Інструкція по застосування Дюспаталина для лікування гастриту

При необхідності використовувати в лікуванні препарат Дюспаталин інструкція із застосування повинна бути обов'язково вивчена. Для ефективності лікування необхідно приймати препарати за курсом, розробленим лікарем. Лікарський препарат Дюспаталин допомагає зняти спазми і знизити інтенсивність больових відчуттів при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Ліки створено на базі мебеверина - це речовина з групи спазмолітиків, які допомагають розслабити кишкові м'язи.

Медикамент допомагає зняти біль, але на перистальтику при цьому не виявляється впливу. Дія препарату забезпечує просування безпроблемне харчових мас по шлунково-кишковому тракту. У компонентів особливість в тому, що від їх впливу здатність клітин мозку до передачі нервових сигналів не знижується.

Таблетки Дюспаталин

Форма випуску

Дюспаталін виробляють у вигляді капсул і таблеток. Капсули містять діючу речовину в більшій кількості, ніж таблетки. Дія у них більш виражене і триває довше. І капсули, і таблетки містять мебеверін, вироблений хімічним способом, а також стеарат магнію, етилакрилат сополімер, триацетин і тальк, шелак, желатин, діокід титану, соєвий лецитин, піногасник і інші компоненти. Зміст доповнюють речовин в капсулах і таблетках трохи відрізняється.

Ліки, вироблене в формі капсул, має пролонговану дію, і на упаковці до найменування неодмінно підписують слово «Ретард». Цей термін означає велику тривалість впливу на організм. До назви може додаватися кількість активної речовини, виражене в числах, наприклад, назва препарату може бути зазначено як Дюспаталін 200.

У таблеток форма кругла, колір вони мають білий, упаковка може містити від 10 до 120 штук. У капсул желатинова оболонка щільна, колір її білий, непрозорий. Вміст капсул - різнокольорові гранули. В упаковці може бути від 10 до 90 капсул.

Дюспаталин Форма выпуска

Ефективність препарату при лікуванні з його використанням

За особливостями дії Дюспаталтін і багато аналоги зараховують до міотропною спазмолітиками. міотропний забезпечує можливість розслаблення гладких м'язів кишечника, усуває біль і спазми, пов'язані з сильним напругою.

Гладком'язові клітини здебільшого знаходяться в товстому кишечнику, тому і дія препарату найбільше виражено саме в цій частині організму . При зниженні тонусу гладкої мускулатури перистальтическая активність не змінюється. Рух їжі по кишечнику і перетравлення їжі не стає повільніше, немає порушень процесу.

Препарат, крім цього, розслабляючи впливає на сфінктер Одді, завдяки чому відтік жовчі поліпшується, а больові відчуття знижуються. Болі зазвичай пов'язані з жовчної колькою. Особливі зручності при використанні Дюспаталина укладені в швидке поліпшення моторики, при цьому перистальтика повністю не пригнічується.

Це допомагає зберегти перистальтику кишечника в нормальному стані після того, як буде усунена надмірна активність гладкої мускулатури. Гіпотонії рефлекторного характеру для кишечника при цьому можна не побоюватися.

Дюспаталин ретард Коли Дюспаталін потрапляє в кишечник, речовини переходять в кров, потім надходять в печінку. Там з ними відбуваються біохімічні перетворення, в результаті яких відбувається розпад метаболітів. Виведення препарату відбувається у вигляді метаболітів, причому основна кількість виходить разом з сечею.

При використанні для лікування капсул Ретард основна речовина вивільняється з невеликою швидкістю. Тому можна розраховувати, що після прийому медикаменту дію триватиме приблизно 16 годин.

Дюспаталін - коли призначають

Медикамент Дюспаталін через його впливу на організм, яке сприяє усуненню спазмів і болів в органах шлунково-кишкового тракту, застосовується для поліпшення роботи організму при таких станах:

 • Кольки кишкові;
 • Болі в животі спазматические;
 • Роздратування товстої кишки (препарат використовують для того, щоб зняти тягар прояви кишкових розладів і дискомфорту в області, де розташовується кишечник; || | 99
 • Дисфункция желчного пузыря или желчная колика;
 • Післяопераційний відновлення, якщо видалений жовчний міхур;
 • Спазми органів шлунково-кишкового тракту вторинні, що викликаються хворобами інших систем і органів (у разі панкреатиту, холециститу);
 • Проблеми з функцією органів травної системи, при яких відзначаються чітко виражені болі, дискомфорт в області живота;
 • Застосовується в ролі симптоматичного препарату для того, щоб знизити больовий синдром, дискомфорт, спазми в кишечнику.

Дюспаталин – когда назначают

Як лікуватися з використанням ліки

Оптимальний режим використання препарату треба розглядати окремо для кожної з форм. Вони мають не тільки різною інтенсивністю дії - існують і певні нюанси використання.

Приймати Дюспаталін в таблетках треба приблизно за тридцять хвилин до прийому їжі. Ковтати таблетку слід цілком, без розкусуванні і розжовувань. Потім таблетку запивають чистою водою, випийте хоча б півсклянки.

Читайте також: & nbsp; Ключові аспекти лікування антацидним препаратом Алюмаг

За один прийом - одна таблетка, всього в день три прийоми - перед сніданком, обідом, вечерею. Курс проводити до тих пір, поки не пройдуть спастичний біль. Коли буде отримано потрібний ефект, прийом ліків поступово зводять нанівець. Процес може зайняти приблизно 3-4 тижні. Він проводиться приблизно так:

 1. Тиждень No1. Перед кожним обідом і сніданком хворий приймає по цілій таблетці препарату, перед кожною вечерею ще половину;
 2. Тиждень No2. Прийом ліки двічі в день, перед сніданком і вечерями по цілій таблетці;
 3. Тиждень No3. Перед сніданком слід проковтнути цілу таблетку, потім прийняти ще половину - перед вечерею;
 4. Тиждень No4. В добу приймати по цілій таблетці перед сніданком.

Така схема поступового скасування ліки представляє рекомендації, розробкою яких займалися фахівці провідних клінік країни. Ці організації спеціалізуються на терапевтичній роботі з хворобами органів травлення, в тому числі займаються розробкою препаратів для лікування гастриту.

Залежно від особливостей здоров'я пацієнта схему можна подовжувати або вкорочувати. У випадках, коли скасування переноситься спокійно, дозування знижують не по цілій таблетці в день, а по 0,5. Тоді процес скасування займе не більше кількох тижнів. Якщо ж при зменшенні кількості медикаменту відзначено погане самопочуття, скорочення слід проводити по половині таблетки на добу. Після зменшення дози ліків оцінку стану проводять приблизно за пару днів.

Медики, які займаються лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту, гастриту, рекомендують приступити до зменшення дози ліків, прибираючи по полтаблетки. Якщо хочеться, щоб справа пішла швидше, через дві доби виключіть ще одну таблетку цілою. Знову почекайте пару діб, беручи ліки в цій кількості.

Якщо погіршення стану не відзначено, продовжуйте скасування з тим же режимом. При дискомфорті повертайтеся до першого варіанту прийому ліків. Починайте так кожну наступну за початком відміни препарату тиждень. Контролюйте самопочуття при переході на новий режим прийому в перші дві доби.

Дюспаталин прием лекарства
Скасовувати препарат різко не можна через небезпеку розвитку синдрому відміни.

Прийом капсул

Капсули Дюспаталина ковтати треба за 20 хвилин до їди. Препарат ковтати цілими, без розжовування і висипань наповнювача. Запити чистою водою в кількості 0,5 склянки. Прийом ліки виробляти по капсулі двічі на добу - вранці і ввечері.

Терміни для прийому засобу визначається в залежності від того, з якою швидкістю приходить в норму тонус клітин гладкої мускулатури в травних органах. Прийом капсул можна продовжити до того моменту, поки пацієнт не попрощається з дискомфортом. Коли буде досягнуто поліпшення, ліки треба поступово скасовують.

Різке припинення вживання капсул неприйнятно, в результаті є великий ризик виникнення синдрому відміни.

Прекращение лечения Дюспаталином представляет собой постепенное снижение дозы лекарства, рассчитанной на один прием. В течение 7-14 дней пациент будет принимать по капсуле в день – перед завтраком. Потом использование препарата прекращается. В течение недели принимайте препарат по капсуле, затем сделайте перерыв и внимательно оцените перемены в самочувствии.

Органы ЖКТ
Якщо немає спазмів в органах шлунково-кишкового тракту, препарат можна припинити пити. При будь-яких дискомфортних відчуттях слід продовжити прийом ще протягом тижня.

Протипоказання і передозування препаратом

Протипоказань до вживання препарату майже немає. Слід дотримуватися таких рекомендацій:

 • Індивідуальна непереносимість компонентів в складі, яка проявляється іноді як кропив'янка;
 • Для лікування дітей ліки не використовується;
 • Годують матерям не рекомендується пити ці ліки, але досліджень, однозначно свідчать про негативності впливу препарату на грудне молоко, не проводилося;
 • При вагітності використовувати препарат дозволено тільки у випадках, коли іншого виходу немає - наприклад, інші знеболюючі препарати недоступні;
 • З обережністю приймати тим людям, у кого є хвороби печінки і нирок.

Медикамент відносно непогано переносять більшість пацієнтів. Слід мати на увазі, що на тлі прийому можуть відзначатися головний біль і нудота, проблема зі стільцем, запаморочення. Іноді на складові препарату виникає алергія. Дюспаталін дає незначні побічні ефекти, які при уважному ставленні не принесуть шкоди.

Передозування ліками може статися при вживанні великої кількості медикаменту за короткий термін. Вона може стати причиною надмірного збудження ЦНС. При передозуванні необхідно видалити максимально можливу кількість препарату з організму, для чого промити шлунок та прийняти активоване вугілля або інший сорбент. Якщо відзначається виражена збудливість ЦНС, слід звернутися до прийому симптоматичних ліків.

Не відзначалося несприятливих наслідків через прийом Дюспаталина спільно з іншими медикаментами.

Відзначено поодинокі випадки запаморочення після прийому ліків. В період лікування слід утримуватися від дій, для яких потрібно інтенсивно концентрувати увагу. Якщо ви водите автомобіль, по можливості утримайтеся від цього в період вживання препарату.

Противопоказания и передозировка

Прийом ліки при гастриті

Гастрит і виразку шлунка вважають найбільш поширеними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. На функціональність шлунка впливає безліч факторів, в результаті чого він може не впоратися з обробленням їжі. Організм в результаті перестає отримувати необхідні для життєдіяльності речовини.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню Гестіда, відгуки пацієнтів

Наслідками буде нестача мінералів, вітамінів, які допомагають у функціонуванні системи травлення. Результат - зниження в крові гемоглобіну, проблеми зі станом волосся і нігтів, нездоровий колір шкіри.

Гастрит, як і хронічні виразки, зазвичай супроводжуються сильними больовими відчуттями. Проводиться призначення спазмолітиків, тривалість прийому визначає лікар після оцінки стану хворого.

Дюспаталін і алкоголь - чи можна поєднувати

Медикамент під назвою Дюспаталін відноситься до тих, що з алкоголем несумісні. Прийом його слід проводити, не дозволяючи собі вживати алкогольні напої. Причина в тому, що у алкоголю присутній дію, що характеризується як подразнюючу, він може посилити спазми вивідних проток підшлункової, підвищити тонус мускулатури кишечника.

Дюспаталин и алкоголь
Якщо прийняти алкоголь спільно з Дюспаталином, результат, на який розраховує пацієнт, може не проявитися або буде незначним.

Аналоги

Існують лікарські препарати, дія яких аналогічно Дюспаталін. У них одне і те ж діюча речовина (мебеверин), але відрізняється набір допоміжних компонентів. Рішення про призначення іншого препарату для лікування може приймати тільки лікуючий лікар. Самостійно змінювати препарат на інший не варто.

Не всі аналоги препарату краще його за дією. Але в деяких випадках все ж потрібна заміна - наприклад, через погану переносимості допоміжних компонентів. Можна порадитися з лікарем, щоб з'ясувати, що краще - Трімедат або Дюспаталін. Обидва вони відрізняються вираженим спазмоліческім ефектом і допомагають регулювати тонус гладких м'язів органів, що входять до складу шлунково-кишкового тракту.

Тримедат

Але у Трімедата спектр дії дещо ширше. Тому Дюспаталін вибирають у випадках, коли необхідно пролікувати або зробити профілактику загострень панкреатиту, холециститу, підійде для лікування гастриту. Щоб вилікувати захворювання, які трохи важче, зручніше використовувати Трімедат.

Варто врахувати, що поділ лікарських засобів слід визнавати умовним. Дюспаталін або Трімедат - рішення треба приймати в залежності від стану пацієнта.

Індивідуальні особливості організму слід неодмінно брати до уваги, здійснюючи призначення медикаментів.

Для деяких пацієнтом Трімедат стає ідеальним препаратом, який допомагає за короткий термін усунути і біль, і спазми. Для інших він виступає як малоефективний, зате Дюспалатін дає набагато більший результат.

Дицетел або Дюспаталін - що краще? У дицетел дію буде менш вираженим в порівнянні з Дюспалатіном. Якщо у пацієнта діагностовано хвороби, які пов'язані з дискінезією жовчних шляхів або проблемами з роботою вивідних проток, варто прийняти Дюспаталін.

Дицетел и Дюспаталин

Дицетел може впоратися зі спазмами і болями при невеликих функціональних розладах в роботі шлунково-кишкового тракту, але, якщо хвороба серйозніше , він не завжди дає бажаний результат. Питання про заміну препарату, наприклад, що краще - Ніаспам або Дюспаталін, Дюспаталін або Спарекс, повинен вирішувати спостерігає лікар після ретельного огляду.

Вартість препарату

На Дюспаталін ціна, як і на більшість препаратів, складається в залежності від вартості закупленої партії, витрат на перевезення і утримання на складі, націнки, що проводиться аптечною мережею.

Виробництво препарату виконується в Нідерландах, потім його ввозять до Росії. Його виготовленням займається єдиний концерн - немає ніякої різниці в ефективності між більш дорогими і дешевими варіантами.

Дюспаталін, відгуки про препарат

У переважній більшості відгуки про ліки позитивні. Причини цього - чимала ефективність препарату, що забезпечує допомогу в лікуванні та здатного швидко згладити розлади функцій травних органів. Більшість пацієнтів, які пройшли лікування, відзначають, що з використанням цього медикаменту вдається швидко зняти коліки в шлунку, вгамувати біль, спазми.

Відомі й поодинокі негативні відгуки, які пов'язані з тим, що пацієнтам не вдалося отримати бажаний ефект . Але варто розуміти, що препарат не завжди здатний подіяти миттєво - якщо хвороба зайшла далеко, на те, щоб усунути особливо гострі прояви, потрібно хоча б пара днів. При лікуванні гастриту або виразки шлунка він допомагає усунути біль і спазми, але на причину хвороби не вплине.

Ірина, 36 років: «Беручи Дюспаталін, зазначила швидкий ефект від лікування. Через пару днів пішли болі, дискомфорт в області шлунка, від якого я мучилася півроку. На жаль, препарат в моєму випадку довелося замінити - у мене була відзначена індивідуальна реакція. Почала сильно крутитися голова, після кожного нападу починалася печія ».

Володимир, 42 роки:« Почав прийом Дюспаталина спільно з препаратом, який виписав лікар. Лікуюся від гастриту, Дюспаталін прописали для нормалізації стану шлунково-кишкового тракту. Поки все добре, спазми зменшилися, печії не відзначав ».

Катерина, 48 років:« При гастриті спробувала лікуватися Дюспаталіном. Відмінний спазмолітик, хоч і дорожче но-шпи. Дія його виборче, працює безпосередньо з мускулатурою шлунково-кишкового тракту, підходить для гіпотоніків. Лікар пропонував замінити препарат, якщо виникне необхідність, але її не траплялося ».

Посилання на основну публікацію