Гастроцепін - ефективний препарат для лікування і профілактики виразкової хвороби шлунка

Гастроцепін - це лікарський препарат, який направлений на лікування і профілактичної Іку виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки.

Ліки випускається у формі таблеток і ампул, застосування залежить від гостроти і тяжкості процесу. Гастроцепін впливає на мускаринові рецептори синапсів, за рахунок чого вимикає вплив вагуса (блукаючого нерва) на шлункові залози. Внаслідок цього відбувається зниження вироблення секреторного компонента залоз шлунково-кишкового тракту, особливо соляної кислоти.

Склад

Основна діюча речовина забезпечує ефективність лікарського засобу. Воно представлено компонентом пірензепін.

Додаткові компоненти стабілізують структуру основної діючої речовини. Біодоступність препарату, його всмоктуваність, розчинність, метаболізм, терміни дії - все це можна нормалізувати і підстроїти під людський організм і необхідний ефект за допомогою даних речовин. Додаткові структури надають форму і масу препарату, стійкість до намокання і пресу.

До складу таблеток Гастроцепін входять:

 1. моногідрат лактози;
 2. Кукурудзяний сухий крохмаль;
 3. безводний колоїдний кремнію діоксид;
 4. Стеарат магнію.

Гастроцепин состав

до складу гастроцепін у вигляді розчину входять :

 • Пропиленгликоль;
 • Фізіологічний розчин;
 • Трігідрал ацетат натрію;
 • Оцтова кислота льодяна;
 • Вода для ін'єкцій.

Форми випуску

Гастроцепін випускається в двох формах: таблетки ах і ампулах з розчином.

Розчин для внутрішньовенних і внутрішньом'язових ін'єкцій має прозору водянисту структуру без характерного запаху і присмаку. Випускається зазвичай в одній дозуванні, де 1 ампула Гастроцепін об'ємом 2 мл має масу 10,43 мг, з яких еквівалентом пірензепіна припадає 10 мг.

Таблетки мають більш різноманітну дозування. Таблетки випускаються в дозуваннях 25 і 50 мг. На блістері завжди розташовано 10 штук. А в картонній упаковці можна знайти по 2, 5 або 10 блістерів.

Таблетки білого кольору округлої форми. Вони сплюснені з двох сторін і мають скошену форму на краях. У них є середня лінія вдавлення, яка ділить таблетку навпіл.

Гастроцепин в ампулах

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Пірензепін відноситься до групи антихолінергічних препаратів, які є перехресними блокаторами мускаринових рецепторів. на відміну від інших представників, пірензепін в терапевтичній дозі має вибіркове вплив, і він конкурентно впливає переважно на М1 рецептори, які розташовані в головному мозку і периферичних гангліях вегетативної нервової системи.

Збільшення терапевтичної дози виш 100 мг (це залежить від індивідуальних особливостей пацієнта) посилює ризик впливу на інші представники мускаринових рецепторів. М2 мускаринові рецептори розташовані в серцевому м'язі, М3 - в гладких м'язах і екзокринних залозах.

Також терапевтична доза препарату не дозволяє проникнути основному діючої речовини через головний мозок. Але збільшення загальної кількості прийнятої дози може змінити це властивість препарату і проявити атропіноподібні побічні ефекти лікарського засобу.

На підставі конкурентного гальмування мускаринових рецепторів, препарат знижує секрецію соляної кислоти, за рахунок чого підвищується рН.

При лабораторных исследованиях было обнаружено, что пирензепин в своей терапевтической дозе при длительном применении снижает выработку соляной кислоты, которая стимулируется гистамином, на 25%, при стимуляции инсулином — на 58%, и приемом пищи — на 53%.

Моторная функция желудка
Варто відзначити, що є дані про властивості пірензепіна як гастропротектори. Так як він в незначній мірі знижує вироблення і гастрину після прийому їжі і моторну функцію шлунка.

Препарат всмоктується при пероральному прийомі не повністю. Біодоступність основної діючої речовини становить всього 20%. При середній дозі 50 мг, з урахуванням прийому ліків за 30 хвилин до прийняття їжі, пікова концентрація досягається в крові всього через 3 години, і розподіляється в середньому по 35 нг / мл.

Прийом їжі впливає на всмоктуваність препарату , так як по ефективності крива концентрації пірензепіна в плазмі після їди на 30% знижена по відношенню до прийому ліків при голодних болях на ніч.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Альфа-Нормікс - побічні ефекти, аналоги та відгуки

При внутрішньом'язовому введенні всмоктуваність лікарського засобу становить 100% вже через 20 хвилин. При чому пікова концентрація при внутрішньом'язовому введенні на 20 нг / мл більше і становить 90 нг / мл. Коли при внутрішньовенному введенні через півгодини вона досягає 70 нг / мл. Одночасне внутрішньом'язове і внутрішньовенне введення підвищує криву концентрації на 20%.

Взаємодія з білками крові також мінімально і становить всього 12%. Препарат не проникає через гематоенцефалічний бар'єр і плаценту. Мінімальну концентрацію можна знайти в грудному молоці.

Метаболізм у печінці практично не відбувається, спостерігається в мінімальній кількості при внутрішньовенної формі введення, і пірензепін виводиться в незміненому вигляді. Він проходить через усі відділи шлунково-кишкового тракту і виводиться з організму разом з калом. Мала кількість виводиться з організму з сечею. Період напіввиведення в середньому становить 10-12 годин.

Печень и почки
На метаболізм і виведення не впливають печінкова недостатність і ниркова недостатність легкого ступеня.

Показання і протипоказання

Основним показанням до застосування лікарського засобу є лікування і профілактика виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Але в зв'язку з виявленими гіпоацидного властивостями Гастроцепін можна застосовувати при наступних патологіях:

 • гіперацидних хронічна езофагорефлюксная хвороба; || | 139
 • Эрозии и язвы органов желудочно-кишечного тракта;
 • Пілороспазм;
 • Езофагіт;
 • дуоденіт;
 • Медикаментозна і стресова виразка шлунка;
 • Кровотечения при язвенной болезни;
 • Синдром Золлінгера-Еллісона.

при наявності вищезазначених клінічних станів застосування гастроцепін може бути заборонено. Основні протипоказання до прийому препарату:

 1. Індивідуальна непереносимість компонентів;
 2. Глюкозо-галактозна мальабсорбция в анамнезі;
 3. Хронічна ниркова недостатність важкого ступеня;
 4. Паралитическая непроходимость кишечника.

Показания и противопоказания

Існують також відносні протипоказання. Ліки в такому випадку може використовуватися лише тоді, коли ризик шкоди від застосування набагато менше очікуваного ефекту. З обережністю потрібно застосовувати Гастроцепін під час:

 • Вагітність і годування груддю;
 • Діти до 18 років;
 • Глаукома;
 • Злоякісна і постійна форма тахікардії;
 • Доброякісна гіпертрофія передміхурової залози.
В даному випадку можуть проявитися холинолитические ефекти препарату, тому варто з обережністю його приймати.

Інструкція по застосуванню

Тривалість і кратність прийому, середні дозування підбираються тільки лікарем з урахуванням індивідуальних особливостей організму, тяжкості стану і супутньої медикаментозної терапії. Середня тривалість курсу становить 4-6 тижнів. Дуже часто пацієнти при перших поліпшення стану відразу кидають пити препарат, чого робити категорично не можна.

Середня добова доза становить 100 мг. Зазвичай її поділяють на 2 прийоми: 50 мг вранці і 50 мг ввечері. Але при неефективності встановленої дози іноді додають і денний прийом, доза якого зазвичай становить 25 мг. Або можуть перерозподілити добову дозу на 3 частини з урахуванням активності шлункової секреції.

Приймати препарат потрібно за 30 хвилин до їжі незалежно від форми препарату. Таблетки запивати невеликою кількістю (0,5 склянки - 100 мл) чистої негазованої води кімнатної температури.

Инъекции
Внутрішньом'язові або внутрішньовенні ін'єкції зазвичай проводяться в умовах стаціонару при гострих станах.

Побічні ефекти || | 190

Среди побочных эффектов можно выделить системы, которые наиболее поддаются патологическому влиянию:

 1. З боку органів шлунково-кишкового тракту: сухість у роті, парез кишечника, діарейнимсиндром;
 2. з боку імунної системи: анафілактична реакція, кропив'янка, свербіж, набряк, гіперемія шкірних покривів;
 3. З боку органів центральної нервової системи і чуття: головний біль, запаморочення, порушення акомодації, сплутаність свідомості;
 4. З боку органів серцево-судинної системи: тахікардія;
 5. з боку органів сечостатевої системи: гостра затримка сечі по центральному типу.

Передозування

Застосування лікарського засобу в підвищених дозах може призвести до передозування основною речовиною. Синдром проявляється активізацією антихолинергических властивостей пірензепіна. При цьому спостерігаються такі симптоми:

 • Почервоніння очей;
 • Підвищення загальної температури тіла;
 • Сухість у роті;
 • Відсутність виділення слини;
 • Сухість шкіри;
 • Мідріаз (розширення зіниць);
 • Підвищення частоти серцевих скорочень;
 • Делирий;
 • Парез кишечника;
 • Гостра затримка сечі по центральному типу;
 • хореоатетоз (неорганізовані некеровані руху кінцівками).
Перша допомога включає в себе проведення гемодіалізу. З медикаментозної терапії варто негайно внутрішньовенно ввести невелику дозу фізостигміну. При відсутності поліпшення - повторити.
Офтальмолог
Далі ознаки передозування лікуються симптоматично. При загостренні нападу глаукоми негайно звернутися до офтальмолога і почати лікування міотичними краплями для уникнення ускладнень.

Умови та термін зберігання

Розчин в ампулах і таблетовані форми препарату зберігати в темному сухому недоступному для дітей місці . Воно повинно бути добре провітрюваним і захищене від попадання прямих сонячних променів. Оптимальна температура зберігання не повинна перевищувати +25 градусів.

Читайте також: & nbsp; Медикаментозний препарат Трімспа для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту

Допустимі терміни становлять при правильному зберіганні 5 років від дати виготовлення, яка вказана на кожному блістері і ампулі.

Аналоги | || 244

Средняя цена Гастроцепина зависит от производителя, дозировки и формы препарата:

 • Таблетки гастроцепін 25 мг №20 - середня ціна коливається в межах 300 рублів;
 • Таблетки гастроцепін 25 мг №50 - середня ціна на препарат становить 500-700 рублів;
 • Розчин для ін'єкцій в ампулах по 2 мл Гастроцепін 10 мг №5 коливається в межі 480 - 730 рублів.
Серед безлічі препаратів можна вибрати аналоги Пірензепін. Сприйнятливість залежить в більшості випадків від індивідуальної переносимості, тому потрібно самостійно підбирати найбільш оптимальний за ціною і сприйнятливості препарат.

Можна підібрати аналогічне лікарський засіб з такою самою діючою речовиною пірензепін в тому ж дозуванні, але іншого виробника: || | 256

 1. Гастротипин раствор для инъекций по 2 мл №5 и №10;
 2. Гастротіпін в табл. по 25 мг №20.

Можна підібрати лікарський засіб з іншим діючою речовиною, на відміну від Гастроцепін, але аналогічним ефектом і групою призначення:

 • Препарат Ампілоп в капсулах по 625 мг (основна діюча речовина - ампілопсіс кантоніенсіс);
 • Препарат Вентер в порошку і капсулах (основний діючий компонент - сукральфат);
 • Препарат Сукралфат-Дарниця в таблетках по 500 мг (діюча речовина - сукральфат);

Вентер

Існують лікарські засоби, дія яких спрямована на іншу ланку патогенезу захворювання. Вони не пригнічують секрецію, а іншими шляхами захищають слизову від агресивного середовища і сприяють швидкій регенерації:

 • висмутсодержащие кошти: Викалин, Віс-Нол, Де-Нол, Гастро-Норм, Улькавіс;
 • Комплекс домперидон + рабепразол: Рабирил, Домстал-О.

Не варто забувати, що найбільш важливим компонентом у профілактиці та лікуванні гіперсекреторних захворювань органів шлунково-кишкового тракту є правильне харчування і дотримання всіх правил до і після прийому їжі.

Відгуки

Євгенія, 27 років

У мене з 14 років гастродуоденіт. Тому періодично проходжу курс під час загострень. Намагаюся, звичайно, дотримуватися встановленої дієти. Але з роботою не завжди подібне виходить. І потім доводиться лікувати запальний процес. Дуже добре допомагає Гастроцепін. Приймаю його вже тривалий час незалежно від загострень. Щороку у вигляді профілактики. Помітно знижує кислотність, завдяки чому терміни лікування і кількість загострень набагато менше.

Ніна, 42 роки

Виразкова хвороба в анамнезі вже 16 років. Раніше часто були загострення. Але зараз приймаю раз на півроку комплексну профілактичну терапію, куди входить препарат Гастроцепін. Дуже добре знімає кислотність, що за клінічними показниками видно вже через 3 дні. П'ю зазвичай комплекс восени і навесні, період загострення виразки, і тьфу-тьфу, скільки ходила з мониторированием кислотності протягом доби, результати завжди позитивні.

Євген, 34 роки

Вперше поставили рефлюкс -езофагіт в минулому році. Начебто нічого страшного, але постійна печія вже замучила і клубок у горлі. До того кашель розпочався неймовірний. Думав відразу, бронхіт, а лікар сказав, що це один із симптомів рефлюксу. Налякав грізними ускладненнями і прописав купу ліків. Серед них знижує кислотність Гастроцепін. Ефект я відчув вже на 3 день. Приймаю 2 рази в день по 50 мг. П'ю вже 3 тижні і поки дуже задоволений результатом.

Посилання на основну публікацію