Яким видом спорту можна займатися при гастриті?

Спорт і будь-які фізичні нагр вузькі зміцнюють організм людини, з цієї догмою важко посперечатися, але як впливають спортивні тренування на таке захворювання як гастрит? Деякі фахівці наполягають на думці, що при патологіях шлунка, зокрема, гастроболезнях, не рекомендується займатися силовими видами спорту, а також тими, які спрямовані на підвищення витривалості.

Як впливають спортивні тренування на виразку шлунка і гастрит? Що відбувається в організмі в цей період і наскільки своєчасна йога та інші екзотичні заняття в період хвороби?

Потрібно визнати, що майже кожен другий спортсмен, який займається інтенсивними видами спорту, при цьому ведучи неправильний спосіб життя, страждає недугами, пов'язаними з розладами шлунково-кишкового тракту. При цьому треба зазначити, що найпростіші тренування не впливають в такій мірі на організм.

Ми сьогодні спробуємо висвітлити у статті ті види спорту, які показані при гастриті, і більш того, сприяють швидкому одужанню.

Спорт і гастрит: сумісність

Що відбувається в нашому складному механізмі і внутрішніх системах при підвищеній активності тіла? Треба сказати, що далеко не всі тренування сприятливо впливають на шлунок, якщо він вражений виразкою або має ерозії. Але, давайте спочатку зупинимося на моментах позитивного впливу.

 • Ніхто не стане сперечатися з тим фактом, який доводить, що фізичні навантаження сприяють поліпшенню роботи всієї системи травлення. Регулярні заняття позбавляють людину від неприємних симптомів, пов'язаних з розладами шлунка: печії, запорів, спазмів і метеоризму. Це відбувається завдяки гарній циркуляції крові, її доступу до клітин і тканин внутрішніх органів.
 • Спорт приводить в норму секреторну моторику, а це дуже важливо для процесу травлення. Людина відчуває полегшення, якщо щодня виконує найпростіші вправи з ранку, перед сніданком. Таким чином, запускається весь внутрішній механізм.
 • При хелікобактерної інфекції болю всередині шлунка слабшають, якщо активність організму підвищена. Щадні тренування підсилюють роботу імунітету, захисних властивостей, тому хвороботворні бактерії гинуть, тим самим полегшується симптоматика хвороби. Бактерія хелокобактер не сумісна з сильним імунітетом.
 • Трофіка шлунка відновлюється при щоденних спортивних заняттях, стан поліпшується, а ознаки хвороби стають незначними.
 • За рахунок припливу крові до травної системи відбувається загоєння ерозій і виразок. Організм здатний сам себе лікувати, якщо йому допомогти.
 • Крім усього іншого, покращується дихання в діафрагмі, а значить і надходження кисню до клітин стає значно сильніше, відбувається регенерація клітинних структур.

Спорт и гастрит

Які види спорту показані при гастриті і виразці для полегшення симптоматики і в якості доповнення до основного лікування:

 1. Безсумнівно, можна займатися плаванням;
 2. Такий вид як спортивна ходьба корисний при будь-яких гастрозаболеваніях; || | 81
 3. Лёгкая пробежка, занятия на теннисном или бадминтонном корте очень помогают при эрозивных заболеваниях;
 4. Можна кататися на ковзанах або грати в футбол;
 5. Йога і стретчинг теж сприяють одужанню.

Футбол и гастрит

Спортивні види, протипоказані при гастриті || | 89

Поряд з корисними для гастриту, активними видами тренувань, існують і такі, які негативно впливають на загоєння слизової оболонки шлунка.

 • Единоборства противопоказаны при гастрите, так как удары в область живота могут вызвать обострение или другие негативные последствия. Не стоит рисковать ни при периоде ремиссии, в стадии обострения, данный спорт не дружит с гастроэнтерологией.
 • Якщо професійний спортсмен, що займається легкою атлетикою, або бігом на довгі дистанції немає гастриту, це велика рідкість. Зазвичай 60- 70% з цієї групи мають діагноз - гастрит в більшій чи меншій мірі.
 • Важкоатлети повинні бути особливо обережні, адже на м'язи очеревини і нижні частини тіла лягає величезне навантаження. Згадайте моменти, коли від важкої ноші або господарської сумки загострювалася хвороба і починали мучити болі. Те ж саме відбувається і при піднятті штанги, але в ще більш вираженій формі. Важка атлетика при гастриті скасовується.
 • Все екстремальні види спорту, в яких може відбутися падіння, несподіваний удар, травма, протипоказані для людей страждають недугами шлунково-кишкового тракту.
Грыжа
Нехтування даними порадами та рекомендаціями при гастриті може викликати дуже серйозні наслідки, наприклад: новоутворення, грижі, камені.

Що потрібно враховувати під час тренувань в різних стадіях хвороби

Легкі навантаження і звичайні спортивні заняття цілком сумісні з гастритом. Але, правила поведінки при захворюваннях подібного роду ніхто не відміняв. Під час загострення необхідно бувальщина особливо обережним і слідувати наступним вимогам:

 1. Гострий період слід перечекати і не тренуватися. Термін може варіюватися від тижня до двох. Після затихання хворобливого синдрому, заняття слід починати з мінімально навантаження, щоб не викликати повтору рецидиву;
 2. Силові навантаження через навіть два тижні забороняються і відносяться до безперечного «табу». Сюди модно віднести і Кроссфіт.
Инструктор
Інструктор або тренер повинен бути в курсі всіх ваших шлункових проблем.

Чим можна замінити найбільш активні заняття в стадії загострення, щоб не припиняти фізичного навантаження і не втрачати форму?

 • Якщо вас не дуже мучать болі, зверніть свою увагу на йогу або інші східні практики, вони відмінно знімають стресовий стан, заспокоюють і приводять в норму функціонал травлення. Найбільш корисні при гастриті пози: кобри, плуга, верблюда, сарани. При виразковому захворюванні і під час ремісії такий лікувальний комплекс дуже своєчасний.
 • У стадії загострення зовсім не обов'язково лежати і чекати одужання як манну. Доведено, що одужання сприятимуть піші півгодинні прогулянки, щадна аеробіка теж не забороняється, гімнастика вдома допоможе продовжити період ремісії після гострого періоду.
Читайте також: & nbsp; Чому виникає така недуга, як рефлюкс гастрит і як його вилікувати?

Аэробика

Рекомендації для спортивних занять під час гастриту

Вченими були проведені експерименти по залежності режиму виділення шлункового соку від інтенсивності фізичного навантаження. Експерименти показали, що ступінь активності і навантаження впливає на кислотність, саме по - цьому слід дотримуватися наступних порад:

Для хворих на гастрит з підвищеною кислотністю рекомендовано:

 • Здійснювати вправи плавно і повільно без ривків;
 • Розминка допоможе уникнути різкого й інтенсивного стрибка кислотності;
 • далі слід чергувати силові вправи з техніками розслабляючого характеру, це прямим чином впливає на секрецію агресивного середовища соляної кислоти. Хороший рада - чергувати силові підходи з позами йоги;
 • Багато повторний режим дуже благотворно позначається на стані здоров'я хворого, навіть якщо тренування триває протягом тривалого часу;
 • Пілатес, йога - це ідеальний варіант фізичної активності при підвищеній кислотності.

Відмінний рада отриманий з боку фахівців, вони рекомендують людям з гастритом проводити заняття до обіду за 30 хвилин, як раз в цей час соляна кислота не має високого рівня в шлунковому соку. | || 143

Вечером лучше не провоцировать тренировками стрессовое состояние организма, которому необходим полноценный ночной отдых.

Хворі зі зниженою кислотністю можуть скористатися наступними порадами:

 1. Заняття повинні проводитися до обіду, ніж раніше, тим краще. Після тренування обов'язково випити мінеральну воду без вмісту газу в кількості склянки;
 2. Повторення вправи слід зменшити, а темп і інтенсивність знизити.

Занятие спортом во время гастрита

Спеціальні вправи для тих, хто страждає на виразку шлунка

Будь-яке складне вправу типу скручування або качання пресу, не завжди дозволено при виразці шлунка, оскільки воно може загострити ситуацію і стати винуватцем рецидиву виразки. Найкраще подібні вправи не використовувати зовсім.

«Вакуум живота» відомий совій користю в післяпологовий період, теж знаходиться в списку заборонених при виразці вправах. Пояснюється це тим, що такі маніпуляції можуть спровокувати біль і погіршення самопочуття, за рахунок сильного припливу крові до шлункових стінок. Незважаючи на те, що вправа вважається статичним, не завадить консультація лікаря.

Вправи на прокачку преса, спрямовані на максимальний приплив кров'яного потоку корисні лише в реміссіонной період, в решту часу цей загрожує сильним болем, а в деяких випадках і кровотечею.

До таких серйозних провокаційним моментом відноситься виразка дванадцятипалої кишки. Качати прес можна лише через значний період часу, після того, як виразка повністю затягнеться. А заняття і тренування через два тижні і то, без фанатизму і зайвих зусиль.

Відчуття неприємної властивості можуть стати «першим дзвіночком» новоутворення, каменів в сечовому міхурі або грижі спинного мозку.

Будь добавки, що вживаються професійними спортсменами, при загострилася виразці виключені. Спортивні добавки негативно впливають на слизову оболонку шлунка і провокують появу виразки і ерозії в шлунку.

Читайте також: & nbsp; Способи лікування змішаного поверхневого і атрофічного гастриту

У разі видалення виразки за допомогою оперативного втручання звичний спосіб життя і тренування можна почати після реабілітаційного періоду, який може тривати від 6 до 8 місяців. Підняття ваги може бути дозволено через три місяці, не раніше, вага не повинна перевищувати п'ять кілограмів.

Дыхательная гимнастика
Дуже корисна після операції дихальна гімнастика, вона дозволяє інтенсивно насичувати клітинні структури необхідним киснем, під дією якого відбувається оновлення тканин. | || 175

Спорт как профилактика гастрита

Рухова активність - це той спосіб, який дозволяє запобігти багато хронічних захворювань. Ризики виникнення запальних процесів в рази зменшується, проте навантаження повинні б ть скориговані виходячи зі ступеня захворювання і самопочуття хворого.

 • Фізкультура і легка активність у вигляді нетривалих пробіжок, скандинавська ходьба, ігрові види спорту допоможуть швидше подолати захворювання і «встати на ноги», повернувшись до звичного життя; || | 182
 • Следует соблюдать при этом режим дня и соответствующую диету, от которой во многом зависит выздоровление. Продукты должны быть качественными, свежими, соответствовать всем диетическим требованиям;
 • Посильні навантаження збільшують моторику шлунково-кишкового тракту і приводять у норму травний тракт;
 • Годинники повноцінного відпочинку організму після активності - це обов'язкова умова грамотного лікування для людей з гастритом.

Спорт как профилактика гастрита

Висновок

Необхідно постійно прислухатися до свого організм і розуміти його. При діагностуванні гастриту або виразки шлунка слід дотримуватися порад лікаря і не провокувати ускладнення. Дозування навантажень має величезне значення для всіх, хто не може жити без спорту.

Посилання на основну публікацію