Причини гастриту з підвищеною кислотністю, методи лікування

Гастрит з підвищеною кислотністю - захворювання, що характеризується запальним процесом стінок шлунка. Воно може бути як гострим, так і хронічним. Розпізнати патологію вдається щодо підвищення рівня кислотності шлункового соку.

У переважній більшості випадків гастрит з підвищеною кислотністю виникає на тлі тривалого недотримання дієти або ж інфікування хелікобактер. Розпізнати захворювання вдається за хворобливих відчуттів в області шлунка, нудота і блювота, відрижки і печії.

Діагностика гастриту полягає в проведенні численних клінічних досліджень.

Симптоми

Гастрит с повышенной кислотностью

розпізнати симптоми гастриту з підвищеною кислотністю досить просто. Протягом деякого часу патологія не проявляє себе жодних відмітних ознак. Такий стан триватиме до тих пір, поки не буде порушена слизова оболонка шлунка.

Після деякого часу у людини розвиваються серйозні патологічні процеси. При цьому гастрит з підвищеною кислотності може бути декількох видів: атрофічний, гіпертрофічний і ерозивний.

Розпізнати їх можна за такими симптомами:

 1. Біль в області шлунка, яка віддає в підребер'ї;
 2. Печія, через яку виникають сильні болі за грудиною;
 3. Відрижка з присмаком кислоти;
 4. Тошнота и рвота с примесями желудочного сока или слизи;
 5. Здуття живота на тлі тривалого запору;
 6. Газоутворення, відходження газів в ротову порожнину;
 7. Зниження або підвищення апетиту;
 8. Нічн е напади голоду.Ночные приступы голода

Якщо ж гастрит виник у людей і його своєчасно вилікували, то він переходить в хронічну стадію. Вона практично не мучить людини будь-яким дискомфортом. Однак час від часу виникають серйозні загострення.

Спровокувати їх розвиток можуть наступні причини: тривале і рясне вживання алкогольних напоїв, переїдання, сильний стрес, отруєння, голодування, неправильне і незбалансоване харчування, куріння. Також це може виникнути при інфекційному або запальному процесі.

Гастрит з підвищеною кислотністю при несвоєчасному лікуванні може спровокувати розвиток гострих ерозій і виразок.

Враховуйте, що хронічна форма даного захворювання викликає серйозні захворювання в структурі тканин шлунка. Вони будуть час від часу мучити людини неприємними симптомами, також підвищують ризик розвитку будь-яких ускладнень. Саме з цієї причини будь-які зміни в роботі шлунково-кишковому тракті вимагає негайного звернення до лікаря, щоб виключити будь-які серйозні ускладнення.Незамедлительного обращения к лечащему врачу

Причини

Спровокувати розвиток гастриту з підвищеною кислотністю може величезна кількість різних причин.

Сучасні фахівці виділяють як внутрішні, так і зовнішні чинники, що провокують патології. У більшості випадків хвороба розвивається протягом довгого часу, однозначно сказати, що саме стало причиною патології, не вдається.

Найчастіше гастрит з підвищеною кислотністю виникає під впливом відразу декількох факторів, таких як:

 • Инфицирование бактерией хеликобактер – именно этот микроорганизм является причиной развития гастрита с повышенной кислотностью. Попадая в организм, они вызывают кислотоустойчивые бактерии, которые проникают в глубинные слои дермы. Там они вызывают структурные изменения. Именно из-за них происходят воспалительные процессы в области желудка, которые мучают человека негативными проявлениями: изжогой, тошнотой и рвотой.
 • Порушення в роботу шлунково-кишкового тракту - якщо ви будете неправильно і незбалансовано харчуватися, ризик розвитку гастриту з підвищеною кислотністю буде вкрай великим. Було доведено, що дана патологія може виникнути на тлі як переїдання, так і недоїдання. Основною причиною є вживання шкідливої ​​жирної, смаженої, маринованої, гострої і пряної їжі.
 • Тривале вживання алкогольних напоїв - спирт негативно позначається на стані слизової шлунка. Саме тому виникає серйозні роздратування. Відбувається потужний дисбаланс в організмі, що призводить до порушення травлення. Це негативно позначається на обмінних процесах, викликає розвиток алкогольного гастриту.Длительное употребление алкогольных напитков
 • Терапія деякими лікарськими препаратами - деякі медикаменти негативно позначаються на швидкості згортання крові. Крім того, вони дратують слизову шлунка, на тлі чого і виникає гастрит.
  Робота на шкідливому виробництві, контакт з хімічними речовинами і важкими металами.
 • Хронічний стрес, переживання, перевтоми.
 • Потужна інтоксикація.
 • Генетична схильність до захворювань шлунково кишкового тракту.
 • Дуоденальний рефлюкс - особливість будови шлунка, при якому в нього з дванадцятипалої кишки закидається жовч. Через це патологічного стану змінюється рівень кислотності, що призводить до подразнення слизової шлунка.
 • Аутоімунні захворювання - вони позначаються на стані імунних здібностей, що негативно позначається на стані шлунково-кишкового тракту.
 • Нарушения гормонального фона и работы эндокринных желез.
 • Гострий дефіцит вітамінних речовин в організмі.Необходимые витаминны для организмы
Читайте також: & nbsp; Симптоми гастриту на нервовому грунті, лікування

Діагностика

Гастрит з підвищеною кислотністю дуже легко піддається діагностиці. Незважаючи на це, для визначення ефективного способу лікування необхідно провести безліч клінічних, інструментальних та функціональних методів дослідження.

Найчастіше гастрит супроводжується запальним процесом, який можна швидко визначити за результатами біохімічного аналізу крові. Також призначається аналіз калу - він дозволяє виявити приховану кров. Таке дослідження необхідно для того, щоб виключити наявність внутрішніх кровотеч.

Також необхідно провести тести на наявність хелікобактер - мікроорганізму, який і провокує структурні зміни в шлунку. Для цього можуть проводиться дихальні тести, ПЛР, ІФА, виявлення антитіл в ДНК. Хелікобактер можуть бути виявлені також при ендоскопічної біопсії або ж гістологічному обстеженні.Наличие хеликобактерии

Якщо у лікаря є підозри на гастрит з підвищеною кислотністю, він обов'язково відправляє пацієнта на гастроскопію або ж ФЕГДС. При цьому в шлунок вводиться спеціальний інструмент, на кінці якого розташована відеокамера.

Дослідження дозволяє діагностувати будь-які запальні процеси, ерозії і виразки на поверхні шлунка. Додатково призначається рН-метрія - визначення рівня кислотності шлунка. Якщо ж її рівень становить менше 1.5, то лікар робить висновок про гіперацидному гастриті. Додатково обстежуються тканини шлунка, що мають високу діагностичну цінність.

Для того, щоб максимально точно визначити відповідну схему лікування, фахівець направляє пацієнта на електрогастроентерографія. З її допомогою вдається визначити дуоденогастральногорефлюкс - стан, при якому жовч з дванадцятипалої кишки закидається в шлунок.

Додатково призначаються стандартні обстеження, такі як УЗД, КТ та МСКТ черевної порожнини. Тільки після отримання всіх результатів фахівець зможе зробити висновок про найбільш підходящою і ефективної схеми лікування.

Методи лікування

Щоб позбутися від гастриту з підвищеною кислотністю, лікарі призначають своїм пацієнтам спеціальні медикаментозні препарати. З їх допомогою вдається нормалізувати вироблення кислоти.

Для цього необхідно дотримуватися таких заходів:

 1. Привести в норму моторну функцію шлунка - для цього призначаються антагоністи допаміну і прокінетіческого препарати.
 2. Улучшить защитные способности слизистой оболочки желудка – назначаются Биогастрон, Даларгин, Ликвиритон, экстракт корня солодки.
 3. Нормалізація вироблення ферментів - застосовуються антіпептіческой препарати, такі як Де-Нол або Вентер.
 4. ерадикація хелікобактерій - призначається за наявності ерозій в желу ДКЕ.
 5. Нормалізація гомеостазу - допомагає зупинити прояви гастриту з підвищеною кислотністю.Нормализация гомеостаза
Медикаментозна терапія - найбільш важлива частина лікування гастриту з підвищеною кислотністю. Такий захід дозволяє запобігти розвитку будь-яких ускладнень, а також значно покращує самопочуття людини.

Найчастіше лікуючі фахівці призначають своїм пацієнтам такі ліки:

 • Мотилиум, Реглан, Церукал - 3 рази на день по 1 таблетці;
 • Де-нол, Сукральфат, алсукрал - 4 рази на день по 1 таблетці під час їди;
 • Фестал - 2 рази на день по 2 таблетки; || | 171
 • Малоокс – после каждого приема пищи.Малоокс

народні рецепти

Вилікувати гастрит з підвищеною кислотністю на початкових стадіях допоможуть народні методи лікув ення. Однак перед початком подібної терапії необхідно в обов'язковому порядку проконсультуватися з лікарем.

Найбільш популярними і дієвими способами лікування є:

 1. Картопляний сік - щодня вранці випивайте сік, вичавлений з 3 картоплин середнього розміру. При цьому враховуйте, щоб бульби були свіжими, а не залежані. Випивати засіб потрібно вранці, відразу ж після пробудження. Тривалість лікування становить 10 днів, після спливу цього строку кислотність шлунка значно падає, завдяки чому прояви патології знижуються.
 2. Масло обліпихи - один з найбільш дієвих методів лікування гастриту з підвищеною кислотністю. Для цього вам потрібно приймати даний засіб по одній чайній ложці ліки за 5-10 хвилин до прийому їжі. Тривалість лікування становить 4 тижні, якщо ви будете приймати довше, може виникнути алергічна реакція.
 3. Настоянка з картаючи солодки - його ви можете придбати в готовому вигляді в будь-якій аптеці. Приймайте засіб по чайній ложці 3-4 рази на день за півгодини до їди. Також ви можете придбати сироп, в якому немає цукру.
 4. Мідна вода - чайну ложку меду розчиніть в склянці води, після чого випивайте перед кожним прийомом їжі. Також можете замінити мед на 20-30 крапель прополісу. Тривалість терапії повинна становити 1.5 місяці.
 5. Відвар з липового цвіту - такий засіб має потужний протизапальний ефект. Візьміть 1-3 столові ложки липи, залийте їх склянкою окропу і залиште на годину для настоювання. Приймайте по 100 мл за годину до їди.Отвар из липового цвета
Читайте також: & nbsp; Чому виникає температура при гастриті

Дієта

Щоб зупинити прояви гастриту, а також знизити частоту рецидивів, людина повинна в обов'язковому порядку дотримуватися спеціальної дієти. Вона допоможе нормалізувати процес травлення, а також захистити шлунок від негативного впливу кислоти.

Ви повинні харчуватися кожні 2-3 години невеликими порціями. Так ви знизите навантаження на шлунково-кишковий тракт. При цьому їжа не повинна бути дуже холодною або гарячою, щоб не дратувати слизову.

Також не забувайте дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Повністю відмовтеся від вживання жирної, смаженої, гострої і маринованої їжі;
 • Найкраще відмовтеся від споживання алкогольних напоїв, газованої води, фаст-фуду, ковбаси;
 • Відмовтеся від здобної випічки, солодощів, чіпсів;
 • Намагайтеся, щоб у вашому раціоні було якомога більше нежирного м'яса, овочів і фруктів, морепродуктів;
 • Основу дієти повинні складати каші з кукурудзи, вівса, ячме я і рису;
 • Найкраще відмовтеся від споживання болгарського перцю, томатів, цибулі та редиски, також під забороною всі цитрусові;
 • Намагайтеся вживати якомога більше продуктів з високим вмістом кальцію: молоко, сир, сир, горіхи. || | 215 Продукты с высоким содержанием кальция

Возможные осложнения

Якщо ви будете ігнорувати протягом гастриту з підвищеною кислотністю, у вас обов'язково виникнуть серйозні ускладнення. Вони не тільки погіршують якість життя, але і можуть привести до летального результату.

Якщо ви не будете виконувати рекомендації фахівця, то у вас можуть виникнути такі патології: перитоніт, недокрів'я, виразки шлунка, онкологія, атрофічний гастрит, сепсис, внутрішні кровотечі.

Профілактика і прогноз

Гастрит з підвищеною кислотністю - серйозне захворювання, через яке значно падає якість життя. Ця патологія все частіше і частіше виникає у молодих людей, які неправильно і незбалансовано харчуються.

Щоб не допустити виникнення даної патології, рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Повністю відмовитися від усіх своїх шкідливих звичок : куріння і вживання алкогольних напоїв;
 2. Мінімізуйте кількість стресових ситуацій, стежте за режимом дня і відпочинку;
 3. Правильно і збалансовано харчуйтеся, дотримуйтеся спеціальної дієти;
 4. Регулярно приймайте всі лікарські препарати, які вам призначить лікар;
 5. Повністю мінімізуйте полегшення організму;
 6. Регулярно проходите діагностичні обстеження, які допоможуть вчасно визначити стан желудка.2 рази в рік відвідуйте гастроентеролога;
 7. дотримуйтесь цих заходів захисту при роботі з шкідливими і небезпечними речовинами.

при комплексному і правильно підібраному лікуванні вам вдасться повністю мінімізувати прояви гастриту з підвищеною кислотністю. Незважаючи на це, ніяка терапія не зможе вилікувати патологію.

Якщо ви будете дотримуватися всіх річок омендаціі лікуючого лікаря, вам вдасться не допустити виникнення ускладнень або ж загострень даного захворювання.

Посилання на основну публікацію