Діагностика гастриту при вагітності, профілактичні заходи

Коли в жіночому організмі зароджується нове життя, з'являється відчуття величезної відповідальності та нікого страху. Затьмарюють виношування малюка різні гострі і хронічні недуги. Гастрит при вагітності - поширене явище, який проявляється інтенсивно, може нашкодити ембріону.

Важливе значення має те, в який період розвинувся недуга. Гастрит на ранніх термінах особливо небезпечний, тому що у ембріона ще немає надійного захисту у вигляді зміцніла плаценти, вона тільки формується.

Щоб не допустити погіршення стану і впливу захворювання на малюка, необхідно при перших проявах симптомів хвороби звернутися до лікаря, обов'язково розповісти йому про своє становище і виконувати всі його розпорядження. Простий алгоритм дозволяє зберегти життя, здоров'я матері і майбутньої дитини.Гастрит при беременности

Чим небезпечний гастрит при вагітності

Гастрит і вагітність - сумісні поняття, але якщо хвороба розвивається раптово в гострій формі, необхідно вживати активних заходів для якнайшвидшого одужання.

Деякі майбутні мами занадто легковажно ставляться до свого здоров'я. Вони не звертають увагу на які проявляються симптоми, чекають, що біль пройде сама собою. Коли цього не відбувається, і неприємні відчуття тільки посилюються, приходить розуміння проблеми, починається паніка.

Ви повинні знати, чим небезпечний гастрит при вагітності, щоб по можливості не допускати розвитку проблеми або мінімізувати ризики, якщо захворювання вже розвивається в організмі.

Недуга може нести наступний шкоду:

 1. При сильних больових відчуттях жінка приймає багато знеболюючих, що шкодить плоду;
 2. Запальні процеси в шлунку можуть перейти на дітородні органи, негативно впливаючи на розвиток Ембрі іона;
 3. Якщо приєднується бактеріальна інфекція, не обійтися без лікування антибіотиками, що небажано під час вагітності;
 4. Через сильного болю після їжі і запальних процесів їжа і корисні речовини, які в ній містяться, не засвоюються, дитина не отримує необхідне харчування.
Коли у вагітної болить живіт, це привід терміново звернутися до лікаря. Не варто чекати чергового планового прийому, щоб описати проблему, йдіть до фахівця без запису, вас зобов'язані прийняти.

Спочатку варто відвідати гінеколога, у якого вагітна стоїть на обліку. Він ознайомиться зі станом хворої та направить її до вузьких спеціалістів. Далі лікуванням буде займатися гастроентеролог. Часто таким пацієнткам пропонують терапію в умовах стаціонару.

Не варто відмовлятися від подібних можливостей, тому що ви будете постійно під наглядом медичного персоналу, експерти зможуть вжити термінових заходів у разі раптового загострення або нападу болю, не зашкодивши при цьому малюкові.Под наблюдением медицинского персонала

Передумови розвитку

Гастрит під час вагітності розвивається по ряду причин. Спочатку в 90% випадків його провокує бактерія хелікобактер пілорі. Цей мікроорганізм може розвиватися і в тілі здорової людини, але сильна імунна система не дає йому активізуватися.

При настанні вагітності всі системи, внутрішні органи жінки перебудовують свою роботу. Захисні функції природним чином слабшають, щоб організм не сприймав ембріон, як чужорідне тіло, і не почав боротьбу з ним. Імунітет пригнічується, це природний процес.

Небезпечний він тим, що в цей час вся патогенна мікрофлора, яка присутня всередині, активізується. Таким способом розвивається первинний гострий гастрит.

Є ще кілька супутніх причин виникнення недуги:

 • Постійні стреси, перевтома - часто зустрічаються, якщо у вагітної вже є діти, і їй доводиться поєднувати виховання старшого малюка і виношування молодшого;
 • Шкідливі звички - куріння провокує гастрит, але якщо ви дізналися про вагітність недавно, різко відмовлятися від звичних підвалин не можна, це негативно відбитися на ембріоні, кидати курити необхідно поступово;
 • Неправильное питание – самая главная и распространенная причина развития воспалительных процессов на слизистых оболочках желудка, при беременности необходимо в корне пересмотреть свой рацион, чтобы не сталкиваться с такими проблемами.Неправильное питание

Знаючи, чому розвивається гастрит при вагітності, можна перешкоджати його появи. || | 107

Особенности протекания недуга

Статистика та досвід показують, що якщо жінка вперше стикається з проблемою гастриту при вагітності, вона більш відповідально ставиться до здоров'я, поспішає до лікаря і слід його рекомендацій. При хронічному гастриті вагітні не надають великого значення черговим загостренням.

Читайте також: & nbsp; Різновиди гострого гастриту і методи його лікування

Тепер ви несете відповідальність не тільки за своє життя, але і за існування ще не народженого малюка, тому необхідно відразу при прояві перших симптомів, нехай вже звичних, звернутися до лікаря.

Хвороба протікає по-різному, в залежності від індивідуальних особливостей пацієнтки. Спочатку проявляється неприємна тягне біль після прийому їжі. Тяжкість в шлунку, відчуття застою в ньому свідчить про існуючі проблеми.Тяжесть в желудке

На цьому етапі добре справляються з симптомом препарати на основі ферментів, які допомагають у перетравленні їжі, але під час вагітності ними не можна зловживати, тому з часом біль тільки посилюється, стає постійною.

До цього симптому нерідко приєднується пронос. Обов'язково потрібно стежити за консистенцією стільця. Якщо він кашоподібний з домішками слизу і неперетравлених шматочків їжі, це привід звернутися до лікаря.

Нудота, блювота, сухість і неприємний присмак у роті - поширені симптоми гастриту при вагітності. Їх не можна ігнорувати. Головна небезпека на цьому етапі - повне зневоднення організму. В цьому випадку страждають усі внутрішні органи і системи, ембріон не отримує необхідне харчування, можуть виникати серйозні затримки розвитку, природне переривання вагітності на ранніх термінах і завмирання плода на більш пізніх.

Для будь-якої жінки це - справжня трагедія, але в ваших силах і інтересах перешкоджати подібного негативного результату.

гастрит в і триместрі

Гастрит в І триместре

у більшої половини пацієнтів гастрит розвивається в першому триместрі. На цьому етапі організм особливо вразливий, а малюк ще не захищений плацентарних бар'єром.

Вагітну відправляють в стаціонар для повного обстеження та збереження вагітності. Обов'язково проводиться УЗД, щоб відстежити розвиток ембріона.

Ще одна проблема розвитку гастриту на ранніх термінах в тому, що зараз жінці не можна приймати більшість фармацевтичних препаратів. Якщо звичайному пацієнтові призначають протизапальні засоби, ліки, які допомагають процесу травлення, то майбутня мама не може ці препарати використовувати, адже ризик порушень розвитку ембріона високий.

Терапія полягає в постійному спостереженні, симптоматичного лікування больових нападів, жорсткій дієті. Запальні процеси з часом сходять нанівець, стан вагітної значно поліпшується.

Якщо гостра фаза позаду, необхідно зробити все можливе, щоб напади не повторилися знову. Про це докладно розповість лікуючий лікар. Тепер до кінця вагітності доведеться періодично відвідувати гастроентеролога, щоб той контролював стан пацієнтки.Посещать гастроэнтеролога

Гастрит в другому триместрі

Найменш небезпечне для плоду розвиток гастриту в другому триместрі. У цей час уже працює плацентарна захист, запалення не настільки негативно відбивається на малюкові, а спектр дозволених препаратів значно розширено. Це не означає, що вагітна може ігнорувати проявляються симптоми.

При больових відчуттях, порушеннях процесів перетравлення їжі, стільця необхідно відразу звернутися до лікаря. Чим швидше він призначить терапію, тим ефективніше буде процес лікування. На початковій стадії розвитку недуги можна позбутися від нього за допомогою спеціальної дієти.

Важливе значення має те, в якій зоні шлунка розвивається запалення, і який тип гастриту виник - зі зниженою кислотністю або з підвищеною кислотністю. Проблема полягає в тому, що на цьому етапі вже слабшають м'язові волокна, організм готується до пологів. Недостатньо закривається стравохідний сфінктер, тому вміст шлунка нерідко викидається в стравохід.Гастрит с повышенной кислотностью

Таким способом розвивається печія - симптом, з яким стикаються багато вагітних.

При гастриті з підвищеною кислотністю в шлунку розвивається агресивне середовище. Печія настільки сильна, що традиційні «гасять» її препарати не допомагають, а відчуття печіння в стравоході неможливо терпіти. Тільки лікар може призначити сильні препарати, які борються із зайвою кислотністю при розвитку гастриту.

Гастрит в третьому триместрі

Якщо гастрит розвивається перед пологами, це вкрай неприємно. На цьому етапі організм вже значно перебудовується, видозмінюється, через що виникає ще одна причина гастриту.

Значно збільшена в розмірах матка, всередині якої розвивається малюк, тисне на всі внутрішні органи, включаючи шлунок. Це може спровокувати запальний процес.

Читайте також: & nbsp; Причини появи прищів через гастриту і способи їх вилікувати

У проміжку між 30 і 40 тижнями вагітності жінка відвідує лікаря кожні 1-2 тижні. обов'язково діліться з фахівцем своїми відчуттями, симптомами. Гінеколог зобов'язаний направити вас до гастроентеролога.

Той запропонує оптимальні заходи для усунення проявів недуги до початку пологів. Якщо на той момент запалення ще не буде знято, виникне питання з екстреним кесаревим розтином, хоча природні пологи краще. Важливо, щоб запалення не перейшло на дітородні органи.

Діагностичні заходи

Діагностика гастриту - комплекс заходів, спрямованих на виявлення недуги, постановку точного діагнозу і подальше визначення схеми лікування. При вагітності деякі види діагностики недоступні, тому що є ризик загибелі плоду. Небажано проводити гастроскопію, тому що цей процес провокує сильний стрес у жінки, виникає гіпертонус матки, можливі численні ускладнення.

Під час вагітності змінюється кровотік у вагітної. Всі артерії, вени стають тонкими, вразливими. При проведенні гастроскопії є ризик нанесення травми і подальшого внутрішньої кровотечі, хоча тільки цей метод обстеження дозволяє візуалізувати внутрішню поверхню шлунка, визначити локалізацію запального процесу і зробити паркан вмісту для біохімічних аналізів.Биохимический анализ

УЗД шлунка проводиться рідко, тому що побачити таким способом запальний процес проблематично, але під час вагітності для визначення гастриту цей метод залишається одним з небагатьох безпечних.

Нерідко виявити захворювання і його тип допомагають звичайні аналізи крові, калу. Комплекс діагностичних заходів призначає лікар відповідно до стану пацієнтки, терміном вагітності і особливостями її розвитку.

Особливості медикаментозного лікування

В І і ІІІ триместрі фармацевтичні препарати майже не призначаються. Пацієнтка перебуває під контролем фахівців. Єдиним методом ефективного лікування залишається сувора дієта. У другому триместрі можна застосовувати певні медикаменти, які сприяють зняттю запалення.

Дуже важливо визначити, який тип гастриту у вагітної розвивається - зі зниженою або підвищеною кислотністю, тому що в цих двох випадках призначаються різні препарати.

Антибіотики в цей період не використовуються. Замість них призначаються пробіотики, які відновлюють баланс мікрофлори. Корисні бактерії витісняють шкідливі мікроорганізми, процес одужання прискорюється. Є ряд препаратів, які обволікають стінки шлунка і захищають його від запалення - Маалокс, фосфолюгель. Їх дозволено застосовувати при вагітності.Маалокс

Народні засоби лікування гастриту при вагітності

Деякі вагітні відмовляються від традиційної терапії на користь народних засобів. Робити цього не варто, тому що ефективність трав'яних відварів, інших нестандартних заходів лікування не доведена. Ви можете пити протизапальний ромашковий чай, який нерідко застосовується в цьому випадку, але разом з іншими засобами, які призначив лікар.

Ще одна небезпека фітотерапії при гастриті під час вагітності в тому, що в цей період загострюються алергічні реакції . Від трав'яних настоїв краще відмовитися.

Особливості дієти

Єдиним безпечним і високоефективним методом лікування гастриту при вагітності залишається дієта. У перші дні загострення варто зовсім відмовитися від прийомів їжі, щоб не травмувати ще більше стінки шлунка.

Через кілька днів можна розширити меню. Категорично заборонені наступні групи продуктів:

 1. Жирне, смажене, гостре;
 2. Копченості, консерви;
 3. Жирні десерти, здоба, білий свіжий хліб;
 4. Деякі молочні продукти при гастриті з підвищеною кислотністю;
 5. Газовані напої, алкоголь.Газированные напитки запрещены

Можна їсти каші, нежирне відварене або запечене м'ясо, нежирну рибу, супи на овочевих бульйонах. | || 210

Якщо дотримуватися комплексної дієти, постійно перебувати під наглядом лікарів, можна позбутися від численних проявів гастриту при вагітності ості без шкоди для матері і дитини.

Чи можна завагітніти при гастриті

Вагітність при хронічному гастриті можлива, але спочатку жінці необхідно пройти комплексне обстеження, вжити низку заходів, щоб мінімізувати ризики розвитку загострень . Грамотне планування вагітності дозволяє позбутися від численних проблем під час виношування.

Ви можете пройти профілактичне лікування до зачаття, проконсультуватися з декількома фахівцями. Хронічний гастрит не є прямим протипоказанням для вагітності, цей діагноз лише накладає деякі обмеження на життя майбутньої мами.

Щоб не мучаться від негативних наслідків цієї недуги при виношуванні малюка, необхідно відповідально ставитися до власного здоров'я, довіряти лікарям і слідувати їхніх рекомендацій.

Посилання на основну публікацію