Медикамент Фамотидин для боротьби з підвищеній кислотності шлункового соку

Безліч людей в усьому світі стикаються з проявами підвищеної кислотності шлункового соку. Наслідками цього збою можуть бути виникнення і складне лікування поширених захворювань типу гастриту, виразки шлунка або дванадцятипалої кишки. При терапії подібних травних розладів обов'язково використовуються препарати, що знижують шлункову секрецію. Одним з найбільш поширених і давно використовуваних ліків цієї групи є і Фамотидин.

Фамотидин
Наскільки ж ефективний цей препарат, як і кому його можна приймати і що потрібно враховувати при використанні Фамотидину?

На чому заснована дія препарату

Фамотидин (Famotidinum) призначають при різних недугах, пов'язаних з надмірною секреторною активністю травних залоз. За своєю дією цей препарат відноситься до блокаторів Н2-гістамінових рецепторів, чиє лікувальну дію побудовано на придушенні вироблення соляної кислоти шлунка і зниженням надлишку панкреатичного соку в підшлунковій залозі.

Фамотидин воздействует на особыеСпустя 1 час гістамінові рецептори, розташовані в органах травлення. Ці рецептори хоч і називаються схоже, але не пов'язані з відомими багатьом антигістамінними (антиалергічними) препаратами.

Дія цих ліків починається через годину після прийому, досягаючи максимуму ефекту через 3 години і продовжуючись близько 12-24 годин (в залежно від дози).

Форма випуску і виробники

Фамотидин випускається у вигляді круглих світло-коричневих таблеток вагою 20 або 40 мг, вкритих оболонкою, по 20 або 30 штук в упаковці.

Країнами-виробниками даного препарату є Росія, Серб ия, Македонія, Україна.

Фармакокінетика

При прийомі всередину ліки надходить в шлунково-кишковий тракт, а вже через 1-3,5 години проникає в кров'яну плазму, на 15-20% зв'язуючись з її білками. Відома здатність Фамотидину легко долати плацентарний бар'єр і потрапляти в грудне молоко.

Левова частина Фамотидин метаболізується в печінці, а його виведення з організму відбувається через нирки, що займає близько 2-4 годин.

При приеме внутрь
При нарушениях выделительной функции почек (со сниженным клиренсом креатинина) и явлениях почечной недостаточности, выведение лекарства может увеличиваться (до 12-20 часов).

Коли призначають

Фамотидин використовують при таких болючих процесах шлунка або кишечника, коли необхідно знизити сек Рецію шлункової соляної кислоти і підшлункового панкреатичного соку.

Найчастіше показаннями для застосування Фамотидину є стани, пов'язані з:

 • Наявністю або профілактикою симптоматичної виразки шлунка або дванадцятипалої кишки (після операцій, стресових станів );
 • рефлюкс-езофагітом;
 • Профілактикою розвитку ускладнень при рефлюксной хвороби (ерозій, виразок);
 • Попередженням розвитку ерозій або виразок при тривалому лікуванні протизапальними нестероїдними препаратами ;
 • системний мастоцитоз ;
 • поліендокринний аденоматозом;Полиэндокринный аденоматоз
 • післяопераційних профілактикою кровотеч з органів травлення;
 • ерозивні гастродуоденітом;
 • Функціонально зумовленими диспепсіями, коли підвищена секреція шлунка (з проявами у вигляді печії або кислої відрижки);
 • Попередження кровотеч з шлунка або тонкого кишечника;
 • диспепсії у поєднанні з епігастральній або загрудинний болями після їжі або в нічний час; || | 123
 • Синдромом гиперсекреции (Золлингера-Эллисона);
 • Попередженням небезпечної аспірації (ефекту « засмоктування ») шлункового соку при операціях із загальним наркозом (« синдрому Мендельсона »).

Протипоказання

Дане ліки зазвичай добре сприймається організмом більшості пацієнтів. Протипоказань до прийому Фамотидину мінімум, і до них можна віднести ситуації:

 1. Індивідуального підвищення чутливості до препарату;
 2. Дитячого віком менше 12 років (через малу вивченості впливу препарату на організм дитини) ;
 3. Станах вагітності або годуванні груддю.

Обережного використання даного ліки вимагають стану, пов'язані з:

 • Літнім віком пацієнтів;
 • імунодефіцитні стани;
 • Ниркової або печінковою недостатністю;
 • цироз печінки в поєднанні з енцефалопатією (в момент прийому або в анамнезі).

чи можливий прийом Фамотидину при вагітності або годуванні груддю

Беременность
Вагітним жінкам цей препарат використовують лише в крайньому випадку, за життєвими показаннями. Це пов'язано з високим ступенем проникнення ліки в кров'яне русло плоду через плаценту. А вплив цих ліків на плід не вивчений до кінця, що викликає настороженість.
Призначати цей антісекреторний препарат вагітним і вибирати його дозу має право лише лікар, враховуючи при призначенні його шкідливий вплив на плід.

Противопоказание приема препарата в момент кормления грудью связано со способностью Фамотидина проникать в грудное молоко. При этом возможно отрицательное влияние данного лекарства на печень, нервную и пищеварительную систему плода, а также на развитие серьезных аллергических реакций в его организме.

У тому випадку, якщо прийом препарату жінці вкрай необхідний і схвалений лікарем, матері-годувальниці необхідно в цей час відмовитися від годування грудьми, замінивши його використанням сухих сумішей.

Фамотидин в дитячій практиці

в офіційній інструкції використання Фамотидину дітям до 12 років не рекомендується. Вважається, що після 12 річного рубежу побічний ефект препарат буде менш небезпечним для дитячого організму.

У ряді випадків лікарі можуть призначатиДети старше 3-х лет препарат дітям старше 3 років для профілактики розвитку виразки шлунка або дванадцятипалої кишки . При цьому вага дитини не повинен бути менше 10 кг.

Читайте також: & nbsp; Коли і як приймати Гастал

Дозування Фамотидину для дітей зазвичай становить 2 мг на кілограм ваги дитини на добу. Дитяча добова доза препарату не повинна перевищувати 40 мг. Відомі випадки призначення цих ліків також для дітей віком до 3 років. В такому випадку малюкам зазвичай застосовується Фамотидин у вигляді рідкої суспензії.

У разі використання препарату дітям, лікар обов'язково повинен враховувати потенційний ризик впливу ліки на дитячий організм, обґрунтованість його прийому і вибір максимально безпечної дози.

припустимий алкоголь при прийомі Фамотидину

Сочетание Фамотидина с алкоголем совершенно неуместно. Действие данного препарата основано на подавлении выработки соляной кислоты. Алкоголь же, навпаки, якраз подразнює слизову оболонку шлунка і підсилює вироблення травних ферментів. Цей механізм дії алкоголю пояснюється необхідністю зниження концентрації рідини, здатної викликати опік слизової шлунка. У зв'язку з цим прийом алкоголю може також сприяти розвитку рецидивів багатьох «сплячих» захворювань травної системи.

Допустим ли алкоголь при приеме Фамотидина

Схема використання препарату

Інструкція по застосуванню Фамотидину говорить, що ліки приймають всередину, без розжовування, запиваючи склянкою води. Правильно, якщо дозування ліків буде розрахована лікарем.

Про традиційних дозах використання Фамотидину при різних патологіях відомо:

 1. Для полегшення виразковій хворобі препарат зазвичай приймають по одній таблетці (40 мг) перед сном або по полтаблетки (20 мг) вранці і ввечері не менше 4 - 8 тижнів. Можливо також збільшення дози до 80-160 мг препарату.
 2. При терапії гастриту з підвищенням секреції шлунка і диспепсією застосовують 1-2 рази на добу по 20 мг ліки.
 3. Для усунення симптомів рефлюкс -езофагіта ліки приймається близько 6-12 тижнів по 20-40 мг 1-2 рази на добу.
 4. з метою попередження загострення виразкової хвороби (в міжсезоння, після навантаження або стресі) лікарська доза зазвичай становить 20 мг ( полтаблетки) Фамотидину на ніч.
 5. При терапії синдрому Золлінгера-Еллісона лікувальна доза встановлюється индивидуаль о, починаючись з 20 мг кожні 6 годин, при необхідності збільшуючись до 160 мг.
 6. При загальному наркозі (для попередження аспірації шлункового соку) ліки призначають зазвичай в кількості 40 мг ввечері або вранці перед оперативним втручанням. || | 211
 7. Если известно о снижении выделительной функции почек у пациента (с клиренсом менее 30 мл/мин) дозу препарата уменьшают до 20 мг. Чаще подобное встречается при почечной недостаточности.
Применение медикамента
Фамотидин використовують в комплексній терапії багатьох хронічних недуг травної системи (виразка, гастрит, коліт).

Часто для їх лікування використовують чотирьохкомпонентну схему лікування: препарати для зниження кислотності (Фамотидин) + кошти для зняття запалення і прискорення загоєння ураженої слизової (Де-Нол) + два антибактеріальних препарату з різних груп (Фуразолідон, Флемоксин, Кларитроміцин, Амоксицилін і ін.) Де-Нол і Фамотидин можна застосовувати за півгодини до од в дозі, зазначеної лікарем. Іноді рекомендують приймати ці ліки окремо: один за півгодини або годину до їжі, а інший - через стільки ж після трапези.

Побічний ефект

Фамотидин відноситься до дуже поширеним і добре стерпним препаратів. Однак у деяких людей його використання може призвести до різноманітних порушень здоров'я:

З боку органів Побічні реакції
Серцево-судинної системи прояви аритмії, зниження тиску, прискореного або уповільненої серцебиття, атріовентрикулярної блокади
Лімфатичної і кровоносної систем Порушення в лабораторних дослідженнях типу лейкопенії, агранулоцитозу, тромбоцитопенії, нейтропенії, панцитопенії (рідко) || | 233
Нервной системы Прояви типу запаморочення або головного болю, погано и, порушеної рівноваги
Органів слуху Прояви шуму або дзвону у вухах
Органів зору Розвиток кон'юнктивіту
Дыхательной системы обструктивні зміни, бронхоспазм
Органів травлення Прояви сухості в роті, болі в животі, метеоризму, нудоти або блювоти, запору або проносу, гострого панкреатиту
шкіри і підшкірної клітковини Ускладнення різного ступеня тяжкості типу акне, кропив'янки, свербежу або висипань на шкіри, гніздового облисіння, еритеми, ксеродерми, випадання волосся, дерматиту, синдрому Стівенс а-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз
М'язової і кісткової тканини Явища міалгії, кісткових або м'язових болів
Апетиту або обміну речовин прояви анорексії
Загальних порушень Симптоми втоми, підвищення температури, ознобу
Стану імунітету Різні алергічні реакції типу гіперчутливості або набряку очей, кропив'янки, ангіоневротичного набряку
жовчовивідних системи Появи гіркоти у роті, симптомів жовтяниці, гепатиту
Нервова система Ознаки сплутаності з знання або перезбудження, депресивних проявів, зниження лібідо, стану безсоння страху або сонливості
Полових органів і молочних залоз Явища гинекомастии (рідко буває і швидко проходить після відміни препарату), імпотенції. | || 285

Більшість серйозних проявів є рідкістю при лікуванні фамотидину. Але якщо пацієнт відчув небезпечні порушення свого здоров'я, то використання препарату треба припинити.

Передозування

Передозування Фамотидину може проявлятися симптомами:

 • М'язового збудження;
 • Тремтіння;
 • Блювоти;
 • Зниження тиску;
 • Тахікардії;
 • Колапсу.
Исключении приема данного лекарства
Лікування подібних станів полягає у виключенні прийому цих ліків, викликанні блювоти або промивання шлунка.

у разі погіршення стану можуть застосовуватися методи по нейтралізації дії препарату: внутрішньовенне введення Діа зепама (при судомах), лідокаїну (при шлуночкових аритмій), атропіну (при брадикардії), проведення гемодіалізу при серйозному погіршенні самопочуття.

Взаємодія з препаратами

Більшість ліків можна спокійно приймати паралельно з фамотидин.

Особливості застосування існують щодо наступних груп препаратів:

 1. з антацидними препаратами (Алмагель), сукральфат (гастропротектори): для профілактики порушення всмоктування приймати окремо від фамотидину необхідно з проміжком 1 2 години;
 2. З протівогрібко ими препаратами (Кетоназол, Траконазол): погіршує всмоктуваність цих ліків через підвищення кислотності шлунка;
 3. З амоксициліну та клавуланової кислотою: підвищує їх всмоктування;
 4. З які пригнічують кістковий мозок препаратами: ризик нейтропенії.

Необхідно попереджати лікаряКонсультация у врача при поєднання з використанням в лікуванні інших ліків (гексобарбітал, диазепамом, Амінофеназома, феназону, лідокаїну, Метопролола, пропранолол, теофілін, фенітоїн, буформіна, гліпізиду, метронідазолу, буформіна, Кофеїну, непрямих антикоагулянтів , Блокаторів кальцієвих каналів, трициклічнихантидепресантів) і ін. Фахівець може внести корективи в схему їх прийому або замінити аналогами.

Особливі вказівки при прийомі Фамотидину

Деякі пацієнти легковажно ставляться до прийому даного препарату , використовуючи його самостійно, без призначення лікаря або безсистемно.

Важливими особливостями використання Фамотидину є:

 • Виняток наявності злоякісних новоутворень в органах шлунково-кишкового тракту, так як препарат «маскується ет »симптоми цих недуг.
 • Вже через 1-2 тижні лікування можливе відновлення самопочуття пацієнта. Однак про результативність терапії і рубцювання виразок можна судити лише після достатнього курсу лікування на підставі об'єктивних методів досліджень (ендоскопічне дослідження або рентген-діагностика).
 • Можливість «синдрому рикошету» при різкій відміні Фамотидину з подальшим погіршенням самопочуття пацієнта. Ці ліки важливо скасовувати плавно.
Фамотидин
У ослаблених пацієнтів є ризик виникнення і поширення бактеріальної інфекції.
 • Можливі помилково негативні результати при проведенні антиаллергических проб, через здатність Фамотидину пригнічувати шкірні реакції на Гістамін і Петагастрин. Тому не можна приймати ці ліки пізніше, ніж за добу до використання подібних препаратів.
 • Варто виключити страви і напої, що подразнюють слизову шлунка в період лікування даним препаратом (алкоголь, гострі приправи і страви та ін.)
 • Немає точних даних про вплив ліків на психомоторні реакції пацієнта. Тому потрібно бути обережними при лікуванні і керуванні автомобілем або виконанні робіт, що вимагають особливої ​​точності або координації.
 • При опіку слизової шлунково-кишкового тракту зазвичай необхідні більш високі дози Фамотидину.
 • Відомо про здатність куріння послаблювати дію цих ліків.
 • Не можна компенсувати пропуск прийому цих ліків прийомом його подвоєною дози. Після вимушеної перерви потрібно прийняти звичайну дозу ліків якомога швидше.

Ціна

Фамотидин легко можна придбатиЦена в аптечній мережі. Ціна препарату в різних містах Росії і різних аптеках може коливатися. Вартість цих ліків приблизно становить від 48 до 73 рублів (дозування 20 мг), і від 77 до 102 рублів (дозування 40 мг).

Аналоги

Препаратами з аналогічним Фамотидину дією блокаторів Н2 -гістамінових рецепторів, є:

 1. ульфамід;
 2. Квамател;
 3. Фамосан;
 4. Фамотел;
 5. Фамопсін ;
 6. гастросідін;
 7. Гастероген;
 8. Пепсідін.

Відгуки пацієнтів

Ірина, 32 роки. «При загостренні виразки я вже пробувала пити і Ранитидин, і Омез. Однак мені допоміг тільки Фамотидин. Це доступне і недороге ліки, яке вже через два дні допомогло і прибрало нестерпні болі ».
Вікторія, 44 роки. «Кілька років страждаю на артроз колінних суглобів і змушена пити препарати, погано впливають на слизову шлунка (Диклофенак, Метипред і ін.). При прийомі Фамотидину на ніч мій шлунок надійно захищений ».
Віктор, 37 років. «Я люблю подорожувати автостопом. Після місяця харчування в дешевих кафешках з'явилися сильні болі в шлунку і мені поставили діагноз «ерозивнийгастрит». Лікар порекомендував мені купити Фамотидин і я йому за це вдячна. Вже через тиждень я повністю позбувся від усіх своїх страждань ».
Юрій, 31 рік. «Мені дивно, що пацієнти досі п'ють Фамотидин. Цей препарат я вважаю «минулим століттям». Особисто мені і моїй дружині крім Омезу (хоч він і дорожче) нічого не допомагає при загостреннях виразкової хвороби або гастриту ».
Фамотидин
Фамотидин відноситься до недорогих, але ефективних препаратів, відмінно допомагає при безлічі патологій травного тракту. || | 444

На страницах Интернет-ресурсов именно этот препарат заслуживает множество положительных отзывов от больных с проблемами пищеварительной системы.

При правильно підібраною схемою прийому Фамотидин відмінно допомагає багатьом пацієнтам справитися з лікуванням вже наявних і з профилакт кой можливих патологій органів травлення.

Посилання на основну публікацію