Запаморочення, небезпека і ускладнення при гастриті

з воспал ням слизової оболонки шлунка (гастрит) може зіткнутися людина будь-якого віку і статі. Для цього в умовах життя більшості сучасних людей існує досить чинників типу стресів, харчування «на швидку руку» або всухом'ятку, ненормованого робочого дня, безконтрольного прийому ліків і т.д.

Крім традиційних проявів уражень слизової шлунка типу нудоти , печії, болю в животі або метеоризму, гастрит може мати і інші менш відомі симптоми. Як не дивно, одним із симптомів цієї недуги може бути і запаморочення. Про те, чому і як проявляється запаморочення при гастриті, пропонуємо дізнатися з нашої статті.

Гастрит і його симптоми

Основные признаки патологии

При гастриті уражається слизова оболонка шлунка з подальшим приєднанням різноманітних порушень перетравлення їжі. Близько 80% всіх захворювань травної системи припадає саме на цей недуг. Багато людей не вважають гастрит серйозним захворюванням і не звертають уваги на напади нездужання при даній патології. При уявній простоті, це захворювання змінює якість життя людини.

Наслідком довго викликаного запалення шлунка є симптомокомплекс у вигляді погіршення апетиту, стомлюваності, розладів нервової системи і навіть депресивних проявів. А постійні болі і дефіцит поживних речовин через їхню погану всмоктування призводять до дисбактеріозу та погіршення роботи багатьох органів.

Спочатку гастрит виникає в гострій формі, яку типові прояви типу:Чувство тяжести в эпигастрии

 • Почуття тяжкості в епігастрії або болю в шлунку (ниючого або тупого характеру, з посиленням після їжі);
 • обкладений язик;
 • Нудоти або блювоти;
 • Порушення апетиту і смакових відчуттів;
 • «Кислого» відрижки або печії при підвищеній кислотності шлункового соку;
 • Нудоти і «тухлої відрижки» при зниженій киць ставитесь шлункового соку;
 • Порушень стільця;
 • Проявів авітамінозу (у вигляді «заїду» в куточках рота, ламкість нігтів, випадіння волосся, лущення шкіри і ін.);
 • Астено - вегетативного синдрому із загальним нездужанням, слабкістю;
 • Запамороченням або головним болем (особливо після їжі).
Вид гастриту встановлює лікар після необхідного обстеження (найчастіше ендоскопічного в вигляді фиброгастроскопии і біопсії). Гастрит має безліч різновидів. Найбільш загальновідомими його формами є гостра або хронічна, з підвищенням або пониженням кислотності.

Небезпеки гастриту

Кожен вид запалення слизової шлунка має свої відмінні прояви і особливості лікування. Симптоми у вигляді запаморочення або головного болю найчастіше зустрічаються при катаральному вигляді гострого гастриту або хронічному перебігу цієї недуги.

Важливо звернутися до фахівця вже при перших симптомах захворювання. При запізнілому початку терапії гастрит досить часто (близько 85% випадків) набуває хронічного перебігу. Хронічне запалення шлунка лікується складно і нерідко триває довічно. Постійне запалення в шлунку може призводити до ускладнень типу:Язвы желудка

 • Виразки шлунка з ризиком кровотечі;
 • Анемії;
 • запалення інших травних органів (холециститу, панкреатиту, ентероколіту) ;
 • Рака шлунка.

Несистемне запаморочення при гастриті

Шлункове запалення може надавати комплексну негативного впливу на організм. Наприклад, ця недуга тягне за собою стійке зниження кишкового імунітету через постійну нестачу в організмі всіх поживних речовин. В результаті збої в травленні призводять до численних порушень в роботі внутрішніх органів. Одним з таких збоїв є симптоми запаморочення або головного болю.

Кружится голова
Несистемне запаморочення при гастриті

Запаморочення і головний біль тільки на перший погляд здаються не пов'язаними із запаленням шлунка. Розглянемо основні причини виникнення запаморочення при гастриті. Так зване «запаморочення» протікає з поєднанням проявів у вигляді нудоти, нудоти, дзвону у вухах, потемніння в очах. У деяких випадках такі прояви можуть призводити до предобморочному або непритомного стану.

Сприяти розвитку несистемного запаморочення можуть багато хронічних захворювань внутрішніх органів. Саме до таких недуг відноситься і хронічний гастрит з ускладненим перебігом.

Причини запаморочення при гастриті

Запалення в будь-якому органі будуть мати наслідки на загальному стані організму. Це випливає з взаємозв'язку всіх органів і систем організму завдяки нервово-гуморальної регуляції. При сильних шлункових болях організм «перенаправляє» імпульси в інші зони. Тому при багатьох захворюваннях болі іррадіюють (віддають) в інші органи, іноді збиваючи з пантелику навіть фахівців. Перерозподіляючи біль, організм бореться з больовим синдромом, змушуючи пацієнта звертати увагу на своє здоров'я. Поява частих запаморочень при гастриті зазвичай сигналізують про серйозність течії недуги і залученням в хвороба всього організму. Іншими причинами запаморочення при гастриті служать чинники:

 • рефлекторно болів;
 • Наслідків інтоксикації;
 • Астено-вегетативного синдрому.
Читайте також: & nbsp; Запалення шлунка при дифузному гастриті - симптоми, діагностика та методи лікування

Розглянемо ці чинники запаморочення детальніше. || | 129

Головокружение по причине рефлекторных болей

Головокружение по причине рефлекторных болей Багато пацієнтів зі стажем знають, що запаленого шлунку типово виникнення голодних болів. Шлунковий сік при попаданні в порожній шлунок дратує вже і так пошкоджену слизову оболонку, провокуючи болю в надчеревній ділянці. Якщо і після цього їжа не надходить в шлунок, то за допомогою подразнення блукаючого нерва біль ще більше посилюється і починає віддавати в сусідні травні або розташовані віддалено органи. Тому проявом гастриту може стати рефлекторна біль або запаморочення. При такій причини запаморочень при гастриті є особливості такого порушення у вигляді;

 • Частого появи на «порожній шлунок»;
 • Паралельного появи нудоти або блювотних позивів;
 • Виникнення при тривалих перервах в їжі;

Додатковим фактором погіршення самопочуття при запаленні слизової шлунка стає зниження рівня глюкози в крові. Саме цим часто пояснюються прояви зниженого настрою, нудоти або запаморочення. При цьому у пацієнта може боліти голова, все валиться з рук, або він може ставати неможливо прискіпливим і примхливим. Варто ж людині при такому «букеті симптомів» поїсти, як розлади самопочуття відступають через півгодини або годину після їжі.

Цікаво, що рефлекторна головний біль при гастриті може погано зніматися знеболюючими препаратами і мати чіткий зв'язок з тим, як давно їв пацієнт. На голодний шлунок біль може зніматися таблетками погано або злегка притуплятися. Єдино доступним способом зняття рефлекторної головного болю при гастриті є дотримання режиму харчування: вживання їжі 5-6 разів на день невеликими порціями і недопущення голодних болів.

Запаморочення через інтоксикації

Головокружение по причине интоксикации Нерідко гострий гастрит супроводжується явищами інтоксикації: температурою до 38 градусів, ознаками блювоти, загальної слабкості або проносу. Така симптоматика при даному недугу зазвичай пов'язана з попаданням в шлунок бактеріальної мікрофлори. Інтоксикація також може проявлятися при надлишку бактерій хелікобактер, які живуть навіть в кислому середовищі і викликають при своєму безконтрольному розмноженні пошкодження слизової оболонки шлунка і розвиток гастриту або виразки. Розносячись з кров'ю по організму, ці мікроби його отруюють, стаючи причиною запаморочень, слабкості, нудоти, порушень стільця.

Інтоксикація в різному ступені завжди є при будь-яких формах гастриту (гострому або хронічному). При хронічному запаленні інтоксикація пов'язана з накопиченням в організмі шлаків через неповне перетравлення їжі. Це пов'язано ще і з тим, що при тривалому хронічному запаленні і збої в роботі шлунка в цей «порочне коло» залучаються й інші прилеглі органи (кишечник, жовчний міхур, підшлункова залоза та ін.) А таке поєднане порушення ще більше посилює інтоксикацію, приводячи до накопичення в організмі токсинів через неперетравлених залишків їжі. Інтоксикаційна головний біль або запаморочення відносяться до найвідоміших наслідків присутності будь-яких отруйних речовин в організмі.

Також до запаморочення через інтоксикацію при гастриті може призводити порушення режиму харчування або прийом сильних препаратів, особливо натщесерце. Ці фактори сильно подразнюють шлунок, і лише що виникає при цьому стані рефлекторна блювота допомагає пацієнтові відчути себе краще. Іноді явища інтоксикації при хворобах шлунка можуть бути пов'язані з алергією на ліки, що вживаються. У таких ситуаціях для усунення небезпечних проявів у вигляді запаморочень необхідна відміна невідповідних препаратів.

Запаморочення через астено-вегетативного синдрому

Болит поястница
Запаморочення через астено-вегетативного синдрому

астено-вегетативний або астенічний синдром - частий супутник безлічі хронічних або затяжних захворювань. Цей синдром також характерний і для хворих з гастритом хронічного перебігу. Нерідко гастрит виникає у хворих, які вже мають астено-вегетативні прояви. Це пов'язано з механізмом порушень функцій різних органів у таких пацієнтів. У астеніків можуть виникати часті перепади настрою, плаксивість, занепад духу, зниження апетиту, запаморочення або головний біль. А це є відмінною грунтом для виникнення будь-яких травних розладів, найлегшим з яких є гастрит.

Читайте також: & nbsp; Основи профілактики гастриту

В інших ситуаціях поштовхом розвитку астено-вегетативного синдрому стає хронічний гастрит, особливо у жінок. До цього призводять комплексні збої в роботі організму при запаленні шлунка, які проявляються у вигляді:

 • Імунних збоїв;
 • Постійних стресів через шлункових болів і дискомфорту;
 • загальних порушень вегетативної нервової системи.

Запаморочення через астено-вегетативного синдрому відрізняється від рефлекторних болів. При цьому запаморочення не будуть пов'язані з їжею або супроводжуватися нудотою, а будуть з'являтися при підвищенні навантаження з частим посиленням до вечора. Доповненням до головного болю при астенічному синдромі можуть служити почуття втоми, слабкості або розбитості. Нерідко запаморочення буде проявлятися до кінця напруженого робочого дня.

Особливо часто на запаморочення при гастриті хронічного перебігу скаржаться жінки, у яких цей стан супроводжується дратівливістю , підвищену пітливість, зябкостью рук і ніг, порушеннями сну.

Запаморочення при гастриті може проявлятися як по одній з перерахованих вище причин (інтоксикація, рефлекторна біль або астено-вегетативний синдром), так і бути наслідком їх комплексного поєднання.

Як позбутися від г оловокруженія при гастриті

Таблетки от гастрита
Таблетки не завжди рятують від запаморочення

Навіть якщо пацієнтам зрідка вдається знімати запаморочення при гастриті з допомогою спазмолітиків, така некваліфікована терапія при даному діагнозі буде малоефективна. Крім того, пічканье таблетками при вже наявному порушення слизової шлунка (особливо знеболюючими або нестероїдними протизапальними препаратами) буде посилювати наявний недуга.

Навіть знаючи про наявний гастриті, більшість пацієнтів рідко пов'язують регулярно виявляється запаморочення з цим діагнозом. Без правильно підібраних діагностичних заходів і самого лікаря буває нелегко зв'язати подібне порушення з запаленням слизової шлунка.

У будь-якому випадку, систематичні запаморочення або головні болі повинні стати поштовхом до негайного звернення до лікаря. Адже головний біль і запаморочення при багатьох недугах є «червоною лампочкою», ігнорувати сигнал якої неприпустимо. А причину появи цих небезпечних сигналів і індивідуальну схему для позбавлення від гастриту може визначити лише досвідчений фахівець.

Тому без постановки правильного діагнозу і терапії основного захворювання ефективно вилікувати запаморочення при гастриті не вдасться. Лише після виявлення основного недуги і усунення його причини, можлива повноцінна боротьба з запамороченням або головним болем з рахунком «1: 0» на користь одужання.
Ссылка на основную публикацию