Відповідь на питання - «чи можна їсти гриби при гастриті?»

Повне дотримання рекомендацій гастроентеролога, що стосуються дієти при гастриті, - запорука ефективного лікування захворювання. Як правило, лікар наполягає на повному виключенні з раціону солоних і гострих страв, спиртних напоїв та копченостей. Запалений шлунок вимагає сприятливих, легкозасвоюваних продуктів.

Як же бути з грибами, які є далеко не дієтичним продуктом? Думка лікарів єдине - гриби при гастриті повністю виключені. Це джерело грубої клітковини, дратівливою слизову шлунка, що ускладнює перебіг недуги.

Такі корисні гриби

Користь грибів незаперечна. Вони містять велику кількість грубого волокна, некалорійні, але при цьому дуже поживні: досить з'їсти невелику порцію готового продукту і бути ситим тривалий час. Крім того, гриби справжнє джерело корисних речовин і вітамінів, в тому числі фосфорну кислоту.

Гриби мають високу енергетичну цінність: вони повільно перетравлюються шлунком і засвоюються організмом. Після вживання грибів ще довго залишається відчуття насичення.

Всі ці позитивні сторони продукту гарні для здорових людей. Для тих, хто страждає на гастрит, така їжа занадто важка і не сприяє швидкому одужанню. Але з усіх правил є винятки: чи можна гриби при гастриті чи ні, залежить від загального самопочуття хворого і гостроти захворювання. При цьому важливу роль відіграють і способи приготування страв з грибів.

Дуже важливо дотримуватися обережності при покупці грибів і брати їх тільки в перевірених точках. Збираючи дари природи самостійно, слід обходити стороною несприятливі місця.

Причина отравления
Неправильно вирощений або зірваний в недозволеному місці гриб може стати причиною страшного отруєння.

Вживання грибів при гастриті

Спочатку необхідно визначитися з поняттям гастриту. При цьому захворюванні шлунково-кишкового тракту спостерігається сильно запалення слизової шлунка. Зрозуміти, що з шлунком почалися проблеми не так просто.

З цієї причини велика частина населення нашої країни вже давно страждають від гастриту, але не всі про це знають. Відрижка, постійна печія, тяжкість і дискомфорт в животі часто приймаються просто за тимчасове розлад.

Насправді ж оболонка шлунка вже пошкоджена, тому гостро реагує на несприятливий вплив ззовні. Будь-яка груба або важка їжа може спровокувати погіршення в стані слизової. У зв'язку з цим при гастриті категорично не допускається прийом такої їжі, в тому числі і грибів.

Лікарі говорять про кілька основних причинах відмови від грибів при лікуванні гастриту:

  • Для перетравлення грибних страв шлунок витрачає занадто багато часу. Запалена слизова не може витратити на засвоєння продукту більше трьох годин. Людина скаржиться на тяжкість в шлунку. Починається посилене виділення підшлункового соку, що чинить додатковий негативний вплив: може загостритися недолікований гастрит або виразка. Зайва соляна кислота ще більше руйнує слизову;
  • Гриби містять велику кількість хітину, який або дуже повільно перетравлюється, або не засвоюється зовсім. Будь-гриб - це щось середнє між світом тварин і рослин. Зміст хітину властиво тканин комах і тварин. Людський організм не в змозі його якісно і безслідно обробити. В результаті не засвоюються різного роду амінокислоти і вітаміни. Це створює навантаження на запалений травний орган. В цьому випадку користь від смачного продукту зведеться до нуля, а проблеми подвояться;
  • Гриби вбирають в себе абсолютно всі, в тому числі і токсини, радіоактивні елементи з навколишнього середовища. Вживаючи грибні страви на хворий шлунок, людина ризикує отримати до гастриту ще й отруєння. Ніколи не варто купувати гриби у незнайомих продавців: ніхто з них не дасть гарантії, що гриби не зібрані поруч з Чорнобильською АЕС. Навіть здоровій людині такий продукт завдасть відчутної шкоди, а для запаленого шлунка це і зовсім катастрофа.
Читайте також: & nbsp; Чи дозволено харчуватися кукурудзою при гастриті

Виходить, що навіть при надзвичайній любові до грибів, слід максимально скоротити їх вживання під час лікування гастриту.

Гриби категорично заборонені в разі гострої стадії захворювання і при підвищеній кислотності.

Коли гриби можна

дієта при гастриті забороняє вживання грибів і страв з них в стадії активності хвороби, оскільки продукт здатний спровокувати погіршення і поява нової симптоматики захворювання. вживання грибів в період ремісії допустимо в невеликих кількостях і з невеликими застереженнями:

  1. В підгострий період дозволений легкий грибний бульйон без грибів. Для його приготування краще використовувати печериці або гливи. Якщо в бульйоні використовувалися лісові гриби, то в їжу дозволений тільки вторинний бульйон;
  2. Основний спосіб приготування продукту - варіння без додавання приправ з мінімумом солі, але дозволяється додати свіжої зелені. Приготування лісових грибів вимагає довгої термічної обробки з подальшим зливом первинного бульйону. Вживаються в їжу виключно з гарніром;
  3. Не допускається вживання маринованих, солоних і смажених грибів. Це правило поширюється і на гострий період захворювання, і на стадію ремісії, оскільки може спровокувати загострення і ускладнення. Білі гриби дозволено їсти в стадії ремісії в тушкованому вигляді в невеликій кількості. Якщо ж дуже хочеться солоного продукту, то важливо простежити, щоб у засолюванні було мінімум солі або ж попередньо вимочити гриби у воді;
  4. Для людей, у яких гастрит супроводжується підвищеною кислотністю, допустимо вживання в їжу тільки слабкого грибного бульйону без додавання грибів. Гастрит зі зниженою кислотністю в стадії ремісії не виключає грибний суп в його класичному розумінні: гриби стимулюють активність шлунка, за рахунок чого виробляється більше шлункового соку;
  5. Гриби при гастриті краще їсти, попередньо випивши препарати, що покращують роботи шлунка: мезим, Омепразол, Креон, Ранитидин. Вони благотворно впливають на процес травлення і допомагають шлунку справлятися з важкою їжею. Таблетки приймають за півгодини до їжі.
Читайте також: & nbsp; Користь і шкода хурми і показання при гастриті

Якщо гастрит перейшов в хронічну форму, то лікарі дозволяють їсти в день не більше 200 грамів глив.

Грибы вешенки
Не варто захоплюватися цим продуктом, оскільки вони містять велику кількість грубої клітковини. Навіть хронічний гастрит вимагає обережного вживання грибів.

Інші гриби при гастриті

Вживання класичних грибів, в тому числі і печериць, при гастриті небажано. Однак крім традиційних боровиків і глив існують і інші грибні мікроорганізми. Деякі з них досить вдало проживають в наших квартирах: чайний гриб, молочний гриб, рисовий. Чи можливе застосування напоїв з подібних грибів при гастриті?

Напої з молочного і чайного гриба досить корисні: в них міститься більше десятка вітамінів і бактерій. Рідина сприяє поліпшенню травлення і мають антибактеріальну дію. Завдяки останньому з якостей, засіб знезаражує слизову шлунка і не дає розмножуватися патогенним організмам.

Чайный гриб при гастрите
При гастриті допустимо вживання в разі, якщо хвороба супроводжується зниженій кислотності. Чайний гриб стимулює вироблення соляної кислоти.

Народна медицина говорить, що вживання напою з чайного гриба здатне зняти больові відчуття в шлунку. При цьому важливо, що пити чайний або молочний гриб не допустимо в період загострення. Необхідно дочекатися періоду стійкої ремісії гастриту. Не можна використовувати даний тип грибів при підвищеній кислотності і при виразці шлунка.

Застосування чайного гриба можливо тільки після консультації з гастроентерологом.

Те ж саме стосується і рисового гриба - мікроорганізми, схожі зовні на рис. Для позитивного ефекту необхідно пити по 20 мл напою три рази в день. Тривалість «лікування» становить 3-4 тижні.

Як висновок

Гастрит - захворювання малоприємне. При правильному підході в лікуванні і дотриманні всіх дієтичних рекомендацій наслідки недуги можна звести до мінімуму. Якщо хвороба перетікає в хронічну форму, це в рази знижує якість життя людини.

Як би пацієнт не любив гриби, у всіх їх проявах, під час терапії варто відмовитися від їх спожитий ія . Підводячи підсумок, визначимося з правила вживання грибів при гастриті:

  • Можливість вживання продуктів тільки в стадії зниження загострення;
  • Кращий спосіб поїдання грибів при запаленні слизової шлунка - неміцний бульйон без спецій.
Посилання на основну публікацію