Причини виникнення геморагічного гастриту

геморагічний гастрит є запальне ураження слизового покриву шлунка, яке характеризується з'являючись ием ерозій і кровотеч. Дана патологія може мати гострий або хронічний перебіг і супроводжується тупим дискомфортом в надчеревній зоні. Щоб впоратися з недугою, важливо своєчасно звернутися до фахівця.

Причини

Геморрагический гастрит

Ерозійний геморагічний гастрит відноситься до найскладніших захворювань запального характеру. Зазвичай патологічний процес починається з антрального відділу. Потім він поширюється все сильніше.

Хоча це порушення зустрічається досить часто, причини геморагічного гастриту до кінця не встановлені.

Зазвичай фахівці виділяють такі фактори, які призводять до появи недуги:

 • Безконтрольний прийом лікарських засобів - особливо небезпечні важкі препарати. До них відносять знеболюючі засоби, кортикостероїдні гормони, антибактеріальні речовини;
 • Інфекційні патології травної системи;
 • Алкоголізм;
 • Порушення в харчуванні;
 • Частое потребление чересчур горячих продуктов;
 • Порушення обмінних процесів;
 • Постійні отруєння - дуже шкідливі токсичні речовини і хімічні елементи;
 • Надмірне вживання копченостей, солінь, смажених страв.Употребление жареных блюд

Крім цього, гастрит з геморагічним компонентом може розвиватися у людей, які знахо ятся в стані стресу або зіткнулися зі складним нервовим потрясінням. Важливо враховувати, що жоден з перерахованих факторів не є стовідсотковою гарантією розвитку запалення. Найчастіше хвороба виникає на тлі ослаблення імунітету.

Клінічна картина

Патологія може мати гострий або хронічний перебіг. Симптоми геморагічного гастриту мають різну ступінь вираженості. Все залежить від рівня пошкодження тканин.

Гострий геморагічний гастрит має явно виражені прояви. Приступ розвивається протягом декількох годин. Однак прояви кровотечі можуть виникати не відразу. Це особливо актуально при ураженні антральной зони шлунка.

Для хронічного гастриту характерна змащена клінічна картина. Протягом довгого часу пацієнт не може розпізнати ознаки, а тому навіть не підозрює про наявність хвороби.

У цей період в процесі задіюються глибокі тканини і утворюються значні ділянки ерозії. Окремі фрагменти роз'їдають стінки шлунка. Іноді це загрожує розвитком перфорації. В результаті виникає кровотеча в шлунку. Також є ризик потрапляння крові в черевну порожнину.Кровотечение в желудке

Обидві форми патології вимагають прийняття термінових заходів. Тому лікування геморагічного гастрітаосуществляется в стаціонарних умовах. Домашні методи терапії в даному випадку лише погіршать клінічну картину.

Існують певні ознаки, які повинні стати приводом для термінового звернення до фахівця:

 1. Виражені больові відчуття в районі епігастрію, які наростають після прийому їжі;
 2. Ознаки нетравлення - до них відносять відчуття тяжкості в шлунку, надмірне газоутворення, загальну слабкість;
 3. Диспепсические прояви - в даному випадку виникають нудота, метеоризм ;
 4. Ознаки внутрішньої кровотечі - в цю категорію входять слабкість, запаморочення, прискорене серцебиття, блювота з кров'яними домішками.Слабость
Читайте також: & nbsp; Різновиди ерозивно бульбіта

Діагностика

Щоб виявити патологію і підібрати терапію, потрібно вивчити анамнез патології, виконати огляд і пальпацію.

По результатами попереднього обстеження лікар призначає додаткові процедури:

 • Дослідження сечі;
 • Загальний і біохімічний аналіз крові;
 • Аналізи калу.

Також може виникати необхідність в проведенні інструментальних досліджень:

 1. Гастроскопия з виконанням біопсії. Для проведення процедури через шлунок вводять зонд, оснащений камерою і освітлювальними приладами. Також виконується огляд стінок, визначаються особливості і ступінь тяжкості ушкоджень, локалізація ерозивних дефектів. З самого ураженої ділянки беруть пробу і відправляють на гістологію.
 2. Ультразвукова діагностика. Вона застосовується для оцінки стану органів черевної порожнини. Дуже пильно вивчають печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу. Поразки цих органів можуть привести до геморагічного запалення. Також дана методика дозволяє своєчасно виявити пухлину.
 3. Електрогастроентерографія. Процедура проводиться для оцінки моторно-евакуаторної функції ураженого органу. Для цього аналізують процес переміщення їжі по шлунково-кишковому тракту. Завдяки цій процедурі вдається оцінити якість функціонування шлунка.
 4. Рентгенографія. Методика дозволяє відрізнити гастрит від виразкової хвороби і раку. Однак дана процедура не дає можливості визначити ступінь розвитку гастриту.Рентгенография

Методи лікування

Терапія патології може здійснюватися в умовах амбулаторії або стаціонару. Якщо у людини є симптоми кровотечі, його обов'язково госпіталізують.

Медикаментозна терапія

У перші кілька днів пацієнтові призначають жорстке голодування і застосування спеціальних препаратів для усунення запалення і відновлення уражених зон слизових покривів. | || 151

Принимать лекарственные препараты самостоятельно строго запрещено. Лечение эрозивного геморрагического гастрита, который имеет острое протекание, осуществляется в стационаре.

Курс терапії патології підбирають індивідуально. Найчастіше виписують такі кошти:

 • Антациди - гавіскон, маалокс;
 • Препарати, які блокують синтез кислоти, - пантопразол, омепразол;
 • М-холінолітики - гастроцепин ;
 • Блокатори Н2-гістамінових рецепторів - ранітидин, циметидин;
 • Антибіотики - потрібні при виявленні інфекції;
 • слізеобразующіх кошти - флокарбін, ліквірітон;
 • Обволікаючі препарати - сукральфат, де-нол;
 • Репаранти - метилурацил, масло обліпихи.Метилурацил

При розвитку кровотечі виникає необхідність в проведенні гемостатической терапії. Вона має на увазі виконання наступних дій:

 1. Введення адреналіну, амінокапронової кислоти, транексама внутрішньовенно;
 2. Використання етамзілата, вікасолу, дицинона внутрішньовенно або внутрішньом'язово.
Якщо розвивається геморагічний шок , виникає необхідність в застосуванні протишокових кровозамінників. Також можуть використовуватися препарати крові та плазма.

Особливості харчування

Дієта при геморагічному гастриті вимагає дотримання цілого ряду рекомендацій:

 • Харчування має бути частим і дробовим. Важливо, щоб всі порції були невеликими. Їжа повинна мати напіврідку консистенцію. Не варто використовувати продукти, що мають грубу консистенцію. Їжу слід їсти теплою. Гарячі продукти категорично заборонені.Питание должно быть частым и дробным
 • З раціону слід прибрати жирні продукти, гостру їжу, соління, копченості, смажені страви.
 • З напоїв рекомендується вибирати відвари сухофруктів або шипшини, чай з ромашки, неміцний зелений чай.
 • Не стоит употреблять спиртные напитки, кофе, шоколад. Также под запретом находятся любые сладости.
 • Небажано їсти бобові, квашену капусту, свіжу випічку.
 • У меню обов'язково повинні бути каші, хліб з висівками, кисломолочні продукти.
 • Мясо должно быть нежирных сортов. Его следует измельчать с помощью блендера или мясорубки.Диета при геморрагическом гастрите
Читайте також: & nbsp; Чи можливо заразитися гастритом і як він передається

Народні засоби

На додаток до традиційних методів лікування можна використовувати ефективні народні рецепти:

 1. взяти 25 г подрібненого листя латуку, додати 1 склянку окропу і залишити на пару годин. Приймати двічі на добу по 100 мл.
 2. Змішати в рівних частинах трилисник, м'яту, золототисячник і деревій. До 25 г суміші додати 250 мл окропу. Варити склад на слабкому вогні протягом 15 хвилин. Приймати по 75 мл 3 рази на добу.
 3. Взяти 100 г трави чебрецю, додати 1 л сухого білого вина. Залишити на 1 тиждень, потім довести до кипіння і потримати 6 годин на теплі. Приймати по 50 мл до їди. Робити це необхідно тричі на добу.
 4. Вживати щодня по невеликому шматочку прополісу. Лікуватися таким чином потрібно 1 місяць.
 5. Взяти сік алое і довести його до кипіння. Охолодити і приймати по 5 г за півгодини до їди. Робити це потрібно 2 рази в день. В засіб можна покласти трохи меду.Сок алоэ

Хірургічне лікування

В окремих ситуаціях не вдасться обійтися без оперативної терапії геморагічного гастриту. Однак навіть при використанні інноваційних методів лікування летальність при такому діагнозі залишається досить високою. Крім цього, приблизно 20-30% людей стикається з рецидивом кровотечі.

Операція проводиться тільки в тому випадку, якщо інші методи лікування не дають результатів. До досить ефективним способам терапії відносять наступне:

 • Ендоскопічне обколювання спирт-адреналіновим засобом;
 • Електрокоагуляція кровоточить зони;
 • Пролонгований гемостаз з використанням барій- тромбиновой суміші.Хирургическое лечение

прогноз

При своєчасному лікуванні геморагічного гастриту прогноз для життя є сприятливим, а для одужання - сумнівним. Ця патологія вимагає досить тривалого лікування і може загострюватися навіть після оперативного лікування.

Якщо вчасно не вжити заходів, є ризик розвитку небезпечних патологій: | || 235

 1. Хронизация процесса;
 2. Розвиток виразкової хвороби;
 3. Кровотеча в шлунку;
 4. Пухлинна трансформація при хронічному протіканні такого гастриту.Опухолевая трансформация при хроническом протекании такого гастрита

Методи профілактики

Профілактика хвороби полягає у веденні здорового способу життя, дотриманні режиму дня, правильне харчування. Важливе значення має виключення стресових ситуацій і своєчасна терапія патологій шлунка. Лікарі настійно рекомендують людям відмовитися від куріння і вживання спиртних напоїв.

Геморагічний гастрит є досить серйозним захворюванням, яке не піддається лікуванню. Якщо з'являються якісь ознаки ураження шлунка, слід відразу звернутися до лікаря. Тільки своєчасна і адекватна терапія допоможе уникнути негативних наслідків.

Посилання на основну публікацію