Небезпека проносу при гастриті і ефективні методи лікування

Пронос при гастриті проявляється часто. Цей симптом сигналізує, що робота певних систем в організмі порушена. Не можна ігнорувати такі сигнали тривоги. Часто хворі занадто легковажно ставляться до свого здоров'я. Вони вважають, що пронос і гастрит - не самі серйозні стану. Розраховувати, що неприємні відчуття пройдуть самі собою, не варто. Велика ймовірність, що загальний стан буде лише посилюватися. Сильна і тривала діарея небезпечна для здоров'я. Організм втрачає воду, сили, він стає ще більш слабким і вразливим. На тлі таких симптомів до гастриту приєднуються інші інфекції, що обтяжують стан хворого.

Щоб почати грамотне лікування, яке швидко дасть позитивний результат, необхідно звернутися до досвідченого гастроентеролога. Намагатися боротися з проблемою самостійно не варто. Прийом стандартних препаратів проти діареї не допоможе, якщо у пацієнта розвивається гострий гастрит. Обов'язково прислухайтеся до рекомендацій лікаря.

Причини появи проносу при гастриті

Пацієнти цікавляться, чи може при гастриті бути пронос . Такий симптом має місце бути, хоча нерідко зустрічається і запор на тлі запальних процесів в шлунку. Щоб розібратися, як лікувати захворювання і позбутися від симптомів, потрібно розуміти, яким способом розвивається цей процес.

Гастрит
Гастрит - сильне запалення слизових оболонок шлунка. Він розвивається на тлі підвищення або зниження кислотності
Якщо шлункового соку недостатньо для розщеплення їжі, вона застоюється в шлунку, починає гнити, в такому стані з часом потрапляє в кишечник, а звідти виводиться природним чином в рідкому вигляді. | || 63

При гастрите характерен кашеобразный стул с многочисленными кусками непереваренной пищи.

Якщо виділяється надмірна кількість шлункового соку, то він впливає не тільки на їжу, але і на сам орган. Таким способом може розвинутися дистрофічний гастрит, який з часом перетікає в виразку. Грубо кажучи, шлунковий сік розщеплює стінки шлунка, утворюючи наскрізні рани. Стілець в такому випадку буде дуже темного кольору, в ньому при проведенні лабораторних досліджень виявляється кров, прожилки м'язової, сполучної тканини. Такий стан вкрай небезпечно, воно може мати серйозні наслідки. Обов'язково зверніться до лікаря. Терапією гастритів всіх видів, типів займається гастроентеролог. Ви розкажете йому про симптоми недуги, фахівець підбере оптимальну терапію.

Як уникнути появи проносу

Пронос - один з найбільш неприємних симптомів гастриту. Він розвивається на тлі сильного болю, може проявлятися і при гострій, і при хронічній формі недуги. Нам під силу пацієнта уникнути серйозних проявів такого стану, дотримуючись рекомендацій лікаря. Дії хворого різнопланові:

  • У гострий період, коли всі симптоми проявляються особливо активно, влаштувати кілька днів голодування;
  • Чи не відмовлятися від пиття, але віддати перевагу теплій чистій воді, чай, кава, соки, інші напої категорично заборонені, можна пити компот із сухофруктів без додавання цукру;
  • Коли в раціон почнете вводити дієтичні продукти, відмовитися від інгредієнтів, які посилюють процеси бродіння в шлунку і кишечнику;
  • У цей період віддати перевагу кашам, звареним на воді, до дуже м'якого сос тояния.
Читайте також: & nbsp; Різновиди ерозивно бульбіта

Коли організм гостро реагує на прояви недуги, ваше завдання - допомогти йому справитися з проблемою. Не можна навантажувати шлунково-кишковий тракт. Важливо дотримуватися дієти і багато пити, інакше розвинуться додаткові симптоми ацетонемії.

Ацетонемия

Небезпека стану

Головна небезпека проносу при гастриті - подальше зневоднення організму. Хворий витрачає масу сил на виведення не до кінця перевареної їжі, витягує всі запаси рідини, щоб процес цей пройшов м'якше. Через сильне зневоднення починаються проблеми на клітинному рівні. Людина на 80% складається з води. Вона є носієм, передавачем всіх корисних речовин, мікроелементів, амінокислот, вітамінів. Якщо рідини недостатньо, це загрожує серйозними проблемами, аж до летального результату. Страшний не сам пронос, а його наслідки.

Ще одна проблема полягає в тому, що разом з каловими масами вимивається вся корисна мікрофлора з кишечника.

Лактобактерии, біфідобактерії, які розмножуються і проживають в організмі, підвищують імунну відповідь, відповідають на нормальне функціонування видільної системи.

Восстановление микрофлоры кишечника

Якщо таких бактерій недостатньо, на їх заміну приходить патогенна мікрофлора, з'являються супутні проблеми.

З цієї причини після купірування симптому призначаються пробіотики для відновлення мікрофлори кишечника.

Діарея при різних формах гастриту

залежно від того, яким способом порушена секреторна функція шлунка гастрит поділяють на два види - з підвищеною кислотністю і зі зниженою кислотністю. Про алгоритм виділення шлункового соку і його впливу на їжу, слизові оболонки розповість лікуючий лікар. Сильний пронос при гастриті з підвищеною кислотністю майже ніколи не зустрічається. Така форма хвороби супроводжується сильними і тривалими запорами. Цей стан теж небезпечно, тому що функції кишечника порушуються, а в майбутньому велика ймовірність розвитку хронічного геморою з частими запаленнями.

При гастриті зі зниженою кислотністю пронос - традиційний симптом. Шлунок не переварює їжу, цю функцію частково бере на себе кишечник, але повноцінних можливостей для цього у нього немає. При діагностиці захворювання ключову роль відіграє аналіз калу. У лабораторних умовах вивчається його структура, вміст, щоб поставити правильний діагноз, виявити першопричину недуги. Категорично заборонено займатися самолікуванням.

Гастроэнтеролог
Зверніться до гастроентеролога. Він запропонує адекватну терапію з урахуванням загального стану

Наслідки проносу при гастриті

Якщо не звертати увагу на пронос, біль в області живота, запах гнилі з рота, то стан буде лише посилюватися. При першому прояві симптомів у організму може вистачити сил, щоб самостійно впоратися з проблемою, але першопричина недуги залишаеться, значить, він проявиться пізніше. Таким способом розвивається хронічний гастрит, який вже не можна вилікувати, а можна лише купірувати його симптоми. Такий розвиток подій небажаний, тому що ви потім все життя будете періодично страждати від нападів.

На тлі гастриту через його ускладнень або неправильної терапії часто розвиваються супутні захворювання.

Якщо недуга виявлено на ранній стадії, то і боротися з ним буде набагато простіше.

Обезвоживание организма
Не можна допускати зневоднення організму

Нерідко для виходу з гострого стану пацієнта пропонують пройти лікування в стаціонарі. Не відмовляйтеся від таких можливостей. Тут вам проведуть повну діагностику організму, призначать ефективні препарати для усунення симптомів і основних причин захворювання. У період лікувального голодування для підтримки організму буде призначено внутрішньовенне харчування.

Читайте також: & nbsp; Причини виникнення геморагічного гастриту

Методи лікування

Основний метод лікування проносу при гастриті зі зниженою кислотністю - тимчасовий повна відмова від їжі. У перші кілька днів через постійну біль, що тягне їсти просто неможливо. До лікувального голодування більшість пацієнтів приходить інтуїтивно. Вони просто не можуть нічого з'їсти, бо знають, що відразу піде біль в животі.

На тлі прийому протизапальних препаратів, засобів, які відновлюють цілісність слизових оболонок шлунка пронос зникає самостійно. Важливо, щоб на його місце не прийшов запор. Слідкуйте за частотою стільця. Ходити в туалет необхідно хоча б раз в день, бажано в один і той же час.

Покой Багато пити, не вести активний спосіб життя, постаратися кілька днів просто полежати - ось основні рекомендації лікарів в цей період. || | 137

Специалист расскажет, как повысить кислотность желудочного сока до необходимого уровня, какие продукты питания для этих целей употреблять.

При правильному підході до відновлення не буде потрібно багато препаратів, медикаментів. Іноді спокій, голодування і достатній об'єм рідини - це найкраще лікування. Не нехтуйте рекомендаціями фахівця. Краще кілька днів відлежатися, ніж потім постійно страждати від нападів гастриту і проносу.

Небезпека самолікування

Основна проблема для сучасних лікарів полягає в тому, що їх пацієнти нерідко вдаються до самолікування. Якщо у людини болить живіт, виникає нудота і сильний пронос, він робить висновок, що отруївся, починає приймати сорбенти в великих кількостях і антибіотики. У гострий період розвитку недуги це не потрібно. При гастриті теж в організмі накопичуються токсини, їх потрібно поступово виводити, але агресивні сорбенти негативно впливають на слизові оболонки шлунка, підсилюючи інші прояви захворювання.

Ще одна велика помилка - лікування народними методами.

Відвари трав при гострому гастриті протипоказані. У них містяться численні активні речовини, агресивно впливають на шлунок. Після прийому таких засобів самолікування стан хворого лише погіршується.

Намагатися промити шлунок і кишечник шляхом клізм, вживання великого об'єму рідини теж не варто. Так ви лише наблизити перехід хвороби в атрофическую форму і розвиток виразки.

Клизмы

Профілактичні заходи

У ваших силах і інтересах зробити все можливе, щоб гастрит з проносом взагалі ніколи вас не турбували. Основна профілактична міра - кардинальна зміна раціону харчування, відмова від численних шкідливих продуктів. Досвід показує, що 80% пацієнтів хворіють на гастрит саме з цієї причини. Якщо ви будете харчуватися правильно, раціонально, то зменшите вірогідність розвитку недуги до мінімуму.

Постійне вживання чистої води в достатньому обсязі теж дозволяє не допустити розвиток гастриту. Воду можна пити холодної, її завжди потрібно трохи підігрівати.

Якщо слідувати простим рекомендаціям, то пронос при гастриті ніколи вас не потурбувати, а саме захворювання пройде без додаткових ускладнень.

Посилання на основну публікацію