Сода при гастриті принесе користь чи шкода? Дія речовини

Гастрит – воспалительный процесс на стенках желудка, при котором происходит повреждение и отслаивание слизистой оболочки. Лечится гастрит с помощью двух подходов – медикаментозным способом и с помощью исключения из рациона питания вредной пищи. Предлагают множество рецептов избавления от гастрита и других заболеваний ЖКТ и многочисленные сторонники «дедовских» методик лечения. Одним из популярных методов является сода при гастрите, которая способна устранить большинство неприятных последствий заболевания.

З приводу того, чи можна пити харчову соду при гастриті виникає багато суперечок, деякі впевнені, що речовина успішно лікує запалення в шлунково кишковому тракті, інші наполягають на тому, що неконтрольований прийом содових розчинів може спровокувати погіршення стану пацієнта.

Сьогодні ми поговоримо про правильне вживання соди при проблемах з шлунково-кишкового тракту.

Сода при гастриті || | 50

Правильный подход к лечению гастрита позволяет забыть о проблеме и наладить работу желудка. Начинать следует с разработки правильного рациона питания. Стоит отказаться от употребления слишком горячей еды, кроме того, желательно хотя бы раз в день употреблять супы и любые другие жидкие блюда, перед каждым приемом пищи можно выпивать стакан питьевой воды (положительное влияние на кишечник оказывает теплая негазированная минеральная вода).

Складіть режим харчування і намагайтеся його дотримуватися, так як пропуск прийомів їжі і занадто великі тимчасові проміжки між їжею здатні загострити перебіг захворювання.

Сода

Халатное отношение к лечению заболевания может не только усилить болевой синдром и увеличить количество осложнений, но и привести к развитию язвы или рака желудка.

Позитивний вплив на організм надають деякі народні засоби, одним з таких препаратів є звичайна харчова сода. Вживати соду в їжу варто тільки після консультації з лікарем, який виявить, чи не небезпечно речовина при вашій формі захворювання. У деяких випадках сода протипоказана через те, що не сумісна з основною формою лікування, призначеної лікарем.

Харчова сода - популярний білий порошок, який не має особливого запах. Гидрокарбонат натрію володіє природними бактерицидними і антигістамінними характеристиками, в зв'язку з чим його часто застосовують для запобігання запальних процесів. Крім медичної галузі, застосовується в кулінарії в якості розпушувача, може використовуватися в якості відбілювача, для боротьби із занадто жорсткою водою, для знезараження від бактерій і хвороботворних бактерій.

У медицині сода отримала своє поширення саме за рахунок бактерицидних властивостей. Її використовують для полоскання при різних запальних захворюваннях ротової порожнини, для профілактики хвороб горла, для боротьби з печією.

Кислотность желудка
Зловживати розчином соди не варто, так як в надмірних кількостях вона здатна збільшити кислотність в шлунку

Применять гидрокарбонат натрия, растворенный в воде, можно в случае:

 • Сухого кашлю - сода успішно розріджує мокротиння і виводить її з організму;
 • При укусах комах - прибирає роздратування і свербіння на шкірі;
 • Використовується для боротьби з паразитами, такими, як аскариди і гл істи;
 • Для пом'якшення загрубілі шкіри на ступнях і ліктях;
 • З метою профілактики утворення злоякісних пухлин в організмі;
 • Проти каменів в нирках;
 • Від головного болю;
 • Для боротьби з негативними наслідками гастриту.
Читайте також: & nbsp; Способи лікування гастриту чагой

Незалежно від того, застосовуєте ви харчову соду при лікуванні гастриту і виразки, або для позбавлення від укусів комах, обов'язково проконсультуватися з лікарем, самовільне використання речовини може негативно відбитися на стані здоров'я.

При гастриті лікуючий лікар дозволяє пити соду вкрай рідко, найчастіше в тому випадку, якщо негативні речовини з боку бікарбонату натрію мінімальні.

Постійний прийом соди може не тільки загострити перебіг гастриту, а й викликати п роблеми з правильною роботою кишечника.

Шкода соди

Незважаючи на позитивні характеристики, багато лікарів категорично не рекомендують вживати харчову соду від гастриту. Пов'язано це з тим, що сода здатна прибрати біль і дискомфортні відчуття у верхній частині живота, проте вилікувати захворювання повністю йому не під силу.

Не варто пити соду при гастриті з підвищеною кислотністю і зниженим вмістом соляної кислоти. | || 104 Попадая в организм, сода преобразовывается в опасную угольную кислоту при взаимодействии с соляной кислотой. Полученное вещество оказывает негативное влияние на поврежденные стенки желудка и вызывает образование язв. Чрезмерное употребление соды может спровоцировать обратный эффект и усилить кислотность желудочного сока.

Шкода соди доведений і для інших слизових оболонок в організмі. Чисте речовина здатна викликати подразнення та опіки на слизових.

Лекарственные препараты
Пам'ятайте про те, що сода може взаємодіяти з іншими лікарськими препаратами

Як правильно пити соду при гастриті

Прихильники народної медицини наполягають на тому, що правильне вживання соди здатне значно поліпшити стан хворого гастритом. Так, згідно з поширеним рецептом, щоранку перед їжею необхідно випивати 200 мл теплої води з розчиненою в ній 1/3 чайної ложкою соди. Процедуру необхідно виконувати протягом двох тижнів, судячи з відгуків про процедуру, після курсу лікування дійсно проходять неприємні симптоми гастриту.

Як вже говорилося вище, сода дійсно позитивно впливає на організм, проте тільки в разі правильного вживання. | || 116

Читайте також: & nbsp; Чому рекомендується пити шлунковий збір 3 при гастриті з підвищеною кислотністю

Раствор соды Розчин для прийому всередину готується наступним чином: потрібну кількість солі міститься в склянку, туди ж додається маленька ложка крейди, суміш заливається теплою водою і ретельно перемішується. Готова суміш настоюється протягом 10 хвилин. При болях у шлунку і палінні в стравоході отриману рідину варто пити повільно невеликими ковтками.

Пам'ятайте про те, що навіть правильний розчин соди ніяк не лікує гастрит, а лише прибирає хворобливі відчуття.

При підозрі на розвиток гастриту не варто займатися самолікуванням, бажано негайно звернутися за лікарською допомогою. || | 126

Прежде чем пить пищевую соду при гастрите, стоит запомнить, что гидрокарбонат натрия является природным слабительным, поэтому если увеличить допустимую дозировку, можно спровоцировать серьезные проблемы в организме.

Щоб максимально знизити негативний вплив соди на організм, н еобходимо дотримуватися ряду правил:

 1. Обов'язково дотримуйтесь рекомендованої дози. Починати лікування краще з мінімальної дозування (не більш щіпки соди на склянку теплої води), поступово збільшуючи кількість до норми.
 2. Збільшувати кількість соди слід не щодня, а через кілька днів після застосування минулого дозування, так організм зможе швидше звикнути до препарату.
 3. Не пийте дуже гарячу воду з розчиненою содою, інакше в організмі почне розвиватися хімічна реакція, здатна спровокувати серйозний опік слизової.
 4. Максимальна доза харчової соди не повинна перевищувати 1 ст . ложку на склянку води.
 5. Іноді в розчин з содою додається кілька крапель перепису водню.

За допомогою розчину соди можна промити шлунок і позбавити організм від шкідливих продуктів при отруєнні. Іноді содовий розчин використовується, як засіб для клізм.

Запор
Столова ложка соди, розчинена в склянці теплої води, здатна позбавити пацієнта від проблем з запорами

Позитивний вплив сода надає і при печії, яка часто супроводжує гастриту. При появі неприємного симптому досить розчинити чайну ложку соди в теплій воді і випити.

Протипоказання

Як і будь-який лікувальний засіб, харчова сода має свої протипоказання, про які варто пам'ятати при лікуванні. Харчова сода протипоказана:

 • При виразкових процесах;
 • При зниженому змісті сольовий кислоти в шлунку;
 • При занадто чутливій шкірі, так як може викликати хімічний опік; | || 157
 • Противопоказано средство при беременности и кормлении грудью;
 • при алергічних реакціях і індивідуальної непереносимості;
 • У дитячому віці.

 

Ми розібралися, чи можна пити соду при гастриті. У більшості випадків краще відмовитися від вживання содового розчину, так як при неправильному застосуванні він може спровокувати погіршення стану.

Не починайте лікування содою самостійно, обов'язкова консультація у лікаря.
Посилання на основну публікацію