Абомин - популярний препарат в гастроентерологічної практиці

Абомин - комбінований препарат, який містить протеолітичний комплекс ферментів. Дані речовини впливають на харчові білки (в основному молочні фракції). Комплекс активний, як у нейтральній, так і слабокислою середовищі, що робить препарат ще більш універсальним.

Склад і форма випуску

Абомин

Абомин, відповідно до інструкції по застосуванню, призначається з метою поліпшити процеси травлення , якщо шлункових сік відрізняється «бідним» ферментативним складом. Препарат випускають в таблетованій вигляді, докладніше основні компоненти розглянуті в таблиці.

Таблетки Дозування в 1 таблетці
абомин - сичужні ферменти телят і ягнят, вміст лактози близько 70% 200 мг (50000 МО)
Допоміжні компоненти - крохмаль, кальцію стеарат

Активні компоненти отримують шляхом обробки слизових оболонок шлунка ягнят і телят. На вітчизняному ринку можна придбати Абомин від декількох виробників:

 • Московський завод сичужного ферменту;
 • НИТКИ антибіотиків і ферментів в Санкт-Петербурзі;
 • ФГУП їм Н.А . Семашко в Москві;
 • ДНДІ стандартизації та контролю лікарських препаратів в РФ.ГНИИ стандартизации и контроля лекарственных препаратов в РФ

Самі сичужні ферменти представлені у вигляді жовтуватого порошку з сірим відливом. Субстанція відрізняється специфічним запахом і солона на смак. Активність ферментного комплексу визначається за допомогою біологічних методик.

Таблетки виробляються окремо для дорослих пацієнтів і таблетована форма для дітей. Також є Абомин у вигляді порошку.

Основні показання до застосування

Перш, ніж призначити таблетки Абомин, лікар пояснять від чого дані ліки, як правильно його вживати, і коли варто очікувати відчутного терапевтичного результату.

Препарат доцільно призначати при таких патологіях:

 1. Диспепсія різного генезу;
 2. ентероколіт;
 3. Коліти у дітей;
 4. Гастроентероколіт;
 5. Гастроентерит;
 6. Ахілія;
 7. Гіпоацидний гастрит;
 8. антацидний гастрит;
 9. Патологічний стан після резекції елудка.

Абомин, відповідно до інструкції по застосуванню, для дітей призначається при патологіях, аналогічних дорослим пацієнтам. Більш того, в сучасній гастроентерологічній практиці зустрічаються випадки, коли лікування кишкового дисбактеріозу із застосуванням абомін було набагато ефективніше.

Очікуваний терапевтичний ефект настає набагато швидше, ніж в схемах, де сичужний ферментативний препарат відсутній.

Возможные противопоказания

Абомин, як і його аналоги з схожим складом, не призначаються пацієнтам, які не переносять біологічно активні компоненти тваринного походження.

Читайте також: & nbsp; Ефективні знеболюючі при гастриті

Також великі дозування фармакологічного продукту протипоказані дітям, молодше 14-ти років. В даному випадку лікуючий лікар розглядає всі особливості, вивчає анамнез, аналізує самопочуття пацієнта і тільки потім підбирає мінімально допустимі дозування.

Як правильно приймати препарат

Принимать Абомин при гастрите

Дорослим пацієнтам і дітям, які досягли віку 14-ти років, рекомендується приймати Абомин при гастриті і інших патологіях шлунково-кишкового тракту 3 рази на день по 1 таблетці. Важливо приймати ферментативний комплекс безпосередньо під час прийому їжі. В іншому випадку терапевтичний ефект істотно знижується.

Стандартно курс лікування становить 1 місяць. Якщо необхідний ефект не спостерігається, разову дозу збільшують удвічі, а курс лікування продовжують ще на 1 місяць.

Максимальний період використання фармакологічного продукту - 3 місяці (у виняткових випадках, коли переслідуються важливі терапевтичні цілі).

Дозування для дітей дещо відрізняється від схем прийому ліків у дорослих пацієнтів. Подробиці в таблиці.

Вік пацієнта Рекомендоване дозування
10 - 14 років За 3 дитячих таблетки на день (10 000 ОД)
6 - 8 років По 2 дитячих таблетки
2 - 5 року 0,5 дитячої таблетки

Курс лікування від 1 до 3 місяців в залежності від форми, типу, ступеня тяжкості патології та індивідуальних особливостей організму, які зумовлюють ключові аспекти терапії. Переважна більшість відгуків про Абомінеположітельние.

Ключові аспекти самолікування

Препарат ферментативного впливу можна придбати в будь-якому аптечному пункті без рецепта. Найчастіше лікарський засіб призначають в якості одного з компонентів в комплексній терапії патологій шлунково-кишкового тракту. Однак варто розглянути ключові аспекти самостійного прийому ферментативних продуктів.Можно приобрести в любом аптечном пункте без рецепта

Застосування абомін допускається одноразово при харчових перевантаженнях. Препарат приймають тільки один раз (2 - 3 таблетки максимум). Зазвичай необхідність в подібних заходах виникає в разі, якщо людина має особливе торжество і багате застілля.

Довгий час приймати препарат, не погодивши всі зі своїм лікуючим лікарем, не припустимо. Пов'язано це з тим, що ефективність і безпеку ліків залежить від того, наскільки коректно підібрана схема прийому і сама дозування. В ідеалі в процесі лікування лікар контролює самопочуття пацієнта, відстежуючи клінічні і лабораторні зміни.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню Гестіда, відгуки пацієнтів

Можливі побічні ефекти

Препарат пацієнтами старшої вікової групи переноситься добре. Єдині ускладнення, з якими можна зіткнутися - почуття печії та нудоти, яке виникає після прийому їжі і самого препарату.Чувство изжоги и тошноты

Неприємні відчуття можуть спостерігатися у пацієнтів з важкими формами патологій травного тракту.

Зазвичай нездужання турбує дітей молодшого віку. Основна проблема виникає через те, що дитині не завжди вдається пояснити причину, чому виникає нудота, і що подібний стан необхідно просто перетерпіти.

Аналоги препарату Абомин

Препарат Абомин реалізують за ціною, прийнятною для кожного пацієнта, проте в деяких ситуаціях виникає необхідність замінити ферментативний комплекс на інший препарат, який зможе вирішити аналогічні терапевтичні завдання.

Среди аналогов, которым близки по механическому воздействию к Абомину, стоит выделить следующие лекарственные средства:

 • біоза;Биозим
 • Біофесталь;
 • Вестал;
 • Гастенорм;
 • Мезим;
 • панзе;
 • Панкреатин;
 • Пензітал;
 • Пепсин До ;Пензитал
 • Уні-Фестал;
 • Ферестен ал;
 • Фестал;
 • Ерміталь;
 • Пангрол.

Відгуки

Ангеліна, 45 років. Препарат Абомин брала з діагнозом гіпоацидний гастрит. Страждала від своєї болячки жахливо. Постійна нудота, біль в шлунку, їжу приймати не могла норма, та й не зовнішності мої проблеми з харчуванням сильно позначалися. Лікар призначив Абомин і кілька інших препаратів. Полегшення відчула відразу. Я буквально відчувала, як мій шлунок почав працювати. Зараз в період загострення також приймаю ферментное засіб. Дуже задоволена.
Святослав, 61 рік. З віком втрачається смак до їжі. Іноді і хочеться насолодитися всякими трапезами, так ні вже фізичної можливості. Одного разу дочка купила мені Абомин. Брав по 2 таблетки, сідаючи за святковий стіл. Препарат дуже сподобався: і апетиту додалося, і смаку додалося, і негативних наслідків не було. Дочка попередила, що занадто часто пити таблетки не можна, а лише тільки за призначенням лікаря, і то, якщо хворієш на гастрит. У мене немає таких проблем, тому приймаю Абомин тільки перед солідним застіллям.

Посилання на основну публікацію