Коли рекомендують приймати риб'ячий жир при гастриті

Подивимося в медичний довідник, знайдемо відомості про риб'ячому жирі. Виготовляється масляниста рідина з печінки тріски, форелі, інших риб жирних порід. Фармакологічні властивості риб'ячого жиру обумовлені наявністю поліненасичених жирних кислот (Омега-3, Омега-6) і вітамінів. Вітаміни А, D, що становлять основу риб'ячого жиру - потрібні інгредієнти для зміцнення, зростання і формування кісток, поліпшення метаболічних процесів в організмі.

Риб'ячий жир і жирну риби при хворобах шлунка застосовували ще в давні часи. Збереглися згадки про те, як стародавні північні народи використовували жир в якості їжі і як ліки. Петро Перший побачив, як північні знахарі лікували опіки, рани і навіть гангрену, втираючи риб'ячий жир і вживаючи його всередину. Цар зобов'язав лікарів, яке супроводжували армію, мати в аптечці риб'ячий жир і використовувати його при лікуванні ран і інших захворювань.

Польза продукта
Очищений риб'ячий жир | || 57

В середине восьмидесятых годов прошлого столетия во многих странах мира на медицинских симпозиумах опубликовали доклады по результатам исследования о влиянии РЖ на организм человека. Главным итогом анализа эмпирических данных был однозначный выбор в пользу этого вещества. Ученые обосновали выводы:

 • Риб'ячий жир є засобом профілактики гормональних розладів - отримана доказова база благотворного впливу речовини на хворих з цукровим діабетом, виділена роль поліненасичених жирів для його профілактики;
 • Незамінний ліки для профілактики розвитку онкологічних захворювань, особливо для людей, що мають спадкову схильність до онкології.
для загального розвитку: ненасичені жирні кислоти (Омега-3 і Омега-6) представляють величезну цінність для людини. Усередині організму які не виробляються, а доставляються з їжею.

Але наше завдання з'ясувати, чи можна застосовувати риб'ячий жир при гастриті?

Симптоми при гастриті

У вас діагностували гастрит. Знайте, що ви тепер в числі багатьох мільйонів людей, які страждають цим захворюванням. 60 відсотків населення земної кулі має гастрит. Розрізняють гостру і хронічну фазу гастриту. Симптоматика гострого гастриту явно виражена, при хронічній формі - симптоми згладжені і не доставляють гострого дискомфорту.

Головними ознаками гастриту є:Утренняя тошнота

 • Ранкова нудота, яка проходить після прийому їжі;
 • Болі в епігастральній ділянці;
 • Неприємне відчуття переповнення шлунка після їжі ;
 • Печія і відрижка.

у пацієнта з гастритом завжди одне бажання - скоріше зняти відчуття дискомфорту в області шлунка. Сучасна медицина рекомендує багато препаратів для лікування гастриту. Лікарські засоби поділяються на два класи:

 • Засоби для лікування - усунення причин гастриту;
 • Засоби для зняття симптомів і больових відчуттів.
Виникає питання. Чи відноситься риб'ячий жир до ліків? Давайте розбиратися.

Показання до застосування риб'ячого жиру при гастриті

Користь риб'ячого жиру як джерела вітамінів

Капсулы с продуктом
Користь риб'ячого жиру як джерела вітамінів

Всі ми знаємо, що риб'ячий жир корисний дітям, його приймають для профілактики проблем із зором, він благотворно впливає на кістковий скелет дітей. Корисний риб'ячий жир і дорослим.

Читайте також: & nbsp; Користь і шкода оливкового масла при лікуванні гастриту

Ненасичені кислоти благотворно впливають на склад крові, регулюють холестерин в крові , що корисно людям похилого віку. Треба приймати препарати, що містять риб'ячий жир тим, хто погано бачить у темряві, має погане сутінковий зір. І якщо людина хвора гастритом, то це, в більшості випадків, не є протипоказанням до застосування препаратів на основі риб'ячого жиру в якості біологічної добавки (поливитаминного комплексу).

Треба пам'ятати, що препарати на основі риб'ячого жиру сприяють розвитку апетиту. Але, в разі гастриту, якщо пацієнт знаходиться на строгій дієті, йому важко буде її дотримуватися.

Риб'ячий жир при гастриті з підвищеною кислотністю

Упаковка препарата
Риб'ячий жир при гастриті з підвищеною кислотністю

Підвищена кислотність - стан, що характеризується надмірною виробленням соляної кислоти в шлунку. Для різних відділів органу травлення характерний свій показник рівня соляної кислоти. Підвищеним показником вважається більш 1,5-7 рН. Підвищена кислотність підсилює больові відчуття в гострій фазі гастриту і зобов'язує людину відповідальніше ставитися до раціону харчування. Дієта при гастриті з підвищеною кислотністю містить продукти, які здатні знизити кислотність і нейтралізувати її негативний вплив на слизову оболонку органу травлення.

Риб'ячий жир не входить в хімічну реакцію з соляною кислотою, оскільки це неорганічне речовина, але обволікає стінки шлунка і захищає від агресивного середовища. Приймати жир рекомендується в рідкому вигляді для того, щоб речовина безпосередньо потрапило в шлунок. Прийом препарату в капсулах не забезпечує огортає дії.

Вплив жиру на шлунок позитивне, оскільки жир обволікає стінки шлунка і захищає від впливу шлункового соку. В результаті зникають неприємні симптоми, які супроводжують захворювання: епігастральні болю, прибирає печію і відрижку.

Протипоказання до застосування риб'ячого жиру

Є у цієї корисної речовини і протипоказання.Заболевания почек

 • Нельзя принимать препарат людям с заболеванием почек. Это обусловлено тем, что влияние рыбьего жира на увеличение кальция в организме плохо сказывается на функционировании почек, если их работа нарушена заболеванием, например, нефроуролитиазом. Противопоказан жир аллергикам.
 • У медичному довіднику рекомендовано з обережністю приймати препарат людям з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки. Причина в тому, що препарати групи Омега-3 є здатні до розрідженню крові. Якщо слизова вражена виразкою, то прийом препарату спровокує кровотеча. Кровотеча при виразці - небезпечне явище, яке загрожує людині смертю, в разі несвоєчасного надання швидкої допомоги.
Важливо! Вживання лікарського компонента групи Омега-з збільшує ризик відкриття кровотечі при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки.
 • Не можна приймати риб'ячий жир в період загострення гастриту, навіть якщо немає обтяжливого анамнезу. Жир погіршує ситуацію, якщо слизова сильно збуджена.
 • Заборонено приймати препарат пацієнтам, у патогенезі мають захворювання бронхів, легенів (туберкульоз), хвороби шлунково-кишкового тракту.
 • Існує ризик алергії та індивідуальної непереносимості препарату. Будучи неорганічним з'єднанням тваринного походження риб'ячий жир викликає харчові алергічні реакції.
Читайте також: & nbsp; Народні рецепти приготування цикорію для лікування гастриту

Дозування і правила прийому риб'ячого жиру при гастриті

Випускається риб'ячий жир в рідкому вигляді і в капсулах. Раніше була прийнята тільки рідка форма випуску речовини. Але специфічний смак і консистенція відвертала багатьох пацієнтів від прийому даного препарату. Потім фармацевтичні компанії стали наділяти жир в капсули з желатинової оболонкою, що рятувало людей від необхідності ковтати жир в чистому вигляді. Капсули, потрапляючи в шлунок, розчиняються і звільняють речовину від оболонки.Дозировка продукта

 • Приймати препарат в рідкій формі до їжі радять при гастриті з підвищеною кислотністю.
 • У всіх інших випадках прийом рекомендований після їжі. Прийом здійснювати, запиваючи водою або теплим (не гарячим) чаєм.
 • Приймають всередину по 1-2 капсули 3 рази на добу, після їди або одну, дві чайні ложки маслянистої рідини.

взаємодія з лікарськими препаратами

Взаимодействие с лекарственными препаратами з обережністю застосовувати риб'ячий жир з іншими вітамінними комплексами. Надлишок вітамінів в організмі має негативні сторони і викликає різну реакцію з боку різних органів. Надлишок вітаміну А викликає двоїння в очах, тиреотоксикоз. Надлишок вітаміну D призводить до сечокам'яної хвороби. Можлива гіперкальціємія при тривалому, неконтрольованому прийомі лікарських засобів, в які входить риб'ячий жир.

Риб'ячий жир з обережністю призначають в комбінації з препаратами, які впливають на згортання крові. Наприклад, пацієнтові, що приймає гепарин не призначають комплекси Омега -3, Омега - 6.

У комбінації з протисудомними препаратами знижується активність вітаміну D, в комбінації з естрогеносодержащімі препаратами підвищується ризик інтоксикації вітаміном А.

Выводы

При хронічній формі гастриту, відсутності індивідуальної нестерпності до речовини, рекомендується прийом препарату в капсулах. У гострій фазі захворювання потрібно відмовитися від прийому, оскільки даний препарат розглядається як вітамінний комплекс і сприяє загальній нормалізації обмінних процесів, але в період загострення може спровокувати погіршення стану.

Читайте протипоказання до застосування риб'ячого жиру. Якщо у вас є хоч одне захворювання, яке є у переліку протипоказань, не використовуйте цей препарат.
При прийомі інших препаратів в комбінації з даним засобом, можливі негативні реакції. Порадьтеся з лікарем, як довго і в якій формі приймати риб'ячий жир в комбінації з лікарськими засобами.
Посилання на основну публікацію