Які ознаки у гастриту - симптоми і різні місця локалізації болю?

Гастрит має наскільки назв, його називають катаром або запаленням шлунка. Це захворювання може мати гостру і хронічну форму, але незалежно від того, як проходить запальний процес, він досить небезпечний.

Гастрит може спровокувати внутрішню кровотечу або привести в виразці шлунка, тому при перших симптомах слід звернутися до лікаря і пройти відповідне обстеження, визначити стадію хвороби і почати комплексне лікування.

Як визначити ознаки гастриту і зрозуміти де болить, адже при загостренні біль може охопити всю область травлення?

Нерідко можна спостерігати таке явище , ко а біль в області шлунково-кишкового тракту говорить про наявність патології інших органів, але здається, що болить саме в шлунку. Розпізнавання больових симптомів іноді можуть розповісти про проблеми в тому чи іншому органі, потрібно тільки прислухатися до неї уважним чином.

Про що говорить больові відчуття в шлунку

після того, як ви відчули біль, особливо якщо вона неодноразово виявлялася в певні моменти: після їжі, алкоголю, підняття тяжкості, стресу, необхідно терміново відвідати лікаря і розповісти про проблему.

Прежде всего, он попытается выяснить характер неприятных ощущений, методом пальпации определить болевую область. Это станет первым предположением образования боли и предварительным диагностированием заболевания. Надо сказать, что различные виды боли могут указать на истинную причину её возникновения.

 • Гострі болі, які зазвичай виявляються різко, можуть бути причиною панкреатиту, холециститу або виразкової хвороби розвивається в дванадцятипалій кишці.
 • Внезапный болевой синдром может указывать на сильное отравление химического характера, ожог слизистой оболочки желудка или всего пищеварительного тракта.
 • Найсильніша різкий біль, порівнянна по прояву з ножовим пораненням виникає в разі перфорації виразки.
 • Паління, тупі ниючі не відступає відчуття - це характерні ознаки гастриту або розвивається виразки, незалежно від форми хвороби. Симптоми спостерігаються однакові як при початковій стадії, так і в зв'язку з хронічною формою. При катарі чітко простежується залежність від прийому їжі: починає боліти або після прийому їжі, або в стадії, коли людина відчуває почуття голоду.
 • Спазми, сутички є також причиною виразкових патологій шлунка або дванадцятипалої кишки, такі больові відчуття можуть виникати вночі або через певний час після їжі.
 • Біль гострого і короткочасного характеру, подібно до «пострілів» характерна для запалень або внаслідок поганого кровообігу в діафрагмі. Зазвичай вона проявляється, коли людина різко змінює тілесне положення.
 • Чи не відпускають і постійні болі в шлункової частини можуть супроводжувати пухлини і новоутворення онкологічного властивості, поліпи. У тому випадку якщо рак проникає в область підшлункової залози, больові відчуття оперізування стають чітко відчутними.
 • При шлунково-кишкових інфекціях, хворий відчуває сутички сильного властивості.
 • Є ще один рід болів, при яких діагностується коліт або патології в товстому кишечнику. В цьому випадку, людину турбують інтенсивні, але проходять через дві доби нестабільні болю, локалізація яких знаходиться вгорі живота.
 • Біль в пупку з переходом в праву частину живота, може бути наслідком запалення апендициту.

В списке характеристик различного рода болей, есть продолжение, иногда симптоматика, указывающая на болезнь ЖКТ, является следствием совершенно других заболеваний, не относящихся прямым образом к желудку.

Наприклад: роздратований кишечник, тромбозним захворювання судин цього органу , непрохідний сть кишечника або розшарування його черевної аорти. Сюди можна віднести алергічну реакцію, ішемію серця, розлади нервової системи і багато інших недуги.

Як бачите, перелік хвороб досить значний і серйозний, що вимагає термінового втручання медичних фахівців, в буквальному сенсі цього слова. Адже будь-яке уповільнення під час запалення апендициту, провідний виразці, сильному отруєнні може коштувати людині життя, так як час працює проти нього.

Читайте також: & nbsp; Запаморочення, небезпека і ускладнення при гастриті

Болі при гастриті: симптоми

Людям , страждаючим гастритом добре відома симптоматика, що супроводжує дане захворювання. Треба відзначити, що наступ ознакою і наростання симптоматичної хвилі відбувається досить швидко. Де болить при гастриті?

 1. Біль починає себе проявляти в підшлунковій частини, виникає нудота, людини може вирвати. У блювоті буде видно залишки їжі, слиз, жовч. Може знизитися тиск і піднятися температура, зазвичай це буває при ускладненнях. Людина відчуває себе дуже погано, виникає тремтіння, слабість, частішає серцебиття.
 2. При хронічному гастриті ознаки дещо інші, але незалежно від кислотності, хворого чекають запори, після прийому їжі сильна печія, що носить кисле вміст. Після прийому їжі хворі часто відчувають тяжкість в шлунку і неприємні відчуття, які дратують і позбавляють спокою.
 3. Гастрит з підвищеною кислотністю проявляється у вигляді постійного голоду, особливо в нічні години. Людині постійно хочеться щось з'їсти, і він заспокоюється, якщо задовольнити свою потребу хоча б малою кількістю їжі. Біль в животі, його підшлункової області також мучить людини майже весь час, а печія, блювання стають його супутниками до початку лікування.
 4. Якщо кислотність знижені, тоді і ознаки хвороби проявляються по-іншому. Нудота виникає переважно вранці. Хворий відчуває неприємний смак в ротовій порожнині, помітне зниження апетиту. Його супроводжують або запори, або проноси, а в животі постійно відбуваються процеси, що супроводжуються бурчанням і відрижкою повітрям.
 5. Хвороба хронічного характеру носить ознаки також вельми неприємні. Цілком можливо схуднення через відсутність апетиту, тошнотного стану, занепаду сил і розвивається анемії. Можуть з'явитися розлади диспепсического властивості.
 6. Бактерія Хелікобактер - причина гастриту, якій приписується основна роль. Ця спиралевидная бактерія здатна інфікувати такі органи як шлунок і дванадцятипала кишка. Вона спокійно живе в нашому організмі до того часу, поки не провокується сприятлива для її активності середу.

Давайте розглянемо кожен вид гастриту докладніше і з'ясуємо, як можна зняти або купірувати біль в різних стадіях захворювання.

Катаральний або простий гастрит

Це найпоширеніша форма хвороби, причини її появи криються в непомірності раціону, отруєння, інфекційному ураженні, харчової токсичною інфекції. Як тільки пропадає подразник, в вигляді не свіжої їжі, алергену чи іншого провокатора, слизова оболонка відновлюється самостійно і катаральний гастрит може зійти на «ні».

Виникнення перших ознак цього виду захворювання відбувається через 4-8 годин з того моменту, коли відбулося зіткнення слизової з дратівливим фактором. Через даний проміжок часу починає хворіти під ложечкою, з'являються ознаки нудоти і блювоти, температура, запаморочення, слабкість.

Катаральный или простой гастрит

Ерозійний гастрит

Даний тип пов'язується з попаданням в шлунок таких явних агресорів, як луг , кислота, при яких відбувається опік слизових поверхонь, внаслідок чого утворюються рубці, рани, ерозійні пошкодження. Таке захворювання може бути як раптовим, від різкого потрапляння в організм рідин або продуктів, так і поступово визріваючим. Від цього залежить характер больових проявів.

Гастрит з підвищеною кислотністю

Такий вид недуги носить патологічний характер і пов'язаний з не нормальною роботою секреції соку шлунка, за рахунок якої дратуються стінки органу і відчуваються болі . В основному больовий синдром спостерігається в гострій стадії. Чим виражено захворювання? Відмінною рисою є тяжкість у верхній частині шлунка і помірним болем.

Ознаки проявляються після їжі. Відбувається загальне порушення функцій травних органів з характерними рисами: кислої відрижкою, сильною печією, присмаком у роті, нудотою. Для даного виду гастриту дуже характерно чергування загострень і періоду ремісії. Початкову стадію важко виявити.

Причини поразки шлункових тканин пов'язані з курінням, алкоголем, переїданням, генетичною особливістю, неправильним харчуванням. Характерністю є молодий вік, так як саме юному поколінню властиво харчування на ходу, вживання небезпечних продуктів: газованої води, хот-догів, фаст-фудів. Куріння в поєднанні з перекушуваннями даного властивості руйнує не тільки шлунок, але і всі органи шлунково-кишкового тракту.

Гастрит с повышенной кислотностью
Лікування такого виду складається з дієтичного харчування і відмови від зовнішніх подразників, а також медикаментозної терапії. У боротьбі з бактерією хелікобактер застосовується лікування антибіотиками.

Гостра форма гастриту

Різні подразники можуть стати провокаційними для виникнення загострення гастриту, це їжа, стрес, супутні недуги, інфекційні зараження, генетична схильність.

Якщо гостра форма не буде своєчасно вирізана і повністю вилікувана, може виникнути ускладнення у вигляді виразки або раку.

Як зняти біль при гастриті шлунку

Дана хвороба не має вікових ознак, нею з однаковою частотою хворіють як зі сем юні створіння, так і люди у віці. Для того, щоб зняти шлунковий біль рекомендується не так багато способів, перш за все до них відноситься прийом ліків. Самостійно, до того як лікар визначить правильність терапії, зазвичай лікуються спазмолитиками або анальгетиками. || | 156

 • Рекомендуется применить промывание очистительной клизмой, которое совершают с помощью 2% раствора гидрокарбоната натрия, минеральной воды;
 • Під час сильної печії до місця будуть антациди, вони здатні знизити кислотність: Алмагель, Пірен, Астрін , Фамотидин, Фосфалюгель, Омепразол, Гастропін, П атіфіллін;
 • Якщо є підозра на інфекцію хеликобактерного характеру, призначається антибактеріальне лікування адсорбирующими засобами: смекту, Малоксом, пілоріда, амоксицилін, езомепразол, Тіндазолом, активованим вугіллям. Больовий синдром знімається спазмолітиками;
 • Якщо на обличчя зневоднення організму, призначається Регидрон, Цитроглюкосолан, можливо коригування внутрішньовенними препаратами для нормалізації водно-сольового обміну;
 • Для нормалізації травлення застосовуються фементосодержащіе препарати: Фестал, Мізім-форте, Панкреатин, Дигестал;
 • Якщо хвороба загострилася, необхідно терміново сісти на дієту, призначену лікарем. Виключити з раціону гострі, кислі, смажені і грубі продукти.

Лікарські препарати слід приймати дуже обережно, так як деякі з них можуть кілька спотворити картину захворювання, тим самим ускладнивши процедуру діагностування.

У сучасній медицині існує велика різноманітність знеболюючих засобів, але слід пам'ятати, що більшість препаратів здатне подіяти на довгий термін, це не усуває причину хвороби, а лише знімає біль. За рахунок цього відбувається втрата такого важливого часу для усунення справжньої причини.

Читайте також: & nbsp; Основи профілактики гастриту

Не можна при болях в шлунку застосовувати грілку, так як це в певних ситуаціях лише посилює протягом хвороби. До таки випадків відносяться гнійні запалення, кровотечі. Поки ви не знаєте справжньої причини болю, не слід застосовувати даний спосіб.

Народные средства от гастрита
Народні засоби входять в комплекс заходів щодо зняття болю. Ромашка, звіробій, подорожник, деревій допоможуть лікувати біль, але їх застосування повинно бути погоджено з фахівцем.

Біль в шлунку: чи можна терпіти?

Відповідь на це важливе питання може бути тільки негативним, ні в якому разі не можна терпіти шлункові болі і чекати розвитку подій, вони часом, досить сумні. Патологічні зміни, що почалися в даній області організму, відрізняються особливою стрімкістю. Неприємні симптоми можуть вилитися в різкий біль і стати справжнім лихом для хворого.

Як полегшити і прискорити діагностування

Чітка і повноцінна інформація про стан, значно полегшить постановку діагнозу. Лікар повинен знати самі незначні, на перший погляд, подробиці:

 1. Коли з'явився біль: під час їжі або через деякий час, в який час доби;
 2. Характер болю: ниючий, гострий, сутичками або поступово наростаючий;
 3. Раціон за останні дні в подробицях;
 4. Медикаменти, прийняті вами: ліки, народні засоби, біологічні добавки;
 5. за докладнішою інформацією та симптоми: можливо, була помічена слиз або кров при стільці, задишка або м'язові болі, діарея або блювота, запаморочення або біль в суглобах;
 6. Різні нещодавно е стану чи зміни у здоров'ї: виношування дитини, грудне вигодовування, менопауза, стреси, травми, швидкий набір або скидання ваги, депресії, операції або патологічні зміни.
Диагностика гастрита
Лікар систематизує цю важливу інформацію і зробить правильні висновки про характер хвороби.

Висновок

В якості профілактичних заходів необхідно дотримуватися правильного способу життя, відмовитися від шкідливої ​​їжі, і згубних звичок. В іншому випадку вас можуть чекати неприємності, пов'язані з численними болючими змінами в шлунково-кишковому тракті.

Посилання на основну публікацію