Куріння і гастрит

чи можна курити при гастриті шлунку? Гастрит і куріння є взаємопов'язаними факторами. Помилково вважати, що згубна звичка робить негативний вплив виключно на органи дихання. Не менш інтенсивний удар припадає на стравохід і шлунок. Це, в першу чергу, пов'язано з величезною кількістю отруйних токсичних речовин, вплив яких може привести до гострої формі захворювання, з подальшим його переходом в хронічну форму.

Механізм дії сигаретного диму

Звичка куріння згубна не тільки для шлунка, але і для здоров'я в цілому. Вона не дає засвоюватися вітаміну С, позбавляючи також людини, яка палить важливих вітамінів групи В, без яких неможлива регенерація слизової шлунка.

Влияние табачного дыма
Механізм дії сигаретного диму

Доза нікотину, яку містить одна викурена сигарета, надає по шлунку удар наступним чином:

 • Токсини в складі тютюнового диму мають здатність порушувати гуморальную, а також нервову регуляції травного органу. З цієї причини у курця часто після куріння з'являється «дикий» апетит або ж його повна відсутність. Це зазвичай призводить до інтенсивної виробленні жовчі, а також шлункового секрету в той момент, коли їжа не перебуває у шлунку.
 • Куріння сприяє звуженню судин, що призводить орган до кисневого голодування, через недоотримання з крові достатньої кількості кисню.
 • Сигаретний дим провокує в шлунку спазми, при цьому розбудовуючи його перистальтику. В результаті чого в травному тракті, його верхніх відділах, відбувається застій їжі.

Крім стравоходу, нікотин в шлунок доставляється і іншими шляхами: по час куріння він проникає в кров. Після чого разом з кровотоком переміщається по всьому організму і досягає шлунка, порушуючи при цьому його кровопостачання за рахунок звуження судин. Також нікотинові токсини сприяють некоректного виділенню в шлунку соляної кислоти і порушення процесів перистальтики кишечника.

Виразкові освіти на слизовій шлунка не встигають гоїтися. Це пов'язано з постійним запаленням в судинах, яке відбувається за рахунок агресивного впливу на них нікотину. Як наслідок, захоплення при гастриті курінням збільшує у людини ризики розвитку ракових утворень.

Вплив куріння на шлунок

Куріння і гастрит - несумісні! Якщо під час терапевтичного лікування хворий продовжує палити, процес одужання часто сильно затягується, або не настає взагалі. Ефект від лікування залишається непомітним, навіть при ретельному дотриманні людиною режиму і дієти.

Можна старанно приймати всі необхідні препарати, але куріння виводить з організму ліки раніше початку його терапевтичної дії.Влияние курения на желудок

 • Своє активне шкідливий вплив сигарети починають ще в ротовій порожнині. Всі можливі інфекції, які є частими супутниками курця, в більшості випадків разом зі слиною проникають в шлунково-кишковому тракті. Потрапляючи на уражену гастритом слизову шлунка, інфекція провокує появу на стінках органу невеликих пошкоджень.
 • У процесі куріння відбувається інтенсивне виділення соляної кислоти, яка роз'їдає стінки органу і сприяє появі незначних виразкових утворень. Тому різко відмовлятися від куріння не варто людям, у яких є гастрит з підвищеною кислотністю.
 • Роздратування слизової нерідко провокує больові відчуття у верхній частині живота, порожню відрижку і печію.
 • Регулярне куріння при гастриті протягом багатьох років, майже завжди закінчується придбанням виразки шлунка.
 • Наявність шкідливої ​​звички здатне пригнічувати природне почуття голоду, що призводить до порушення режиму і харчування курця маленькими порціями. Однак рідкісні прийоми їжі і голодування при гастриті строго протипоказані і чреваті хронічною формою захворювання.
Навіть при відсутності проблем шлунково-кишкового тракту у завзятих курців з часом розвивається не тільки гастрит, а й інші проблеми шлунково-кишкового тракту. Більшою мірою ризикують ті, для кого є невід'ємною звичкою легкі перекуски «на ходу» і перекури натщесерце з чашкою кави - стимулятором вироблення соляної кислоти.

Наслідки куріння

Желудок и курение
Наслідки куріння

Починають проявлятися наслідки куріння с, здавалося б, нешкідливою печії, болю в нічний час, порушення стільця і ​​моторики кишечника. Найчастіше ці симптоми починають супроводжувати курців, чий стаж вже перевищив рубіж в 5 років. Однак, при наявності захворювання з загостреннями, хвороба починає посилюватися вже через півроку.

Читайте також: & nbsp; Основи профілактики гастриту

Через 7 - 10 років, у людей, що зловживають курінням, шлункові залози починаю поступово атрофуватися, що призводить до зменшення вироблення шлункового соку. Болі починають притуплятися, їм на зміну приходять тяжкість в шлунку, хронічні запори і нудота.

Згідно з медичною статистикою, майже в 70% випадків прояв виразки викликано курінням. Якщо ж, крім згубної звички, у людини відсутній режим харчування і не дотримується елементарна дієта, в доповнення до виразки, може приєднатися дуоденіт.

Для тих, хто не в силах залишити шкідливу звичку, слід засвоїти кілька важливі правил :

 • Не палити на голодний шлунок і в нічний час;
 • Намагатися не викурювати в день більше 10 сигарет;
 • Категорично не можна запивати тютюновий дим чаєм, кавою або будь-яким іншим напоєм;
 • Не палити при гастриті в його загостреної стадії;
 • Позбутися від звички куріння відразу п сле їжі - це лише міф, що нікотин сприяє поліпшенню травлення.
Багатьох курців заспокоює той факт, що з часом больові відчуття в області шлунка вщухають, а іноді і пропадають зовсім. Їм здається, що відсутність основних симптомів захворювання свідчить про перехід гастриту в стадію ремісії. Однак, подібні ознаки вказують лише на те, що вилікувати гастрит буде вже досить важко, а іноді і неможливо, через поглиблення патологічного процесу.

Електронні сигарети при гастриті

Электронные сигареты при гастрите Виробники електронних сигарет переконують в їх абсолютній безпеці, тому з кожним днем ​​прихильників змінити звичайну сигарету на електронну стає все більше. Так це чи черговий маркетинговий хід?

Електронна сигарета заправляється НЕ тютюном, а спеціальною рідиною, яка містить все той же нікотин. Тобто, переходячи на випарники, людина продовжує отримувати практично колишню дозу шкідливих речовин. Тому ефект при палінні альтернативних сигарет не буде нічим відрізнятися.

Прихильники електронних сигарет переконують в абсолютній безпеці аналогом, оскільки їх можна заправляти і рідинами, що не містять нікотин. Однак, як показує практика, далеко не кожен курець готовий відмовитися від нікотину на користь, наприклад, яблучного смаку, який зовсім не до душі завзятим курцям зі стажем.

Щоб це хоч якось компенсувати, виробники іноді додають в рідині спирт, капсаїцин або ментол. Однак, дія цих інгредієнтів на шлунок аналогічний дії нікотину: вони сприяють активному виробленню шлункового соку. А значить - електронні сигарети вкрай небажані для людей, які страждають на гастрит.

Чи можна при гастриті курити кальян?

Можно ли при гастрите курить кальян? Куріння кальяну в останні роки є свого роду розвагою в молодіжних колах і не тільки. Відповідно до соцопитувань, майже кожен любитель куріння кальяну абсолютно впевнений в його нешкідливості. Однак це захоплення не так безпечно, як може здатися на перший погляд.

Читайте також: & nbsp; Чим відрізняється атрофічний гастрит від інших різновидів патології

Результати досліджень, які були проведені вченими різних країн, стверджують, що пар кальяну, аналогічно пару з електронних сигарет, надає значної шкоди людському здоров'ю, зокрема шлунково-кишкового тракту. Куріння кальяну при наявності гастриту посилює загальну клінічну картину. В результаті чого можна спостерігати:

 • Прогресуюче розвиток дефектів, які спостерігалися раніше;
 • Поразка слизової органу.
Також не варто забувати, що потрапляння парів кальяну через стравохід в шлунок моментально провокує виділення секреції у великій кількості. Її шкоду криється в змісті великої кількості в органі соляної кислоти, яка вкрай негативно впливає на слизову шлунка.

Загострення ШКТ після відмови від сигарет

Скарги на стан здоров'я після повної відмови від куріння - рідкісний виняток із правил. Оскільки, зазвичай, у людини спостерігається помітне полегшення і поліпшення загального стану. А при дотриманні режиму і дієтичного харчування, можна увійти в стан тривалої ремісії. Але іноді колишні курці, через деякий час, починають спостерігати у себе яскраво-виражені симптоми гастриту. Як правило, причинами стають:Нужно бросать курение!

 1. Зміна тонусу судин. Це пов'язано з тим, що активне надходження нікотину в організм тримало судини в постійному стані спазму. Але після відмови від тютюнопаління, судини починають приходити в норму і розширюватися, що і провокує загострення гастриту.
 2. Спочатку відсутність певної дози нікотину, може вводити організм в стан стресу. В цьому випадку гастрит розвивається також як при стресових ситуаціях, викликаних іншими причинами.
 3. Синдром відміни, при якому якого вироблення шлункового соку в рази збільшується, провокуючи появу гострої фази захворювання.
 4. Заїдання проблеми - часта проблема після відмови від сигарет. Людина починає «тягнути» в рот якусь їжу через певні інтервали часу. Зазвичай це швидкі перекушування, несумісні з харчуванням при гастриті, що і викликає у людини неприємні симптоми.
 5. Маскування інших захворювань шлунково-кишкового тракту, больові відчуття яких притуплялися раніше значною дозою нікотину.

Резюме || | 161

Таким образом, можно утверждать однозначно, что курение отрицательно влияет на ЖКТ. Поэтому, при наличии гастрита, чтобы не допустить осложнений в будущем, необходимо как можно раньше избавиться от пагубного пристрастия.

Якщо хворий гастритом вирішить відмовитися від шкідливої ​​звички, організм негайно відповість позитивними змінами всіх систем організму. При виведенні токсичних продуктів спостерігається наступна нормалізація процесів в шлунку:Изжога

 • Зникає печія;
 • Підвищується апетит;
 • Пропадає нездорова відрижка;
 • Відновлюється слизова органу;
 • Вага людини повертається в норму.

Щоб зменшити прояв можливого абстинентного синдрому, в індивідуальному порядку необхідна лікарська консультація. Як правило, щоб відновлення відбувалося швидше, організм пацієнта потребує додаткового прийому вітамінів Е і С, а також мікроелементів - цинку і хрому, які необхідні для вироблення в організмі біологічно активних речовин.

Ссылка на основную публикацию