Використання лікарського кошти Фестал для терапії гастриту

Фестал відноситься до джерела травних ферментів. Він застосовується для прискорення травлення. Для правильного використання необхідно розуміти, як працює ліки і коли його приймати.

Характеристики лікарського засобу

Фестал містить 192 мг панкреатину. Панкреатин відноситься до групи ферментів, що виробляються підшлунковою залозою. При розщепленні утворюються речовини: амілаза, ліпаза і протеаза. Ці компоненти розщеплюють їжу, що попадає в шлунок. Отримана маса легко всмоктується слизовою оболонкою кишечника.

До складу фестала входять компоненти жовчі. Вони допомагають нормалізувати функції жовчного міхура. Робота компонентів фестала нормалізує травлення.

Медикамент використовується для посилення розщеплення складних ліпідів. Процес допомагає організму засвоювати збільшена кількість жиророзчинних вітамінів. До жиророзчинних речовин відноситься вітамін Д. Він потрібен для повноцінного засвоєння кальцію тканинами і органами.

Лікарський засіб сприяє правильній роботі кишечника. Стінки кишкового тракту пронизані залозами. Вони всмоктують мікрочастинки речовин, що надходять з їжею. Якщо залози перестають повноцінно функціонувати, в кишкової порожнини скупчуються гази і залишки їжі. Це викликає здуття і запори. Фестал усуває ці негативні явища.

Фестал Нео
Якщо в аптеці немає цих ліків, фармацевт пропонує фестал Нео. Він відрізняється підвищеним вмістом ліпази і амілази. Приймається аналог в меншій кількості. Інших відмінностей фестал Нео не має.

Сфера застосування

Щоб правильно використовувати препарат, потрібно знати від чого допомагає фестал . Виділяється ряд захворювань, які допомагає усунути медикамент. Лікарі виділяють наступні показання до застосування фестала:

 • Слабка діяльність підшлункової залози;
 • Важкість в епігастрії після прийому їжі;
 • Слабка вироблення білірубіну;
 • Гастрити, що мають різний характер;
 • Хронічні форми холециститу і панкреатиту;
 • Порушення течії дієтичного харчування;
 • Погана фізична активність пацієнта;
 • Наявність шкідливих звичок.

Таблетки призначаються пацієнтам, в анамнезі яких є погана активність підшлункової залози. При порушенні під час прийому їжі в шлунок надходить недостатній обсяг ферментів. Їжа не розщеплюється повноцінно. Залишки їжі затримуються в порожнині шлунка. При тривалому перебуванні їжі в травному тракті у пацієнта діагностується ряд неприємних симптомів. Хворі скаржаться на біль в епігастрії, печію і сильну відрижку. У деяких пацієнтів виникає нудота і блювота. Для усунення застою їжі в верхніх відділах травної системи необхідно приймати препарати, що містять панкреатин.

Фестал потрібен і при переїданні.Фестал Після вживання великого об'єму продуктів заліза і шлунок не справляється зі своєю роботою. Допоможе прискорити розщеплення медикамент.

Білірубін утворюється в організмі при розпаді відпрацьованих еритроцитів. Речовина виводиться з кров'яного русла печінкою і жовчними протоками. При слабкій роботі жовчного міхура білірубін виводиться в невеликому обсязі. Він накопичується в печінці і викликає патологічні процеси. Прискорити виведення речовини допомагає фестал.

Терапія гастриту

Призначається лікарський засіб і пацієнтам, що страждають на хронічні форми гастриту. При гастриті на стінках шлунка виникають ділянки запаленої тканини. Запалена тканина не дозволяє залозам правильно працювати. Розкладання продуктів сповільнюється. У шлунку скупчуються залишки їжі і соляна кислота. Відсутність терапії призводить до руйнування запаленої тканини. На стінці шлунка формується виразка. Фестал ж прискорює транспортування їжі і зменшує згубну дію на ділянки шлунка, уражені гастритом.

При хронічних формах холециститу і панкреатиту травні органи функціонують неправильно. На тлі панкреатиту в залозі відбувається накопичення ферментів. Погіршується якість жовчі. Густа рідина не здатна повноцінно проходити по жовчних протоках. У міхурі формуються камені. Препарат знімає навантаження з цих органів. Застій ферментів поступово зникає.

Для пациентов, соблюдающих диеты
Рекомендується засіб і для пацієнтів, які дотримуються дієти. При відмові від дієтичного харчування необхідно правильно виходити до нормального меню. Але люди нехтують цим правилом.

На тлі різкого переходу від дієти до звичного харчування жовчний міхур і підшлункова залоза відчуває підвищене навантаження. Збільшення обсягу порції викликає застій в шлунку. Це небезпечно для людини подальшим розвитком гастриту і панкреатиту. Щоб своєчасно запобігти негативний процес використовуються медикаменти, що містять ферменти.

Читайте також: & nbsp; Особливості лікування гастриту препаратом Дексілант

Викликає проблеми зі шлунком і низька фізична діяльність людини. При низькій фізичному навантаженні робота органів сповільнюється. Травна система працює в уповільненому режимі. Процес розщеплення знижується. Залишки їжі залишаються в шлункової порожнини. Таким людям рекомендується приймати препарати, що сприяють прискоренню метаболізму.

Шкода організму наносятьВредные привычки шкідливі звички. Зловживання алкоголем негативно позначається на стані печінки і нирок. Слизова тканина шлунка негативно реагує на молекули етилового спирту. Верхній шар слизової висихає і перестає функціонувати. Печінка змушена працювати в підвищеному режимі. Накопичення продуктів етилового спирту викликає інтоксикацію. Їжа перестає засвоюватися. Для зниження навантаження і прискорення проходження їжі необхідно приймати фестал. Лікар призначає додаткову терапію.

Лікарі радять тримати в домашній аптечці цей препарат. Якщо виникають проблеми з травленням, він усуне недуга.

Методи вживання

Пацієнти запитують, як приймати фестал до їжі або після. Засіб випускається у вигляді таблеток. Поверхня таблетки покрита тонкою оболонкою. Оболонка розчиняється тільки після потрапляння пігулки в кишечник. Щоб прискорити проходження таблетки, вона приймається з їжею. Якщо хворий забув прийняти ліки, випивається він після їжі.

Не рекомендується пити фестал до їжі. Це сповільнить транспортування медикаменту. Він не принесе користі.

Дозування підбирається фахівцем в залежності від захворювання. Лікарі-гастроентерологи рекомендують приймати по 1-2 пігулки з кожним прийомом їжі. Збільшення кількості таблеток на разовий прийом контролюється лікарем.

Принимать медикамент
Середня тривалість терапії становить 14 днів. Рідше лікарі виписують засіб для більш тривалого лікування. Для усунення тяжкості після прийому їжі таблетки приймаються разово. Якщо ж патологія жевріє, необхідна консультація фахівця.

Використовується речовина і перед проведенням рентгенографічного та ультразвукового дослідження шлунка. За дві доби до дослідження людина вживає по 2-3 таблетки з їжею. Це сприяє очищенню стінок кишечника від залишків їжі. При повному очищенні стінок органів дослідження дає точний результат.

Як довго приймається фестал, відповість тільки лікар. Тривалість терапії залежить від різновиду захворювання і особливостей анамнезу пацієнта.

Заборони на проведення терапії

Перед початком лікування вивчаються протипоказання фестала. Виділяються наступні заборони на проведення терапії:

 1. Гостра форма панкреатиту;
 2. Застій жовчі в міхурі з формуванням каменів;
 3. Закупорка відділів кишечника;
 4. Хроническая диарея;
 5. Високий білірубін в сечі;
 6. Гепатози різноманітної етіології.

Фестал заборонено вживати при гострому панкреатиті. Додаткове введення в організм травних ферментів викликає запалення оболонки залози. Пацієнту знадобиться термінове оперативне втручання.

Не рекомендується препарату і хворим, що страждають жовчнокам'яної патологією. При цьому захворюванні в порожнині міхура накопичується в'язка жовч. Вона поступово ущільнюється. Формуються камені і пісок. При вживанні фестала частки піску потрапляють в протоки. Камені викликають закупорку протоки. Розвивається гепатоз.

Не можна пити таблетки і при закупорці відділів кишечника. Закупорку викликають тверді калові маси. Вони утворюють тверду пробку, яка не дозволяє стінок кишечника повноцінно скорочуватися. При прийомі фестала пробка зсувається. Її обсяги збільшуються. Усунути недуга допоможе тільки термінове хірургічне втручання.

Не рекомендується медикамент Гепатоз возникает при нарушении функционирования печени і при хронічній діареї. Діарею викликає слабка усмоктувальна здатність стінок кишечника. Додатковий прийом ферментів провокує посилення діареї.

Терапія заборонена і при наявності в анамнезі гепатитів. Гепатоз виникає при порушенні функціонування печінки. При цьому в сечі зростає рівень білірубіну. При такій патології лікування здійснюється тільки під суворим контролем фахівця.

Вживання при вагітності і у дітей

Фестал при вагітності самостійно використовувати заборонено. Призначає препарат лікар. При грудному вигодовуванні рекомендації ті ж.

Заборона до самостійного лікування пов'язаний з неповноцінним дослідженням. Вживання при вагітності не було проведено. З цієї причини доцільність лікування підтверджується лікарем.

Було проведено дослідження для терапії у дітей. Було встановлено, що таблетки в даному дозуванні не можна приймати дітям до трьох років. Розподіл же таблетки заборонено через наявність оболонки. При призначенні панкреатіновие речовин лікарі вираховують дозу.

Самостоятельно давать таблетки детям запрещено.
Самостійно давати таблетки дітям заборонено.

Порівняння з аналогами

Медикамент має аналоги. При відсутності фестала в аптеці фармацевт пропонує наступні лікарські засоби:

 • Креон 10 тис. ОД;
 • Таблетований ензістал;
 • Пігулки панкреатину.

При покупці пацієнти цікавляться, в чому полягає відмінність креону від фестала. Креон розроблений в 2010 році. До переваг креону відноситься капсулована форма. Діюча речовина укладено в желатинову оболонку. Желатин розчиняється в кишечнику під впливом пепсину. Ферменти потрапляють на стінки кишечника і починають працювати. Креон можна приймається дітьми до трьох років. Лікарі призначають по певній кількості порошку. Правильне розподіл порошку обумовлене рівною дозуванням.

У 2013 році з'явилася дозування по 25 тис. ОД. Ці капсули використовуються для терапії панкреатиту у вагітних жінок. Фестал ж для жінок, які перебувають в положенні, заборонений.

Поширеною заміною є і ензістал. Він випускається у вигляді таблеток. Відмінністю від фестала є дозування. Ензістал містить більшу кількість ферментів. Цей медикамент не використовується для лікування у дітей до шести років. Призначення при вагітності здійснює лікар. При заміні фестала на ензістал необхідно попередити про наявність протипоказань.

Дешевим аналогом медикаментуКреон 25 тыс. ЕД вважається панкреатин. Його випускають російські фармацевтичні заводи. Панкреатин має різні дозування. Поширена доза 25 тис. ОД. Ціна цих таблеток нижче. Вартість відрізняється через особливості виробництва. Всі речовини для медикаменту виробляються на території Росії.

Покупці питають, в чому відмінність між фесталом і панкреатином. Російський аналог заборонений до вживання дітям до шести років. Відмінність полягає в складі оболонки. Панкреатин покритий цукровмісної оболонкою. Вона не переносить плюсові температури навколишнього середовища. Зберігається цей засіб в прохолодному місці. Це не дозволяє переносити таблетки в сумці. Фестал ж зберігає якості до 25 градусів.

Вартість препарату

Ціна фестала залежить від кількості блістерів в упаковці і розташування аптеки. Виробник пропонує картонні коробки, що містять 2, 4, 6 і 10 блістерів. Велика упаковка купується аптеками для роздрібної торгівлі. Вартість великої коробки становить 660 р. Завдяки цьому ціна одного блістери знижується.

Упаковка по 20 таблеток коштує 110-140 р. Формується ціна в залежності від розташування аптеки і способу доставки в аптеку. При замовленні кошти з заводу ціна знижується на 10-15%. Якщо ж препарат проходить аптечний склад, сума відрізняється на 12-14%.

Відгуки покупців

Фестал
Відгуки про Фесталь різноманітні. Більшість пацієнтів, що приймають медикамент, позитивно про нього відгукуються.

При опитуванні, проведеному в місті Йошкар-Олі, були почуті такі відгуки:

Казакова Анна Миколаївна, 67 років. Пацієнтка страждає на хронічний панкреатит, що супроводжується застоєм жовчі. Анна Миколаївна повідомила, що даний препарат вона постійно носить з собою. Він допомагає їй позбутися відчуття тяжкості і відрижки після їжі. Приймає вона фестал тривало за призначенням лікаря.
Степанов Сергій Олександрович, 33 роки. У пацієнта немає хронічних патологій. Сергій Олександрович приймає препарат за рекомендацією фармацевта. Покупець повідомив, що засіб швидко усуває наслідки переїдання. Також він використовує його для боротьби з здуттям після прийому їжі.
Негативних відгуків не було. Єдина скарга клієнтів була на вартість.

У людей виникають проблеми з діяльністю шлунково-кишкового тракту. Це пов'язано з професійними та фізичними особливостями. Усунути недуги допомагає фестал.

Посилання на основну публікацію