Схеми лікування ерозивного гастриту медикаментами

Схема лікування виразкового гастриту ліками повинна підбиратися лікарем. Фахівець призначить засоби, які впораються з проявами недуги і допоможуть усунути причини патології. Щоб терапія була максимально ефективною, слід чітко дотримуватися призначень лікаря.

Цілі медикаментозного лікування

Медикаментозное лечение

Лікування ерозивного гастриту ліками направлено на рішення таких задач:

 1. Зменшення синтезу шлункового соку ;
 2. Поліпшення травного процесу за допомогою ферментних препаратів;
 3. Активізація моторики шлунка;
 4. Зниження концентрації соляної кислоти;
 5. Усунення бактерій - зазвичай потрібно впоратися з хелікобактерної інфекцією;
 6. Поліпшення кровообігу в тканинах;
 7. Усунення віз дії руйнівного фактора на стінки шлунка;
 8. Регенерація пошкоджених ділянок і профілактика утворення нових ерозій.Профилактика образования новых эрозий

Коли гастроентеролог поставить точний діагноз, починається терапія патології. Схема лікування виразкового гастриту ліками включає кілька елементів:

 • Усунення причини, яка спровокувала появу недуги. Якщо провокуючим фактором виступає гелікобактерна інфекція, обов'язково потрібно приймати антибіотики. Таку терапію можна припиняти завчасно, оскільки бактерії знову активізуються, і хвороба буде розвиватися.
 • Відновлення нормальної кислотності шлункового соку. Коли слизові покриви вражені ерозією, їх слід захищати від агресивного впливу соляної кислоти. Для цього використовують антациди. Кожне засіб з даної категорії має свій принцип дії, тому призначати конкретну речовину повинен лікар. Для посилення синтезу травного секрету, який сповільнюється під впливом антацидів, застосовують ферменти. Також показані спазмолітичні засоби для усунення больових відчуттів в шлунку.
 • Відновлення цілісності слизового епітелію. На даній стадії застосовують ліки, які підсилюють потрапляння кисню в уражені тканини. Це допомагає поліпшити регенерацію клітин.Эпителий слизистой оболочки

Медикаментозне лікування ерозивного гастриту шлунка проводиться для захисту слизових покривів від подальшого формування виразкових дефектів.

У запущених випадках виписують препарати, які зменшують концентрацію соляної кислоти. Це допомагає зменшити кислотність шлункового соку.

Огляд ефективних препаратів

Таблетки для лікування виразкового гастриту може призначати тільки лікар. Людям з таким діагнозом виписують кілька категорій препаратів.

Знеболюючі засоби

Больові відчуття в шлунку з'являються в результаті запального ураження слизового покриву кислим вмістом шлунку. Також вони можуть виникати внаслідок спазму гладкої мускулатури.

Існує 2 різновиди знеболюючих препаратів, які використовуються при гастриті:

 1. Спазмолітичні засоби - платифиллин і но-шпа. В умовах стаціонару дані ліки використовуються в формі ін'єкцій. Такі речовини відносяться до категорії сильнодіючих препаратів, тому їх потрібно вводити виключно під контролем лікаря. В амбулаторних умовах найчастіше використовують но-шпу в таблетованій формі.
 2. Антацидні ліки. Больові відчуття найчастіше пов'язані з появою ерозивних дефектів на слизових покривах. У таких ситуаціях обов'язково використовуються антациди. Зазвичай вони представляють собою з'єднання алюмінію і магнію.Антацидные лекарства

Дані речовини випускаються у формі таблеток, гелів, суспензій. Такі засоби надають обволікаючий ефект на слизові покриви і усувають надлишок соляної кислоти.

До цієї категорії входять альмагель, ренні, маалокс. Також до таких ліків відносять фосфалюгель та гавіскон.

Ліки, які пригнічують секрецію

Медикаментозне лікування ерозивного гастриту проводять за допомогою таких категорій лікарських засобів:

 • атропіноподібний ліки, які включають густий екстракт беладони. Дана речовина сьогодні практично не застосовується, оскільки має багато побічних ефектів. Однак в окремих ситуаціях лікарі виписують беллалгін або Беластезин. Дані таблетки дозволяють зменшити синтез соляної кислоти і виробляють знеболюючу дію.
 • Антисекреторні ліки. Дані препарати допомагають зменшити синтез соляної кислоти і особливого ферменту шлунка - пепсину. Також вони дозволяють збільшити синтез слизу і різних протизапальних речовин. У цю категорію входять такі засоби, як квамател, фамотидин, ранітидин.
 • Інгібітори протонної помпи. Принцип дії даних засобів дещо відрізняється від інших ліків. Вони сприяють зменшенню кислої реакції вмісту шлунка і виробляють ефект на молекулярному рівні. До цієї групи входять рабепразол, омез. Також до них відносять омепразол, пантопразол.Рабепразол
Сьогодні найчастіше застосовують третю групу ліків. Вони мають максимальну ефективність. Навіть після одноразового застосування забезпечується стабільне зниження показників кислотності в шлунку. Даний ефект зберігається на добу.

Препарати для усунення хелікобактерної інфекції

Раніше існувала думка, що розвиток гастриту обумовлено стресовими ситуаціями і порушеннями в харчуванні. Однак потім вченим вдалося виявити бактерію хелікобактер пілорі, яка мешкає виключно в шлунку.

Читайте також: & nbsp; Лікування Еритематозні гастропатии - суть патології, причини та діагностика

У певних умовах дані мікроорганізми починають активно розмножуватися, приводячи до руйнування слизових покривів. Як наслідок, в травному органі розвивається запалення. Справитися з недугою дозволяє проведення антибактеріальної терапії.

Використання антибіотиків для лікування гастриту мається на увазі міжнародними протоколами терапії патологій травної системи. Є кілька стандартних схем знищення інфекції.

Бактеріальні мікроорганізми відрізняються чутливістю до таких антибіотиків:

 • Амоксициллин;
 • Кларитромицин;
 • Рокситромицин; | || 136
 • Азитромицин;
 • Рифампіцин.
Також лікарі можуть рекомендувати протимікробні ліки. До найбільш дієвим відносять фуразолідон, тинидазол, метронідазол.

Антибактеріальні та протимікробні ліки слід застосовувати в поєднанні з інгібіторами протонної помпи. До них відносяться омез, пантопразол, омепразол. Це обумовлено тим, що бактерії максимально активні в кислому середовищі. Справитися з недугою можна виключно при придушенні секреції.

Щоб посилити ефект, може застосовуватися ще одна речовина від гастриту - де-нол. Дане ліки включає сполуки вісмуту і виробляє захисний ефект при ерозивно гастриті і виразці. При попаданні в шлунок речовина формує на поверхні уражених ділянок епітелію захисну плівку. Це допомагає уникнути впливу кислоти і хелікобактерної інфекції.Де-нол

Є речовини, які при тривалому застосуванні можуть провокувати роздратування шлунка і приводити до гастриту. До них відносять аспірин і деякі знеболюючі препарати - німесулід, ібупрофен, індометацин.

Також небезпеку становлять гормональні речовини - медрол, преднізолон, дексаметазон.

Тому людям, які змушені тривалий час використовувати такі речовини, лікар призначає засоби, що захищають слизові покриви шлунка. Найчастіше до них відносять інгібітори протонної помпи. До цієї категорії входить омепразол.

Схема лікування запалення

Зазвичай лікарі виписують одночасно кілька препаратів при ерозивно гастриті шлунку. Щоб отримати необхідний ефект, їх необхідно правильно комбінувати. Зазвичай лікарі призначають стандартну схему терапії. Однак в кожному випадку її коригують залежно від ступеня вираженості ознак і тяжкості недуги.

Найчастіше виписують такі препарати для лікування виразкового гастриту шлунка:

 1. Засоби, які збільшують тонус стінок шлунка і посилюють їх скорочення. За рахунок їх застосування вдається нормалізувати шлункову моторику. При відсутності протипоказань виписують церукал. Важливо враховувати, що дані ліки може впливати на нервову систему. До більш безпечним засобам відносять мотилиум. Його приймають по 0,25 мг в залежності від ваги людини. Щоб отримати необхідний ефект, речовина потрібно приймати до їди.Вещество нужно принимать до еды
 2. Ліки для захисту слизових оболонок. Цього вдається досягти різними методами. Зазвичай застосовуються такі препарати, як ліквітрон і біогастрон. Вони збільшують синтез слизу, яка захищає тканини. Стимулювати регенераційні процеси допомагають актовегін і метацил. Дозування підбирають індивідуальним способом. Особливо корисно застосовувати такі засоби при гастриті, який супроводжується підвищенням кислотності.
 3. Де-нол. Дана речовина обов'язково необхідно застосовувати при запальному ураженні шлунка, яке характеризується підвищенням кислотності. Ці ліки формується на поверхні слизових покривів плівку і надає згубну дію на бактеріальні мікроорганізми. Крім цього, засіб прискорює процеси відновлення. Речовина виписують по 1 таблетці 2 рази на день. При хронічному процесі курс може тривати 4-6 тижнів.
 4. Сукральфат. Активним інгредієнтом речовини є алюміній. Внаслідок його використання продукти швидше перетравлюються в шлунку. За допомогою речовини вдається сформувати пінку саме в ураженій зоні. Зазвичай лікарі виписують по 1,5 г до 4 разів на день. Ліки потрібно тоді, коли паралельно призначають препарати для усунення підвищеної кислотності.Сукральфат
Читайте також: & nbsp; Куріння і гастрит

Все ліки для лікування виразкового гастриту потрібно приймати одночасно в індивідуальній дозуванні. Це допоможе впоратися із запальним процесом і добитися стійкої ремісії.

Додаткові методи терапії

При гострому гастриті потрібно застосовувати виключно лікарські препарати. Хронічний процес можна лікувати народними засобами.

Завдяки їх застосуванню вдасться отримати такі результати:

 • Усунути ерозійні дефекти;
 • Нормалізувати травний процес;
 • Справиться с воспалением;
 • Усунути набряк;
 • Зміцнити імунну систему.Укрепить иммунную систему

Крім цього, народні засоби дозволяють впоратися з ознаками підвищеної кислотності. Це допоможе відмовитися від таблетованих препаратів і поліпшити стан шлунка.

Найчастіше фахівці рекомендують використання обліпихи. Ця ягода забезпечує загоєння ранок і формує на слизових покривах захисний шар. Щоб отримати такий ефект, потрібно приймати по 1 ложці обліпихи перед їжею.

Прискорити регенерацію епітелію допоможе також сік алое. З його допомогою вдається зміцнити місцевий імунітет. Якщо гіркий присмак соку створює складності з його вживанням, в суміш можна покласти трохи меду.

Відмінним загоює дією володіють паростки пшениці. Їх потрібно подрібнити до стану кашки і приймати по 1 ложці перед їжею. При запальному процесі також корисно вживати свіжовичавлені соки моркви, яблук, буряка.

Використовувати народні засоби потрібно вкрай обережно. Це можна робити тільки при відсутності симптомів загострення. Перед початком домашньої терапії слід проконсультуватися з лікарем.

Лікування ерозивно форми гастриту не може бути ефективним без нормалізації раціону. Щоб домогтися гарних результатів, потрібно виключити гострі продукти, соління, жирну їжу, смажені страви, копченості.Исключить острые продукты, соления, жирную пищу

Також не рекомендується їсти грубі продукти. Основу раціону повинні складати каші, овочеві пюре, супи на воді, рубане м'ясо. Харчуватися потрібно часто, невеликими порціями. Їжа не повинна бути занадто гарячою чи холодною. У меню може бути присутнім домашній сир, який слід протерти через сито.

На сніданок корисно вживати омлет або яйця всмятку. Також в меню слід включити киселі. Вони обволікають шлунок і надають виражене захисну дію. Кисломолочні продукти дозволяється вживати в будь-якій кількості, тоді як від молока краще відмовитися.

При рецидив хвороби дуже важливо строго дотримуватися дієти. Правильне харчування є запорукою ефективної терапії і швидкого одужання.

Лікування ерозивного гастриту має бути комплексним. Щоб домогтися гарних результатів, слід звернутися до лікаря, який проведе детальну діагностику і підбере ефективні препарати.

Посилання на основну публікацію