Хінідин;

Ключові аспекти лікування антацидним препаратом Алюмаг

Алюмаг - лікарський препарат, до торий відносять до групи антацидів і гастропротекторов. Ліки на основі гідроксиду алюмінію і гідроксиду магнію ефективно усуває дискомфортні відчуття в шлунку, знижує секреторну і ферментативну активність.

Опис препарату

Алюмаг, відповідно до інструкції по застосуванню, є комбінованим засобом, дія якого зумовлюють кілька активних компонентів. У шлунку гастропротектори знаходиться в середньому близько 1 години.

Лікарський препарат має наступні ефекти:

 1. Антацидний;
 2. адсорбує;
 3. Обволікаючий;
 4. Антипохмільний;
 5. Стимулює секрецію жовчі;
 6. Врівноважує ефект альгедьдрата;
 7. Коригує моторику кишечника;
 8. Нейтралізує соляну кислоту, яка локалізується в шлунку;
 9. Знижує секреторну активність шлункового соку, який є в органі на момент прийому препарату.

Алюмаг свойства

Фармакологічна активність

Гідроксид алюмінію і гідроксид магнію вступають в специфічну реакцію з соляною кислотою шлункового соку, сприяючи утворенню хлоридів - солей. За рахунок подібних хімічних трансформацій підвищується рН шлункового соку. Також знижується активність пепсину. Шлунковий сік перестає агресивно впливати на слизові оболонки шлунка.

Алюміній володіє особливою якістю. Він здатний зв'язувати пепсин і жовчні кислоти, що також знижує рівень навантаження на тканини. Алюмаг - препарат місцевої дії, він не здатний тотально змінити будь-які процеси в організмі.

Вважається, що через 1,5 години після прийому їжі концентрація соляної кислоти в шлунку досягає свого максимуму, тим самим пошкоджуючи стінки органу. Саме в цей момент травний тракт потребує протекції.

Гідроксид магнію відповідає за активізацію проносного ефекту. Гідроксид алюмінію завдяки в'язким і нейтралізуючим якостям здатний закріпити ефект від попереднього речовини. Склад препарату планували таким чином, щоб після прийому людина відчувала полегшення, але не страждав від порушень стільця.

Алюмаг и ЖКТ
Варто також відзначити, що Алюмаг, як і аналоги з подібним складом, практично не всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, а також не впливають на організм системно. Всі гідроксиди, трансформовані в солі, виводяться з організму з каловими масами.

Показання до застосування препарату

Алюмаг, згідно з відгуками, здатний швидко усунути почуття дискомфорту, полегшити стан печії, а також вирішити ряд інших терапевтичних завдань. Основні показання до застосування антацітного ліки:

 • Гостра форма гастриту;
 • Гиперацидний гастрит;
 • Гострий дуоденіт;
 • Виразкова хвороба шлунка; | || 110
 • Язвенная болезнь 12-перстной кишки;
 • Виразки симптоматичного типу;
 • Ерозії слизової оболонки верхніх сегментів травного тракту;
 • Рефлюкс-езофагіт;
 • Грижа стравохідного отвору діафрагми;
 • Гострий панкреатит;
 • Гіперфосфатемія;
 • Гастралгия;
 • Печія на тлі прийому продуктів, що викликають активну секрецію шлунка;
 • Гнильна диспепсія;
 • Бродильна диспепсія.
Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Релцер для лікування недуг шлунка

Алюмаг показания к применению препарата

Протипоказання

Алюмаг - один з препаратів, які можна вільно приймати вагітним жінкам. У будь-якому з триместрів може виникнути сильне почуття печії, яке неможливо усунути за допомогою «звичних» народних методів. Препарат призначає лікуючий лікар.

Даних про те, як лікарський препарат впливає на лактацію і самопочуття немовлят, немає.

Не стоит принимать Алюмаг при таких патологических состояниях:

 1. Ниркова недостатність;
 2. Непереносимість фруктози;
 3. Гіперфосфатемія;
 4. Хвороба Альцгеймера. | || 155

Способ применения

Таблетку Алюмаг приймають всередину, попередньо розжовуючи. Ліки слід прийняти за 1 годину до прийому їжі. Якщо болі в зоні епігастрію виникають в нічний час, рекомендує приймати препарат на ніч.

Рекомендована доза - 2 таблетки три рази на день. Якщо болі сильні препарат допустимо приймати, без прив'язки до прийому їжі. При цьому кількість прийнятих таблеток протягом доби не повинно перевищувати 12 штук. Безперервне лікування може тривати максимум 2 тижні. Потім потрібно зробити перерву.

Алюмаг способ применения
Рішення про те, щоб почати приймати Алюмаг знову приймає тільки лікуючий лікар.

Прийом ліки в суспензії

Після їжі або на ніч рекомендовано випивати по 5 - 10 мл суспензії або гелю. При виразковій хворобі шлунка краще приймати препарат за півгодини до прийому їжі. Якщо є необхідність, разову дозу збільшують на 15 мл. Багаторазово перевищувати рекомендовану дозу небажано.

Побічні ефекти

Побічні ефекти при прийомі препарату наступають вкрай рідко. Цим багато в чому можна пояснити популярність кошти. У виняткових випадках можуть виникати такі специфічні реакції:

 • Блювотні позиви;
 • Нудота;
 • Короткочасний запор;
 • Діарея;
 • Зміна кольору калових мас;
 • Алергічні прояви.

через регулярного перевищення доз, а також на тлі тривалої терапії в організмі пацієнта можуть накопичуватися фосфати. Через це анамнез може бути обтяжений ще й явищами енцефалопатії.

Перші ознаки розвивається в організмі недуги - дисфагія, стрімке схуднення, дисфункціональні прояви сечовидільної системи, варто припинити прийом Алюмаг і негайно звернутися до лікаря.

Про небезпеку передозування

Ціна Алюмаг прийнятна для кожного пацієнта, побічних явищ мінімум, ліки реалізується в вітчизняних аптеках без рецепта: ці чинники і ряд інших аспектів спонукає пацієнтів безконтрольно купувати м дікаменти і вживати їх у великій кількості.

Препарат ефективний і нешкідливий тільки при грамотному його використанні. Ознак інтоксикації пі сильному підвищенні рекомендованих доз не спостерігалося, проте зловживати гастропротектори все ж не варто.

Алюмаг передозировка
Відхилення від норми фіксуються в тому випадку, якщо великі дози антациду приймати дуже довго. В організмі накопичуються іони алюмінію і магнію. Стан ускладнюється дефіцитом фосфору.

Лікарська взаємодія

Алюмаг - специфічний препарат. Він здатний впливати не тільки на процеси, що відбуваються в шлунку, але і на специфіку засвоєння і трансформації в організмі фармакологічних продуктів різного походження.

Читайте також: & nbsp; Чому для зниження кислотності рекомендовано приймати Зульбекс

Загальне правило звучить так: між прийомом Алюмаг і будь-якими іншими оральними медикаментами необхідно витримати паузу в 2 години. Зокрема ця рекомендація стосується наступних медикаментів:

 1. Блокатори гістамінових рецепторів;
 2. Протитуберкульозні препарати за типом ізоніазиду для орального прийому;
 3. Атенолол;
 4. Хлорохин;
 5. Антибіотики (тетрацікліін);
 6. Дигоксин;
 7. Солі заліза в будь-який фармакологічної формі;
 8. Антибіотики фторхинолонового ряду; | || 222
 9. Глюкокортикостероиды;
 10. Індометацин;
 11. Зв'язуючі смоли;
 12. Нейролептики;
 13. Антибактеріальні препарати пеніцилінового ряду; || | 232
 14. Препараты с фосфором;
 15. Тироксин;
 16. Резерпін;
 17. Хинидин;
 18. Препарати літію;
 19. Мексилетин.

Всі перераховані вище препарати в поєднанні з Алюмаг втрачають здатність до засвоєнню. Пов'язано це з тим, що незворотні реакції призводять до утворення специфічних комплексів, які не розчиняються в травному тракті.

Запобіжні заходи

Препарат не призначають дітям, молодше 12-ти років. Пов'язано це з тим, що дія антацидів не було вивчено з пацієнтами цієї вікової групи. У коректних терапевтичних дозах препарат не впливає на реакцію при управлінні складними механізмами, в тому числі при роботі з транспортними засобами.

Відгуки

Віталій, 45 років

Я - любитель міцної кави. Від напою завжди моторошна печія. Терпіти це почуття не було більше сил. Лікар рекомендував мені приймати Алюмаг в таблетках. Почуття полегшення після прийому наступало відразу. Дозу я намагався ніколи не перевищувати, але якщо відчуття печіння було нестерпним, брав 1 таблетку понад норму. Особливих порушень не було, але стілець ставав рідкий (правда, недовго).

Світлана, 31 рік

Вагітність - прекрасний час. Я не відчувала ніяких проблем, крім однієї - печії. Дискомфорт був такий сильний, що я навіть не могла спати ночами. Гінеколог радила «безпечні» препарати від печії, але вони взагалі не допомагали. Навпаки, печія ще більше посилювалася. У підсумку вирішили використовувати Алюмаг в самій мінімальному дозуванні. Я була дуже здивована, як «вогонь у грудях» зник майже миттєво. Брала гастропротектори дуже обережно, намагалася витримати максимальні проміжки між прийомами і тільки мінімальну дозу. Препаратом задоволена.

Посилання на основну публікацію