Колір калу при гастриті і його особливості

Незвичайний колір калу є першою ознакою проблем з органами шлунково-кишкового тракту. Якщо присутні інші відхилення у вигляді болю в ділянці живота, відсутність апетиту і часті позиви до блювоти, то все це вказує на гастрит. Який стілець може бути при цьому захворюванні, і від чого залежить його колір описано нижче.

Кал при гастрите
Зміна кольору фекалій може свідчити не тільки про гастриті, а й про інші захворювання шлунково-кишкового тракту

Особливості калу при гастриті

Захворювання супроводжується запаленнями, що відбуваються в кишечнику і шлунку, що перешкоджає перетравленню і засвоєнню їжі. Саме ця особливість може вплинути на колір і кількість калу. Найчастіше при гастриті стілець рідкий, він проявляється як при хронічній, так і при гострій формі.

Остання може виникнути на тлі отруєння або постійного неправильного харчування, вона поряд з проносом може супроводжуватися :

 • блювота;
 • Нудотою;
 • Больовими відчуттями в шлунку.

Відвідувати вбиральню людина «по - великому» може більше трьох разів в день. Це відхилення припиняється після прийому відповідних медикаментів та дотримання дієти.

Боль в желудке
Біль в шлунку може проявлятися при гострій формі гастриту

хронічна форма протікає не з такими явними симптомами, тому при ній буває дуже складно виявити захворювання і провести правильне лікування. Для неї характерне чергування активності симптомів і їх спадів. Гастрит в хронічній формі дає про себе знати у вигляді болів вгорі живота і боці, а також частими проносами, а іноді можуть виникати і запори.

Як кислотність впливає на кал?

Роздратування слизової шлунка провокує збої в роботі травних залоз. Якщо секреція шлункового соку збільшується, то у хворого спостерігається підвищена кислотність, при падінні активності залоз вони виробляють менше шлункового соку і це проявляється в зниженні кислотності. Ці два різновиди гастриту мають різні між собою прояви.

Підвищена

Часто людина відчуває сильні болі в боці, від них можна позбутися тільки після прийому знеболюючих засобів. При спазмі допускається застосування гарячої грілки.

Проблемы со сном
При гастриті з підвищеною кислотністю нерідко можуть бути проблеми зі сном

Болі в зоні шлунка виникають відразу після їжі, іноді вони супроводжуються нудотою і блювотою. У рідкісних випадках хворий відчуває печію. Для них характерні проблеми зі сном і апетитом. Люди з гастритом високій кислотності роздратовані, легко стомлюються і часто нервують.

Високий рівень кислоти впливає на виведення калових мас і найчастіше це виражається в запорах, в деяких випадках інтервал між ходінням «по-великому» може становити тиждень . Таке тривале утримання призводить до отруєння організму токсинами, це загрожує проблемами зі шкірою, на якій з'являються прищі і акне, вона набуває землистий відтінок.

Знижена

Такий стан справ загрожує поганий перевариваемостью їжі. Шлунок не справляється зі своєю функцією і з нього в кишечник потрапляють великі шматочки їжі, це загрожує діареєю. Відсутність належної кількості соляної кислоти тягне за собою появу шкідливих бактерій, вони провокують процеси гниття і бродіння, в роті з'являється неприємний запах.Гастрит с пониженной кислотностьючасто сопровождается апатией и раздражительностью

Читайте також: & nbsp; Класифікація, симптоми і методи лікування неатрофіческій гастриту

Знижена кислотність впливає на якість стільця, при ній він постійної рідкий, через що відбувається зневоднення організму. лікування гастриту проводиться не тільки медикаментозно, а й за допомогою дієти, обов'язково вживання великої кількості води і трав'яних відварів. Терапія ускладнена тим, що в цьому випадку корисні речовини, що надходять з їжею, складніше всмоктуються в кров, людина починає страждати від надлишкової ваги, його самопочуття погіршується і це відбивається на роботі всіх життєво важливих систем організму.

В результаті хворий перебуває в поганому настрої, дратується на дріб'язкові речі, у нього з'являється апатія до багатьох раніше звичним для нього справах, починають випадати волосся, відчувається тяжкість в шлунку, на шкірі присутні висипання. Різких болів не спостерігається, але іноді з'являються тупі больові відчуття вгорі живота або близько грудної клітини, які можуть бути після переїдання.

Колір калу при гастриті

Існують деякі продукти, які впливають на відтінок дефекації, проте при гастриті цей показник залежить не від прийнятої їжі. Якщо їжа перетравлюється нормально, то при виході з тіла людини вона має коричневий колір з різними відтінками. Якщо ж колір калу не такий, то слід перевірити органи шлунково-кишкового тракту.

В одиничному випадку зміни кольору калу турбуватися не варто, але якщо це явище носить постійний характер, то без обстеження встановити причину такої аномалії буде складно.

Змінений відтінок калових мас може сам говорити про конкретні проблеми з травленням

Чорний колір

Він буде свідчити про попадання в відходи життєдіяльності людини крові, яка може йти з ран і виразок, розташованих в шлунку чи стравоході. Виразки можуть з'явитися і в результаті довгого застосування сильнодіючих ліків або наркотиків, а також як наслідок зловживання алкоголем. До небажаних для тривалого застосування медикаментів відноситься: ібупрофен, аспірин, ацетамінофен і деякі нестероїдні протизапальні таблетки.

Соляна кислота в шлунку забарвлює кров у чорний колір, а в деяких випадках кал може йти з бурими прожилками, наявність яких пояснюється впливом на колір кров'яних мас ферментів, що містяться в кишечнику і шлунку.

у разі якщо чорні виділення йдуть не в твердому вигляді, а в рідкому, то це може вказувати на більш серйозне захворювання, ніж гастрит

Коли проблеми їм енно з шлунково-кишкового тракту, то вони завжди супроводжуються іншими симптомами, серед яких:

 • Нудота;
 • Слабкість в усьому тілі;
 • Гострий біль у боці і в районі шлунка ;
 • Кал стає дуже тонким, його діаметр схожий з олівцевим;
 • Зміна шкірних покривів.
Читайте також: & nbsp; Діагностика і лікування антрального і гиперпластического зернистого гастриту

Як тільки при дефекації виявилася кров, слід тут же звернутися за медичною допомогою.

Черный цвет
Чорний колір стільця, що не супроводжується вищевказаними симптомами, може бути викликаний вживанням певних продуктів

Щоб заздалегідь не панікувати слід знати, що в чорний колір фекалії можуть фарбувати наступні продукти: буряк, чорноплідна горобина, чорниця, гранат, чорнослив, кава, чорна смородина, кров'яна ковбаса, ожина, печінку і м'ясо з кров'ю. А також обдарувати стілець чорним кольором можуть медикаменти, що містять залізо і вісмут. Їх забарвлення носить тимчасовий характер, тоді як гастрит провокує більш тривалий виділення чорного стільця.

Червоний колір

Або червоно-коричневий відтінок стільця, говорить про наявність крові в ньому, тільки не варто відразу впадати в паніку, можливо, така зміна кольору, і не пов'язане з серйозними проблемами, просто напередодні дефекації з'їли червоний продукт з сильною фарбувальний здатністю або випили червоного вина. На це може вплинути томати, соки з них, буряк, червоні ягоди і желатин такого ж кольору. Іноді червоне забарвлення калу провокують тріщини в прямій кишці або інші анальні пошкодження. Вони можуть з'явитися після частих запорів, в результаті родової діяльності або після інтимних контактів.

Червоний стілець може попереджати про присутність гельмінтів або ж про запальних процесах в кишечнику. При цьому будуть супутні симптоми: нудота, діарея і спазми.

Красный цвет
Темно-червоний відтінок калу свідчить про порушення в органах шлунково-кишкового тракту: шлунку, кишечнику або стравоході

дефекації з кров'ю провокують ряд препаратів, які містять калій або ж антибіотики, а також поліпи на товстій кишці.

Світло-жовтий колір

для дитячого калу це нормальний відтінок, але для дорослих природу його появи слід перевірити. || | 156

Частыми причинами этого явления бывают:

 • При надходженні великої кількості перетравилися ваемих жирів, з якими не справляються ферменти організму;
 • Погіршення травлення і погана засвоюваність корисних речовин;
 • Бродіння в кишечнику;
 • Порушення функціональності підшлункової залози; || | 167
 • Сбои в работе желчного пузыря и печени, при которых в пищеварительную систему попадает много билирубина в чистом виде;
 • Вживання людиною великої кількості молока і продуктів з нього.

Світло -жовтий стілець може з'явитися після прийому деяких препаратів, які посилено впливають на стан печінки, до таких медикамен там відноситься: оральні контрацептиви, антибіотики, засоби від туберкульозу і епілепсії, протизапальні з парацетамолом.

Температура при гастрите
При гастриті жовтий колір стільця може супроводжуватися температурою, зниженням ваги і іншими симптомами

При гастриті зміна кольору калу на жовтий, супроводжується певними симптомами:

 • Здуття живота;
 • Біль у черевній порожнині;
 • Поява температури;
 • Потемніння сечі;
 • Зниження ваги.
Якщо є ці ознаки , то з відвідуванням лікаря краще не зволікати

Гастрит можна виявити за його характерних симптомів, але іноді він протікає практично непомітно, і тільки колір калу може попереджати про розвиток недуги. Якщо стілець став рідким або почалися часті запори, і при цьому він незвичайного відтінку не потрібно лінуватися, здоров'я важливіше за все - зверніться до лікаря, щоб усунути будь-які припущення і попередити появу ускладнень захворювання.

Посилання на основну публікацію