Діагностика та лікування Поверхневого бульбіта

Поверхневий бульби - початкова форма запалення в цибулині дванадцятипалої кишки. Самостійно діагностувати це захворювання дуже важко, так як його симптоми схожі з ознаками інших захворювань.

У хворого з'являється біль в нижній частині живота (епігастральній ділянці), яка найяскравіше проявляється при сильному голоді або після їди. Травлення стає утрудненим, в кишечнику накопичується надмірна кількість газів, а нудота проявляється все частіше і частіше.

Захворювання є досить поширеним, але рідко зустрічається в самостійній формі. Найчастіше воно діагностується в складі інших захворювань: хронічному гастриті або виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

Бульбит

Поверхневий Бульби шлунка: що це таке

Поверхневий Бульби розвивається через особливої ​​прихильності цибулини дванадцятипалої кишки. Вона знаходиться в тому місці, де шлунок переходить в кишечник. Харчова грудка, що пройшов переварювання шлунковим соком, лужним і готується до нової стадії перетравлення. Потік жовчі також відкривається в цибулину дванадцятипалої кишки.

Це робить цибулину найвразливішою частиною травного тракту, тому при поєднанні факторів ризику її слизова оболонка запалюється .

Як і багато інших патологій, поверхневий бульби може розвиватися в гострій або хронічній формі. Нерідко захворювання пов'язане з виразковою хворобою і являє собою початкову стадію цього порушення. До поверхневому бульбіта шлунка призводять:

 • Механічні пошкодження дванадцятипалої кишки і слизової оболонки цибулини цього органу;
 • Регулярне вживання шкідливих, токсичних і небезпечних для шлунка продуктів;
 • Зловживання спиртовмісних напоями та тютюновою продукцією;
 • Часті стреси, підвищена тривожність, депресії;
 • Регулярні отруєння неякісною їжею;
 • Синдром короткої кишки;
 • Присутствие в рационе чрезмерно острой еды, раздражающей слизистую оболочку.

Причиною гострого бульбіта, не пов'язаного з іншими патологіями, стає нездорове харчування, алкоголізм і тверда їжа, здатна пошкодити внутрішні органи.

Заболевания желудка
Якщо захворювання розвивається вдруге, причиною стає хронічний гастрит і панкреатит, виразка дванадцятипалої кишки, генералізовані інфекції.

Симптоми захворювання

По клиническому течению и основным признакам патология напоминает язву двенадцатиперстной кишки. Головний симптом поверхневого бульбіта - хворобливі відчуття в епігастральній ділянці. Неприємний симптом з'являється на тлі сильного голоду, наприклад, в ранковий час. Може з'являтися після прийому їжі, якщо людина з'їла занадто багато.

Поверхневий Бульби дванадцятипалої кишки може супроводжуватися ще кільком симптомами:

 1. Повышенное скопление газов в кишечнике;
 2. Сильна нудота і блювота;
 3. Порушення стільця, пов'язані з труднощами в перетравленні їжі;
 4. Біль, що виникає при дотику до області під грудьми;
 5. Білий наліт на язиці.
Якщо лікування не надано своєчасно, поверхневий бульби може перетікати в рак великого дуоденального сосочка. У 10% випадків виникають кровотечі з шлунково-кишкового тракту.

Як діагностується поверхневий бульби

Найважливіший момент в лікуванні будь-якого захворювання - постановка точного діагнозу. Саме від форми хвороби та інших важливих особливостей залежить спосіб лікування, тривалість терапевтичного курсу і схема прийому лікарських засобів.

Читайте також: & nbsp; Схеми лікування виразкового гастриту медикаментами

Патологія визначається декількома способами:

 • На початковому етапі пацієнт відвідує лікаря-гастроентерогола. Спеціаліст оглядає хворого, вивчає історію його хвороб і направляє до лікаря-ендоскопіст, де пацієнт проходить ті ж процедури.
 • Езофагогастродуоденоскопія (ЕГДС). У народі цей діагностичний метод часто називається простим ковтанням лампи. Лікар впорскує в рот пацієнта анестетик, після чого акуратно вводить в шлунок і кишечник спеціальний прилад (ендоскопічну трубку). На екран комп'ютера передається все, що відбувається всередині органів. При Бульба лікар виявляє набряклість і інфільтрацію. На підставі цих даних ставиться діагноз.
 • Ендоскопічна біопсія шлунка і дванадцятипалої кишки. Проводиться під час ЕГДС, підвищуючи інформативність дослідження і даючи більш точні дані про захворювання. За допомогою цього методу виявляється пошкодження будівельних клітин, набряк і інфільтрація слизової оболонки.
 • Рентгенографія. Це знайомий багатьом пацієнтам рентгенівський знімок. З його допомогою виявляються порушення моторних функцій шлунка, виявляється швидкість проходження їжі по стравоходу і багато інших моментів, важливі для правильної діагностики.

Эзофагогастродуоденоскопи

Якщо лікаря до кінця не ясно, на що хворий пацієнт, фахівець дає направлення на додаткові діагностичні процедури : внутріжелчное вимір кислотності, імпедансометрія ШКТ, антродуоденальную манометр.

Захворювання легко переплутати з хронічним гастритом, холециститом, виразковою хворобою і хронічним панкреатитом. З цієї причини важливо не займатися самолікуванням, а пройти повну діагностику і консультацію у лікаря-гастроентеролога.

Принципи лікування

Терапевтичний курс при поверхневому Бульба включає в себе прийом медикаментозних препаратів і дотримання суворої дієти . Багато в чому методи лікування визначаються формою захворювання і причиною, що викликала цю патологію:

 • Лікування бульбіта починається з терапії захворювання, що передує запалення цибулини. Як правило, сюди входить прийом спеціальних медикаментозних препаратів і коригування харчування.
 • Якщо збудником захворювання стала паразитарна або гелікобактерна інфекція, призначаються відповідні препарати. При хелікобактерної інфекції: Амоксицилін, Фуразолідон, Кларитроміцин. При паразитарної інфекції лікар прописує такі лікарські засоби: Ентеросгель, полісорб, Аллохол, Фламін.
 • У всіх випадках призначається сувора дієта. Пацієнту потрібно виключити з раціону занадто гострі і жирні страви. Рекомендується мінімізувати борошняні та кондитерські вироби з високим вмістом простих вуглеводів. На час лікування рекомендується не вживати алкоголь і не палити.
 • Крім дієту хворому потрібно змінити режим харчування. Їжа повинна прийматися невеликими порціями (до 200-250 грам). Готувати рекомендується в духовій печі, мікрохвильовці або на пару. Найкраще організмом засвоюються варені і тушковані продукти.
 • У комплексному лікуванні рекомендується приймати препарати з групи антацидів і прокінетиків. При різких болях хороший ефект роблять спазмолітики. Анальгетики приймати не рекомендується. Лікарські засоби цієї групи порушують загальну картину захворювання.
Читайте також: & nbsp; Можливі наслідки несвоєчасного лікування гастриту

Дотримуйтесь здоровий спосіб життя: підтримуйте режим дня і харчування, включіть в своє життя помірні фізичні навантаження і не допускайте стресових ситуацій.

Здоровый образ жизни

профілактика поверхневого бульбіта

Поверхневий Бульби виникає через уразливість цибулини дванадцятипалої кишки, тому повністю виключити ймовірність хвороби неможливо. Однак пацієнт може дотримуватися простих рекомендацій, які допоможуть попередити цю патологію:

 1. Слідкуйте за харчуванням. Це золоте правило допоможе вам уникнути багатьох порушень з боку шлунково-кишкового тракту. Намагайтеся у всьому знати міру: повністю відмовлятися від солодкого, смаженого або гострого не потрібно, однак слід обмежити вживання таких страв.
 2. Не зловживайте тютюном і алкоголем. Крім подразнення слизової оболонки травного тракту, нікотин і алкоголь погіршують загальний стан організму, підвищують ймовірність розвитку ракових пухлин, негативно впливають на роботу легенів, печінки та інших внутрішніх органів.
 3. Дотримуйтесь елементарних правил особистої гігієни і завжди піддавайте продукти термічної обробці. У багатьох випадках хвороба провокується паразитами або бактеріями. Патогенні мікроорганізми проникають всередину різними способами: через предмети побуту, брудні руки або продукти, які вживаються без належної обробки. Щоб запобігти зараженню, досить ретельно мити руки і обробляти продукти перед вживанням.

Якщо ви все-таки зіткнулися з гастритом або іншими захворюваннями, дотримуйтесь рекомендацій лікаря і регулярно проходите профогляд.

Посилання на основну публікацію