Вплив Беллалгіна на організм і застосування препарату

Беллалгін - медикамент з групи ліків комбінованого типу. Його формула містить кілька активних компонентів (красавку, бензокаїн, гідрокарбонат натрію, метамізол натрію), які в комплексі посилюють вплив один одного, створюючи в певному поєднанні максимальний терапевтичний ефект. Засіб має спазмолітичні, антацидними і анестезуючими можливостями: знімає судоми, покращує перистальтику і рівень кислотності шлунково-кишкового тракту, усуває дискомфорт в епігастрії. Медикамент буде корисний при печії, кишкових коліках, біль у шлунку, калькульозному холециститі.

Беллалгін - склад і лікарська форма

Таблетки имеют круглую форму и кофейный оттенок В аптечній мережі медикамент пропонують у вигляді круглих таблеток жовто-коричневого відтінку. Краї скошені, допускаються вкраплення, є розділова риса. Розфасовані таблетки в осередку блістери по 10 штук. У картонній пачці можна знайти інструкцію і одну пластину таблеток. Можлива й інша форма випуску - в пластиковому пеналі.

На Беллалгін ціна цілком бюджетна - 62-70 рублів, так як виробляють його в Росії на Фармстандарт, Дальхімфарм, Татхимфармпрепарати. Медикамент відпускається без рецепта, особливих умов для зберігання не вимагає.

Виробник рекомендує зберігати таблетки протягом трьох років, прострочений препарат, а також ліки, яке зберігалося в неналежних умовах, підлягають утилізації

У складі препарату - комплекс активних інгредієнтів: витяжка беладони, метамізол натрію, бензокаїн, гідрокарбонат натрію. Доповнюють базові компоненти наповнювачами: крохмалем картопляним, маслом вазеліновим, емульсією силіконової, тальком, кислотою стеаринової.

Фармакологія

механізм впливу медикаменту безпосередньо пов'язаний зі складом. Беллалгін інструкція із застосування представляє, як медикамент з анельгезірующімі можливостями, що дозволяє купірувати всі симптоми шлункових захворювань: спазми, болі, диспепсичні розлади, дискомфорт.Беллалгин оказывает спазмалитическое и терапевтическое воздействие

Завдяки антацидний ефект, за який відповідає гідрокарбонат натрію, медикамент нейтралізує агресію соляної кислоти шлункового соку, метамізол надає локальне анестезуючу дію. Витяжка беладони обмежує рухову активність і тонус деяких органів, скорочує продуктивність ендокринних залоз.

Інші активні компоненти Беллалгіна, бензокаїн і метамізол натрію, працюють як знеболюючий засіб. Антацидний ефект забезпечує гідрокарбонат натрію.

Коли прописують Bellalgin

Медикамент показаний при диспепсичних порушеннях шлунково-кишкової локалізації (відрижці, печії, дискомфорт в епігастрії, кишкових кольках), якщо вони супроводжують наступних захворювань :

 • виразковій хворобі ШКТ;
 • гастриту з підвищеною кислотністю;
 • спастичний коліт.

Кому не показано ліки

Для Беллалгіна показання до застосування обмежені солідним переліком протипоказань:

 • аденоми простати із затримкою відтоку сечі;
 • На глаукому , пригніченням кровотворення;
 • Генетичною схильністю до анемії, обумовленої дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
 • гіперчутливості до інгредієнтів формули;
 • тяжкою дисфункцією печінки та нирок; | || 110
 • Аспириновой астмой;
 • Серцево-судинні станами, що супроводжуються порушеннями серцевого ритму;
 • міастенії;
 • непрохідність кишечника;
 • тиреотоксикоз;
 • Важкими кровотечами;
 • Хворобами крові;
 • Підозрами на серйозні хірургічні патології. | || 126
Особое внимание надо уделять больным с почечными и печеночными патологиями, а также алкоголизмом

Спосіб застосування та дозування

Пероральне засіб приймають в цілому вигляді з водою, бажано до їди . Тривалість курсу, як і схему лікування, встановлює лікар, що враховує стадію захворювання, вік хворого, супутні патології, протипоказання і реакцію організму на препарат. Але в цілому Беллалгін не розрахований на тривале застосування. Щоб купірувати хворобливі відчуття в шлунку дорослим прописують медикамент по 1 таблетці 3 рази на добу.

Воздействие Беллалгина на организм и применение препарата
Самостійно збільшувати дозування препарату не можна, потрібно звернутися до лікаря
Інструкція попереджає , що гранична добова норма ліки не повинна перевищувати 10 штук на добу або 3 таблетки на один прийом (для дорослих)

Якщо через 3 дні вживання ліків відповідно до прописаним графіком і дозами ефект не проявляється, необхідна консультація лікаря. Самовільне титрування дозування неприпустимо.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню доступного препарату Вікаїр

Небажані наслідки

Судячи з відгуків на тематичних форумах, Беллалгін переноситься нормально, але лікар зобов'язаний ознайомити пацієнта з можливими непередбаченими явищами.

При появі незрозумілих симптомів після вживання ліків треба призупинити його прийом і проконсультуватися з лікарем

Серед побічних явищ згадують:

 • Порушення ритму дефекації, сухість ротової порожнини і спрагу ;
 • Кропивницю і ангіоневротичний шок;
 • лейкопенія, тр мбоцітопенію, агранулоцитоз;
 • Погіршення якості сну, занепад сил, втрату координації;
 • Головні болі і перезбудження;
 • Розширені зіниці (мідріаз);
 • Порушення серцевого ритму.
Воздействие Беллалгина на организм и применение препарата
Прийом ліки понад норму збільшує ризик розвитку небажаних наслідків

Допомога при передозуванні

залежно від реакції організму на певний компонент ліки можна виявити причину отруєння:

 1. Витяжка беладони - диспепсичні розлади, почастішання серцебиття, падіння кров'яного тиску, збій акомодації, психічне перезбудження, погіршення якості сну, галюцинації, пригнічення функцій ЦНС, дихальної системи та опорно-рухового апарату, затримка сечовипускання.
 2. Метамізол натрію - зниження артеріального тиску, шум у голові, тахікардія, задишка, диспепсичні порушення і болю в епігастрії, маячний стан, судоми, ниркова і печінкова недостатність, агранулоцитоз.
 3. Бензокаїн - перезбудження, сонливість, іноді - судоми. При ціанозі губ, шкіри, нігтів, головних болях, задишки і втрати координації є підозра на смертельно небезпечну метгемоглобінемію, що вимагає термінової госпіталізації.

При передозуванні шлунок промивають, потерпілому дають ентеросорбенти, сольові проносні. Призначається і симптоматичне лікування. При судомах вводять в / в феназепам та барбітурати. Перезбудження купіруют тіопенталом натрію. Гітпертермію знімають вологими обтираннями і жарознижувальними засобами. Глаукому лікують краплями пилокарпина (в очі) і розчином прозерпіна (підшкірно). Для підтримки життєво важливих функцій проводиться форсований діурез, гемодіаліз, залуження крові.

Серйозну передозування треба лікувати тільки в умовах стаціонару

Результати медикаментозної взаємодії

При паралельному прийомі інших медикаментів треба обов'язково повідомляти про всі ліки лікаря, щоб враховувати можливості їх взаємодії. Кошти на основі етанолу, наприклад, підсилюють свою активність при паралельному прийомі, тому ситуація вимагає корекції дозування.

одновремен ий прийом з препаратами групи фенотіазину сприяє виникненню гіпертермії

Пеницилин при приеме Беллалгина не назначается Метамизол не сумісний з рентгеноконтрастними речовинами, пеніциліном, колоїдними замінниками крові. Компонент підсилює можливості і витісняє з білкової зв'язку пероральні протидіабетичні медикаменти, ГКС, Індометацин, непрямі коагулянти. Пригнічує його активність спільне застосування з гепатоіндуктори. Знижує концентрацію циклоспорину паралельне вживання Беллалгіна.

Негативно на токсичність ненаркотичних анальгетиків, гормональних контрацептивів, трікліческіх антидепресантів, Алопуринолу впливає комплексне лікування з Беллалгіном.

Поєднання з його компонентами тіамазолу і цитостатиків сприяє розвитку лейкопенії

Анальгезирующие можливості метамізолу посилюються при взаємодії з седативними і анксиолитическими медикаментами.

Додаткові рекомендації

Препарат не рекомендують приним ть в період управління транспортом і іншими складними механізмами, що потребують концентрації зору і уваги.

Беллалгин при беременности принимать не рекомендуется Беллалгін при вагітності і грудному вигодовуванні інструкція від виробника застосовувати не рекомендує, так як достатньої доказової бази його ефективності і безпеки для цієї категорії пацієнтів немає .

через мієлотоксичності метамізолу не рекомендується використовувати таблетки більше 7 днів. При тривалому вживанні ліків необхідний контроль стану периферичної крові. Не можна самовільно продовжувати курс лікування, навіть якщо бажаного результату не досягнуто. На період лікування треба утримуватися від вживання спиртного.

Читайте також: & nbsp; Застосування Ротокану при гастриті

Не можна застосовувати Беллалгін при гострому больовому синдромі в епігастрії, якщо причина її появи невідома, тим більше, якщо біль супроводжується нудотою, лихоманкою, порушенням ритму дефекації, кров'яними виділеннями в калових масах, перепадами кров'яного тиску, непритомністю.

При вживанні ліки можливе фарбування сечі в червонуваті відтінки за рахунок елімінації з нирками метаболіти метамізолу натрію. Клінічної значущості такі явища не мають.

Будь висипання на шкірі або слизовій в період лікування Беллалгіном повинні бути приводом для звернення до лікаря

До складу медикаменту входить бензокаїн, який може давати позитивну реакцію при проходженні допінг-тесту спортсменами.

У рідкісних випадках застосування медикаменту провокує агранулоцитоз. Якщо з незрозумілих причин піднялася температура, болі в горлі ускладнюють ковтання, ясна кровоточать, розвивається стоматит, шкіра бліда, зовнішні статеві органи і область заднього проходу запалені, ліки слід негайно скасовувати і звертатися за медичною допомогою.

У хворих з невилікуваний глаукомою препарати беладони провокують підвищення внутрішньоочного тиску.

Воздействие Беллалгина на организм и применение препарата
при погіршенні зору, почервоніння очей треба припинити прийом ліків і проконсультуватися з офтальмологом

На особливу увагу при призначенні препара та вимагають:

 • Гіпотоніки, пацієнти з патологіями серця і судин;
 • Особи, схильні до алергічних захворювань типу полінозу;
 • Хворі з гіпертрофією простати в анамнезі; | || 232
 • Пациенты с церебральным параличем, заболеванием дауна, различными повреждениями мозга;
 • Особи з розладами нирок і печінки.

На спеці після прийому Беллалгіна збільшується ймовірність теплового удару (з -за гноблення функцій потових залоз). У зрілому віці кількість небажаних реакцій (особливо з боку шлунково-кишкового тракту) збільшується.

Чим можна замінити ліки

У Беллалгіна повних аналогів по активному компоненту немає. Деякі його компоненти (витяжку беладони, бензокаїн) є в БЕЛАСТЕЗИН. За кодом АТС 4-го рівня препарат збігається з Аерталом.

Той факт, що ліки продають без рецепта, не означає можливість займатися самолікуванням. Опис Беллалгіна на цій сторінці - всього лише адаптована версія офіційної інструкції, надана для загального ознайомлення з можливостями препарату.

Призначенням або підбором аналогів повинен займатися тільки фахівець

Оцінка медикаменту користувачами

Про Беллалгіне відгуки в цілому позитивні: вдало складена формула рецепта, доступна вартість, відповідна форма випуску, достатня ефективність. Деякі скаржаться на побічні наслідки у вигляді диспепсичних розладів.

Олексій, СПб. Беллалгін не рекомендують приймати за кермом, так як він, згідно з інструкцією, викликає запаморочення. На мою реакцію екстракт беладони не вплинув, але деяка сонливість відчувається. І все ж я краще буду боротися з сонливістю, ніж терпіти такі сильні болі, тому що знеболюючі можливості у ліки хороші, мені якось навіть зуб хворий заморозило
Марина, Кемерово. Спазми в животі бувають різні, я застосовувала Беллалгін при менструальних болях. Хто знайомий з подібними відчуттями, оцінить таблетки по достоїнству: працюють не гірше Но-шпи. Перші роки після пологів я пила його навіть по 2 таблетки, тому що болі були нестерпні

Медична наука розвивається сьогодні стрімко і часом непередбачувано. Ще недавно заради виразки шлунка діаметром у півтора сантиметра видаляли три чверті шлунка, а сьогодні подібна проблема усувається медикаментозними засобами.

Рекомендації імунолога І.Д. Ложкіна, заст. директора компанії Апіфарм, про те, як безпечно допомогти шлунку, дивіться на відео:

Посилання на основну публікацію