Чи допоможе прийом амоксициліну при гастриті?

Гастрит - захворювання запального характеру, що утворюється в слизовій шлунка. Часто провокатором появи недуги стає Гелікобактерна інфекція. Для її придушення в гастроентерологічної практиці використовується антибіотик «Амоксицилін». Це медикамент з великим списком показань, що дозволяє запобігти і придушити процес розвитку інфекції в різних органах і системах.

В яких формах випускається?

Цей антибактеріальний препарат реалізується у вигляді:

 1. Капсул;
 2. Таблеток;
 3. порошку;
 4. Гранул. || | 82

При каких заболеваниях помогает?

Медикамент відпускається за рецептом лікаря і призначається при бактеріальних інфекціях:

 • В верхних дыхательных путях, вызывающих отиты, синуситы, фарингиты, ангину;
 • В нижніх дихальні них шляхах, що викликають пневмонію, загострення бронхіту, пієлонефрит, уретрит, гонорею тощо.;
 • Інфекції (Хелікобактер пілорі), що викликають загострення гастриту, ентериту, холециститу, холангіту і ін.;
 • Инфекции мягких тканей (рожа, болезнь Лайма и др.).

Амоксицилін для дітей: схема прийому

для лікування дитячих хвороб, при яких призначається Амоксицилін, доцільно застосовувати гранули для приготування смачного розчину.

Для цього необхідно влити у флакон кип'ячену воду (доверху) і добре збовтати. Розчин потрібно зберігати в холодному місці. Термін придатності засобу в рідкій формі становить 2 тижні.

Перед вживанням ліки флакон обов'язково потрібно збовтувати.

Перевагою препарату у вигляді гранул є те, що дітям зручно давати ліки в такій формі. Також до складу препарату входять малинові і полуничні ароматизатори, тому маленькі пацієнти без проблем п'ють смачні ліки.

Гранули для приготування розчину призначають дітям в такому дозуванні:

 • До 2 років - по 20 мг розчину на 1 кг ваги;
 • Від 2 до 5 років - по 2, 5 мл засобу;
 • Від 5 до 10 років - по 5 мл;
 • Дітям старше 10 років з масою тіла більше 40 кг - по 10 мл.

кратність застосування - 3 рази на добу.

Ліки може бути призначено новонародженим малюкам, а також дітям, які народилися раніше покладеного терміну. Тоді схема застосування та дозування змінюється: дозування і кратність використання знижується.

Амоксициллин для детей

Вартість препарату «Амоксицилін» у вигляді гранул складає в середньому 110 рублів.

Препарат у вигляді суспензії є більш дорогим, ніж в таблетованій формі випуску. Ще дорожче він буде коштувати, якщо в його складі буде присутній клавулановая кислота. Тільки тоді Амоксициллин буде називатися Амоксиклав.

Аугментин
Популярний аналог Амоксициліну для дітей - Аугментин. Його часто призначають для лікування бактеріальних інфекцій в педіатрії.

Таблетки Амоксицилін: схема застосування

Приймати медикамент потрібно до або після їди. Призначаються таблетки дорослим, а також дітям старше 10 років в такому дозуванні:

 • По 1 штуці 3 рази в день;
 • При тяжкому перебігу захворювання - по 2 штуці тричі на день; || | 134
 • При острых инфекционных заболеваниях органов ЖКТ, в том числе гастрите – по 2 пилюли трижды в сутки или по 1 штуке 4 раза в день.

Як приймати Амоксицилін при гастриті?

Препарат принимается внутрь, таблетки обязательно запиваются большим количеством воды. Дозировка при лечении гастрита составляет 1,5 грамма в сутки при условии, что пациенту будет прописан еще и препарат «Метронидазол».

За свідченнями лікар може збільшити дозу до 2,25 грама, розділених на 3 прийоми. | || 143

Метронидазол

Особые указания

Амоксицилін при вагітності можна призначати, але тільки в разі, якщо користь для матері перевищує ризик для плода. На період грудного вигодовування можна застосовувати антибіотик, але тоді слід на якийсь час відмовитися від природного годування.

Перед початком застосування ліків потрібно впевнитися, чи немає у пацієнта алергії на речовини, що містяться в медикаменті.

Амоксициллин и алкоголь – несовместимые понятия. Проводячи лікарську терапію антибіотиком, потрібно відмовитися від алкоголю. В іншому випадку можна сильно «посадити» печінку, іноді навіть може розвинутися злоякісна пухлина в цьому органі.

Прийом алкоголю не тільки згубно впливає на печінку, а й знижує дію Амоксициліну, порушує концентрацію ліків в крові, збільшує навантаження на печінку, що може привести до некрозу тканин.

Амоксициллин и алкоголь
Також одночасний прийом антибіотика з алкоголем може викликати загальну інтоксикацію організму.

Побічні ефекти

Як і будь-який інший антибіотик, Амоксициллин має значний список побічних ефектів, серед яких: || | 160

 • Аллергия различного проявления: крапивница, дерматит и др.;
 • Проблеми органів травлення: нудота, діарея, блювання, дисбактеріоз, гострий гепатит і ін.;
 • Проблеми в роботі нервової системи: безсоння, депресія, агресивна поведінка, судоми, запаморочення і т. д.

Аналоги знаменитого антібактеріален ного препарату

У цього антибактеріального засобу безліч аналогів: «Метронідазол», «Ампіцилін», «Амоксиклав», «Флемоксин», «Амосін» та інші. Більш детально про них, їх переваги / недоліки, різниці в порівнянні з описуваних засобом, піде мова нижче.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Хілак форте

Амоксициллин з метронідазолом: коли потрібно приймати?

Не завжди гастрит потрібно лікувати антибіотиком «Амоксицилін». Адже це захворювання може бути викликане неправильним (шкідливим) харчуванням, дією алкоголю, лікарських препаратів. Але якщо в шлунок потрапляє бактерія Хелікобактер пілорі, а потрапляє вона туди з неякісною їжею, тоді єдиним способом знищити її є застосування антибіотика.

Часто гастроентерологи призначають пацієнтам відразу 2 групи антибактеріальних засобів - Амоксицилін і Метронидазол. Багато людей дивуються, для чого потрібно приймати одночасно два антибіотики?

Справа в тому, що бактерія Хелікобактер пілорі швидко звикає до антибактеріальних засобів і перестає на них реагувати. Щоб лікування дійсно дало результат, лікарі і призначають відразу два препарати. Обидва засоби доповнюють один одного.

Амоксициллин с Метронидазолом

Приймати ліки потрібно по 1,5-2 грам двічі в день. Але схема лікування може бути змінена лікарем. Той враховує стан здоров'я пацієнта, ступінь тяжкості захворювання, ефективність лікування та її тривалість.

Гастрити, причинами появи яких служить не бактерія Хелікобактер пілорі, вимагають іншого лікування. Антибіотики в цьому випадку не принесуть результату.

Амоксицилін або Ампіцилін: взаємозамінні медикаменти чи ні?

Прочитавши інструкції обох препаратів, може здатися, що вони не відрізняються один від одного. Обидва лікарських засоби схожі за складом, відносяться до однієї групи медикаментів ряду пеніциліну. Показання до застосування у них теж сходяться.

Однак різниця між ними є. Відмінності представлені в таблиці:

відмінності препаратів Амоксициллин Ампіцилін
Фармакокінетика (біодоступність) 75- 90% 40%
Частота прийому 3 рази на добу 4 рази на добу
Форма випуску таблетки, капсули, розчин, суспензія (сироп) Порошок, таблетки, гранули
Дитяче застосування, обмеження До 4 років До 5 років
Ціна 20 штук - 60 рублів 10 штук - 20 рублів

виходячи з таблиці, можна зробити висновок: Ампіцилін погано всмоктується і швидко виводиться. Його потрібно приймати частіше. Більше половини діючої речовини виводиться нирками, так і не досягнувши шлунка.

Ампициллин

Обидва препарати не можна приймати маленьким дітям, але тільки Амоксициллин вже можна давати за показаннями, починаючи з 4-річного віку. Вартість обох ліків незначна.

Незважаючи на деякі недоліки Ампіциліну, все ж призначати або скасовувати його може тільки лікар.

Амоксиклав або Амоксицилін: відмінності

Споживачі часто цікавляться у фармацевтів і лікарів: «Чому у ліків з одним і тим же діючою речовиною, показаннями до застосування, така велика різниця в ціні?». Дійсно, вартість у них різниться. За 15 таблеток амоксиклаву потрібно віддати в середньому 400 рублів. А за 20 таблеток Амоксициліну потрібно заплатити менше 100 рублів? Чи виправдана така різниця або можна не купувати дорогий аналог?

Різниця дійсно є і виражається вона в наступному:

 1. Препарат «Амоксицилін» є чистою формою антибіотика. У засобі «Амоксиклав» відразу 2 діючі речовини - амоксицилін і клавуланова кислота. Саме за рахунок цього ліки має більш широким спектром дії;
 2. Амоксициллин впливає тільки на грампозитивні бактерії, а Амоксиклав впливає як на грампозитивні, так і на грамнегативні бактерії;
 3. Шкідливі мікроорганізми можуть проявляти стійкість до амоксициліну, а до амоксиклавом - немає. Антибактеріальна активність у амоксиклаву набагато вище;
 4. Амоксиклав на відміну від Амоксициліну частіше викликає побічні ефекти (підтверджено лабораторними випробуваннями).

На 100% сказати, який препарат: Амоксиклав або Амоксицилін, ефективніше, не можна. У одного більший спектр дії, краща резистентність (стійкість) до мікроорганізмів, але більш висока ціна і велика ймовірність розвитку побічних ефектів. Визначити, який антибіотик потрібно призначати тому або іншому пацієнтові, повинен вирішувати тільки лікар.

Амоксиклав

Амосін і Амоксицилін: можна замінити одне іншим?

Нерідко люди стикаються з ситуаціями, коли, купуючи препарати в аптеці, фармацевти пропонують аналоги, відзначаючи, що конкретно таких ліків з тією ж назвою немає, але є його замінник. Те ж саме відбувається з таблетками «Амоксицилін». Нерідко їх замінюють іншими ліками - таблетками «Амосін». Чи є різниця між цими препаратами і якщо так, то в чому вона виражається?

 1. В обох ліках одне і те ж активна речовина - амоксицилін тригідрат;
 2. Схема застосування та дозування в обох ліках однакова;
 3. Показання, протипоказання, побічні ефекти у препаратів однакові, адже склад у ліків ідентичний.

Різниці між Амосіном і амоксицилін немає. Продаються вони під різними назвами, але, є взаємозамінними. Обидва препарати перебувають в одному ціновому сегменті.

Амосин

Амоксицилін або Флемоксин Солютаб: вибираємо найкраще

Амоксицилін є антибіотиком старого покоління, в той час як Флемоксин Солютак - новий препарат, що володіє деякими перевагами. Хоч діюча речовина в обох засобах однакове, та й сфера застосування теж, все ж аналог Амоксициліну краще попередника, тому що:

 • У нього менше побічних ефектів. Флемоксин Солютаб діє на організм в щадному режимі за рахунок удосконаленої формули. Він не викликає (або викликає, але не так часто) такі побічні ефекти, на відміну від Амоксициліну, як: безсоння, алергія, проблеми в роботі органів сечовидільної і травної системи;
 • Флемоксин Солютаб допомагає при вірусних захворюваннях, а також ускладнення ГРВІ, таких як: пневмонія, отити, синусити і т. д. Амоксицилін в цих випадках не завжди допомагає, оскільки мікроорганізми можуть пристосовуватися до активної речовини;
 • Флемоксин Солютаб - препарат, що володіє більш м'яким дією . Протипоказань у нього менше, чому у аналога;
 • Флемоксин стійкий в дії кислот шлункового соку. Пацієнт може не боятися за стан шлунково-кишкового тракту, оскільки ліки не роз'їдає стінки шлунка. У випадку з амоксицилін, то тут ситуація інша: потрібно паралельно приймати пробіотики, щоб відновити мікрофлору шлунково-кишкового тракту;
 • Флемоксин Солютаб у вигляді таблеток можна приймати як-завгодно: пити цілої таблеткою, розділеної, розкришене. Її можна розжовувати, запивати водою. Дія ліків від цього не змінюється. А Амоксицилін у вигляді таблеток потрібно тільки ковтати цілими і запивати достатньою кількістю рідини.
Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Гастрацід - склад, передозування, побічні ефекти і аналоги

Ціна за 20 таблеток по 500 мг препарату «Флемоксин Солютаб» становить близько 370 рублів. У той час як за таку ж кількість таблеток і в тому ж дозуванні попередника потрібно віддати всього 80 рублів. Виходячи з вартості, то краще, вигідніше і дешевше знаменитий препарат «Амоксицилін».

Але, з точки зору побічних ефектів, впливу, наявності протипоказань, то краще віддавати перевагу флемоксин.

Все ж остаточне рішення щодо призначення того чи іншого засобу повинен приймати лікар.

Флемоксин Солютаб

Азитроміцин або Амоксицилін: що вибрати?

Обидва медикаменту призначені для лікування широкого кола захворювань. Порівняльна характеристика ліків представлена ​​в таблиці:

Порівняльний аналіз таблеток Амоксициллин Азитроміцин
Біодоступність Через 1 -2 години після прийому Через 2-3 години після прийому
Період напіввиведення 1-1,5 години 35- 50 годин
Виведення ліки на 50-70% виводиться нирками, печінкою - на 10-20% виводиться 50% в незмінному вигляді кишечником, 6% нирками
Кратність застосування 3 рази на добу 1 раз на добу за годину до або через 2 години після їжі
Тривалість застосування 5-12 днів 3 ня
Алергічна реакція Часто виникає Виникає рідко
Ціна за таблетки 150 рублів за 12 таблеток 180 рублів за 6 таблеток

Одночасний прийом обох препаратів неприпустимий, так як вони знижують дію один одного. Аналізуючи дані таблиці, можна зробити висновок, що краще використовувати таблетки «Азитроміцин», тому що вони володіють підвищеною концентрацією в вогнищі запалення, мають тривалий період виведення, зручну схему прийому, а також можливість застосування людям, що страждають на алергію.

Азитромицин

Протипоказання до прийому Амоксициліну

Абсолютними протипоказаннями до застосування цього антибіотика є:

 1. Гіперчутливість до активної речовини або інших компонентів медикаменту;
 2. Бронхіальна астма;
 3. Ниркова або печінкова недостатність;
 4. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту в гострій формі.

Відносними протипоказаннями є:

 • Дитячий вік (стосується прийому препарату у вигляді таблеток і капсул);
 • Вагітність;
 • Лактація.

Противопоказания к приему Амоксициллина

Відгуки людей | || 371

Евгения, г. Ростов-на-Дону:

«Моє слабке місце - шлунок. Я часто сиджу на дієтах, але недавно щось з'їла і думала, що отруїлася. Поїхала до гастроентеролога, здала аналіз і отримала позитивну відповідь на наявність бактерії хелікобактер пілорі. Через цю інфекції у мене і загострився гастрит. Лікувалася таблетками «Амоксицилін». Пройшла курс - 5 днів. Приймати таблетки не дуже зручно, вони величезні. Добре, що можна їх запивати водою. Через деякий час здала повторний аналіз. Все відмінно, інфекції не виявлено ».

Вікторія, м Володимир:

« Зазвичай брала Амоксицилін при ангіні (у мене хронічний тонзиліт). Але недавно пролечилась їм і при гастриті, який викликала інфекція Хелікобактер. Препарат швидко придушив зростання інфекції. Брала чітко по схемі. Всім раджу звертатися до лікаря. Комусь потрібно коригування дозування або потрібні додаткові препарати ».

Маргарита, м.Москва:

« Перш ніж лікувати гастрит антибіотиками, переконайтеся в тому, що причиною захворювання служить інфекція Хелікобактер. В іншому випадку антибіотикотерапія буде безуспішною. Та ще й може нашкодити організму. Недостатньо лікувати гастрит одним антибіотиком. Потрібно проходити комплексне лікування з обов'язковим застосуванням лактобактерій ».

Віталій, 36 років, м Санкт-Петербург:

« Захворів застудою, лікувався сам, лікарняний не брав. Тривало зберігався кашель, через тиждень від початку хвороби знову піднялася температура. Після цього пішов до лікаря, доктор запідозрив пневмонію. Діагноз підтвердився на рентгені. Боявся, що доведеться їхати в лікарню і отримувати уколи. Але вдалося вилікуватися будинку, брав амоксицилін під контролем свого дільничного. Через три дні відчув себе краще, через тиждень лікар скасував препарат ».

Георгій, 29 років, м Воронеж:

« Довго хворів шлунок, особливо при голодуванні і ночами. Після обстеження виявили гастрит, що починається виразку. Зробили дихальний тест, який виявив мікробів. Призначили антибіотики. Довго сумнівався, так як раніше не чув про такого лікування. Але незабаром після початку прийому амоксициліну та інших препаратів болю помітно зменшилися, покращився апетит ».

Посилання на основну публікацію