Опис змішаного гастриту і корисні рекомендації лікування

Проблемы в области желудочно-кишечного тракта волнуют современных людей все чаще. Диагноз «гастрит» есть в анамнезе как маленьких детей, так и взрослых. Но вряд ли кто задумывается о том, какой вид недуга у человека, потому что для простого обывателя любая приписка к слову гастрит — это лишь звук. Но в медицине принята своя классификация, позволяющая правильно назначить терапию пациенту.

Змішаний гастрит є однією з форм ураження шлунково-кишкового тракту і вимагає правильної діагностики, щоб знайти причину захворювання і виключити її в найкоротші терміни. Що таке змішаний гастрит, його симптоматика і які заходи необхідно вжити для лікування потрібно знати не тільки медику, а й пацієнтові.

Характеристика змішаного гастриту

По суті, з терміна вже зрозуміло, що змішаний гастрит - це одночасне прояв ознак не одного виду патології в шлунку, а декількох. Такий діагноз лікар ставить пацієнту, якщо спостерігаються симптоми поверхневого, ерозивного, геморагічного, гіпертрофічного гастриту. Переважним є один вид недуги, але патологія настільки прогресує, що початкова форма вже переходить в нову стадію.

За приклад можна взяти ситуацію, коли людина, відчуваючи короткочасний дискомфорт в епігастрії, не поспішає за консультацією до лікаря. А хвороба розвивається і за короткий проміжок переростає з гострої форми в хронічну або спостерігаються серйозні зміни слизової шлунка, аж до ерозій, кіст, виразок і навіть кровотеч.

Смешанный гастрит

Самостійно зрозуміти, який гастрит заподіює дискомфорт людині і гастрит чи це , неможливо. Потрібна професійна консультація та діагностика, яка визначить змішаний гастрит це або прояв одного з його видів.

Симбіоз захворювань шлунка різного типу дозволяє класифікувати діагноз, з огляду на домінуючі ознаки одного з видів:

 • Змішаний гастрит з переважанням поверхневого типу - патологія спостерігається в поверхневому шарі слизової шлунка. Спочатку запалення формується тільки на епітелії і далі зачіпає шлункові залози, порушуючи ритм їх активності, наприклад, посилюючи або зменшуючи вироблення соляної кислоти. Ланцюжок може збільшуватися, якщо не надана своєчасна допомога гастроентеролога або пацієнт не надав значення хворобливих відчуттів в животі.
 • Змішаний гастрит атрофічного типу - може бути наступним етапом прогресування запалення в шлунку, коли число шлункових залоз скорочується і процес може перейти в незворотну стадію. Винуватцем часто називають бактерію хелікобактер пілорі, яка по факту і виявляється при проведенні гастроендоскопіі і паркані біологічного матеріалу з шлунка. Баланс секреції соляної кислоти порушується.
 • Геморагічний тип змішаного гастриту діагностується в осіб з тонкими кровоносними судинами в області шлунково-кишкового тракту. Механічне або хімічне пошкодження слизової шлунка призводить до розривів судин, дрібним або серйозним кровотеч і утворення точкових ерозій на місці розривів.
 • Гіпертрофічний тип змішаного гастриту - цей діагноз встановлюється в разі виявлення ознак потовщення стінок шлункових залоз, які в подальшому призводять до утворення кіст. Іноді хвороба запущена настільки, що при апаратної діагностики виявляються вже сформувалися кісти і ущільнення стінок шлунка.
 • Змішаний гастрит все частіше присутній в анамнезі пацієнтів зі скаргами на болі в шлунково-кишковому тракті і іншу симптоматику, тому що люди не поспішають до лікарні і доводять ситуацію мало не до критичної. Частина осіб з ознаками гастриту лікується за порадою сусіда або знайомого і упускають час, коли можна купірувати поверхневу форму недуги за один курс терапії.
Читайте також: & nbsp; Характеристика ерозивного антрального гастриту і його лікування

Як і будь-який вид захворювань змішаний гастрит має гостру і хронічну форму перебігу, при якій гастроентеролог вибирає певну схему лікування, враховуючи симптоматику і результати обстеження. | || 81

Признаки смешанного вида

Симптоматика змішаного гастриту ідентична проявам будь-яких патологій шлунково-кишкового тракту. Все залежить від загального стану людини і тяжкості захворювання. Лікарі припускають наявність змішаної форми при скаргах пацієнта на наступні відчуття:

 • Рясне утворення газів в шлунку, що приводить до здуття живота. Втягнути такий живіт неможливо, в деяких випадках болісно.
 • Больові відчуття різної сили в епігастрії. В основному виникають після прийому їжі.
 • Постійне почуття голоду, ніби смокче під ложечкою, - так описують свій дискомфорт пацієнти на прийомі у гастроентеролога.
 • Нудота різної сили, аж до блювоти, яку неможливо стримати. Пацієнту здається, що він з'їв не те або їжа була зіпсована, занадто жирна. Але проблема не в їжі, а в що розвивається патології шлунково-кишкового тракту.
 • Відрижка і неприємний присмак у роті, схожий з металевим.
 • Пропадає апетит повністю або частково. Будь прийом їжі викликає огиду до всього страви або переліком продуктів.
 • Порушення стільця у формі тривалих закрепів або багаторазових проносів.
 • У деяких пацієнтів спостерігається втрата працездатності, тому що немає сил. || | 102

 

Будь-який з перерахованих симптомів можна віднести до гастриту як поверхневої, так і геморагічної або ерозивно форми. Для уточнення лікар обов'язково призначає лабораторну, апаратну і інструментальну діагностику і після отримання всіх результатів вибирає схему лікування для конкретного пацієнта.

Передумовами для утворення гастриту будь-якого виду, в тому числі і змішаного, є наступні фактори:

 • Діяльність бактерії хелікобактер пілорі, яка проникає в шлунок людини будь-якого віку і статі і запускає запальний процес на слизовій. Чим пізніше виявлений цей мікроорганізм, тим більше причин для діагностики саме змішаного гастриту.
 • Неправильна культура харчування людини, коли пропускаються повноцінні сніданки, обіди, вибирається фастфуд, перелік продуктів одноманітний і не має нічого спільного з основами здорового харчування.
 • Побічний ефект від прийому деяких ліків, які були призначені для лікування іншої хвороби або приймаються пацієнтом самостійно без звернення до лікаря.
 • Поразка слизової шлунка сильними хімічними речовинами - кислот ой, спиртом, отрутою.
 • Генетика - це один з факторів розвитку гастриту у дітей, коли діагноз ставиться немовляті, який не встиг нашкодити собі неправильним харчуванням або безладним прийомом ліків.
 • Стрес, депресія часто стають причиною патологій шлунково-кишкового тракту.
Устранение причины проблемы
Іноді для вирішення проблеми досить усунути її причину

Для змішаного гастриту такий підхід є актуальним і призначається пацієнту в якості альтернативного лікування. Але варто пам'ятати про те, що змішаний гастрит - це не просто запальний процес від неправильного харчування або паразитування хелікобактер пілорі, але ланцюжок деформацій всередині шлунка, яка може привести до хірургічного втручання.

Лікування

Лечение смешанного гастрита предполагает два способа проведения мероприятия:

 1. Амбулаторно - пацієнт проходить обстеження в поліклініці і отримує схему терапії в домашніх умовах. Призначається пацієнтам, у яких немає ознак критичного стану і хворобу можна лікувати тільки прийомом медикаментів і дотриманням дієти. Хворий може ходити на роботу, якщо немає гострого болю.
 2. Стаціонарно - стан пацієнта насторожує і лікар може рекомендувати госпіталізацію навіть в день звернення пацієнта в поліклініку. Курс реабілітації триває 14 днів і при поліпшенні самопочуття пацієнт виписується або переводиться на амбулаторне лікування.

 

Читайте також: & nbsp; Як лікувати еритематозний ексудативний гастрит з ураженням антрума?

Визначивши причину змішаного гастриту, лікар вибирає відповідне лікування змішаного гастриту.

Медикаментозне

 1. якщо виявлена ​​бактерія хелікобактер пілорі, виписується рецепт на антибіотики, щоб вигнати мікроорганізм з шлунка. Знижується секреція соляної кислоти за допомогою інгібіторів блокадній помпи. Бактерія паразитує тільки в кислому середовищі шлунка, тому її потрібно позбавити таких умов і підвищити ефективність антибіотиків.
 2. При порушенні вироблення ферментів потрібно приймати засоби, що компенсують цей дефіцит. Таблетки п'ють не менше 7 днів, можливо продовження курсу на розсуд гастроентеролога.
 3. Для купірування гострого болю призначаються спазмолітики.
Схема медикаментозної терапії змішаного гастриту повинна строго дотримуватися пацієнтом, щоб своєчасно вирішити проблему і не дати їй можливості перейти в хронічну форму або перерости в більш серйозну патологію, коли допоможе тільки хірург.

Строгий прием медикаментов

Народні засоби

Рекомендовані для лікування змішаного гастриту тільки в комплексі з медикаментозною терапією. Основними інгредієнтами є трави, які можна зібрати самостійно або купити в найближчій аптеці:

 • Звіробій допомагає збалансувати рівень ферментів в шлунково-кишковому тракті;
 • Чистотіл бореться із запаленням слизової, але вимагає дотримання дозування; || | 181
 • Подорожник положительно влияет на общее состояние ЖКТ;
 • Масло календули має протизапальну і бактерицидну дію;
 • Сік картоплі теж позитивно впливає на слизову шлунка, якщо немає алергії на цей овоч ;
 • Чайний гриб.

 

Сухі інгредієнти можна змішувати і заварювати настій або трав'яний чай і замінити їм інші напої - чай, кава, сік.

дотримання дієти

При лікуванні гастриту будь-якого типу головним пунктом є дотримання спеціальної дієти, тому що нехтування правилами харчування часто стає першопричиною патологій шлунково-кишкового тракту.

 1. Для Спершу треба переглянути своє меню і режим дня, виключити заборонені продукти і наповнити раціон корисними фруктами, овочами, зеленню, рослинними оліями, горіхами та іншими інгредієнтами здорового харчування.
 2. Харчування має бути дробовим. Не можна перевантажувати шлунок великими порціями і важкими стравами. На користь це не піде. У день має бути не менше 5 прийомів їжі, бажано в один і той же час.
 3. Страви повинні готуватися на пару, в духовці, просто у воді. Смажене, солоне, копчене, гостре і жирне під забороною. Допустимі солодощі, але в мінімальній кількості. З молочних продуктів виключається молоко будь-якої жирності і вершкове масло. Кисломолочна продукція допомагає відновити мікрофлору кишечника і поліпшити травлення. Але з появою дискомфорту в шлунку ці продукти можна на якийсь час відкласти.

Меню і принципи дієтичного харчування при змішаному гастриті можна обговорити з дієтологом або вивчити рецепти і корисну інформацію про продукти на цьому сайті.

На закінчення

Діагноз «змішаний гастрит» - це не вирок, а привід задуматися про ставлення до себе. Проблему можна вирішити в найкоротші терміни, якщо своєчасно звернутися до лікаря і почати терапію.

Посилання на основну публікацію