Інструкція по применеия гелусіл, показання та відгуки

Всі знають, де знаходиться шлунок, і більшість знайомі з болями в ньому. Але якщо для одних це прикрий дискомфорт, то для інших - хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Виразки і гастрити у нас найчастіше лікують антибіотиками. Приймати їх безконтрольно небезпечно: попутно вбиваємо печінку, підшлункову залозу, мікрофлору кишечника, при тривалому використанні додаються проблеми з суглобами. Багато проблем шлунково-кишкового тракту вирішує антацидний медикамент Гелусіл-Лак з обволікаючими, абсорбуючі, протизапальними можливостями, що не створює такі серйозні наслідки для здоров'я, як антибіотики.

Форма випуску та склад

Гелусіл-Лак надходить в аптечну мережу у вигляді суспензії в паперових ламінованих пакетиках і в таблетованій формі. В одному варіанті - це упаковка з 20-ю пакетиками з суспензією по 12 мл сімальдрата в кожному. (Сімальдрат - варіант непатентована назви, яке використовує ВООЗ, в Росії користуються міжнародним варіантом сімалдрат).

В іншому варіанті - круглі, (плоскоциліндричної форми) білі, з легким жовтим відтінком, таблетки мають двосторонню фаску і аромат ванілі. Упаковано ліки в осередку блістерів по 10 штук. У картонній коробці можна знайти чотири таких пластини. У кожній таблетці міститься 500 мг активного базового компонента сімалдрата. Доповнюють формулу наповнювачами: штучним цукрозамінником, моногідратом лактози, молочним порошком, стеаратом магнію, настоянкою ванілі і ванільним ароматизатором.

Термін придатності та умови зберігання

Відпускають ліки в аптечній мережі без рецепта. На Гелусіл Лак ціна залежить від лікарської форми і дозування. В даний час в інтернет-аптеках цього медикаменту немає. Гелусіл Лаку в таблетках виробник HEMOFARM (Сербія) визначив термін придатності до 5-ти років, якщо зберігати ліки в оригінальній упаковці в недоступному для прямих сонячних променів, вогкості і дитячого уваги місці при температурному режимі 15-25 ° C. Умови для зберігання суспензії - аналогічні, термін придатності такої форми ліки - до 3-х років.

Просроченное ліки підлягає обов'язковій утилізації, так як його ефективність різко падає, а ризик розвитку побічних наслідків зростає
Инструкция по применеию Гелусила, показания и отзывы
Препарати, термін реалізації яких минув, приймати забороняється

Фармакологічні можливості || | 84

Медикамент Гелусил Лак нейтрализует излишки желудочного сока, обладает обволакивающими и абсорбирующими свойствами. Предупреждает воздействие агрессивной среды на поверхность желудка и тонкого кишечника, имеет противотоксичные возможности. Лекарство не провоцирует повторную усиленную выработку соляной кислоты и не воздействует на моторику пищеварительной системы. С HCl Гелусил Лак образует кремнистую кислоту с буферными функциями относительно органических кислот. Ліки починає працювати в шлунку через 7-30 хвилин, його активність триває протягом 2-4 годин.

Читайте також: & nbsp; Ідеальний засіб лікування виразкових уражень шлунка - контролок

Кому призначають GELUSIL LAC

Все форми ліки показані при наступних гострих станах:

 • гастрит , крім зниженої секреції;
 • гастрит (хронічна форма), крім зниженою продукції;
 • Остром дуоденіт;
 • Рефлюкс-езофагіт;
 • виразках шлунково-кишкового тракту будь-якого генезу;
 • грижі отвору діафрагми;
 • Больових і некомфортних відчуттях в зоні епігастрію;
 • печії і кислої відрижки при зловживанні спиртним, кавою, тютюном, ліками, дієтами.
Инструкция по применеию Гелусила, показания и отзывы
Препарат показаний при гастриті, дуоденіт, виразки і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту

Способи застосування і дози

Схему лікування і комбінації препаратів підбирає лікар після вивчення результатів аналізів та обстеження пацієнта. У стандартному варіанті Гелусіл Лак інструкція із застосування рекомендує приймати одну таблетку (пакетик) від трьох до шести разів на день.

Таблетку можна розжувати або розсмоктати через 1 год. Після їди. Пакетики вживають аналогічно і ще раз перед сном.

Якщо потрібно одноразовий прийом ліків (наприклад, після переїдання), можна випити дозу епізодично, при негативних симптомах

Небажані явища

При нарушении графика приема медикамента может наблюдаться аллергическая реакция При порушенні графіка прийому лікарського засобу та дозування, а також при тривалому прийомі Гелусіл Лаку збільшується ризик виникнення негативних явищ:

 • ШКТ - диспепсичні розлади, порушення ритму дефекації , зміна смакових пристрастей;
 • Обмінні процеси - гіпермагніємія, гіпокальціємія, гіперкальціурія, гіпералюмініемія;
 • Сечовивідна система - дисфункції нирок, гіперкальціурія, нефрокальциноз;
 • Інші - алергія , остеомаляція, остеопороз, енцефалопатія.

Коли протипоказаний препарат

Крім індивідуальної непереносимості компонентів Гелусіл Лаку, ліки не призначають при серйозних патологіях нирок.

Гелусіл при вагітності

Достатньою доказової бази ефективності та безпеки використання гелусіл для лікування вагітних і годуючих мам немає, тому таким категоріям пацієнток гепатопротектор не описує. Чи не показаний медикамент і в дитячому (до 10 років) віці.

Додаткові рекомендації

Якщо у хворого в анамнезі ниркові дисфункції в будь-якій формі, при прийомі сімалдрата важливо проводити постійний моніторинг рівня магнію і інших потенційно небезпечних мікроелементів в кровотоці, уникати призначення ліків в граничних дозах на тривалий час.

Якщо вживати медикамент паралельно з соком грейпфрута або інших цитрусів, ризик розвитку гіпермагніємії підвищується

При алергії на лактозу , а також при цукровому Діабі ті треба вибирати лікарську форму, в якій немає молока і цукру.

Инструкция по применеию Гелусила, показания и отзывы
Між вживанням сімалдрата та інших медикаментів важливо дотримуватися перерва більше двох годин

Результати взаємодії медикаментів

При паралельному лікуванні сімалдрат здатний пригнічувати всмоктування ізоніазиду, індометацину, пропранололу, саліцилатів, хлорпромазину, фенітоїну, β-адреноблокаторів, діфлунізала, тетрацикліну, залізовмісних медикаментів, хенодезоксихолевої кислоти, антикоагулянтів, барбітуратів.

Антихолинергические медикаменти у елічівают активність Гелусіл Лаку, уповільнюють звільнення шлунка

Чим можна замінити GELUSIL LAC

Для ліки Гелусіл Лак аналогами по активного інгредієнта сімалдрату можуть бути медикаменти Гелусіл і Гелюсіл. Таблетки і порошки Гелусіл можна давати маленьким дітям (з 1 місяця), але вони протипоказані при хворобі Альцгеймера. Таблетки Гелюсіл не мають протипоказань (крім індивідуальної нестерпності), список показань доповнений холециститом, гострим панкреатитом, синдромом оперованого шлунка та іншими станами.

Читайте також: & nbsp; Показання до застосування Вентера, аналоги і рекомендації лікарів

Якщо відсутні замінники за базовим компоненту, можна вибрати медикаменти з аналогічним терапевтичним ефектом, але іншим механізмом впливу: Гевіскон, Алмагель, Фосфалюгель.

Выбор аналогов надо согласовывать со своим гастроэнтерологом или терапевтом

Оцінка препарату користувачами

Про ліки Гелусіл Гель в більшості відгуки на форумах позитивні: болі усуває швидко і надійно, зручний в застосуванні, доступний за ціною.

Инструкция по применеию Гелусила, показания и отзывы
Відгуки показують, що препарат досить ефективний, як пр і разовому прийомі, так і при курсовому лікуванні
«В минулому році відкрила для себе Гелусіл Гель, і з тих пір не розлучаюся з ним. Подруга-медик порадила таблетки як ефективний засіб від болю в шлунку і від печії. А свій гастрит ніж я вже не лікувала, тепер ось після обстеження ще і панкреатит виявили ... Проблема ще в тому, що я - кофеман, а після міцної кави нерідко з'являється печія, але таблетки мене і тут виручають. Регулярно я ліки не приймаю, п'ю тільки по необхідності (коли печія або з дієтою грішу). Результат відчувається відразу і триває години 2, мені зазвичай вистачає »
« Я теж плюс до Гелусіл Гелю, просто не знаю, що без нього робив би. На роботі не завжди можу поїсти вчасно, тому снідаю щільно. І вже в транспорті починається печія. Зручно, що таку таблетку в дорозі і запивати не треба: розсмоктав і вже полегшало. Дружина у мене вважає, що менше треба їсти, тоді і антациди не знадобляться. Вона подібних проблем не знає, тому що все морквиною заїдає. Каже, що колір обличчя покращує і зайвий шлунковий сік нейтралізує »

Медики радять для профілактики раз на тиждень влаштовувати розвантажувальний день для своєї психіки: відключити телефони, телевізор, прибрати всі дратівливі чинники, щоб забезпечити собі повний спокій. Менше спілкуватися, більше гуляти на самоті, щоб збити метушливий настрій тижні, адже психосоматичні причини хвороб шлунково-кишкового тракту ніхто не відміняв.

Як можна і як не потрібно лікувати хвороби шлунка - рекомендації лікаря на відео:

Посилання на основну публікацію