Симптоми лимфоцитарного гастриту і його діагностика

Серед різноманіття видів і форм гастритів присутній рідкісний тип хронічної форми захворювання, званий лімфоцитарним гастритом. Маловивчену патологію діагностують зазвичай у людей похилого віку, частіше це жінки, рідко від недуги страждають діти.

Серйозну проблему виявляють при лабораторному дослідженні слизової оболонки шлунка. Саме по собі захворювання не так страшно, але провоковані їм ускладнення обертаються вираженим дискомфортом в шлунку, можуть закінчитися летальним результатом.Дискомфорт в желудке

Характеристики лимфоцитарного гастриту

Патологія представляє собою запальний процес, що вражає слизову шлунка. Головною ознакою неспецифічної форми захворювання вважають виражену лімфоцитарна інфільтрацію епітелію (проникнення чужорідних частинок) спільно з появою в оболонці шлунка плазматичних клітин.

Згідно п едположеніям медиків, найбільш ймовірними причинами появи характерних ознак лимфоцитарного гастриту можуть стати два основні чинники:

 1. Непереносимість глютену (целіакія) і деяких ліків. Глютен є білком, присутнім в злакових культурах, але для страждають на целіакію людей, білок стає чужорідним. Це викликає блокування глютену в шлунку імунними клітинами-кілерами, що призводить до травмування здорових клітинних структур внутрішньої оболонки.
 2. Встановлений факт інфікування шлункового тракту патогенних мікроорганізмів під назвою Helicobacter pylori. Результатом присутності бактерії в поверхневих шарах слизового епітелію шлунка стає фіксація характерних змін структури епітелію, типових для асоційованої бактерії формі недуги.

Увага! Непрямими причинами розвитку лимфоцитарного гастриту фахівці вважають неправильне харчування з переважанням жирних і солоних страв, а також копчених, маринованих продуктів, гострих і смажених. Люди, які зловживають алкоголем і курінням, потрапляють в зону підвищеного ризику.

Яка симптоматика вказує на патологію

Неспецифическая форма небезпечної патології може ніяк себе не проявляти, а хвора людина навіть не буде знати про проблеми зі шлунком.

Симптоми початковій стадії лімфоцитарного гастриту можуть проявлятися наступними відчуттями:

 • Болями по області шлунка;
 • Появою відрижки або печії;
 • Тошнотой в сопровождении рвоты;
 • здуття живота, метеоризм;
 • Запорами або діареєю.

При затяжному перебігу недуги больовий синдром проявляється ріжучими або болями. Людина втрачає апетит і вагу, розвиваються ознаки залізодефіцитної анемії, з'являється загроза шлункових кровотеч.

Якщо симптоми лимфоцитарного гастриту розвиваються з підвищеною секрецією шлункового соку, мова хворого покривається білим нальотом.

У разі гастриту , що розвивається зі зниженою кислотністю, мова залишається сухим, але хворий скаржиться на бурчання в шлунку з його розпиранням. Ймовірним ознакою стає сильна блювота з фрагментами крові і кислим запахом. При зниженому рівні секреції кислоти, ніякого зниження ваги і апетиту не відбувається.

Що відбувається при лимфоцитарном гастриті

Для рідкісної форми хронічного захворювання шлунка характерна нестандартна схема розвитку. Запалення при лімфоїдної різновиди патології стає результатом руйнівної процесу в оболонці шлунка через роздратування, а відповіддю на протистояння лімфоцитів.

За місцевий імунітет в шлунку відповідає лімфоїдна тканина, що складається з особливих клітин, серед яких присутні лімфоцити різної ступеня зрілості, а також скупчення фолікул.Лимфоциты Після проникнення лейкоцитів (інфільтрація) і подальшого збільшення їх числа в клітинах шлункового епітелію, відбувається розвиток аутоімунних реакцій, що дає право говір ить про лимфоидном гастриті, як про окрему стадії лімфоцитарного.

Читайте також: & nbsp; Як позбутися від Пангастріта?

Захищаючи сегмент пошкодженої зони шлунка, лімфоцити атакують запалення, рятуючи організм. Під дією провокуючих чинників відбувається розростання лимфоцитарних фолікул, це призводить до нерівномірного потовщення шлункових складок.

Через порушеною вироблення шлункового соку утворюються вогнища атрофії, що обертається розвитком доброякісної лімфоми.

Як проходить первинна діагностика патології

При появі перших ознак нездужання і підозрі на гастрит, слід звертатися до фахівця. Проблемами шлунково-кишкового тракту займається гастроентеролог.

Лікар призначить серію досліджень і аналізів, які б підтверджували гастрит взагалі або його лімфоцитарну різновид:

 1. Призначення загального аналізу крові допомагає виявити загрозу запального процесу;
 2. Завдяки розгорнутому аналізу крові виявляється факт збоїв обмінних процесів;
 3. За аналізом калу перевіряють приховане присутність в ньому крові;
 4. Результати гістології свідчать про ступінь ураження клітинних структур;
 5. Досліджуючи шлунковий сік, оп еделяют кислотність середовища.Первичная диагностика патологии

Важливо! Основним методом діагностики ознак лимфоцитарного гастриту вважається фіброгастродуоденоскопія. Результати дослідження найбільш інформативні, це основний метод діагностики, який дозволяє встановити присутність або відсутність нестандартної патології.

Особливості процесу глибокої діагностики

Лімфоцитарний гастрит супроводжується гострим і хронічним ерозивні процесом. По клінічній картині, патологія нагадує ранню стадію хелікобактерної різновиди недуги при нормальному або підвищеному рівні секреторною функції.

Для підтвердження гастриту лимфоцитарного типу, необхідно його диференціювати по відношенню до інших особливих видів шлункової патології, виключити такі захворювання. || | 145

Признаки аутоиммунного гастрита

До симптомів недуги, що розвивається після пошкодження шлункової слизової, можна віднести блідість слизової, виявлення поліпів на тлі конс атацію анемічного стану.

Головна особливість цієї форми гастриту - супутній тиреоїдит, цукровий діабет. Причиною порушення слизової могла стати Helicobacter pylori або вживання грубої їжі, деформація шлунка.

Первинне пошкодження стає пусковим механізмом для старту імунної відповіді, а слизова продовжує піддаватися травмування, але вже антитілами до власних клітин. Ці структури відповідальні за синтез соляної кислоти і ферментів, необхідних для засвоєння вітаміну В12. Поразкою порушені переважно тканини шлунка і його дно.

Захворювання загрожує не тільки розвитком анемії, але провокує швидко атрофію слизової, підвищуючи в три рази ризик онкології на тлі характерної для хронічного гастриту симптоматики.

Діагностика ерозінофільного гастриту

Патологію , подібну за характерними симптомами з лімфоцитарним гастритом, відносять до алергічного типу. У цьому випадку головною особливістю недуги стає яскрава вираженість висипань на шкірі, що супроводжуються сверблячкою.

Діагностика алергічного гастриту грунтується на аналізі крові - сильно підвищений рівень еозинофілів. При підозрі на еозинофільний тип патології без збільшення показника крові, необхідна біопсія, якщо виявлено ряд дифузних змін разом з набряком слизової, ерозіями.

Важливо! У людей зі схильністю до алергії, ознаки алергічного гастриту можуть бути спровоковані харчовими алергенами, лікарськими препаратами, навіть паразитами в організмі.

Інші провокують хвороби

Основним провокатором лимфоцитарного гастриту медики вважають туберкульоз. На присутність недуги вказує поява крові в блювотних масах.

При туберкульозі, саркоїдозі, а також хвороби Крона від патологічних змін страждає шлунок, що стає причиною розвитку гранулематозного гастриту, одним з ознак якого вважають криваву блювоту. Поява крові вказує на утворення тріщин внаслідок ерозивного процесу в слизовому і підслизовому шарі.Кровавая рвота

Методи лікування лимфоцитарного гастриту

До лікаря слід негайно звернутися з появою дискомфорту в шлунку або характерних для хронічної патології проявів. Після відповідної діагностики та оцінки результатів лабораторних досліджень, фахівець підбирає індивідуальну схему лікування лимфоцитарного гастриту.

Читайте також: & nbsp; Основи профілактики гастриту

Що в першу чергу порадить гастроентеролог:

 • Переглянути асортимент харчування, приділивши увагу режиму;
 • Контролювати масу тіла, не допускаючи ожиріння або виснаження;
 • Відмовитися від шкідливих звичок, самолікування безрецептурних препаратами;
 • Соблюдать рекомендации врача, доведя лечение лимфоцитарного гастрита до конца;
 • Проходити регулярні диспансерні огляди, не забуваючи про візит до гастроентеролога.Визит к гастроэнтерологу

Принципи медикаментозної терапії

У час фіброгастроскопії пацієнт ковтає гнучкий шланг оптичного зонда, кінець якого забезпечений відеокамерою. Результати детального огляду порожнини шлунка і його стінок лікар спостерігає на екрані монітора.

Головна перевага методики - можливість отримання матеріалу для аналізу. Керуючись результатами обстеження і клінічними проявами хвороби, лікар призначає препарати для лікування лимфоцитарного гастриту.

 • Корекцію секреції шлункового соку, а також блокування рецепторів гістаміну здійснюють призначенням Фамотидину, Ранітідіна.
 • Для захисту слизової оболонки шлунка необхідні препарати, що знижують кислотну залежність, що досягається за допомогою омепразолу, Париета.Париет
 • Нейтралізацію агресивного дії соляної кислоти виконують лікарські засоби типу Маалокса, Фосфалюгеля, Енні, альмагель.
 • Прийом Біоагастрона, Даларгін, метацил дозволяє захистити слизову шлунка від утворення тріщин, ерозивного процесу.
 • Відрегулювати роботу травного тракту допоможуть ферментативні препарати, що сприяють перетравленню їжі - Панзинорм, Мезим , Креон, Фестал.
 • Для боротьби з бактеріальною флорою необхідний прийом антибіотиків антихелікобактерного дії - Азитроміцин, Амоксиклав, Амоксициллин, Кларитроміцин.
 • Відновити моторику і правильну роботу шлунка допоможе призначення домперидону, Мотилиума, Лактіола, ІТОМЕД.
 • Захист шлункової оболонки від зовнішніх подразнень виконує медикамент Де-нол, що володіє обволакивающим стінки ефектом.Де-нол
Важливо! Позитивних результатів медикаментозного лікування лимфоцитарного гастриту можна очікувати тільки при своєчасному зверненні до фахівця. В іншому випадку, необоротних ускладнень не минути, невилікувані виразки слизової ведуть до утворення ракової пухлини.

Медикаментозну терапію лікарі рекомендують поєднувати з фітотерапевтичними методами:

 1. Прийом трав'яних відварів з ромашки, календули, кореня аїру, солодки, що полегшують неприємну симптоматику;
 2. При гастриті зі зниженою кислотністю можна заварювати траву чистотілу, подорожник, полин;
 3. Відновленню кислотності шлунка допоможе вживання картопляно і капустяного соку (свіжоприготовані);
 4. Для усунення болю в шлунку і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту готують настій з насіння льону.Настой из семян льна

Медикаментозну терапію лимфоцитарного гастриту необхідно підкріплювати дотриманням суворої дієти, що сприяє зниженню активного запалення шлункових тканин, прискоренню загоєння вогнищ ерозій на слизовій оболонці.

Принципи дієтичного харчування

Добовий раціон пацієнта, що страждає будь-якою формою шлункового недуга а, повинен складатися з 5-6 прийомів їжі. Вона повинна бути теплою і збагаченої вітамінами, але приймати її треба невеликими порціями.

Від чого доведеться відмовитися:

 • від кислих і гострих страв, смажених і копчених продуктів;
 • від вживання прянощів, насичених бульйонів, фастфуда;
 • від надмірно солоних і солодких страв, маринадів, здоби;
 • От употребления сырых овощей, а также грибов;
 • Від газованих напоїв, молока, кави, будь-якого виду алкоголю.Отказаться от газированных напитков

Під час лікування лимфоцитарного гастриту, а також після курсу терапії, слід вживати варі ву або тушковану їжу. Дозволені продукти можна приготувати на пару або запекти, важливо, щоб їх консистенція була кашоподібною. Тверда і холодна їжа виключається, вона може травмувати стінки шлунка.

Для якнайшвидшого позбавлення від симптомів в епігастральній зоні не обійтися без свіжого повітря і відмови від куріння.

При найменшому дискомфорті по області шлункового тракту, слід поспішити на прийом до гастроентеролога.

Посилання на основну публікацію || | 290