Діагностика гиперацидного гастриту

Гиперацидний гастрит є запальне ураження слизового покриву травної системи. Для нього характерний високий рівень кислотності.

Це досить поширена патологія, яка зазвичай зустрічається у людей молодого віку, включаючи підлітків. Щоб уникнути небезпечних наслідків, потрібно своєчасно звертатися до лікаря. || | 55

Причины

До надмірної виробленні соляної кислоти наводять різні чинники. До найпоширеніших причин відносять наступне:

 • Інфікування бактерією хелікобактер пілорі;
 • Постійні стреси;Постоянные стрессы
 • Підвищення тонусу парасимпатичного відділу нервової системи;
 • куріння;
 • Зловживання спиртними напоями;
 • Похибки в харчуванні;
 • Алергічні реакції;
 • Деякі патології печінки і підшлункової залози; || | 75
 • Эндокринные болезни – сахарный диабет;
 • Хронічні інфекційні ураження носоглотки і ротової порожнини.

Найчастіше гіперацидних форма гастриту є результатом заражені ия хелікобактерної інфекцією. Однак ця причина зазвичай поєднується з впливом інших факторів. До них відносять каріозна поразка зубів або стресові ситуації.

Гиперацидная форма гастрита

Клінічна картина

Одним з головних проявів недуги є больові відчуття в животі. Ця ознака може виникати далеко не відразу, тому поставити точний діагноз допоможе детальне обстеження.

Ця форма гастриту нерідко поєднується із запальним ураженням дванадцятипалої кишки. Таке порушення в медицині називають гастродуоденіт. Прояви гиперацидного гастриту можна легко переплутати з виразковою хворобою. Тому точний діагноз зуміє поставити тільки гастроентеролог.

До основних симптомів гиперацидного гастриту відносять наступне:

 1. Біль в животі. Даний ознака присутня в більшості випадків. Однак іноді недуга протікає безсимптомно. Нерідко больовий синдром виникає час від часу. Дискомфортні відчуття можуть з'являтися при відсутності їжі. Це обумовлено тим, що кислота сильніше травмує стінки шлунка і провокує больовий синдром. Крім цього, дискомфорт може з'являтися через 1-2 години після їжі. Больові відчуття бувають досить інтенсивними або мають ниючий характер. При дотриманні дієти неприємні симптоми зменшуються або повністю зникають.
 2. Виражена печія. При підвищенні кислотності і запальному ураженні шлунка і дванадцятипалої кишки шлунковий сік проникає в стравохід і провокує відчуття печіння. Печія може виникати після вживання гострих продуктів, копченостей, кислих страв. Також до неї нерідко призводять маринади, смажені продукти, кава. Постійна печія і виражений біль свідчать про початок виразкового процесу. У такій ситуації потрібно негайно приступати до терапії.Выраженная изжога
 3. Відчуття тяжкості в шлунку. Навіть незначна кількість їжі призводить до появи тяжкості і переїдання. Дані симптоми можуть бути присутніми протягом декількох годин.
 4. Поява нальоту на язиці. При порушенні обмінних процесів на мові з'являється жовтуватий наліт. Сама мова набуває малиновий відтінок.
 5. Нудота і блювання. Такі прояви присутні далеко не завжди. Іноді нудота з'являється на голодний шлунок або відразу після їжі. Систематичне виникнення блювоти є небезпечним симптомом, який вимагає медичної допомоги.
 6. Здуття живота. У більшості випадків гастрит викликає підвищене газоутворення. Іноді у людей з'являються помітні больові відчуття.
 7. Порушення стільця. Вони можуть мати різний характер і проявляються у вигляді закрепів або діареї. Нерідко подібні проблеми виникають при порушенні дієти. При гіперацидному гастриті люди більше схильні до появи запорів.
 8. Підвищена тривожність і дратівливість. Такі ознаки обумовлені дискомфортом в шлунку, больовими відчуттями, необхідністю дотримання дієти.Повышенная тревожность и раздражительность
Читайте також: & nbsp; Що таке психосоматичний гастрит і як його лікувати

Діагностичні заходи

Щоб лікування гиперацидного гастриту принесло хороші результати, його потрібно виявити якомога раніше. Для цього проводять цілий ряд досліджень. Найточнішим методом діагностики є Фіброезофагогастроскопія. В ході виконання даної процедури лікар бере частину слизового покриву для проведення гістологічного дослідження.

Щоб виявити хелікобактерну інфекцію, потрібно виконати бактеріологічний аналіз шлункового вмісту. Останнім часом лікарі вважають за краще застосовувати неінвазивні методики. До них відносять уреазний дихальний тест. Для визначення кислотності проводиться рН-метрія.рН-метрия

Лікування

Методи терапії патології повинен підбирати гастроентеролог. Це здійснюється в залежності від результатів досліджень. Займатися самолікуванням строго заборонено, оскільки різні види гастриту вимагають різних підходів до терапії.

Неправильне застосування медикаментозних препаратів може стати причиною небезпечних наслідків.

Медикаментозна терапія

Якщо причиною гиперацидного гастриту стало зараження хелікобактерної інфекцією, призначається курс антибактеріальних препаратів. Також показано застосування ліків, які знижують секреторну активність органу. Після проведення антибактеріальної терапії практично завжди розвивається дисбактеріоз. Цей стан теж вимагає кваліфікованої медичної допомоги.

Гастерин Лікування гиперацидного гастриту вимагає застосування ліків, які сприяють зниженню кислотності. До них відносять гастерін, фосфалюгель, альмагель. Завдяки систематичного застосування засобів вдасться впоратися з болем і знизити вираженість проявів недуги. Особливостями даних ліків є те, що вони мають обволікаючу ефектом. Це дозволяє захистити шлунок від руйнівної дії кислоти.

Якщо гастрит є наслідком стресових ситуацій, призначають седативні ліки. У цю категорію входять персен, Тенотен, афобазол. При появі вираженого дискомфорту потрібне використання спазмолітиків. До них відносяться спазмалгон, дротаверин, но-шпа.

Особливості харчування

Диета при гиперацидном гастрите

Дієта при гіперацидному гастриті вимагає виконання таких правил:

 • Їжу потрібно приймати часто, але маленькими порціями. Категорично заборонено голодувати. Всі страви повинні мати рідку або пюреобразную консистенцію. Заборонено вживати занадто гарячі продукти - вся їжа повинна бути теплою. М'ясо рекомендується подрібнювати за допомогою блендера або м'ясорубки. Важливо стежити, щоб в шлунок не потрапляли великі шматки їжі.
 • Обов'язково потрібно відмовитися від гострих продуктів, жирних і смажених страв, копченостей. Також під забороною перебувають міцний чай, кава, спиртні напої. Не варто вживати кісткові бульйони.
 • Основу раціону повинні складати супи, зварені на воді або молоці. Всі продукти потрібно запікати в духовці або готувати на пару. Варто вживати тушковані або печені овочі. Відмінним рішенням стане запечена гарбуз. З напоїв можна вживати морси, неміцний чай, компот із сухофруктів.
 • Обов'язково потрібно вживати кисломолочні продукти. Перед сном корисно випивати склянку кефіру.
  Солодощі рекомендується замінити сухофруктами.Перед сном полезно выпивать стакан кефира
Читайте також: & nbsp; Ознаки та лікування атрофічного гиперпластического гастриту

Прогноз

Якщо своєчасно приступити до терапії патології, прогноз буде сприятливим. Якщо ж пацієнт не виконує рекомендації лікаря, висока ймовірність розвитку небезпечних ускладнень.

До них відносять наступне:

 1. атрофічні ураження слизового покриву;
 2. Поява виразковій хворобі шлунка;
 3. Поразка дванадцятипалої кишки, що спричиняє розвиток бульбіта і дуоденіту;
 4. Виникнення аденокарциноми шлунка.Возникновение аденокарциномы желудка

Профілактичні заходи

Щоб не допустити появи гиперацидного гастриту, важливо нормалізувати режим дня і скорегувати харчування. Лікарі рекомендують вживати тільки здорові продукти, причому харчуватися потрібно не менше 3-5 разів на день.

З раціону необхідно виключити алкогольні напої, газовану воду, міцну каву. Не менш важливо відмовитися від куріння. Раціон повинен бути збалансованим і включати необхідні вітаміни і мікроелементи.

Не варто харчуватися всухом'ятку.

Крім цього, слід дотримуватися правил гігієни. Це допоможе мінімізувати ризик зараження бактерією хелікобактер пілорі. Перед прийомом їжі слід мити руки. Всі лікарські препарати потрібно приймати тільки за рекомендацією фахівця з чітким дотриманням інструкції.

Тепер вам відомо, що таке гіперацидний гастрит. Це досить небезпечна патологія, яка може стати причиною негативних наслідків для здоров'я. Щоб мінімізувати ризик ускладнень, потрібно приймати призначені лікарем препарати і внести корективи в свій раціон.

Посилання на основну публікацію