Чи можна лікувати таке захворювання як гастрит голодуванням

Га Тріт - одне з найпоширеніших і найбільш недооцінюваних, за ступенем небезпеки, захворювання. Багато хто страждає від цієї хвороби роками, не підозрюючи, що, коли вони, нехтуючи лікарською допомогою, лікуються за принципом: «Колькін брат пив те ж саме і йому допомогло ..», то піддають себе ризику отримати виразку шлунка або того гірше - онкологію.

Гастрит и его осложнения

Найчастіше такий спосіб вирішення проблеми характерний для чоловічої половини. Чоловіки, чомусь вважають, що так вони менше турбують і приносять клопоту оточуючим. А, насправді, запускають хворобу до важкої хронічної стадії і згодом всі складнощі по лікуванню, дотримання спеціальної дієти, постійному моніторингу розкладу лягає на близьких, не кажучи вже про нерви і бюджет.

А, між тим, розроблено безліч медикаментозних і народних способів лікування гастритів, які краще використовувати на ранніх початкових стадіях захворювання. Чим раніше почати лікувати будь-яке нездужання, тим вище шанси вилікуватися повністю, «малою кров'ю» і без будь-яких наслідків.

Гастрит і голод

Лікування голодом існує з таких давніх часів, що навряд чи в наші дні можливо встановити авторство цього методу. У різні часи до даної методики офіційна медицина ставилася неравнозначно. Періоди, коли майже все населення країни систематично недоїдають, а багато хто просто вмирали від нестачі їжі, не сприяли популярності голоду, як лікування. Але в останні десятиліття цей метод знову стає затребуваним. Голодування входить складовим елементом в багато школи здорового способу життя.

Чи не пройшов спосіб лікування голодуванням і повз гастриту. Тим більше, що при гострій формі цього захворювання сам організм підказує такий спосіб лікування. У хворого з'являється нудота, блювота, втрата апетиту, як ніби організм говорить словами Володимира Семеновича: «і я сказав йому, дивак !, втомився адже - відпочинь».

В першу чергу, необхідно зорієнтуватися, а чи дійсно це гастрит. Для гострої фази гастриту характерні наступні симптоми:

 • Слабкість;
 • Нудота, блювота;
 • Порушення стільця;
 • Підвищений газоутворення;
 • Больові відчуття в епігастрії; | || 82
 • Горько-кислый вкус в ротовой полости;
 • Постійна відрижка з гнилим присмаком;
 • Важкість в шлунку;
 • Печія.

При виникненні декількох симптомів з перерахованих, необхідно негайно звернутися до лікаря за встановленням точного діагнозу і призначення лікування. У світлі останніх відкриттів, коли було встановлено, що гастрит може мати природу бактеріального ураження - Helicobacter pylori, недостатньо просто дотримуватися дієти.

Необхідно, поряд із загальним оздоровленням способу життя, приймати медикаментозне лікування від інвазивної інфекції. || | 128

Врачи о голодании

У наш час лікарі вже не так насторожено ставляться до лікувального голодування. Багато з них у своїй практиці застосовують передові методики зі світового досвіду, в тому числі і голод. У разі гастриту голодування може запустити захисні механізми, які передбачають очистку і саморегуляцію. У початковій стадії захворювання ефект, майже завжди, буває позитивним. А при запущеному гастриті, особливо з підвищеною кислотністю, такий вплив може мати фатальні наслідки.

Врачи о голодании

У здорової людини виділення шлункового соку є рефлекторною відповіддю на інформацію, що надходить в шлунково-кишковий тракт їжу. Якщо людина хвора гастритом зі зниженою кислотністю, процес вироблення шлункового соку може бути порушений, але, так як він має знижену концентрацію кислоти, голодування цілком доречно, в якості додаткової терапії.

При підвищеній же кислотності захворювання, спонтанність надходження соку в шлунок, поєднане з відсутністю їжі, призведе до роз'їдання кислотою ерозованих стінок шлунка, що створить передумови до появи проривної виразки. Тому лікування гастриту з підвищеною кислотністю, методом голодування, в медичному середовищі оцінюється негативно. Тим більше, що існують інші, менш ризиковані способи лікування цієї хвороби.

Читайте також: & nbsp; Правила харчування при дієті стіл 5 для лікування гастриту

Крім того, гастроентерологи завжди попереджають, що гастрит і при підвищеній кислотності може протікати латентно, а симптоми гострої фази з'являтися лише коли їх спровокують:

 1. Алкоголізм;
 2. Регулярне порушення режиму, надто великі проміжки між прийомами їжі;
 3. Харчові і хімічні отруєння;
 4. Безконтрольне обжерливість до розпирання шлунка, збільшує ризик загострення;
 5. Гаряча, холодна, жирна, гостра, сурогатна їжа, яка посилює запальних ні явища на слизовій оболонці;
 6. Часті стресові ситуації, негативно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту.

Два способи голодування

Для того, щоб вибрати спосіб лікування, необхідно обов'язково попередньо проконсультуватися з лікарем. Пройти медичне обстеження і тільки з схваленням та під наглядом гастроентеролога і терапевта, починати лікувальне голодування.

 1. Повна відмова від їжі на тривалий термін 10-15 днів. При цьому необхідно вживати 2-3 літри чистої або мінеральної води на добу. Також рекомендується замінювати частину води цілющими трав'яними відварами. Не слід намагатися, без попереднього досвіду, сісти на сухе голодування. Люди, практикуючі різні духовні напрями, можуть дозволити собі такий спосіб, але хворому людині, краще утриматися від таких екстремальних випробувань організму.
 2. Спосіб, коли недовгіПолный отказ от еды на продолжительный срок 10-15 дней періоди, від 2 до 5 днів , голодування перемежовуються з періодами прийняття легкого дієтичного харчування. Таке лікування проводиться циклами по 2-3 циклу поспіль. При такому виборі лікування, можна застосовувати і сухе голодування в один з періодів, під наглядом лікаря.

Правила входження в голодування

Якщо ви ніколи не мали досвіду лікувального голодування, слід особливо ретельно продумати меню на тиждень, перед початком голодування. Так як при гострому або хронічному гастриті перелік допустимих продуктів обмежений спочатку - таким хворим не рекомендовані: алкоголь, каву, консерви, газовані напої, сурогати і концентрати, спеції, прянощі, продукти, що провокують бродіння, житній хліб, кислі фрукти, виноград, здобна випічка , смажена копчена і жирна їжа. Те нескладно буде поступово звести раціон до мінімальних і дуже полегшеним страв.

Щоб виключити інциденти, пов'язані з початком повного голодування на роботі, рекомендується так спланувати підготовку, щоб перший день повної відмови від їжі збігся з вихідними.

Наш варіант відповідає графіку роботи 5/2: || | 192

 • Понедельник — обычный рацион, с уменьшенными в два раза, порциями.
 • Вівторок - рідкі каші на знежиреному молоці, крім манної і вівсяної.
 • Середовище - відварні, запечені фрукти і овочі.
 • Четвер - кисломолочні продукти: кефір, сир, кисле молоко.
 • п'ятниця - обмежитися 2-3 склянками кефіру.
 • Суббота — в течение всего дня пить воду, минералку или травяные чаи.
 • Воскресенье - аналогічно суботи.
Правила вхождения в голодание
Крім дотримання раціону, слід робити щоденні очисні клізми слабким розчином марганцівки або трав'яними настоями.

Правила лікувального голодування і виходу з нього

Перше обов'язкове правило при кожному незнайомому починанні, що стосуються здоров'я - ретельний щоденний моніторинг свого стану. Будь-яке відхилення від норми: сильні тривалі болі, постійне запаморочення, гостре не проходить відчуття голоду, зниження тонусу і занепад настрою, має стати приводом припинити голодування і звернутися до лікаря. Можливо, на попередньому обстеженні, було пропущено якесь захворювання, що проявилося в умовах голоду.

Базові правила лікувального голодування

 1. Не можна приступати до голодування, одночасно з медикаментозним лікуванням будь-якої хвороби. || | 216
 2. Пейте как можно больше жидкости. Не менее 2,5-3 литров в сутки. Даже, если не испытываете сильной жажды, необходимо в течение дня, постепенно выпивать такое количество.
 3. Коли починає турбуватиНельзя приступать к голоданию, одновременно с медикаментозным лечением какой-либо болезни почуття голоду і невеликий дискомфорт в шлунку, випийте склянку теплої води і постарайтеся зайнятися цікавою справою. Найчастіше, позиви до їжі носять не фізіологічний, а психологічний характер. Вода створить хибне відчуття ситості, а емоційна залученість в цікаву справу, допоможе забути на час про їжу.
 4. Щоб полегшити організму роботу по очищенню, важливе дотримання режиму. Підйом і відбій в один і той же час. Лягайте спати не пізніше 22-00.
 5. Намагайтеся не переохолоджуватися. Тепло, затишок і спокій дуже важливі фактори під час голодування. Сприйняття холоду голодним людиною помітно загострюється.
 6. При появі головного болю, регулярно робіть прогулянки на свіжому повітрі. Також показані сонячні ванни.
 7. Чи не перевтомлюйтеся організм підвищеними фізичними навантаженнями в цей період.
Выпить щелочной минеральной воды
Якщо під час голодування з'явилися слабкі болі в області шлунка, спробуйте випити лужної мінеральної води без газу.

У разі посилення болю, слід припинити голодування. Однак, не варто відразу повертатися до звичайного харчування. Через що б ви не перервали голодування, вихід повинен бути таким же плавним, як і входження.

Читайте також: & nbsp; Правила дієти при гострому і хронічному гастриті з підвищеною кислотністю

Чого очікувати в період голодування

 • Голодні спазми шлунку - неминуче відчуття в перші дні. Згодом почуття голоду притупляється, але можуть бути рецидиви.
 • Невеликі хворобливі відчуття в шлунку, поки не припинилася вироблення шлункового соку. Через три дні болю повинні припинитися, в іншому випадку, необхідно перервати голодування.
 • У більшості проявляються: занепад сил, втома, апатія. Знижується працездатність і фізична активність. Через кілька днів це змінюється на почуття легкості, польоту і припливу сил.
 • Внаслідок потужних очисних процесів, на мові з'являється наліт з неприємним запахом, в роті відчуття сухості і кислого важкого присмаку, головні болі.
 • В перші дні голодування може супроводжуватися ранковими нападами нудоти.
 • Зміна серцевого ритму від тахікардії до аритмії.
 • Приблизно через тиждень може з'явиться почуття відрази до їжі.
Чего ожидать в период голодания
Вся эта симптоматика свойственна первым трём, четырём дням голодания. После, как правило, они значительно притупляются. Если невыносимое чувство голода продолжает вас мучить на протяжении всего периода, стоит задуматься о целесообразности в вашем случае такого лечения.

Як правильно вийти з голодування

Як говорилося вище, виходити з голодування треба поступово , особливо після лікувального голодування при гастриті. Нагадуємо, що лікувати голодуванням можна тільки ті форми гастриту, які не супроводжуються підвищеною кислотністю.

У перші 2-3 дні рекомендується віддати перевагу супів і рідким каш на воді, за винятком рису, він може викликати запор. Надалі урізноманітнити меню овочами, приготованими на пару або в тушкованому вигляді. А пізніше вже переходити до кисломолочних страв.

Через тиждень, якщо неПитаться требуется дробно виникло ніяких ускладнень, можна додати в раціон пісне м'ясо і рибу, а також, свіжі фрукти, овочі і соки в невеликих кількостях. Овочі і фрукти бажано вживати очищеними і натертими на дрібній тертці, це знизить навантаження на шлунково-кишкового тракту. Харчуватися потрібно дрібно, тобто часто і потроху. Один прийом їжі не повинен кількісно перевищувати обсяг ваших складених пригорщею долонь. Рекомендується 5-6 прийомів їжі на день.

Непогано ж регулярно пити теплу лужну негазовану воду, випиваючи останній стакан до 21-00, щоб дати шлунку вночі як слід відпочити.

Вибір продуктів і способу життя

Для полегшення стану пацієнта з гастритом, дієтологи радять частіше використовувати в раціоні: морква, буряк, ріпу і гарбуз. З природних засобів можна виділити: борсуковий жир з молоком, кедрова олія і відвар оману.

У разі виявлення бактеріальної природи гастриту, медики призначають лікування антибіотиками. Тоді необхідно упевнитися, що лікар виписав і препарати, що відновлюють здорову мікрофлору кишечника, яка може постраждати від агресивної дії антибіотика.

Необходимо принимать лекарственные средства
До того ж необхідно приймати лікарські засоби, що володіють ефектом знеболення і обволакивания шлункових стінок, захищаючи їх від впливу кислоти і способствуюя зменшення кислотності і поліпшення перетравлювання їжі.

Легкі фізичні навантаження і довгий спокійний сон прискорять одужання і відновлення організму за ле лікування.

Протипоказання до голодування

З кожним днем ​​збільшується список хвороб, виліковуються голодуванням. Правильно організований голод, очищає організм від токсинів і покладів шлаків, мобілізує захисні сили і нарощує регенераційні ресурси, омолоджує клітини і продовжує життя.

І, тим не менше, існують стану здоров'я, при яких голодування протипоказане: || | 283

 1. Людям с явно выраженным истощением, анорексией и тому подобными состояниями;
 2. При лікуванні бактеріальної форми гастриту антибіотиками;
 3. Вагітним і годуючим жінкам, а також молодим жінкам зі зниженим тиском і схильністю до непритомності.

Головний висновок, який повинен зробити сам для себе кожен, котра захворіла гастритом, полягає в тому, що після закінчення всіх курсів лікування, одужання тільки починається. І, щоб прожити довге цікаве життя, необхідно принципово все змінити. Перестати труїти організм нікотином і алкоголем, виключити з щоденного раціону смажене, копчене, гостре. Зробити помірність в їжі і регулярні фізичні навантаження правилом життя. І, можливо, вам ніколи більше не доведеться стикатися з медициною по такого сумного приводу.

Посилання на основну публікацію