Опис захворювання вогнищевий Бульби і докладний лікування

Вогнищевий Бульби є захворюванням запального характеру, яке вражає цибулину дванадцятипалої кишки. Захворювання супроводжується неприємними симптомами, що нагадують виразкову хворобу. До цієї недуги піддаються всі вікові групи населення, але в найбільшій зоні ризику знаходяться молоді жінки, які страждають розладами нервової системи і патологіями ендокринної системи.

Розглянемо фактори, що викликають Бульби, характерні симптоми недуги і методи його лікування.

Епідеміологія

Вогнищевий Бульби - це запальне захворювання, яке розвивається в органах шлунково-кишкового тракту. Недуга виникає внаслідок порушення рухливості органу, що призводить до утворення додаткової петлі, в якій затримуються залишки їжі. Це призводить до створення сприятливого фону для розвитку шкідливих організмів.

Бульбит

Свою назву захворювання отримало через місця локалізації, запалення охоплює не весь орган, а тільки її цибулинних відділ.

Причиною розвитку недуги є бактерія Helicobacter, яка провокує перебудову епітеліального шару, що в свою чергу призводить до запалення.

Видозмінена тканину є вразливою перед агресивними речовинами у вигляді соляної кислоти. Її вплив викликає утворення невеликих ерозій, що тільки посилює запальний процес, викликає дискомфортні симптоми.

Причини розвитку недуги

вогнищевий Бульби шлунка не має вікових чи статевих відмінностей, їм можуть страждати чоловіки і жінки, діти і люди похилого віку в рівній мірі. Основними факторами, що викликають недуга, є наступні:

 • Бактерія Helicobacter - основний фактор запалення і розвитку патологій в органах, викликає запальні процеси і виразкові утворення. Отримати інфекцію можна дуже просто, навіть у побуті, заразитися Helicobacter можна під час деяких діагностичних процедур.
 • Надмірна вироблення соляної рідини - призводить до роз'їдання слизової, утворення ранок.
 • Аномалії перистальтики - виникає через порушення рухливості кишки або зміни її форми. Так само може виникати внаслідок порушення моторики кишечника через нервових розладів. Це призводить до накопичення неперетравленої їжі, що тягне за собою руйнування стінок кишечника.
 • Емоційна вразливість - провокує часті спазми в судинах, викликаючи збої в роботі кровопостачання.
 • Травми ШКТ.
 • Отруєння або хронічний прийом деяких лікарських засобів.
 • Погане харчування, в якому переважають важкі для шлунка страви, з гострими приправами і соусами.
 • Ослаблений імунітет, порушення в обмінних процесах .

Характерна симптоматика

Вогнищевий Бульби шлунка в більшості випадків носить хронічний характер, клінічні прояви схожі з виразковою хворобою і гастритом. Захворювання може загострюватися в періоди міжсезоння під дією зовнішніх чинників. Основні ознаки захворювання:

 • Виражена біль під ложечкою, може віддавати в праве або ліве ребро. Болісний синдром носить ниючий характер. Як правило, описаний синдром проявляє себе через деякий час після прийому їжі, може посилюватися вночі. Відчуття дискомфорту так само зникає відразу після прийому їжі.
 • Розлади стільця, часта нудота з блювотними позивами, часта відрижка.
 • Якщо захворювання довго не лікувати, то виникають такі симптоми: нездужання, головний біль, зниження активності і працездатності, різко виникає відчуття голоду, яке часто супроводжується пітливість.

Види захворювання

Для того щоб краще зрозуміти, що таке вогнищевий Бульби шлунка, необхідно розглянути різновиди патології. Захворювання в деякому роді носить збірний характер і включає в себе наступні види бульбіта:

Поверхневий

Процеси запалення можуть вражати один або більше ділянок органу, проте пошкодження зачіпають тільки верхні шари слизової. Дана форма справедливо вважається найбільш легкої, так само вона найчастіше зустрічається в лікарській практиці. Вона характеризується спазматическими болями, які віддають в область пупка і праве ребро. Дискомфорт може з'являтися через кілька годин після обіду, так і незалежно від їжі. Пацієнт може відчувати слабкість, сильний метеоризм, головний біль. Для даної форми характерним є поява білого нальоту на язиці.

Читайте також: & nbsp; Серйозна патологія шлунка Катаральний гастрит

Еритематозний

Виникає через бактеріальної інфекції або внаслідок токсичного отруєння ліками. Для даної форми характерно утворення вогнищ запалення овальної форми і червоного кольору. Симптоми: печія, сильний біль після прийому їжі, зниження апетиту, легка нудота, розлади стільця.

Ерозійний

Эрозивный Один з найбільш часто зустрічаються типів захворювання, що характеризується утворенням ран і тріщин на слизовій , оточених набряклими складками. Больовий синдром виникає після прийому їжі, вночі, а так само вранці до їжі. Після перекусу відчуття дискомфорту різко знижується. Симптоми: сильна відрижка, гіркота в роті, напади печії, слабкість.

Фолікулярний

Освіта на слизовій бульбашок, які мають рідкий вміст. Для даної форми характерними є нічні та ранкові болі в животі, біль може віддавати в пупок і спину, сильна відрижка.

Катаральний

Є загостреної формою осередкового захворювання. Клінічний прояв недуги має спільні риси з виразковою хворобою. Основні симптоми: кисла відрижка, напади нудоти вранці, здуття живота, метеоризм, болі в районі пупка, загальне нездужання.

Атрофічний

Патологія призводить до витончення слизової кишки і збоїв в роботі органу . Основними симптомами є ниючий біль в животі, важкість і здуття, розлади стільця.

Які ускладнення можуть виникнути?

Вогнищевий Бульби є підступним захворюванням, адже навіть незначний запальний процес може стати причиною збоїв в функціонуванні шлунково-кишкового тракту, а так само інших систем. Без своєчасного лікування будь-яка форма бульбіта може перейти до ерозивно, наступним кроком після якого є утворення виразки. А це в свою чергу загрожує потраплянням залишків їжі в черевну порожнину, що призведе до перитоніту.

Відсутність лікування недуги довгий час може викликати відкриття кровотечі на слизовій органу, що представляє загрозу не тільки для здоров'я пацієнта, але і для його життя.

Навіть на ранніх стадіях розвитку захворювання, відбуваються негативні для організму процеси: погіршення функціонування органу призводить до дефіциту корисних речовин в організмі, що знижує імунітет.

Диагностика

Вогнищевий Бульби має масу симптомів, проте діагностувати його часто виявляється непросто. Справа в тому, що початкові симптоми недуги можуть не викликати у пацієнта хвилювань і він не звернеться до лікаря. Ситуація погіршується і тим, що болі можуть носити не регулярний характер і віддавати в різні органи, включаючи спину. Така симптоматика може спантеличити і досвідченого лікаря.

Першим заходом при діагностуванні є лабораторні дослідження. У пацієнта візьмуть кров для загального аналізу. Дослідження завжди дають точні результати під час загострення недуги. У період ремісії аналіз може не виявити запалення.

Якщо обстеження проводиться при ерозивно формі недуги, то у пацієнта можуть брати, як кров для аналізу, так і кал. У більшості випадків, отримані результати говорять лише про наявність запалення, проте вони не вказують місце його локалізації. Тому при недостатніх даних можуть призначатися інструментальні заходи діагностики:

 • Рентген з використанням контрастної речовини - дослідження покаже патологічне скорочення м'язів кишки, і застій їжі, який часто призводить до аномального розміру органу.
 • Ультразвукове дослідження - визначає ділянку запалення і показує протягом недуги.
 • ФГДС - дозволяє досліджувати орган зсередини, з його допомогою можна взяти пробу на наявність інфекційної бактерії. За допомогою ФГДС можна побачити мікропошкодження на слизовій.

Методи лікування

Вогнищевий Бульби необхідно лікувати в комплексній терапії для досягнення оптимального результату. Важливою ланкою в лікуванні є прийом медикаментів, так як вони здатні досягти відразу кілька цілей:

 1. Поліпшення самопочуття і усунення симптоматики - використовувані препарати: Гастал, Вобензін і інші.
 2. Нормалізація моторики шлунково-кишкового тракту - ліки знімають спазми мускулатури шлунка і кишки, усувають неврологічну симптоматику. Використовувані ліки: Но-шпа, Церукал, Спазміл.
 3. Прискорення обмінних процесів - стимуляція процесів загоєння ран, підвищення стійкості слизової до негативних факторів і підвищеної кислотності, прискорення метаболізму тканин. Ліки: Актовегін, Ліквірітон, масло обліпихи.
 4. Усунення інфекції - досягається шляхом прийому антибіотиків: Омепразол, Де-нол, Ранитидин, Омез.
Читайте також: & nbsp; Що таке гіпоацидний гастрит - причини, симптоми і як його лікувати?

Так само пацієнтам призначають прийом трав'яних зборів і вітамінних комплексів, які покликані заповнити недолік необхідних поживних речовин, в яких організм відчуває дефіцит через збої в роботі шлунково-кишкового тракту. Їх прийом дозволяє усунути ознаки анемії, поліпшити самопочуття людини в цілому.

Физиотерапия
Фізіотерапія дає непогані результати в питанні лікування

Вона дозволяє зняти запалення і больовий синдром. Так само пацієнтам з бульбітом показаний відпочинок в санаторних закладах кілька разів на рік, при цьому їм необхідно приймати мінеральні води.

Оперативне лікування осередкового бульбіта може знадобитися тільки в крайніх випадках, коли зазначені вище заходи лікування не опинилися ефективними.

Операцію призначають в більшості випадків при ерозивний Бульби, коли захворювання супроводжується кровотечами.

Народне лікування

у боротьбі з бульбітом часто застосовується нетрадиційна медицина. Однак використовувати її в якості моно лікування не можна, вона може стати доповнює частиною загальної терапії. Народна медицина може ефективно зняти симптоми захворювання.

Особливо добре з цим справляється настойка прополісу, яку необхідно розводити в склянці молока і приймати за годину до їди. Рекомендується випивати такі напої тричі на день, при цьому курс лікування складе близько 3-х тижнів. Пацієнти відзначають хорошу ефективність прополісу і швидке зняття тривожних симптомів.

Отвар шиповника Не менш корисним в даному питанні є відвар шипшини. Він дозволяє заспокоїти шлунково-кишкового тракту, усунути відрижку і здуття живота, знімає больовий синдром, нормалізує нервову систему.

Сік картоплі є хорошим способом знизити підвищену агресивність соляної кислоти.

Корисними для лікування стануть відвари з рису і вівсяної каші. Вони добре обволікають кишечник. Велике значення в лікуванні бульбіта мають трав'яні збори. Вони є найбільш щадним, але не менш ефективним способом терапії. Рекомендується пити настої з ромашки, подорожника, звіробою, солодки, лепехи.

Вогнищевий Бульби - дієта

Корекція харчування при боротьбі з недугами шлунково-кишкового тракту, в тому числі і Бульба - це не спосіб усунення зайвої ваги, а необхідна процедура, яка є такою ж значимою, як і прийом медикаментів . Дієта складається таким чином, щоб харчування було здоровим, при цьому не дратувало стінки органів шлунково-кишкового тракту.

Приправы
З раціону слід прибрати ті страви, які можуть спровокувати підвищене виділення шлункового соку

Це продукти з підвищеним вмістом цукру і солі, страви, для приготування яких смажилися інгредієнти, продукти щедро обсипані приправами і соусами.

Під час лікування пацієнту необхідно сказати « немає »вживання солінь, кава і кофесодержащім напоїв.

Рекомендованим варіантом в проце се лікування є риба і овочі на пару. Однак так само можна включати в раціон і інші продукти, приготовлені шляхом варення або гасіння з мінімальним додаванням олії. Дуже корисними виявляться бульйони. Добре впливають на кишечник компоти, киселі і трав'яні чаї. Лікарі радять зробити харчування дробовим, з максимальною частотою і мінімальними порціями.

Заходи профілактики

Поширеною причиною розвитку бульбіта є бактерія, то слід вживати всіх заходів безпеки при приготуванні їжі, а так само ретельно мити продукти перед їх вживанням.

Важливим заходом захисту організму від захворювання є правильний спосіб життя з відповідним харчуванням. Відмова від згубних звичок так само скорочує ризик розвитку недуги. Рекомендується приділяти більше уваги фізичній активності, приймати препарати для підвищення імунітету.

Посилання на основну публікацію