Інструкція по застосування препарату Альфа-Нормікс - побічні ефекти, аналоги та відгуки

При лікуванні запальних процесів в органах шлунково - кишкового тракту часто використовується препарат Альфа Нормікс, інструкцію по застосуванню якого надасть наша стаття. Цей лікарський засіб належить до групи антибіотиків широкого спектру дії, який виявляє активність по відношенню до більшості відомих бактерій і штамів.

Детальніше про цей препарат, рекомендації та схеми прийому наведені в подальшій інформації.

склад лікарського засобу

Альфа Нормікс відноситься до напівсинтетичних похідних рифамицина. Принцип дії антибіотика: пригнічує синтез білка РНК бактерій, зв'язує і проявляє бактерицидні властивості по відношенню чутливих до рифаміцин бактерій.

Склад Альфа Нормікса:

 • рифаксиміну;
 • Глицерил пальмітостеарат;
 • карбоксиметилкрохмалю натрію;
 • Мікрокристалічна целюлоза;
 • Тальк;
 • Колоїдний діоксид кремнію;
 • Пектин ;
 • Оксид заліза червоний Е172;
 • Ароматизатор «вишня» (для суспензії).

Содержание рифаксимина в разных формах выпуска препарата будут отличаться. Таблетки содержат не менее 200 мг активного действующего вещества, в то время, как в растворе для приготовления суспензии его вдвое меньше (100 мг).

Альфа Нормикс состав

Фармакологічні властивості

Діюча речовина препарату погано всмоктується в загальний кровотік, володіє вНУТРІШНЬОКИШКОВОГО дією. В органах шлунково - кишкового тракту він створює підвищену концентрацію антибіотика, при якому відбувається загибель чутливих до ріфаксіміну штамів бактерій.

У плазмі крові діюча речовина не виявляється або присутній у вкрай низьких концентраціях. максимальна концентрація речовини виявляється в кишковому тракті після трьох днів лікування.

Форма випуску

Альфа нормикс суспензия Препарат Альфа Нормікс, виробник якого розташований в Німеччині, випускається в двох видах. Перший, призначений для лікування дорослих пацієнтів і підлітків з 12 років, це таблетована форма. Таблетки круглої форми, двоопуклі і рожевого (можуть бути кремового) кольору.

Для застосування в дитячому віці оптимально підходить гранульована форма кошти. Це спеціальні гранули в непрозорому флаконі. Порядок приготування суспензії та рекомендації щодо розрахунку дозування представлені на упаковці засобу.

Приготування суспензії

Для того, щоб приготувати суспензію для прийому необхідно взяти досить кип'яченої води кімнатної температури. Флакон з сухою речовиною добре струшують, щоб гранули перемішалися. Після цього виливається частина води до половинної позначки. Флакон повторно струшують, щоб порошок добре розчинився. Потім необхідно долити воду до позначки.

Зберігати готову суспензію необхідно в холодильнику не більше 10 днів. Для комфортного прийому в комплекті передбачений мірний стаканчик. Не можна зберігати готову мікстуру в умовах підвищених температур і використовувати після зазначеного терміну придатності.

Показання до застосування

Альфа Нормікс використовується при лікуванні запальних процесів в шлунково-кишковому тракті, викликаних чутливими до цього антибіотика штамами. | || 116 Кроме того, в терапевтических дозах он применяется для предупреждения воспалительных процессов в кишечнике после оперативного вмешательства.

Основні показання прийому:

 1. Шлунково - кишкові інфекції;
 2. Лікування так званої діареї мандрівників (Дискомфорт, пов'язаний зі зміною кліматичної зони і води);
 3. При діагностованому синдромі підвищеного освіти патогенної мікрофлори кишечника;
 4. У комплексному лікуванні печінкової енцефалопатії;
 5. Хронічному запаленні кишечника;
 6. Дивертикулит (запальний процес ободової кишки).

При дисфункції печінки прийом Альфа Нормікса допомагає стримувати процес утворення аміаку та інших токсичних сполук, які зазвичай «фільтруються» через цей орган. | || 134

Альфа нормикс показания к применению
Это помогает улучшить состояние пациента в крайних случаях печеночной недостаточности и избежать общей интоксикации организма.

Можливі протипоказання

Препарат добре переноситься пацієнтами і практично не має протипоказань. Виняток становить індивідуальна непереносимість, а також випадки кишкової непрохідності різної етіології.

Читайте також: & nbsp; Препарат Омез - властивості, застосування і аналоги

Відносними протипоказаннями є ниркова недостатність (потрібен постійний контроль життєвих показників), а також виразкові ураження стравоходу і шлунка, при яких рішення про доцільність застосування даного засобу визначається в індивідуальному порядку.

Інструкція до застосування

Дорослі та діти від 12 років приймають Альфа Нормікс по одній таблетці кожні 8 годин. При необхідності, дозування коригують відповідно до віку і діагностованого захворювання. Можна приймати по дві таблетки кожні 12 годин.

Добова доза не повинна перевищувати 600 мг для дітей і 1200 мг для дорослих. Курс лікування становить 7 - 10 днів, при необхідності терапію повторюють через 20 - 30 днів.

Дітям молодшого віку (від двох років) рекомендується приймати препарат у формі суспензії. Разова доза для дітей від двох до п'яти років становить 5 мл приготовленої суспензії двічі на день. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 200 - 600 мг рифаксиміну. У віці від шести до 12 років дозування збільшується вдвічі і складає по 10 мл суспензії два - три рази на день.

Максимальна добова доза в цьому випадку складе 400 - 800 мг рифаксиміну. У дитячому віці від шести років доцільніше приймати препарат у вигляді таблеток, які при необхідності можна подрібнити або розчинити в невеликій кількості теплої кип'яченої води.

Альфа нормикс инструкция по применению
Прийом препарату проводиться тільки після їжі, як і для більшості антибіотиків, інакше великий ризик освіти ерозій у слизовій оболонці шлунка.

Схема прийому при лікуванні гастриту

Для лікування гастритів і виразкових хвороб шлунка засіб застосовується в гострому періоді. Дозування і схема лікування визначається індивідуально, залежно від тяжкості стану, а також основних показників пацієнта (вік, вага, можливість алергічної реакції).

Добова доза для дорослих становить 800 - 1200 мг. У дітей лікування проводиться з розрахунку 200 - 800 мг / добу в залежності від ваги і віку пацієнта. тривалість лікування становить 7 днів, після чого необхідно зробити перерву не менше 20 днів.

Альфа нормикс при гастрите
Повторний курс і супутні препарати призначаються лікарем на підставі аналізів і даних обстеження пацієнта.

Альфа - Нормікс при вагітності

Зважаючи на відсутність клінічних даних про результати прийому препарату в період вагітності, Альфа - Нормікс не можна використовувати для вагітних і годуючих жінок. Допускається заміна на засіб з аналогічною дією, але тільки за показаннями лікаря.

В період грудно го вигодовування Альфа Нормікс також заборонений. Активні компоненти препарату здатні проникати в грудне молоко. Якщо підібрати підходящий засіб немає можливості, на час застосування краще припинити лактацію.

Альфа Нормикс при беременности

Лікарська взаємодія

антібактеріологіческімі препарати не можна поєднувати з алкоголем навіть в малих кількостях. Це провокує токсичне навантаження на печінку і виводить систему, може посилити або знизити ефективність використовуваного препарату.

Антибіотики цієї групи характеризуються вкрай низьким ступенем системної абсорбції (менше 1%), тому негативні реакції при вживанні з іншими препаратами малоймовірні.

При тривалому курсі лікування, активні інгредієнти препарату можуть всмоктуватися в кров і приводити до фарбування сечі в темно - червоний колір. Це абсолютно нормальне явище не є ознакою порушення ниркової системи. Більшість антибактеріальних засобів сімейства рифампіцинів володіють подібною особливістю.

Якщо лікування не дало необхідного результату в перші три - чотири дні прийому, можливо, запальний процес спровокували мікроорганізми, що виробили нечутливість до головного діючої речовини ліки.

В этом случае целесообразней использовать другие антибиотики для лечения инфекции.

Побічні ефекти

Зазвичай засіб добре переноситься, але в окремих випадках препарат може викликати дискомфортні явища при спользование. Обов'язково необхідно попередити лікаря про виникнення даних симптомів. Залежно від стану пацієнта та інтенсивності проявів таких ознак, може виникнути питання про доцільність заміни препарату на аналогічний.

Читайте також: & nbsp; Як застосовувати Улкозол при гастриті

До побічних ефектів препарату відносяться:

 • Нудота;
 • Блювота;
 • болі в животі;
 • Дисперсія;
 • Тахікардія;
 • Кропив'янка.

Симптоми проходять самостійно при відміні або зменшенні дозування препарату. У будь-якому випадку, необхідно розповісти лікаря про наслідки прийому даного медикаментозного кошти, щоб обговорити доцільність застосування в подальшому і можливість заміни на аналог.

Альфа нормикс побочные эффекты
Якщо негативні симптоми не пройшли самостійно, або призвели до значного погіршення стану, необхідно прийняти абсорбуючий препарат і викликати лікаря додому.

Вартість препарату

Ціна за упаковку препарату (12 таблеток) становить близько 700 рублів. При купівлі великої упаковки (24 і 36 таблеток) вартість покупки буде менше: 1360 Отримати і 1835 рублів відповідно. Суспензія для застосування в педіатричній практиці буде коштувати близько 850 рублів за 100 мг / 5 мл.

Аналоги і порівняння

Прямих аналогів за діючою речовиною у Альфа Нормікса поки немає. Подібним ефектом по відношенню до чутливих бактерій володіють інші препарати, прийом яких також може замінити терапію з вищеописаним антибіотиком.

Відповідні аналоги:

 • Ерсефуріл. Діюча речовина - ніфуроксазид, який надає місцеве антібактеріологіческімі дію в кишечнику. Принцип дії: блокування окислювально - відновних реакцій в цьому органі. Використовується при гострої бактеріальної інфекції, характеризується високою ефективністю і рідкісними випадками індивідуальної непереносимості.

Эрсефурил

 • Ентерофурил. Аналог ерсефуріл з такою самою діючою речовиною в складі.

Энтерофурил

 • Фталазол. У складі Фталілсульфатіазол, тому препарат відносять до групи сульфанімідних. Використовується при лікуванні бактеріальних інфекцій шлунково-кишкового тракту, колітах і ентеритах, а також в якості післяопераційної терапії після перенесених хірургічних втручань.

Фталазол

 • Неомицин. Препарат з схожим дією, яке забезпечується бактерицидними властивостями аміноглікозидів. Неефективний по відношенню до аеробних бактерій, вірусів і грибкових інфекцій.
 • Интетрикс. Антипротозойний препарат, який використовується при лікуванні кишкового амебіазу у дорослих. Засіб відрізняється високою токсичністю по відношенню до клітин печінки, тому тривалий прийом не рекомендується.

Интетрикс

Вибір підходящої заміни для Альфа Нормікса слід обговорити з лікарем. Багато препаратів мають подібну впливом до бактеріальних інфекцій шлунково - кишкового тракту, але характеризуються меншим спектром чутливих бактерій.

Якщо тип збудника достовірно відомий, краще використовувати препарати з більш спрямованим дією, але цей критерій повинен оцінити тільки фахівець.

Відгуки про застосування

Антон:

Использовали «Альфа Нормикс» всей семьей, когда «подхватили» кишечную инфекцию на отдыхе. Симптомы быстро прошли, лечились неделю. Радует, что можно использовать для маленьких детей, только в меньшей дозировке. У нас младшей дочке всего четыре, поэтому отдых удался на славу. После болезни пришлось еще микрофлору восстанавливать, но все обошлось благополучно.

Олена:

Прописали Альфа Нормікс при лікуванні гастриту. Зрозуміло, одним препаратом не обійшлося, але в гострому періоді пила його 10 днів. Приблизно через місяць лікування довелося повторити, так як був рецидив. Зараз все нормально, лікуюся іншими засобами і обов'язково дієта. Чоловікові також його прописували, тому і лікаря попросила виписати саме цей препарат, дія якого вже перевірено.

Олександр:

Проблеми зі шлунком у мене давно, позначилися постійні відрядження і роз'їзди. Харчування правильно налагодити не завжди виходить, в результаті - постійний біль і печіння, вже думав, що виразку знайдуть. Обстеження пройшов повне, аж до колоноскопії, на диво не все так страшно, тільки гастрит запущений. Пропив курс антибіотиків, як раз Альфа Нормікс лікар прописав. Зараз на строгій дієті, п'ю ще шість найменувань таблеток, народні засоби поки не використовував, спробую поки на офіційній медицині лікувати.

Посилання на основну публікацію