Симптоми і медикаментозне лікування шлункового кашлю

Прийнято вважати, що кашель вказує на проблеми з дихальною системою. Однак цей неприємний симптом далеко не завжди сигналізує про віруси і простудних захворюваннях.

Хворі починають турбуватися в той момент, коли розуміють, що кашлю не сприяє симптоми у вигляді почервоніння в горлі, підвищеної температури і інші звичні ознаки. | || 58

В статье мы рассмотрим причины, симптомы и лечение желудочного кашля.

причини шлункового кашлю

Шлунковий кашель розвивається на тлі різних порушень шлунково-кишкового тракту. Другой причиной кашлевых толчков может быть инфекция, поражающая слизистую желудка. Чаще всего появлению этого нарушения предшествуют следующие факторы:

 • Зворотний занедбаність вмісту шлунку в стравохід (гастроезофагеальний рефлюкс);
 • Поразка слизової аденовірусні і ентеровірусна мікроорганізмами;
 • Гострий і хронічний гастрит;
 • Гельмінтоз (паразитарна інфекція);
 • Виразкова хвороба;
 • Дисбактеріоз;
 • Отруєння токсичними речовинами і неякісною їжею; | || 79
 • Повреждение пищевода и желудка инородным телом;
 • Виражені порушення в роботі печінки і прямої кишки;
 • Зловживання тютюнової продукцією.

У дітей, підлітків і молодих людей до 35 років ця патологія практично не з'являється, найчастіше до неї схильні пацієнти 35-40 років і старше.

Клінічна картина і основні симптоми

Кашльові поштовхи, пов'язані з порушенням роботи шлунка, виявляються нерегулярно і епізодично. Найчастіше вони турбують хворого в нічний час або при тривалому знаходженні в лежачому положенні. Патологія супроводжується наступними симптомами:

 1. Сухим надсадний кашлем, викликаним поразкою органів дихальної системи;
 2. Рідким стільцем, нудотою, блювотою і вираженою слабкістю, викликаної кишковою інфекцією. Можливі спазми в животі;
 3. Порушеннями дихання. Ця ознака шлункового кашлю пов'язаний із загальним ураженням організму, зниженням імунітету і респіраторним синдромом;
 4. кашльового поштовху відразу після прийому їжі. В цьому випадку симптом пов'язаний із зворотним викидом їжі з шлунку в стравохід. Супроводжується сильним першением, частою печією, свистячим диханням під час сну і апное (короткочасна зупинка дихання);
 5. При гастриті з порушеною кислотністю симптоми проявляються через 1-2 години після прийому їжі. Крім сухого кашлю людина може відчувати біль за грудиною, тяжкість після їжі і нудоту.

Патологія не є окремим захворюванням, а розвивається на тлі інших порушень.

Бессонница
Через те, що кашель проявляється в нічний час, хворий часто страждає безсонням, не висипається і швидко втомлюється. Звичний ритм життя людини в цей період порушений.

Діагностика захворювання

Застава ефективної терапії при будь-якому захворюванні полягає в правильно поставлений діагноз. На початку пацієнт направляється до лікаря-терапевта для визначення характеру кашлю. Якщо доктор впевнений, що кашлеві поштовхи проявляються через порушення шлунково-кишкового тракту, хворий перенаправляється до лікаря-гастроентеролога.

Щоб визначити, що стало причиною кашлю, пацієнт повинен пройти цілий комплекс діагностичних процедур:

 • Фиброгастроскопия (ФГС). Це інструментальне дослідження внутрішніх органів, при якому фахівець акуратно вводить в рот пацієнта тонку трубку і проводить її в стравохід, кишечник і шлунок. На кінці шланга зафіксована камера, яка передає зображення на екран комп'ютера. Дослідження допомагає зафіксувати запальний процес і атрофічні зміни, якщо вони є.
 • Загальний аналіз крові, сечі, калу. Пацієнт здає біологічний матеріал, який потім досліджується під мікроскопом. Дослідження виявляє співвідношення важливих речовин, визначає початок хвороби і допомагає відслідковувати хід лікування. Здавати біологічний матеріал потрібно на порожній шлунок. З повними правилами здачі аналізів можна познайомитися в будь-якому медичному закладі або уточнити у лікаря.
 • Рентгенографія легенів. Це процедура, яка знайома практично кожному пацієнтові, який хоч раз проходив загальний медичний огляд. Легкі людини знімаються під спеціальним рентгенівським випромінюванням і досліджуються вже по фотографії. Дана процедура необхідна для того, щоб виявити або виключити захворювання дихальних шляхів.
Врач-инфекционист
Якщо у лікаря є підозра, що хвороба викликана бактеріями або іншими мікроорганізмами, пацієнт направляється до інфекціоніста, який проводить подальше обстеження, ставить діагноз і призначає лікування .

Лікування шлункового кашлю

Лікування шлункового кашлю є комплексний процес, спрямований на боротьбу з основним захворюванням. Найчастіше доводиться лікувати хронічний гастрит, виразку шлунка і дванадцятий палої кишки і гастрит-рефлюкс. Нижче ми розглянемо різні препарати, які використовуються при лікуванні перерахованих захворювань.

Читайте також: & nbsp; Причини гастриту з підвищеною кислотністю, методи лікування

Амоксициллин

Цей препарат призначається в тих випадках, коли шлунковий кашель має бактеріальну етіологію (походження).

Амоксицилін - лікарський засіб з групи пеніцилінів, яке має досить широким спектром антибактеріальної дії.

Випускається в продаж в формі таблеток.

Швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту, досягає осередку ураження та знищує патогенні мікроорганізми. Має наступні протипоказання до застосування:

 • Підвищена чутливість до пеніциліну;
 • Перехресне алергія при лікуванні бета-лактамними антибіотиками;
 • Астма і діатез алергічного характеру;
 • Гострий лімфобластний лейкоз і інфекційний мононуклеоз;
 • Виражені порушення нирок і печінки.
Препарат потрібно приймати з обережністю при лікуванні новонароджених і недоношених дітей, вагітних і жінок, що годують. || | 153

Стоимость препарата — от 85 рублей. Аналоги: Амоксиклав, Кларитромицин, Омепразол, Омез.

Амоксициллин

Фосфалюгель

Препарат відноситься до антацидних препаратів, що нормалізує кислотність шлунка. Засіб надає обволікаючу дію, нейтралізує токсичні речовини, формує захисний шар на слизовій оболонці шлунка.

Призначається при печії і шлунковому кашлі, викликаному гастритом, виразковою хворобою, функціональної діареєю і рефлюксом-езофагіт.

Не рекомендується використовувати для лікування при підвищеній чутливості до компонентів і виражених порушеннях печінки і нирок.

Вартість Фосфалюгеля варіюється від 174 до 354 рублів. Аналоги: Рутацід, Амалгель Нео, Гастрацід, Маалокс.

Фосфалюгель

Маалокс

Маалокс - антацидний препарат, призначений для нейтралізації надлишкової соляної кислоти. Знижує пептичну активність шлункового соку, усуває шлаки і токсичні речовини, обволікає слизову оболонку і захищає її від агресивних впливів ззовні. Випускається у формі таблеток і суспензії для прийому всередину.

Має наступні протипоказання:

 1. Підвищена чутливість до активних та допоміжних речовин;
 2. Недолік фосфату в організмі;
 3. Ниркова недостатність у важкій формі; || | 180
 4. Непереносимость фруктозы;
 5. Вік до 15 років.
При неконтрольованому або дуже довгому застосуванні Маалокс здатний викликати порушення з боку нервової та імунної систем, в рідкісних випадках провокує діарею і нудоту, можливі порушення обміну речовин і втрата апетиту.

Ціна на препарат Маалокс варіюється від 79 до 105 рублів.

Читайте також: & nbsp; Методи лікування виразкового гастриту - клінічна картина, причини і симптоми

Маалокс

Мотілак

Мотілак - це ефективний препарат, який призначається в тих випадках, коли порушена моторика шлунково кишкового тракту. Впливає на моторику шлунку і дванадцятипалої кишки, примушуючи їх скорочуватися і проштовхувати надходить в організм їжу в потрібному напрямку.

Протипоказаний при:

 • Індивідуальної непереносимості компонентів;
 • Шлунково кишкового кровотечі;
 • Перфорації і механічної непрохідності;
 • пролактиномами.

Вагітним і годуючим жінкам можна приймати препарат тільки після узгодження з лікуючим лікарем. Якщо допустима доза перевищена, компоненти ліки здатні передатися дитині і викликати порушення його розвитку.

Препарат рідко викликає які-небудь побічні дії. Небажані наслідки у вигляді кропивниці та інших алергічних реакцій спостерігаються у пацієнтів з непереносимістю компонентів.

Вартість Мотілак починається від 264 рублів. Аналоги: Мотилиум Експрес, мотониум, Домперидон, Пассажікс.

Мотилак

Домперидон

Це ефективне противорвотное лікарський засіб. Швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту і надає практично моментальний ефект. Призначається при нудоті, частої блювоти, гикавці, післяопераційної гіпотонії.

Не рекомендується приймати при:

 1. Внутрішніх кровотечах зі шлунка і кишечника;
 2. Механической кишкової непрохідності;
 3. пролактиномами;
 4. виношування і вигодовування дитини;
 5. Підвищеною чутливості до домперидону.
Можливі побічні дії у вигляді кишкових розладів, порушень нервової системи та алергічних реакцій.

Ціна препарату Домперидон становить 211 рублів. Аналоги: Мотілак, Мотилиум Експрес, мотониум, Домперидон Тева.

Домперидон

Харчування при шлунковому кашлі

Більшість захворювань, пов'язаних з порушенням роботи шлунка і запаленням слизової оболонки, викликані неправильним харчуванням. Часте вживання хворих страв травмує слизову і призводить до хронічних гастритів.

Нижче ми розповімо про принципи та особливості харчування, які допоможуть вам прискорити одужання:

 • Харчування при порушеннях шлунково-кишкового тракту має бути дробовим. Це означає, що за один прийом ви можете вжити не більше 200-300 грам їжі. Більша кількість їжі дає додаткове навантаження і призводить до відчуття тяжкості.
 • Перерви між прийомами їжі не повинні перевищувати 3-4 годин. Чим менше з'їдена вами порція (за обсягом і калорійності), тим швидше організм переварить її. Швидкі вуглеводи переробляються шлунком буквально через 1-2 години, тому їх рекомендується замінити на більш якісні продукти на основі білка і складних вуглеводів.
 • Включіть в раціон розварені каші. Припустимо вживати гречану, вівсяну, рисову крупу. У блюдо можна додати овочі і трохи не гострою приправи;
 • Продукти можна готувати на пару, в мікрохвильовій печі, мультиварці або духовці. Смажені страви згубно впливають на слизову шлунка і виділяють при смаженні додаткові жири.
 • На час лікування виключіть з раціону неякісні страви швидкого приготування: локшину з гострими приправами, гамбургери, картопля фрі і бутерброди з смаженим м'ясом.
 • Слідкуйте за тим, щоб раціон був збалансований. Це допоможе прискорити одужання і поліпшить загальний стан організму.

У процесі лікування не забувайте елементарні правила особистої гігієни. Слідкуйте за чистотою власних рук, а перед вживанням продуктів не забувайте піддати їх термічній обробці. Це допоможе уникнути кишкових інфекцій та попередить нові захворювання.

Посилання на основну публікацію