З- за чого з'являється клубок у горлі при гастриті

За офіційними даними, таке захворювання, як гастрит, є досить поширеним в сучасному світі. Так, практично у 80% населення захворювання проявляється в тій чи іншій формі. На ранній стадії проблему легко переплутати зі звичайним переїданням, у міру розвитку хвороба набуває все більше неприємних симптомів - блювота, нудота, печія, проблеми зі стільцем, гостра або ниючий біль в області черевної порожнини. Сьогодні ми поговоримо про такий симптом, як клубок у горлі при гастриті і розповімо, з яких саме причин виникає ця проблема і як з нею боротися.

Не варто пускати захворювання на самоплив, при появі перших тривожних дзвіночків необхідно звернутися за медичною допомогою для уточнення стану. Пам'ятайте про те, що якщо почати лікування на ранній стадії і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря - скоро про проблему можна буде повністю забути. Якщо гастрит не лікувати, з часом він може перерости у виразку, а іноді і рак шлунка.

Основні симптоми

Будь-яка існуюча хвороба може бути гострою або хронічною. Перша різновид з'являється різко, має яскраво виражену симптоматику, в хронічну стадію хвороба переростає без належного лікування, друга стадія характеризується тривалим часом перебігу і постійно виникають загостреннями. Форма захворювання гастриту визначається лікуючим лікарем після процедури фиброгастроскопии, при цьому процедура лише підтверджує попередній діагноз, який ставиться на основі симптоматики.

Симптоми гострого гастриту :Симптомы острого гастрита

 1. Сильний біль в шлункової і черевної області. Біль може посилюватися після прийому їжі або вранці перед їжею;
 2. Кисла відрижка, відчуття печіння за ребрами;
 3. Постійна нудота;
 4. Періодична блювота. Спочатку зі шлунка виходять залишки неперетравленої їжі, потім слизувату речовину жовтого або зеленого кольору. Якщо під час нудоти пацієнт бачить кров в відторгнутих організмом масах - гастрит переріс в більш серйозну ерозійних стадію, яка вимагає термінового лікування;
 5. Підвищена нічна пітливість незалежно від температури повітря;
 6. Зниження рівня апетиту;
 7. Проблеми зі слиновиділення;
 8. Білий наліт на язику і смердючий запах з рота;
 9. Розлади стільця.

В деяких випадках гастрит себе практично ніяк не виявляється, тому пацієнтам необхідно звертати увагу навіть на найпростіші симптоми (на кшталт тяжкості в шлунку після їжі).

Часто пацієнти скаржаться на наявність кома в горлі при гастриті. Симптом вважається неспецифічним, він може виникати, як при проблемах зі шлунком, так і при інших захворюваннях.

Ком в горлі при гастриті може бути пов'язаний з езофагельной рефлюксной хворобою. Проблема посилюється при різких змінах положення тулуба, не варто приймати лежаче положення відразу після їжі, це може загострити стан. Супутніми симптомами є відрижка і печія, відчуття стороннього предмета в горлі.

Спровокувати відчуття клубка в горлі при захворюванні органів шлунково-кишкового тракту здатні такі чинники:Стресс

 1. Порушення психоемоційної стабільності пацієнта. Стрес в наш час недооцінюють, при цьому саме він є спусковим курком при розвитку багатьох серйозних захворювань в людському організмі. Якщо людина перебуває в постійному стресовому стані, він може зіткнутися з проблемою нестачі повітря і відчуттям кома в горлі. Дану проблему називають «істеричним грудкою в горлі», вона проходить самостійно після повного заспокоєння пацієнта.
 2. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту - відчуття клубка в горлі може битьвизвано не тільки на гастрит, але і рядом інших захворювань, наприклад, холециститом і панкреатитом . Часто відчуття чужорідного тіла в горлі пов'язане з порушенням обмінних процесів в організмі.
 3. Ком в горлі може бути викликаний з аутоімунними проблемами або з запаленням щитовидної залози, яке почало розвиватися на тлі недостатнього надходження йоду в організм хворого. || | 89
 4. Если не начать лечение воспалительных заболеваний горла (фарингита, ангины и пр.) вовремя, можно спровоцировать трансформацию проблем в хроническую стадию. Затянувшееся воспаление в горле вполне может вызвать неприятные симптомы в виде чувства кома в горле.
 5. Проблеми з хребтом. При остеохондрозі і грижі пацієнти часто відчувають почуття нестачі кисню, розвиваються дискомфортні відчуття в області горла.
 6. Вегето-судинна дистонія. При проблемах з вегетативною системою організму пацієнт скаржиться на брак повітря, оніміння язика та кінцівок, проблеми з серцем, на ком у горлі і інші неприємні відчуття.
 7. Відчуття клубка в горлі може бути викликано розвитком ракової пухлини в області гортані .
Іноді симптом кома в горлі розвивається при травмі горла, при прийомі певних лікарських препаратів, при застуді, проблеми із зайвою вагою. Найчастіше неприємні відчуття в горлі, викликані даними причинами, проходять самостійно без втручання лікаря.

Гастрит і клубок у горлі

Чувство кома в горле
Гастрит і клубок у горлі

Якщо болить горло після прийому їжі, в даному випадку можна говорити про розвиток в організмі гастриту і інших проблем з травною системою. Відчуття кома при гастриті пов'язують з викидом вмісту шлунка в стравохід. Так як вміст найчастіше має кисле середовище, воно дратує поверхню стравоходу і глотки і викликає супутні відчуття. Якщо проблема однозначно пов'язана з гастритом, то крім кома в горлі ви будете відчувати:

 • Кислуватий і неприємний присмак у роті;
 • Постійну відрижку після прийому їжі;
 • печіння в грудях і печію.
Читайте також: & nbsp; Методи усунення нудоти при гастриті

Неприємні відчуття розвиваються після прийому їжі, часто вони супроводжуються з відчуттям болю або тяжкості в області шлунка.

З'ясувати, з чим саме пов'язаний клубок у горлі при гастриті можна за допомогою медичних досліджень. Медичний спеціаліст оглядає пацієнта, фіксує скарги і видимі симптоми і направляє хворого на обстеження. Перш за все, при підозрі гастриту, необхідно здати аналізи крові і калу, які підтвердять запальні процеси в організмі.

Обов'язково проводиться обстеження хребетної і шийної області для виявлення можливих проблем з хребцями, щитовидною залозою і лімфатичними вузлами. || | 123

Пациента направляется на ультразвуковое обследование органов брюшной полости. Наиболее результативной методикой обследования считается эндоскопия. В современных клиниках пациент глотает небольшую камеру, с помощью которой обследуется желудочно-кишечный тракт.

На основі отриманих результатів призначається лікування.

Лікування

Якщо кому в горлі викликаний гастритом, призначається медикаментозна терапія, спрямована на усунення головної проблеми. Успіх лікування буде залежати не тільки від того, як правильно лікар підібрав препарати, але і від прагнення пацієнта позбутися від проблеми. Крім прийому лікарських засобів, необхідно дотримуватися дієти, дотримуватися режиму харчування і відмовитися від шкідливих звичок, які порушують правильну роботу шлунка. Позитивний вплив на організм надають численні народні засоби, які можна поєднувати з дієтою і лікарськими препаратами.

Медикаментозна терапія

Лечение таблетками
Медикаментозна терапія

Лікарські препарати підбираються індивідуально в кожному випадку в залежності від стану пацієнта. Не варто призначати собі ліки самостійно, так ви можете тільки погіршити стан. Лікування препаратами в основному спрямоване на придушення бактерії хелікобактер, яка вважається причиною розвитку гастриту.

Іноді, крім препаратів для боротьби з гастритом, призначаються знеболюючі кошти, які допомагають зняти спазм гортані.

Дієта

Диета При гастриті заборонена будь-яка солона, гостра, кисла, смажена їжа. Перевагу краще віддавати легким супів і їжі, яка швидко засвоюється. У щоденний раціон потрібно включити фрукти (перед вживанням проконсультуйтеся з лікарем, так як вибір фруктів буде прямо залежати від кислотності шлункового соку).

Читайте також: & nbsp; Чому виникає така недуга, як рефлюкс гастрит і як його вилікувати?

Якщо кому в горлі заважає нормально їсти, то приготовлену їжу перед вживанням можна подрібнити в блендері.

Народные средства

Усунути неприємні відчуття в горлі можна за допомогою дідівських методик:Полноценный здоровый сон

 1. Повноцінний здоровий сон не тільки полегшує стан пацієнта, але і робить інші методи лікування більш ефективними. Бажано спати на твердій поверхні з трохи піднятою головою;
 2. У щоденний раціон бажано включати продукти, багаті йодом;
 3. Візьміть за звичку влаштовувати вечірні піші прогулянки;
 4. Відмовтеся від звичайного чорного і зеленого чаю на користь трав'яних чаїв. Фіточай з меліси, валеріани або пустирника надасть заспокійливий і розслабляючий ефект, допоможе зняти неприємні відчуття в горлі.

Ком в горлі при гастриті - досить поширений симптом при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту. При появі проблеми бажаної звернутися за консультацією до лікаря, щоб виключити наявність сторонніх хвороб. Лікування кома в горлі в основному направлено на боротьбу з гастритом. Пам'ятайте, тільки комплексний підхід до лікування проблеми допоможе забути про неї назавжди.

Посилання на основну публікацію