

Читайте також: & nbsp; Причини аутоімунних гастриту, симптоми і методи лікування

Нарушение моторики пищеварительного тракта Проблеми в бульбус завжди викликають розвиток інших патологічних процесів: порушується моторика травного тракту.

Лімфоїдна тканину в зоні кишкових формацій стає надмірно чутливою і роздратованою.

Класифікація патологічного процесу в бульбус

Бульба умовно поділяють на кілька глобальних категорій. Для систематизації різних форм захворювань важливий рівень активності секреторних клітин шлунка і 12-палої кишки, ступінь ураження тканин цибулини, час появи перших клінічних ознак і то, наскільки сильно змінилася симптоматика за останній брешемо я (швидкість прогресування недуги).

Основні форми патології:

 1. Гостре ураження цибулини;
 2. Хронічна форма бульбіта;
 3. Гастрітоподобний процес;
 4. Виразкова патологія;
 5. Бульба, що імітує клінічні прояви холециститу або панкреатиту.

Патологічний процес може вражати і людей в зрілому віці і дітей будь-яких вікових категорій, тому розрізняють Бульби дорослий і дитячий.

Патології у найменших пацієнтів розвивається за тими ж причинами, що і у дорослих. Єдине істотна відмінність - вкрай мізерні ознаки хвороби. Часто Бульби протікає в безсимптомній формі, через що втрачається дорогоцінний час. Діти і підлітки в основному скаржаться на незначний біль в зоні епігастрію і загальне нездужання (слабкість, головний біль).

Клінічна картина

Для фолікулярного бульбіта характерні особливі симптоми, схема лікування багато в чому буде залежати саме від наявності тих чи інших клінічних проявів. До специфічних явищ відносять:

 1. Тремор рук, іноді всього тіла, що супроводжується ознобом, слабкістю, надзвичайно низькою працездатністю.
 2. Людина весь час відчуває незвичну гіркота в роті або металевий присмак. Неприємний смак неможливо ніяк усунути.
 3. Поява неприємного запаху з рота. Може виникати відрижка. При цьому гіркота в роті буде посилюватися. Запах смердючий, з кислими домішками.

 

Також клінічну картину можуть доповнювати і інші симптоми, які можна вважати «класичними» в гастроентерології:

 1. Хворобливі відчуття в епігастрії. Важливий нюанс - біль виникає саме через кілька годин після прийому їжі, а не відразу після їжі.
 2. Раптові напади нудоти.
 3. Проблеми з дефекацією.
 4. Відрижка з жовчю, а іноді навіть з шматочками неперетравленої їжі.
 5. Почуття «переповненого» шлунка, навіть тоді, коли пацієнт давно не приймав їжу.
 6. Загальна слабкість в поєднанні зі стабільною цефалгией. || | 196
 7. Изжога, нередко сопровождающаяся отрыжкой.
 8. Здуття.
 9. Діарея (може різко сміятися запорами).
 10. Блювота (після якої настає короткочасне полегшення) .

ВялостьБульбит часто сопровождается выраженным дисбалансом вегетативной системы. Пацієнти мляві, апатичні, слабкі. Це не пов'язано з поганими харчування і проблемами з засвоюванням поживних компонентів. Вегетативні збої можуть носити тотальний характер. На тлі хронічної слабкості і атонії спостерігаються постійні запаморочення, тремор і задубіння кінцівок.

Читайте також: & nbsp; Характеристика ерозивного антрального гастриту і його лікування

Діагностичні заходи

Щоб виявити фолікулярний Бульби, пацієнтові призначають стандартний перелік обстежень, які використовуються в гастроентерологічної практиці. Сюди відносять такі процедури:

 • Рентгенографія;
 • дуоденоскопа;
 • Вивчення шлункового соку з метою ідентифікувати рівень кислотності;
 • Електрогастроентерографія; || | 223
 • Хеликобактерный скрининг;
 • Аналізи на гельмінтози різного типу;
 • Манометрія антродуоденального типу.

 

Діагностичні заходи призначає лікар.

Тільки фахівець вузького профілю в змозі оцінити специфіку анамнезу та особливості організму пацієнта.

Лікування фолікулярної форми гастриту

Щоб повністю вилікувати людину від бульбіта, призначають медикаментозне лікування, дієтотерапію, фізіотерапевтичні процедури. Багато в чому ключові аспекти терапії запальних процесів цибулини нагадують основи лікування дуоденітів різного генезу.

Основні лікарські препарати, які доцільно використовувати в ході лікування:

 1. Лікарські продукти, що дозволяють істотно зменшити рівень концентрації соляної кислоти в травному соку. Препарати вибору - Альмагель, Фосфалюгель, Ренні.
 2. Препарати з протекторними якостями, що захищають делікатні тканини від агресивного впливу речовин, що виробляються залозами шлунка. Найпопулярніші медикаменти в цій категорії - Ранитидин, Омепразол.
 3. Антигельмінтні препарати (Левамізол).
 4. Седативні засоби, що дозволяють знизити загальний рівень стресу, тим самим зменшивши негативний вплив на тканини органів шлунково-кишкового тракту ( пустирник, валеріана).

Дієтотерапія

Суворий режим харчування актуальний для всіх захворювань органів травного тракту. У випадку з бульбітом це особливо актуально.

Пацієнт сідає на строгу дієту. Їжу вживають часто (до 7 разів на день), але маленькими порціями, ретельно і повільно пережовуючи. Прийнята їжа повинні бути помірно теплою. Не допускається вводити в раціон занадто гарячу їжу чи дуже холодну їжу.

Сувора дієта з усіма обмеженнями триває 1 місяць з момент виникнення гострих симптомів. Через місяць активного медикаментозного лікування і дієтотерапії перелік допустимих продуктів розширюють.

Соленые и острые блюда
Категорично заборонено вживати в їжу смажені, гострі, надмірно солоні або перчені страви

Також гастрономічними табу є копченості, кондитерські вироби, компоненти з великою кількістю клітковини. Допустимі способи обробки продуктів харчування - варіння, тушкування, приготування на пару або в духовій шафі.

Прогнози

При своєчасному і коректному лікуванні прогноз для всіх пацієнтів сприятливий. Практично завжди хворі виліковують від недуги.

У разі ігнорування симптомів захворювання або недотримання рекомендацій в ході терапії, фолікулярний Бульби може трансформуватися в виразкову хворобу шлунка.

Відносно профілактичних заходів, вони стандартні. Людині рекомендують правильно харчуватися, уникати стресів, не зловживати їжею з фаст-фудів. По можливості відмовитися від міцної кави, боротися зі шкідливими звичками (пристрасть до алкогольних напоїв і тютюнопаління).

Посилання на основну публікацію || | 327