Чому виникає така недуга, як рефлюкс гастрит і як його вилікувати?

Рефлюкс-гастрит возникает из-за нарушения функций желудка, который в нормальном режиме противостоит забросу содержимого 12-перстной кишки в желудок. Симптомы такой болезни весьма разнообразны, а лечение должно осуществляться в неотложном режиме.

Чому виникає недуга

Через неправильне функціонування системи травного тракту відбувається зворотна занедбаність їжі, яка не встигла перетравитися. Так як вона вже встигла контактувати з жовчним соком, людина відчуває гіркий і неприємний присмак, а за грудиною у нього починаються сильні болі і печіння. Проблеми можуть бути в різних відділах шлунка, 12-палої кишки і кишечника.

Запальний процес на слизовій призводить до появи великої кількості одиночних або множинних виразок, ерозій і ущільнень. Вони можуть зливати в одне ціле пляма або ж відрізнятися чіткими формами і кордоном. Відомо, що рН в різних відділах шлунка відрізняється.

Кислоти більше в тому місці, яке відведено для зберігання їжі, а ось біля входу в кишкову область вона знижується. Така складна схема потрібна для того, щоб їжа могла переходити в інші відділи шлунково-кишкового тракту і перетравлюватися. У кишечнику, на відміну від шлунка, середовище має лужну природу.

Такий стан небезпечно, якщо не почати своєчасне лікування. В ході розвитку хвороби слизова починає перетравлювати саму себе, що проявляється ще більшими болями в області шлунка. Якщо людина буде лікуватися підручними средсвтамі, наприклад, використовувати соду для зняття симптомів, він тільки погіршить свій стан. Лікування повинно бути дієвим і комплексним, а не спрямованим на усунення ознак.

В нормі у дорослої людини, яка не скаржиться на здоров'я сфінктери, вони працюють в хорошому режимі і перешкоджають кишковому ввезенню. Всі клапани повинні функціонувати без збоїв, тоді процес травлення протікає без проблем.

Різні причини можуть приводити до того, що сфінктери виходять з ладу і перестають вчасно закриватися, обмежувати потрапляння кислоти і їжі в шлунок. При неправильної роботи клапанів жовч, ферменти і їжа переміщаються з кишкового відділу в шлунковий.

Слизова оболонка відрізняється будовою, адже вона складається з сприйнятливих клітин, які можуть руйнуватися під дією агресивних чинників. Ферменти, жовч і сіль діють на цю ніжну оболонку і її стінки руйнівно.

Причины рефлюкс гастрита
Кислота переноситься в область кишечника, подразнює, тим самим провокуючи розвиток запального процесу. Подібну реакцію прийнято називати рефлюкс гастрит.

Більшість пацієнтів не розуміє, що з ними відбувається, тому вони ігнорують симптоми недуги. Найчастіше прийнято діагностувати хронічний рефлюкс гастрит, так як в гострій стадії хвороба не протікає. Лікування захворювання залежить від стану здоров'я і занедбаності хвороби.

Види рефлюкс-гастриту

Недуга може викликати безліч різних причин , виходячи з природи яких прийнято виділяти 2 різновиди захворювання. Говорячи про дуоденогастрального рефлюксі, можна зробити висновок, що подібне захворювання виникло через погане змикання воротаря, підвищеного тиску шлунково-кишкового тракту. Рефлюкс гастрит дуоденіт також може викликати запалення і дегенеративний процес у слизовій оболонці кишки.

Читайте також: & nbsp; Ознаки, симптоми і лікування гастриту

Хвороба біліарного типу виникає через порушену екскреції жовчі і неправильної роботи сфінктерів. Подібні причини можуть привести до того, що станеться збій послідовності і сили тиску всередині кишечника і жовчних проток.

Хворобу можна кваліфікувати за патологічним ознаки:

  1. Поверхнева форма;
  2. Катаральная разновидность;
  3. Ерозійний тип;
  4. Билиарная варіація.

Поверхневу форму хвороби характеризують дистрофічні зміни поверхневих шарів слизової оболонки кишечника або шлунка. Поверхневий рефлюкс гастрит складно вилікувати, так як регенерація тканин порушена. В даній формі захворювання не виникає ураження залозистої тканини.

Диагностика рефлюкс гастрита
Щоб діагностувати поверхневий гастрит дуоденогастрального рефлюкс, потрібно звернутися до фахівця. Після ретельного обстеження медик призначить комплексне лікування.

Катаральна форма характеризується наявністю запального процесу на слизовій оболонці і набряком в цій області. Дистрофічні зміни виникають в епітеліальних шарі шлунково-кишкового тракту. Найчастіше зміни відбуваються саме там.

При ерозивно формі хвороби виникають виразки на слизовій шлунку. У комплексі з цим з'являються поверхневі дефекти. Відновити такі порушення вкрай складно, так як ерозивний рефлюкс гастрит деформує не лише поверхневі шари. Лікування повинно бути комплексним і спрямованим на усунення не тільки причини, а й симптомів хвороби. Терапія не обходиться без гастроцітопротекторов, які швидко залікують рани і відновлять слизову.

Билиарная форма хвороби відрізняється своїми унікальними симптомами. Подібний рефлюксна гастрит призводить до розладів нервової системи і ендокринних залоз.

Симптоми хвороби

Хворий не відразу ж може зрозуміти, який саме недуга у нього виник. Часто людина з недугою може скаржитися на відчуття переповненості живота, у нього виникає відчуття тяжкості після їжі, гірка відрижка, неприємний присмак в ротовій порожнині. Стілець в цей час змінний, запори приходять на зміну діареї, часто турбує метеоризм без причини.

Якщо виникає біліарний рефлюкс, то больові відчуття виражені слабо. Біль зазвичай тупого характеру, її складно помітити, вона ниючий. Таким больовим відчуттям характерно посилення після прийому їжі. Згодом їжа починає засвоюватися все гірше, а в організм не надходить потрібну кількість корисних речовин.

Авитаминоз
Через подібного порушення у хворого помітні ознаки авітамінозу. Часто людина з недугою скаржиться на втрату ваги, поява ран навколо рота, анемії, слабкості, сухості і тьмяності шкіри і волосся. Антральний рефлюкс гастрит характеризується такими ж симптомами.

Катаральна, билиарная, поверхнева і ерозивно форми гастритів є найбільш небезпечними. Діагностувати, який саме вид хвороби вражає слизову оболонку шлунково-кишкового тракту може тільки лікар вузької спрямованості.

Займатися самостійним лікуванням подібного недуги не рекомендується, тому при перших же підозрілих симптомах варто звернутися до лікаря.

Как вылечиться от подобной проблемы

Терапія рефлюксної хвороби повинна бути комплексною. Рефлюкс гастрит - це хвороба з безліччю симптомів, тому вимагає прийому різних ліків. В першу чергу, прийняті препарати повинні бути спрямовані на роботу жовчних кислот, а саме, на екскрецію їх з шлунка. | || 121

Также медикаментозные средства должны нормализовать моторику пищеварительного отдела, связывать желчные кислоты, удалять их из желудка и улучшать моторную функцию. Лечение желчного рефлюкс гастрита должно осуществляться по приведенной выше схеме.

Щоб хвороба не перетікала в гостру стадію, потрібно правильно харчуватися. Хворому рефлюксна синдромом варто обійтися без смажених яєць, котлет, картоплі, та іншої калорійної їжі.

Шкідливими при гастриті будуть алкогольні напої, маринад, соління, копчені продукти, ковбаси і хліб з пшеничного і житнього борошна. Атрофічний рефлюкс гастрит не переносить здоби і шоколадних виробів.

Читайте також: & nbsp; Причини виникнення геморагічного гастриту

Медикаменти для лікування хвороби

Слизова оболонка шлунка страждає від кислоти, тому потрібно призначати засоби для її захисту. Лікування повинно бути засноване на прийомі інгібіторів протонної помпи. Як вилікувати рефлюкс гастрит за допомогою подібних препаратів, підкаже лікар. Він призначить прийом медикаментів по найбільш підходящою схемою.

Для зниження кислотоутворення можна пити засоби, що містять рабепразол, пантопразол і омепразол. Щоб препарат подіяв, його потрібно приймати по правильній схемі. Поліпшення звичайно починається до кінця першого тижня прийому.

омепразол

Лікування такої хвороби, як гастрит дуоденіт рефлюкс зазвичай тривати від декількох тижнів до 2 місяців. При тривалому прийомі можуть виникати різні побічні ефекти, тому при виникненні дискомфорту варто звернутися до фахівця.

Важливу роль варто відвести стимуляторів моторної функції травного тракту. Кошти на основі домперидону допомагають при зупинці шлунка і поліпшують травлення. Вони усувають тяжкість і нудоту. Поверхневий антральний рефлюкс гастрит в обов'язковому порядку вимагає застосування таких ліків.

Щоб жовч нормально циркулювала і не застоювалася, потрібно пити засоби, що містять урсодезоксихолеву кислоту. Вони разжіжат застояну жовч і поліпшать роботу гепатобіліарної системи. До препаратів подібної групи прийнято відносити: Урсохол, укрліт, Уросан. Вони є натуральними і безпечними.

Урсохол

Обов'язково слід пити при хворобі сорбенти. Вони будуть виводити токсини і покращувати самопочуття. Кращими представниками цієї групи є такі засоби: Атоксіл, Ентеросгель та інші медикаменти.

Праймер - сучасний засіб, який поліпшує перестальтические функцію шлунка. Лікування реактивного рефлюкс гастриту без цього препарату неможливо. Завдяки медикаменту їжа відмінно просувається по шлунково-кишковому тракту в потрібній траєкторії і не відбувається застою, гниття, бродіння. Він тонізує тонус сфінктерів, робота яких порушена, тому лікування такої недуги повинно супроводжуватися прийомом подібного медикаменту.

Праймер добре всмоктується і не чинить негативного впливу на організм, тому його можна приймати тривалий час. Медикаментозне лікування рефлюкс гастриту має тривати не менше кількох тижнів. Як лікувати жовчний тип хвороби підкаже доктор, так як перед призначенням препаратів потрібно оцінити стан жовчних проток.

Праймер

Нетрадиційна медицина

Польза природы в лечении недугов неоспорима. Но стоит помнить, что травы не могут использоваться, как основное лечение. Терапия народными средствами подходит для тех, кто не приемлет химических препаратов или по какой-то причине не может их приобрести. При гастрите рекомендуется прием ромашки, дымянки, одуванчика.

На основі цих рослин готують різні настої і відвари. Вогнищевий рефлюкс гастрит також можна лікувати народними зборами.

Про те, які трави найефективніші, підкаже фахівець з нетрадиційної медицини або лікуючий лікар.

Якщо в ході лікування симптоми посилилися, варто скасувати лікування і звернутися в лікарню. Не можна самостійно коригувати призначення медика, міняти препарати або зменшувати (збільшувати) дозування. При найменших негативних відчуттях потрібно проконсультуватися зі своїм медиком.

Посилання на основну публікацію