Надійний захисник слизової шлунка Де-нол

Болі в верхньої частини живота, печія, відрижка, порушення травлення - це лише невеликий список симптомів, який приводить людину до кабінету терапевта або гастроентеролога. Після обстеження при необхідності лікар виписує курс лікування, який часто включає в себе препарат з цікавою назвою - Де-Нол.

Ці ліки включається в основні та резервні схеми лікування гастриту, виразкової хвороби і ще деяких інших хвороб шлунка.

Що входить до складу Де-Нола

Состав таблеток
Що входить до складу Де-Нола

Головне діюча речовина - вісмуту Трікалі діцітрат. при взаємодії з водою здатний створювати колоїд, який проникає глибоко в слиз, що обволікає стінки шлунка. Там під дією кислоти розпадається на нерозчинні сполуки - вісмуту цитрат і оксихлорід, що покривають ділянки дефектів оболонки: виразок і ерозій. У зв'язку з білком (хелати) утворює захисну плівку.

допоміжні речовини необхідні для формування таблетки, рівномірного розподілу і виділення діючої речовини. || | 70

Механизмы действия висмута в составе Де-Нола

Головний очікуваний ефект від ліків - захист слизової оболонки шлунка. Виявляється декількома шляхами:Действие препарата

 • Освіта на поверхні виразок і ділянках атрофії щільної плівки з солей вісмуту в хелатній зв'язку з білками. Вісмуту Трікалі діцітрат добре працює саме в кислому середовищі, практично не збирається на незміненій поверхні, тому не заважає травленню.
 • Колоїдні з'єднання вісмуту стимулюють утворення в антральному частини (ближче до виходу зі шлунка) специфічних захисних факторів - простогландина Е2 і бікарбонатів. Вони збільшує опірність стінки шлунка і дванадцятипалої кишки агресивним факторам.
 • Зберігає від руйнування резерв відновлення слизової - епітеліальний фактор росту. Завдяки цьому оболонка заживає більш фізіологічно, з відновленням природних ворсинок, мало відрізняючись від спочатку здорової форми.
 • Зменшує активність шлункового соку за рахунок часткового придушення пепсину (на 20%).

Хоча Де-Нол не відноситься до антибіотиків, він гнітюче впливає на головну винуватицю розвитку гастритів і функціональної диспепсії - пілоричного бактерії. Препарат здатний проникати максимально близько до місця проживання мікроорганізму - під шар покриває стінку шлунка слизу, тому здатний зменшувати її кількість за короткий термін. В експериментах було досить 30-90 хвилин впливу для зникнення бактерій.

 • Вісмут потрапляє всередину клітини і накопичується під оболонкою збудника - відбувається її руйнування;
 • втручається в процеси життєдіяльності бактерії - знижує активність багатьох ферментів;
 • Зменшує виділення енергії в клітинах мікроорганізму;
 • Ускладнює фіксацію мікроба до стінки шлунка;
 • Вісмут - важкий метал, тому хелікобактерія не здатна якось змінити або інактивувати його - не виробляється стійкість до Де-Нолу.

В ажний момент: якщо пацієнт вирішує «поберегти» печінку і відмовляється від інших засобів, отримуючи тільки вісмуту Трікалі діцітрат при симптомах гастриту та інших шлункових патологіях, ефект від терапії буде дуже нестійким.

Для максимальної ефективності Де-нол потрібно приймати в комплексі: 3-4 лікарські препарати протягом прописаного часу - 7-10-14 днів і довше.

Де-Нол - інструкція по застосування

Дуже серйозне питання для якісної терапії - коли приймати Де-Нол - до їжі або після. Для того щоб препарат почав діяти, він повинен потрапити до місця-мішені - стінці шлунка. Якщо в цей час в ньому буде перебувати їжа, то вміст таблетки просто змішається з нею і вийде назовні без якогось впливу на організм і мікробів. Тому ліки приймають натщесерце, протягом півгодини після цього небажано їсти і пити.Курс лечения

 • Звичайна добова доза для дорослих і прирівняних до них дітей (старше 12 років) - 480 мг (4 таблетки), розділені на 2 або 4 прийому;
 • Від 8 до 12 років дозу зменшують в 2 рази - по 1 таблетці двічі на добу;
 • Від 4 до 8 років вираховують індивідуально, по 8 мг на кг маси тіла;
 • До 4 років препарат зазвичай не застосовують.
Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню Бекарбон

Тривалість лікування залежить від виду патології - від 3 до 8 тижнів. Довгий термін обумовлений тим, що навіть після повної ерадикації небезпечної бактерії з організму в шлунку залишається підвищена активність запальних елементів.

Через можливого токсичного дії вісмуту ліки не застосовується у дітей до 4 років, заборонено під час вагітності та годування грудьми.

Де-Нол: показання до застосування

Препарат використовують тільки в комплексному лікуванні для ерадикації Helicobacter pylory схемами першого, другого і резервного ряду.

в деяких ситуаціях ця терапія повинна проводитися обов'язково:Показания к применению

 • При виявленні виразок у дванадцятипалій кишці і, особливо, в шлунку;
 • При атрофічному гастриті;
 • В якості профілактики рецидивів після операції на шлунку з приводу виразки, ракової пухлини;
 • Людям, у ближайших родственников которых был выявлен рак желудка;
 • При MALT лімфоми.

Відносні показання, коли лікування призначається за бажанням пацієнта і після консультації з фахівцем

 • ГЕРБ - гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
 • Тривалий прийом препаратів, що негативно впливають на стінки шлунка а - НПЗЗ, стероїдні гормони;
 • Тривало існуюча залізодефіцитна анемія, причину якої встановити не виходить;
 • Невиразкова диспепсія (останні дослідження показують, що прийом препаратів не надає великого впливу на самопочуття пацієнтів) .

Взаємодія Де-Нола з іншими препаратами

Де-Нол і алкоголь

Взаимодействие со спиртным
Де-Нол і алкоголь

Етиловий спирт не рекомендується приймати при проведенні будь-яких курсів лікування, особливо при проблемах зі шлунком. Алкоголь дратує стінку, зменшуючи ефект препарату. З огляду на, що Де-нол часто призначається паралельно з антибіотиками, посилюється токсична дія на печінку.

Де-Нол і засоби, що зменшують кислотність шлункового соку

Пацієнти, які отримують лікування у гастроентеролога, часто відчувають дискомфорт від надмірної або неправильного виділення соляної кислоти. Зайві іони водню можуть заважати роботі антибіотиків, що призначаються для знищення хеликобактерии. Тому препарати для зниження кислотності приймають більшість пацієнтів - або за призначенням лікаря, або куплені самостійно. Важливо знати, що вони діляться на кілька принципово діючих груп.

 • Інгібітори протонної помпи

Запобігають вихід іонів водню зі специфічних клітин слизової оболонки шлунка в порожнину. Найвідоміші з них омепразол (омез), пантопразол (Нольпаза, улсепан, Пантано), рабепразол (парієт, Онтайм, рабіет), лансопразол (ланцід, Епікур, гелікол).

Засоби цієї групи входять практично в усі схеми екадікаціі хеликобактерии, тому їх призначають паралельно з препаратами вісмуту. Для того, щоб лікарські засоби не заважали дії один одного, між ними має близько 30 хвилин.
 • Антациди
Читайте також: & nbsp; Абомин - популярний препарат в гастроентерологічної практиці

Ці ліки не можуть запобігти підвищення кислотності, але вони здатні зменшити, нейтралізувати її. Частина з них випускають в таблетках, інші у вигляді суспензії, що огортає стінки травного тракту.

При лікуванні препаратом вісмуту використовувати антациди небажано, наприклад, одночасний прийом Де-Нола і Фосфалюгеля помітно послабить дію першого. Якщо дуже потрібно випити обидва цих кошти, між ними повинно пройти не менше півгодини.

Зазвичай же через кілька днів лікування повної схемою стан пацієнта значно поліпшується, і необхідності в додатковому використанні ліків для нейтралізації кислотності немає.

Протипоказання до призначення Де-Нола

Запрещен Де-Нол при беременности

 • Вагітність і годування грудьми - завдяки освіті колоїду вісмут дуже слабо всмоктується в кров, але тканини плода та новонародженого дуже чутливі навіть до цього невеликій кількості;
 • Возраст до 4 лет;
 • Індивідуальна непереносимість;
 • Випадки, коли людина вже тривалий час отримував Де-Нол або аналоги, і після останнього прийому пройшло менше 2 місяців;
 • Значне порушення функції печінки, нирок.

Побічні ефекти терапії Де-Нолом

Тошнота

 • на початку лікування деякі пацієнти скаржаться на нудоту, блювоту , неприємний металевий присмак у роті. Ці симптоми не є небезпечними для життя і здоров'я, зазвичай проходять через кілька днів адаптації до препарату.
 • Алергічні реакції - свербіж шкіри, висип.
 • Потемніння стільця. Це не стільки побічний ефект, скільки звичайне вплив ліки. Але частина людей таке фарбування лякає.
 • Занадто тривалий прийом може призвести до накопичення вісмуту і дати енцефалопатію - мозкові симптоми. Але після скасування Де-Нола ці симптоми швидко проходять.
 • Занадто високі дози дають ураження нирок, також зникає після припинення прийому.

Де-Нол - можливі альтернативи

Производитель Де-Нола – Голландская фирма «Астеллас Фарма Юроп Б.В.», последние годы расфасовка производится в России.

Є й аналоги - вітчизняні та імпортні: Улькавіс, Новобісмол, Ескейп, Ульцерон. Діюча речовина у них те ж саме - вісмуту Трікалі діцітрат, тому вони вважаються дженериками Де-Нола.

Речовина зі схожою дією - Вентер - містить сукрафальт, на основі солей алюмінію. У порівнянні з препаратами вісмуту він краще пов'язує жирні кислоти. Ще один плюс - вартість упаковки ліків значно менше ціни Де-Нола. З мінусів: не пригнічує хелікобактер, не збільшує вироблення слизу та інших захисних факторів.

Відгуки

Олег: Довго турбував шлунок, по кілька разів на день доводилося пити препарати від печії або соду. Рідні змусили пройти обстеження, лікар виписав ліки. Бентежило, що призначили відразу кілька ліків. Через три дні стало краще, через тиждень все, крім Де-Нола скасували. Сподіваюся, що через місяць я забуду про свій гастрит.

Зіна: 3 роки тому у мене батько помер від раку шлунка. З цього часу я дуже боюся захворіти, так як хронічний гастрит мене турбує зі студентства. Пройшла уреазний тест - він позитивний. На гастроскопії лікар виявив атрофію слизової оболонки. Мені призначили курс лікування для лікування гастриту і запобігання розвитку злоякісної пухлини. Я отримувала антибіотики, омез і Де-Нол. Зараз я відчуваю себе добре. Періодично ковтаю зонд для контролю. Останній раз доктор сказав, що стан шлунка стало набагато краще, ознак хвороби він не виявив.

Посилання на основну публікацію