Дія препарату біфідумбактерин при лікуванні гастриту

Бифидумбактерин - препарат, до складу якого входять різноманітні біфідобактерії. Ці корисні мікроорганізми заселяють кишечник здорової людини, але при порушеннях роботи деяких органів і систем їх концентрація зменшується. У таких ситуаціях і є потреба у додатковому прийом пробіотиків.

Бифидумбактерин і його аналоги призначають пацієнтам після курсу антибіотиків для відновлення мікрофлори, новонародженим, дітям старшого віку, вагітним, людям з гастритами, ентероколіти, виразковою хворобою.

Необхідність організму в пробіотики

Кишечник людини заселяють численні мікроорганізми. Вони бувають корисними і шкідливими. До першої категорії відносяться біфідобактерії і лактобактерії. Шкідливі бактерії - різноманітні стрептококи, стафілококи. Вони теж є в організмі здорової людини і не заподіюють йому шкоди, коли їх небагато.

Пробиотики

Іноді в кишечнику виникає дисбаланс, коли шкідливих бактерій стає набагато більше, ніж корисних. Це відбивається на загальному стані пацієнта. Біфідобактерії є антагоністами шкідливих мікроорганізмів, тому один з методів лікування багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту є прийом бифидумбактерином.

Препарат універсальний, майже не має протипоказань, відрізняється широким спектром дії, але використовується виключно в якості супутньої терапії.

Це підтримує лікарський засіб, який дозволяє швидше позбутися від недуги, від певних симптомів. Його не можна використовувати самостійно, ліки не лікує конкретні хвороби. Завжди необхідно радитися з лікарем, який призначить адекватне комплексне лікування відповідно до наявної клінічною картиною.

Інструкція по застосуванню бифидумбактерином є в кожній упаковці лікарського засобу. Її необхідно вивчити перед початком прийому препарату. Нерідко його призначають при гастриті. Запальні процеси на слизовій шлунка, кишечника нерідко провокуються патогенною мікрофлорою. Щоб позбутися від недуги, призначають антибіотики, різні протизапальні засоби, а в якості підтримуючої терапії використовують Бифидумбактерин.

Призначення бифидумбактерином

Склад бифидумбактерином різноманітний, в нього входить безліч різновидів корисних бактерій. Основне призначення препарату - відновлення балансу мікрофлори кишечника. Його нерідко використовують під час прийому антибіотиків, після завершення такого лікування.

Лікарський засіб представлено у вигляді порошку, він поміщений в скляні пляшки. Вживають його в розведеному вигляді. Порошок землистого або сірого кольору - це висушені бактерії. Після розчинення у вигляді вони активуються, а при попаданні в кишечник починають свою роботу. До складу препарату входить і лактоза. Вона сприяє активному розмноженню бактерій.

Бифидумбактерин

Показання до застосування

Показання для використання бифидумбактерином різноманітні:

 • Гастрит, виразкова хвороба, інші запальні процеси в шлунково-кишковому тракті;
 • Порушення балансу мікрофлори кишечника;
 • Наслідки лікування антибіотиками;
 • Отруєння, ацетонемічний синдром у дітей;
 • Гострі кишкові інфекції.

 

Препарат показаний для комплексної терапії недоношених дітей, для малюків на штучному вигодовуванні, навіть якщо їх годують високоякісними адаптованими молочними сумішами. Бифидобактерии - активатори імунної системи, тому курс біфідумбактерину рекомендують пройти перед сезоном респіраторних інфекцій. Пацієнти, які слідують такої поради, відзначають, що взимку хворіють рідше, а простудні захворювання переносяться легше.

Бифидумбактерин застосовується і в гінекологічній практиці. Його рекомендують пропити перед хірургічними втручаннями та в період відновлення. Розчином мажуть соски перед і після годування грудьми, щоб уникнути тріщин, запалень, маститів.

Існує ряд симптомів, при прояві яких бажано звернутися до лікаря для діагностики та призначення лікування. Біфідумбактерин призначають при наступних проявах:

 • Біль в животі;
 • Підвищений газоутворення в кишечнику;
 • Пронос;
 • Запор;
 • Нудота, блювота;
 • Частинки неперетравленої їжі в калі;
 • Шкірні висипання.
Читайте також: & nbsp; Ідеальний засіб лікування виразкових уражень шлунка - контролок

Незважаючи на нешкідливість та багатофункціональність препарату, його небажано призначати самостійно. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Він запропонує комплексну терапію, в яку будуть входити не тільки пробіотики.

Бифидумбактерин при вагітності

Нерідко гінекологи призначають Бифидумбактерин при вагітності. Під час виношування малюка жіночий організм стикається з величезними навантаженнями. Деякі його функції порушуються, тому що внутрішні органи працюють на межі можливостей. Жінка стає вразливою до багатьох інфекцій. З цієї причини в якості підтримуючої терапії призначається Бифидумбактерин.

Запоры при беременности Багато вагітні стикаються з проблемою запорів в цей важливий період. Корисні бактерії відновлюють виводить функцію організму, сходити в туалет стає простіше. Таким способом здійснюється профілактика геморою, адже запор часто веде до утворення тріщин на стінках кишечника, поліпів.

А якщо первинна проблема вирішена, то і негативні наслідки не наступають.

Якщо доктор рекомендує це засіб, обов'язково дотримуйтесь його порад, але прислухайтеся, як організм на нього реагує.

При позитивні зміни варто продовжувати прийом. Якщо ж ви відчуваєте поява нових негативних симптомів, скасуйте ліки і повідомте про це лікаря.

Якщо під час вагітності жінці призначають антибіотики, то обов'язково використовують «прикриття» пробіотиками. Приймати їх потрібно одночасно, а коли курс антибактеріальних препаратів завершено, прийом бифидумбактерином триває ще протягом 2 тижнів. Таким способом можна уникнути негативного впливу антибіотиків на організм жінки і малюка.

Препарат в грудному віці

У медичній практиці нерідко цей препарат застосовується при терапії недоношених дітей. Їх внутрішні органи і системи ще до кінця не сформувалися. Щоб заробив шлунково-кишковий тракт, використовується Бифидумбактерин для новонароджених.

Він не має протипоказань для немовлят, але разова доза лікарського засобу повинна розраховуватися ретельно. Розчин можна додавати в суміш або ж даватися в чистому вигляді. Робити це можна через шприц, зонд або за допомогою соски.

Практика показує, що стан недоношених дітей поліпшується значно швидше при використанні бифидумбактерином. Знижується ймовірність зараження стрептококами, стафілококами, іншими лікарняними інфекціями, у яких вже сформувалася стійкість до більшості антибіотиків. Єдиний спосіб ефективної боротьби з ними - прийом пробіотиків. Ці заходи носять профілактичний характер. Подібне лікування тривале. Перевага бифидумбактерином в тому, що у нього майже немає протипоказань, відсутні побічні ефекти, не виникає звикання.

Ціна бифидумбактерином невисока, придбати його можна в будь-якій аптеці. Ліки відпускається без рецепта.

Спосіб прийому і дозування

У пацієнтів нерідко виникає питання, як приймати Бифидумбактерин у флаконах дорослим. В одному такому резервуарі міститься 5 доз корисних бактерій. Це дорівнює одному разовому прийому для дорослого пацієнта. при лікуванні дітей вміст флакона доведеться ділити на декілька частин.

Разбавить порошок водой Потрібна кількість порошку розбавляється теплою, але не гарячою кип'яченою водою. Розрахунок такий - на одну дозу - одна чайна ложка води. Якщо ви розчиняєте цілий флакон, слід використовувати п'ять ложок води. У рідину висипається порошок, склад ретельно перемішується, щоб позбутися від грудочок і суспензії.

Вживається складу до їжі. Бажано випити його за 20-30 хвилин до прийому їжі. Дітям можна давати його відразу перед їжею або ж змішувати з молочною сумішшю, якщо по-іншому приймати ліки не виходить.

Дорослим показано по одному флакону три рази в день. Новонародженим дають по 2,5 дози, тобто вміст половини флакона, двічі в день.

Зберігати препарат в розведеному вигляді не можна, його потрібно відразу випити. Згодом бактерії втрачають свої корисні властивості. Категорично заборонено розбавляти порошок окропом. Корисні мікроорганізми просто загинуть. Якщо ви готуєте розчин дитині і потрібно ділити вміст однієї упаковки на кілька прийомів, висипте порошок на чисту плоску тарілку, розділіть його на дві частини сухим чистим ножем. Розподіл доз здійснюється тільки таким способом.

Читайте також: & nbsp; Застосування гастрофарм при гастриті

Бифидумбактерин при гастриті

Язва Гастрит - запальний процес на слизовій шлунка. Якщо своєчасно не почати лікування хвороби, то можливі ускладнення у вигляді виразки. Основний метод терапії - корекція харчування. Необхідно максимально розвантажити шлунок, тому пацієнти відмовляються від жирного, смаженого, гострого, копченого. Деякі обмеження накладаються на свіжі фрукти та овочі, тому що вони містять кислоту.

Щоб підтримати ШКТ в цей непростий період, в якості супутньої терапії призначається Бифидумбактерин. Він приймається за схемою.

Пацієнти відразу відчувають полегшення стану - зникають болі, важкість у животі, нормалізується стілець.

Обов'язково пробіотики призначаються після антибіотиків при гастриті. Якщо запалення викликано патогенними бактеріями, лікування проводиться в кілька етапів. Біфідумбактерин забезпечує швидке відновлення.

Чи можна замінити Бифидумбактерин іншими препаратами

Пацієнти цікавляться у лікарів, Бифиформ або Бифидумбактерин, що краще. Обидва препарати містять біфідобактерії, але Бифиформ випускається у вигляді капсул, тому він не підходить для лікування дітей. При розчиненні бифидумбактерином бактерії активізуються і відразу після потрапляння в кишечник починають свою роботу. Концентрація корисних мікроорганізмів вище у біфіформом.

Якщо доктор призначає певний препарат, аргументує свою думку, небажано шукати аналоги, дотримуйтесь рекомендацій фахівця, якому довіряєте .

Протипоказання, побічні ефекти

Єдине протипоказання до застосування бифидумбактерином - виражена лактозная недостатність, тому що препарат містить лактозу. В іншому ні протипоказань, ні побічних реакцій немає. Ліки можна приймати вагітним, давати дітям, людям похилого віку. Воно використовується при гастриті і з підвищеною, і зі зниженою кислотністю.

Відгуки

Алена Іващенко, 28 років, м Москва «Я раніше читала відгуки про біфідумбактерин, але не особливо вірила в його ефективність. Під час вагітності довелося пропити курс антибіотиків, лікар відразу акцентувала увагу, що будуть потрібні пробіотики. Рекомендувала Бифидумбактерин. Я довіряю своєму лікарю, тому відразу купила всі необхідні ліки. Ніяких негативних наслідків від антибіотиків не було, відразу відновився стілець, зникла нудота, яку я списувала на прояви токсикозу. »
Марина Буськова, 35 років, м Омськ «Доньку я народила на 35 тижні вагітності. Задихала вона відразу сама, явних ознак недоношеності не було, але нас все-таки відправили у відділення для недоношених. Два тижні дівчинка була в кювезі. Довго налагоджували грудне вигодовування, майже відразу з'явилися кольки. Неонатолог порадила Бифидумбактерин. Уже через два дні після початку його прийому стан дочки покращився, вона стала добре їсти, відмінно захоплювала груди, кал придбав нормальний вигляд, до цього був зелений і зі слизом, животик перестав турбувати. »
Іван Василевич, 48 років, м Казань «з юнацького віку страждаю від хронічного гастриту, розплачуюсь за безпечність студентських років, коли міг не є по кілька днів або харчуватися, м'яко кажучи, нераціонально. За ці роки перепробував всілякі методи лікування, все одно загострення трапляються мінімум двічі на рік. Ситуація значно покращилася, коли разом з традиційною терапією став приймати Бифидумбактерин за порадою гастроентеролога. Зникли сильні болі в животі, відчуття здуття. »

Бифидумбактерин - ефективний пробіотик, який призначається при багатьох захворюваннях. Він рекомендований в якості супутньої і відновної терапії при гастриті і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Посилання на основну публікацію