Які ознаки у субатрофіческім гастриту?

субатрофіческім гастрит - небезпечна патологія, яка характеризується запальним ураженням слизового покриву ж удка. Якщо вчасно не розпочати терапії недуги, є ризик розвитку негативних наслідків. Тому так важливо чітко слідувати лікарських рекомендацій.

Опис патології

Распространение гастрита
Опис патології

Багато людей цікавляться, що це таке - субатрофический гастрит. Під цим терміном мають на увазі патологію, яка характеризується поступовою деструкцією залоз шлунка, що виробляють соляну кислоту. В результаті цих процесів спостерігається поступова атрофія внутрішніх шарів органу.

Багато фахівців стверджують, що патологія є наслідком іншої стадії гастриту. субатрофіческім процес носить хронічний характер. При його розвитку клітини, які синтезували хлористоводородной кислоту і пепсин, заміщуються сполучними тканинами і епітелієм.

В результаті орган втрачає можливість синтезувати соляну кислоту, яка потрібна для нормального процесу перетравлювання їжі. Це тягне стійке стан, для якого характерна знижена кислотність. При відсутності своєчасного лікування атрофія прогресує, вражаючи весь шлунок.

Класифікація

Існує ряд різновидів субатрофіческім гастриту, які відрізняються за певними параметрами. Залежно від особливостей і етіології виділяють наступні види:Аутоиммунный гастрит

 1. Аутоімунний гастрит - обумовлений спадковою схильністю. Його діагностують в одному випадку з десяти. Ключова загроза цієї форми недуги криється в ризик появи карциноми та інших злоякісних патологій.
 2. Мультифокальний гастрит - обумовлений особливостями середовища проживання людини. Точні причини даної форми недуги не встановлені. До ключових чинників відносять порушення харчування, зараження хелікобактерної інфекцією, вживання нітратів і токсичних речовин з продуктами харчування. Основною загрозою патології є ймовірність розвитку поліпів, раку або виразкового ураження стінок органу.

Залежно від розташування розрізняють такі види гастриту:Катаральный гастрит

 1. Катаральний - його також називають простий або поверхневої формою патології. Ключова особливість недуги полягає в пошкодженні виключно приповерхневого шару органу. Це початкова стадія хвороби, яка легко лікується. Запідозрити патологію допоможе кислий присмак у ротовій порожнині з неприємним запахом, сухість у роті, поява білого нальоту на мові, порушення стільця, розпирання живота.
 2. Хронічний - являє собою дифузне передраковий стан. Цей різновид недуги нерідко викликає злоякісні утворення в шлунку. Хронічний субатрофический гастрит є наслідком неправильного функціонування імунітету. В даному випадку в шлунку синтезуються антитіла, які атакують здорові клітини залоз. Хронічний гастрит вражає весь шлунок і може поширюватися на інші органи. Це викликає сильну інтоксикацію і тягне проблеми з кровообігом і порушення функцій нервової системи.
 3. Антральний - характеризується гіперсекреторних органу. Це означає, що у вихідний зоні шлунка спостерігається підвищення кислотності. В антральному відділі присутній мінімальну кількість залоз, які виробляють соляну кислоту. При збільшенні секреції антральний субатрофический гастрітпровоцірует дуоденіт, пов'язаний з роздратуванням дванадцятипалої кишки.

Причини

Ключовим фактором виникнення гастриту є зараження хелікобактерної інфекцією. Шкідливі мікроорганізми вражають оболонку і починають активно розмножуватися на поверхні стінок шлунка.

Це викликає запалення і призводить до появи поверхневого гастриту. Якщо вчасно не розпочати лікування, патологія прогресує. Це спричиняє розвиток субатрофіческім гастриту.

Також до провокуючих чинників відносять наступне:Причины гастрита

 • Порушення в харчуванні - небезпеку становить жирна, копчена, смажена їжа;
 • Спадкова схильність;
 • Інтоксикація організму шкідливими випарами;
 • Надмірне вживання алкоголю, куріння;
 • Постійні стресові ситуації;
 • Часте застосування певних категорій ліків - зазвичай проблеми пов'язані з використанням антибіотиків без захисної оболонки.

Клінічна картина

Ключова небезпека ь цього виду гастриту криється в безсимптомному перебігу хвороби на початкових етапах розвитку. До поширених ознак атрофічних процесів відносять порушення травлення і дискомфорт в епігастрії. Це обумовлено зменшенням кислотності шлункового соку.

У міру прогресування недуги симптоми стають більш помітними. На останньому етапі атрофії розвиваються шлункові кровотечі - ця ознака є найнебезпечнішим.

Крім цього, про субатрофіческіх процесах свідчать диспепсичні прояви:Дискомфорт в форме тяжести в эпигастральной области

 • Дискомфорт в формі тяжкості в епігастральній ділянці;
 • Больові відчуття і поколювання справа;
 • Порушення стільця - зазвичай діарея змінюється запорами;
 • Печія - пов'язана з появою рефлюксу;
 • Поява відрижки з неприємним смаком і запахом;
 • Нудота і блювання.
Читайте також: & nbsp; Характеристика ерозивного антрального гастриту і його лікування

При ураженні нервової системи спостерігаються порушення сну, апатія, надмірна втомлюваність, відчуття пригніченості. При погіршенні засвоєння корисних речовин розвиваються авітаміноз і анемія. Дані стану характеризуються швидким старінням шкіри, ламкістю нігтів і випаданням волосся.

Діагностика

Обстеження повинно бути комплексним. Воно має на увазі проведення лабораторних та інструментальних досліджень. Перед виконанням таких процедур лікар повинен вивчити анамнез життя людини, виконати огляд і пальпацію живота. Це допоможе визначити ймовірні причини і ступінь вираженості симптомів.

Потім проводять лабораторні аналізи. Пацієнт обов'язково повинен здати кал, сечу і кров. Завдяки цьому вдасться виявити фактори появи недуги і супутні патології. Також вдасться визначити шлункові кровотечі.

Обов'язковою частиною діагностики є дихальний тест. З його допомогою виявляють наявність в організмі хелікобактерної інфекції.

Рентгенография желудка До інструментальних діагностичних методів відносять наступне:

 • Біопсія;
 • Рентгенографія шлунка - зазвичай застосовують подвійне контрастування; || | 148
 • Фиброгастродуоденоскопия;
 • Зондування - з його допомогою визначають кислотність шлункового соку.

лікування

Щоб лікування субатрофіческім гастриту було ефективним, дуже важливо змінити образ життя. Повністю позбавитися від патології не можна, однак для нормалізації роботи органів травлення обов'язково слід дотримуватися суворої дієти і тривалий час приймати лікарські засоби.

Перед початком терапії дуже важливо визначити причини недуги і постаратися їх усунути. При виявленні хелікобактерної інфекції обов'язково призначають антибіотики. Якщо визначити причини патології не вдалося, пацієнту рекомендують загальну терапію і лікарські засоби.

Лікарська терапія

Зазвичай медикаментозне лікування субатрофіческім гастриту вимагає застосування таких препаратів:

 1. Антибіотики - кларитроміцин, амоксицилін та інші засоби. Такі препарати потрібні для боротьби з хелікобактерної інфекцією. Зазвичай призначають трьох- і чотирьохкомпонентні схеми. Вони включають 2 антибіотика або мають на увазі комбінацію антибактеріального препарату з протимікробним.
 2. Засоби для відновлення слизового покриву шлунка - де-нол.
 3. Препарати, які активізують вироблення шлункового соку. Також для цієї мети можуть застосовуватися відвар шиповка і мінеральна вода.
 4. Ферменти - креон, мезим, фестал. Дані кошти покращують функціонування органів травлення і полегшують засвоєння корисних речовин.
 5. Антацидні засоби - Пепсан, альмагель, маалокс. Такі ліки захищають уражені ділянки шлунка. Вони надають обволікаючу дію і прискорюють регенераційні процеси.
 6. Вітамінні комплекси. Такі препарати допомагають поповнити нестачу вітамінів, обумовлену порушенням їх засвоєння.
 7. Препарати заліза - феррум лек, мальтофер. Такі кошти активно застосовуються при анемії.

Особливості харчування

Лікування субатрофіческім гастриту не може бути ефективним без дотримання особливого режиму харчування. Їжа повинна бути теплою і м'якою. Занадто холодні або надто гарячі страви протипоказані. Важливо стежити, щоб їжа не приводила до підвищення кислотності шлункового соку.

Лікарі радять харчуватися маленькими порціями 5-6 разів на добу. Важливо уникати переїдання. Їсти потрібно повільно і добре пережовувати продукти. Швидкі перекуси здатні провокувати загострення недуги.

Читайте також: & nbsp; Види хронічного гастриту, симптоми і лікування

В їжу можна вживати здобні випічку. Кожен день слід їсти супи. Причому їх бажано подрібнювати в блендері, щоб отримати однорідну консистенцію. Також можна готувати звичайні супи. Однак їх інгредієнти потрібно різати як можна дрібніше.

Важливо уникати використання занадто жирних або солоних бульйонів. Також не слід додавати в супи консервовані продукти. Не варто використовувати гострі спеції.
Основа рациона
Рекомендовані продукти

Корисно вживати при субатрофіческім гастриті і каші. Перевагу слід віддавати манки, гречці, рису. Від перлової і пшоняної каш краще відмовитися. Тушковані овочі можна їсти як гарнір або використовувати у вигляді самостійного блюда.

Важливо стежити, щоб харчування було максимально різноманітним. У раціоні повинні бути присутніми свіжі овочі та фрукти. Також слід вживати некислі ягоди і зелень.

При атрофічному гастриті дозволяється вживати десерти. Однак кондитерські вироби, що мають складний склад, краще виключити. Корисно вживати молоко і кисломолочні продукти. Винятком є ​​йогурти з ароматичними добавками і пряні сири.

Обов'язково потрібно їсти м'ясо. Перевага рекомендується віддавати нежирної телятини, риби, м'яса птиці. Дані продукти слід варити, тушкувати або готувати на пару. Також слід збільшити обсяг споживаної рідини. Перед їжею варто випивати склянку теплої кип'яченої води.

Народні рецепти

Травы от гастрита
Народні рецепти

На додаток до лікарських засобів можна використовувати ефективні народні рецепти. При розвитку субатрофіческім гастриту слід вживати трав'яні відвари. Для їх приготування підійдуть плоди фенхелю, чебрець, безсмертник. Також варто вживати звіробій, полин, деревій.

При запальному ураженні шлунка корисно готувати настій на основі ромашки, подорожника, м'яти і звіробою. Всі інгредієнти слід взяти в однакових пропорціях і подрібнити. Потім взяти 1 столову ложку збору, додати 250 мл окропу і залишити на 1 годину. Готове засіб процідити і приймати по чверті склянки. Робити це слід 3-4 рази на добу за 1 годину до їжі. Приймати склад слід протягом місяця.

Дієвим засобом при гастриті стане прополіс. Щоб усунути патологію, щоранку потрібно вживати 8 г даного засобу. Вже через 7 днів всі симптоми захворювання зникнуть.

Хорошим засобом стане настій, приготований на основі вівсяних зерен. Для цього потрібно взяти пару столових ложок вівсянки і 500 мл окропу. Інгредієнти слід змішати і залишити на 6 годин. Потім відвар потрібно процідити і приймати по половині склянки двічі на добу. Робити це потрібно за півгодини до їди. Терапія даними настоєм триває 1 місяць.

Великою популярністю користується такий рецепт: змішати 200 мл теплого молока з 2 чайними ложками олії обліпихи. Приймати отриманий склад вранці на голодний шлунок. Робити це потрібно протягом місяця. Дуже ефективно це засіб при розвитку поверхневого гастриту.

Можливі ускладнення

Осложнения гастрита
Можливі ускладнення

Якщо вчасно не розпочати лікування, є ризик розвитку атрофической форми гастриту і передраковий стан . В даному випадку клітини слизового покриву трансформуються в ракову пухлину.

Ще одним небезпечним ускладненням недуги є шлункові кровотечі. Також є ризик засмічення антрума продуктами харчування і рефлюксу кишкового вмісту в шлунок.

Профілактика

Щоб уникнути розвитку патології, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:Здоровое питание

 • Виключити вживання продуктів з кислотами, підсилювачами смаку, барвниками добавками, консервантами;
 • Відмовитися від куріння і алкоголю;
 • Забезпечити нормальний температурний режим їжі;
 • Виключити стресові ситуації;
 • Контролювати стан здоров'я і систематично проходити обстеження.

субатрофіческім гастрит - небезпечна форма патології, яка може привести до негативних наслідків. Щоб уникнути важких ускладнень, важливо чітко дотримуватися лікарських рекомендацій і скорегувати спосіб життя.

Посилання на основну публікацію