До якого лікаря звернутися для лікування гастриту?

Гастрит - одне з найпоширеніших захворювань системи травлення. Він характеризується болями і різями в області шлунка, відчуттям важкості після їжі, печія, почуттям печіння епігастральній ділянці, порушенням травлення. Супутні неспецифічні прояви гастриту - головний біль, перманентна втому, запаморочення.

Гастрит визнаний передракових станом. Це означає, що якщо його не лікувати правильно і своєчасно, то на його тлі з великою часткою ймовірності розвинеться рак шлунка.

З якими симптомами потрібно звертатися до лікаря

Приводом відвідати лікаря і пройти обстеження може стати будь-яка з цих причин:

 • Сильні нечасті болі в області шлунка;
 • Несильні часті болі в області шлунка;
 • Постійна печія;
 • Гіркота в роті або присмак металу;
 • Наліт на мові протягом тривалого часу;
 • Зміна смаку і апетиту,;
 • Порушення травлення; || | 72
 • Тяжесть в желудке во время или после еды, быстрое насыщение меньшими, чем обычно, порциями.

При найменшій підозрі на цей серйозна недуга потрібно терміново відвідати фахівця. Багатьох, що зіткнулися з хворобою, цікавить, який лікар лікує гастрит.

Таким лікарем є гастроентеролог, саме у цього фахівця необхідно спостерігатися під час запалення внутрішній стінок органів травлення. Крім цього, доктор займається недугами органів, які беруть участь у перетравлюванні їжі.

до кого звернутися при перших ознаках гастриту

Терапевт || | 86

К этому врачу нужно прийти в первую очередь. Терапевт соберет первичный анамнез и отправит на основные анализы. Если обращение было первичным, то пациент вполне мог перепутать гастрит с каким-либо другим заболеванием, проявляющимся схожим образом.

Це питання, як раз вирішить лікар-терапевт: він оцінить стан пацієнта, вивчить результати аналізів і поставить первинний діагноз.

З цим діагнозом пацієнтові потрібно буде відвідати вузького фахівця. Той уточнить діагноз і призначить адекватне лікування. Якщо ж пацієнт хвилині терапевта і відразу прийде на прийом до лікаря вузької спеціальності, то, по-перше, у нього не буде на руках результатів базових аналізів, а по-друге, він може помилитися з самодіагностикою і прийти не до того лікаря, який займається лікуванням конкретно його захворювання.

Читайте також: & nbsp; Як розвивається вогнищевий гастрит

Найчастіше пацієнти забувають про те, що місце запалення або інфікування е завжди збігається з вогнищем болю. Часто така картина спостерігається при багатьох неврологічних захворюваннях. Наприклад, пацієнт іде до кардіолога зі скаргами на болі в серці, а отримує направлення до невролога з підозрою на торакалгии.

При цьому втрачається час, яке могло б бути витрачено набагато ефективніше - на додаткові обстеження і лікування.

Терапевт
Тому перший лікар, до якого слід звернеться з перерахованими вище симптомами, - терапевт.

Гінеколог

Жінкам неодмінно потрібно відвідати гінеколога. Захворювання внутрішніх органів жіночої репродуктивної системи підступні, тому що, по-перше, часто маскуються під інші захворювання своїми проявами, по-друге, локація болю часто буває така, що пацієнта подумати навіть не може на щось «жіноче».

Наприклад, запалення придатків самодіагностіруется жінкою як напад печінкової коліки або холециститу. Пацієнта йде до гепатолога, який не знаходить у неї проблем з печінкою або жовчним міхуром і направляє її до гінеколога. На той час, як жінка потрапить до нього, запалення може посилитися.

Гинеколог
Тому при будь-яких симптомах нездужання і неуточненому діагнозі жінці після терапевта потрібно відвідати гінеколога.

Гастроентеролог

Это как раз тот самый врач, который лечит гастрит и другие заболевания желудка. Гастроентеролог направить пацієнта на додаткові дослідження і аналізи для уточнення і постановки остаточного діагнозу.

на основі отриманих результатів лікар уточнить природу гастриту і відповідно до цього призначить лікування і визначить дієту. Також він призначить дату повторного прийому.

Пацієнту слід уточнити, чи потрібно йому здавати будь-які аналізи перед прийомом. Якщо потрібно, то на вторинний прийом гастроентеролога він йде знову після відвідування терапевта з результатами базових лабораторних аналізів. Якщо не потрібно, то пацієнт відразу йде до гастроентеролога, минаючи терапевта і лабораторію.

Гастроэнтеролог

Онколог

Оскільки гастрит визнаний передракових станом, то при його затяжному перебігу, частих загостреннях, погіршенні загального стану пацієнта потрібно відвідати онколога. Боятися цього візиту не варто, оскільки саме своєчасне звернення запобігає тяжкі наслідки більшості хвороб.

Онколог ознайомиться з результатами проведених досліджень і або внесе свої зміни в картину лікування, або залишить все як є. Він також може призначити додаткові аналізи для виявлення схильності клітин пацієнта до атиповим змін і ракових мутацій.

Для власного заспокоєння краще здати ці аналізи. Навіть якщо їх результат покаже, що у пацієнта є схильність до раку шлунка, це не означає, що він неодмінно їм захворіє.
Правильный образ жизни
Збалансована дієта, відмова від шкідливих звичок, стабільне позитивне емоційний стан, правильний прийом призначених препаратів практично виключають розвиток гастриту в щось більш небезпечне.

Первинний прийом у лікаря

На першому прийомі у гастроентеролога слід розповісти про наступне:

 1. Які симптоми послужили причиною прийти спочатку до терапевта;
 2. Які симптоми спостерігалися між відвідуванням терапевта і відвідуванням гастроентеролога;
 3. Яка частота появи болю, печіння, печії;
 4. З чим пов'язані біль, печіння, тяжкість (тривала перерва між прийомами їжі, під час їжі, відразу після їжі, після жирного / смаженого / гострого / копченого);
 5. Як часто спостерігаються проблеми зі стільцем;
 6. Який режим харчування;
 7. Яке меню пацієнта; | || 149
 8. Какие препараты пациент употребляет постоянно (женщинам нужно упомянуть также о комбинированных оральных контрацептивах, говорить о которых они часто забывают или считают, что разговор о контрацептивах на приеме не у гинеколога «не по теме»;
 9. палить пацієнт;
 10. Наявність захворювань травної системи у близьких родичів;
 11. Наявність супутніх захворювань.
Читайте також: & nbsp; Методи усунення нудоти при гастриті

Лікар проводить візуальний і тактильний огляд: оглядає мову на предмет нальоту, обмацує живіт, оцінює стан шкіри, збирає анамнез.

Общая картина заболевания
На основі цих відомостей лікар формує загальну картину захворювання. Для уточнення він або використовує вже отримані результати аналізів, або дає направлення на додаткові дослідження.

Які аналізи призначить лікар

Загальний аналіз крові і сечі пацієнт, якщо він попередньо відвідав терапевта, приносить з собою. Якщо пацієнт прийшов прямо до гастроентеролога, то здає аналізи по його напрямку.

Додатково призначаються кілька тестів на виявлення бактерії Helicobacter pylori - головного збудника бактеріального гастриту.

Якщо в загальному аналізі крові виявлено суттєве зміна співвідношення лейкоцитів, зниження гемоглобіну, то пацієнт також відправляється на біохімічний аналіз крові. Цей аналіз дозволить уточнити, чим саме хворий пацієнт - гастритом, панкреатитом, виразкою.

Уровень глюкозы
Додатково досліджується кров на рівень глюкози - це важливий показник, що впливає на призначувані дієту і препарати. Якщо кількість глюкози занадто високо, може знадобитися консультація ендокринолога.

Лікар також направить на інструментальну діагностику. Сучасні методи дозволяють отримати результат ймовірністю до 100 відсотків. Інструментальні дослідження при підозрі на гастрит наступні:

 • Гастроскопия / фіброгастродуоденоендоскопія. Зонд з камерою досліджує зсередини стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку пацієнта, оцінює стан слизових оболонок, відзначає наявність ерозій, бере проби шлункового соку;
 • Ультразвукове дослідження. Дозволяє оцінити будову шлунка, його перистальтику, наявність виразкових поразок, поліпів, пухлин;
 • Рентген з контрастною речовиною. Головним чином це дослідження покаже, чи є морфологічні відхилення від норми: пороки розвитку шлунка, новоутворення, деформація.

Затягувати з візитом до лікаря не можна, оскільки гастрит вимагає швидкого реагування, корекції харчування і відновлення слизової оболонки щоб уникнути серйозних ускладнень.

Посилання на основну публик ацию