Інструкція по застосування препарату Хілак форте

Неприємні відчуття в животі можуть бути викликані різними причинами, вимагає і уваги і правильного лікування. Є універсальні засоби, які призначають лікарі при ряді проблем в шлунково-кишковому тракті (шлунково-кишковому тракті). Одним з таких ліків є Хілак Форте інструкція із застосування якого містить повний перелік недуг, що піддаються терапії. Варто вивчити цей препарат докладніше.

Склад і властивості препарату

Хілак Форте відноситься до групи препаратів, що класифікуються як пребіотики. Засіб дозволяє відновити природну мікрофлору в кишечнику, яка постраждала від негативних впливів ззовні:Неправильное питание

 • Неправильне харчування;
 • Деякі патології в травному процесі (недостатність ферментів, жовчі, підвищена або знижена кислотність); || | 61
 • Поражение слизистой кишечника вирусом или бактерией;
 • Прийом лікарських препаратів, зокрема, антибіотиків;
 • Хірургічне втручання;
 • Хімічне опромінення. || | 69

Якщо в шлунково-кишковому тракті змінюється рівень або набір корисних бактерій, то негатив івние наслідки поширюються на весь організм через підрив імунної системи. Саме від здоров'я кишечника залежить реакція імунних клітин на загрозу, загальне самопочуття людини.

Хілак Форте містить живі бактерії, ідентичні тим, що повинні бути присутніми в кишечнику здорової людини. До цих речовин відносяться 4 види субстратів продуктів розпаду в різних відділах кишечника, які метаболізують фізіологічні мікроорганізми. Входить до складу молочна кислота, без якої в кишечнику порушується баланс кислотності і захист слизової. Повний склад компонентів, що входять в Хілак форте можна вивчити в інструкції, вкладеної в упаковку з пребіотиків.

Коли виправдане призначення Хілак форте

Препарат, що містить живі бактерії для нормалізації мікрофлори шлунково-кишкового тракту, гастроентеролог призначає при комплексному лікуванні багатьох патологій і наявності у пацієнта наступних скарг:Запор или частые походы в туалет

 • Нестабільний - запор або часті походи в туалет, несформований - кашкоподібний, з піною , з фрагментами не переробленої їжі стілець;
 • здуття живота, кольки, бурчання;
 • Нудота, в окремих випадках блювота;
 • Відсутність апетиту;
 • Різкий біль після прийому їжі; || | 89
 • Изжога, отрыжка.

При діагностуванні запалення або бактерій в органах травлення обов'язково призначається курс антибіотиків. Іноді період лікування триває не 5-7 днів, а місяць і більше. Крім патогенної мікрофлори, вбиваються і корисні для роботи кишечника бактерії. Для запобігання серйозних наслідків рекомендований прийом пребіотиків і пребіотиків.

Популярністю користується саме Хілак форте, що впливає на пацієнта таким чином:

 1. Субстрати не просто заповнюють кишковий тракт, а створюють умови для розмноження і росту корисних мікроорганізмів, які ще залишилися в кишечнику;
 2. Молочна кислота, що міститься в краплях, м'яко обволікає слизову, окисляє лужне середовище, виключає можливості для розвитку патогенних мікроорганізмів;
 3. Летючі жирні кислоти (лимонна, фосфорна ) Запускають механізм регенерації клітин пошкодженої слизової в шлунку і кишечнику.

По суті, Хілак форте допомагає повернути ШКТ здорову мікрофлору і налагодити травний процес.

Одним із прикладів комплексної терапії патологій шлунково-кишкового тракту, при якої рекомендований прийом Хілак форте є гастрит. Це серйозне захворювання, спровоковане розмноженням і зростанням на слизовій кишечника бактерії хелікобактер пілорі. Справитися з ворогом можливо тільки за допомогою антибіотиків, курс яких призначає гастроентеролог після повної діагностики.

З одного боку, антибіотики вбивають патогенний мікроорганізм, полегшуючи стан хворого. З іншого боку, протимікробні препарати не можуть впливати адресно і вбивають корисні мікроорганізми. Потрібна допомога, яку забезпечує пребиотик нового покоління.

Чи завжди при гастриті можливий прийом Хілак форте

Призначенням пребіотика Хілак форте займається тільки лікуючий лікар, тому що прийом крапель при гастриті не завжди має позитивний результат.Виды гастрита

 • Якщо гастрит протікає в хронічній формі і у пацієнта немає алергії на компоненти Хілак форте, то пребиотик допомагає кишечнику відновитися після серйозної терапії.
 • Гостра стадія гастриту може бути протипоказанням для призначення Хілак форте, якщо лечащі лікар припускає погіршення стану пацієнта. Дрібні ерозії можуть перерости у виразку, що погіршить становище і потребують додаткових процедур, аж до хірургічних.
 • Підвищений рівень соляної кислоти теж є обмеженням для призначення Хілак форте при гастриті. До складу пребіотика входить молочна кислота, яка повинна нормалізувати рівень кислотності. Але при гастриті з підвищеною кислотністю може бути зворотний ефект і загострення хвороби. Симптомом підвищеного рівня кислотності є печія, що виникає не тільки після їжі, але і супроводжує людину протягом всього дня. Рішення про призначення Хілак форте при такому діагнозі приймає тільки гастроентеролог.
 • Гастрит може перейти в рак шлунка при прийомі Хілак форте, якщо у пацієнта діагностовано синдром потенційного злоякісного новоутворення, що локалізується в підшлунковій залозі або шлунку (Синдром Золлінгера-Еллісона).
 • До призначення комплексної терапії при гастриті досліджується кал пацієнта на присутність / відсутність крові, що свідчить про внутрішню кровотечу. Прийом пребіотика Хілак форте протипоказаний.
Гастрит має різні форми і стадії розвитку, тому потрібна точна діагностика перед призначенням тих чи інших препаратів. Хілак форте може бути замінений аналогами, що не мають в інструкції по застосуванню таких протипоказань.

Правила прийому кошти

Хілак форте виробляється тільки у вигляді крапель і продається в аптеках в двох формах: || | 127

 • Пузырек с капельницей, расфасованный по 30 и 100 мл.
 • Саші по 1,1 (дитяча дозування) або 2,2 мл в кожному. В упаковці міститься 30 пакетиків. Таку форму зручно взяти в дорогу. Кожне саше містить дозування на один прийом для дорослого або дитини.
Варианты дозировок препарата
Форми випуску

Схему прийому призначає лікар, враховуючи діагностику проблем пацієнта. Зазвичай курс тривати не менше місяця. За цей термін мікрофлора шлунково-кишкового тракту повністю відновлюється навіть при найсильніших пошкодженнях. Терапія може бути і більш тривалою.

 • Дорослим краплі Хілак форте призначають в дозуванні 40-60 крапель на один прийом. Кількість прийомів за день кратно трьом.
 • Дозування для дітей коригується з урахуванням віку - немовлятам від 15-30 крапель, дітям від 2 до 12 років 20-40 крапель, старше 12 років дозування наближена до показників для дорослих.
Читайте також: & nbsp; Препарат на рослинній основі для лікування патологій шлунково-кишкового тракту - Фітогастрол

Краплі необхідно розвести в чистій воді і випити перед їжею або під час прийому їжі. Змішувати пребиотик з іншими рідинами (сік, молоко, чай) не слід.

Особливу протипоказання саме до з'єднання Хілак форте з молочними продуктами. У пребіотиків вже є молочна кислота, - при з'єднанні крапель і молочних продуктів може виникнути негативний результат.

Засіб показано до застосування навіть під час вагітності, тому що у Хілак форте немає серйозних побічних ефектів, крім індивідуальної алергічної реакції і зміни стільця в сторону запору або діареї. Якщо у вагітної є в анамнезі гастрит або інші порушення в діяльності житлово-комунального господарства, Хілак форте допоможе впоратися з проблемою, захистить шлунок від впливу медикаментів, які призначає гінеколог, і активувати імунітет майбутньої мами.

У деяких пацієнтів виникає питання про сумісність Хілак форте і алкоголю. Строгих протипоказань немає. Але з огляду на той факт, що пребиотик використовується в комплексній терапії серйозних проблем з боку шлунково-кишкового тракту, лікарі рекомендують обмежити вживання алкоголю на термін лікування або на все життя.

Призначення Хілак форте для дітей

Правила приема препарата детьми
Призначення Хілак форте для дітей

Дитячий вік не є протипоказанням для застосування Хілак форте, щоб нормалізувати мікрофлору кишечника. У новонароджених і немовлят першого року життя постійно виникають проблеми із засвоєнням їжі, навіть материнського молока. Внутрішньоутробне харчування ембріона відрізнялося від принципів годування після народження. Тому мікрофлора малюка і його імунітет відчувають велике навантаження.

здуття живота, кольки, гази, рідкий стілець із зеленуватим відтінком або слизом - це симптоми, які заподіюють дискомфорт дитині. Потрібно нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту малюка, але дієти мами не завжди достатньо. Педіатр може призначити прийом препаратів, що містять корисні для кишечника мікроорганізми. Хілак форте в числі переліку препаратів, рекомендованих дитячим лікарем при проблемах з животиком.

Проблеми з травленням супроводжують дітей не тільки в перший рік життя, але і старше. Причинами служать фізіологічні зміни органів травлення (дисфункція підшлункової залози, жовчного міхура, шлунка, кишечника), неправильне харчування або часті простудні захворювання, коли для лікування призначаються антибіотики. При терапії антибіотиками Хілак форте призначають з першого дня прийому ліків і після закінчення курсу. В інших випадках прийом препарату у дітей призначається, якщо діагностика виявила проблеми в травній системі.

Аналоги препарату

При скаргах пацієнтів на проблеми в області гастроентерології крім Хілак форте лікар може прописати інші препарати, які називають аналогами. Але варто врахувати той факт, що для відновлення мікрофлори шлунково-кишкового тракту можуть знадобитися різні речовини. Препарати класифікують на пробіотики і пребіотики. При підборі аналога варто враховувати цей факт.

Читайте також: & nbsp; Медикаментозний препарат Трімспа для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту

До пребіотиків належать кошти, що мають в основі хімічні сполуки, що створюють умови для формування своєї мікрофлори з решти мікроорганізмів. Препарат не всмоктується в кров, не перетравлюється, а залишається саме в ШКТ (інулін, молочна кислота, харчові волокна).

Прибуток - це різні мікроорганізми, які відновлюють природну мікрофлору і знищують патогенні організми (лактобактерії, біфідобактерії, кишкова паличка, дріжджові гриби, стрептокок молочний).

Якщо вибирати аналоги саме пребіотиків Хілак форте, то можна розглянути такі препарати:

 • Стімбіфід - випускається в таблетках;
 • Эубикор — сухой порошок, который можно добавлять в еду;
 • актофільтрум;
 • Дюфалак.

Перелік можна продовжити, але призначення повинен зробити лікар, враховуючи симптоматику проблеми і остаточний діагноз.

Можливо, що для лікування потрібно призначення пробіотиків, які не можна вважати аналогами Хілак форте через їх різного складу і впливу на організм:

 • Лінекс;
 • Бифидумбактерин;
 • Аципол;
 • Бифиформ.

Перелік прибутків великий, але вони відрізняються своїм складом і властивостями мікроорганізмів.

Що краще застосовувати, - Лінекс, Біфіформ, Хілак форте для лікування недуг в області шлунково-кишкового тракту, наприклад, при гастриті, сказати складно. Етоо препарати різної дії і складу. Вибір завжди за лікарем, - він знає яких мікроорганізмів не вистачає в кишечнику і що для цього потрібно зробити.

Вартість Хілак форте, відгуки пацієнтів

Ціна на пребиотик Хілак форте залежить від багатьох факторів:Стоимость препарата

 • вид упаковки (пляшечку з крапельницею або дозоване саше);
 • Обсяг тари - 30, 100 мл або 30 пакетиків по 1,1 або 2,2 мл;
 • Виробника;
 • Націнки фармацевтичної компанії і аптек.

Середня ціна за флакон об'ємом 30 мл становить 250 рублів, за 100 мл доведеться заплатити від 460 рублів.

Якщо курс лікування тривалий, наприклад , при хронічному гастриті, дорослій людині вигідніше купити флакон об'ємом 100 мл.

Отзывы людей, применявших Хилак форте при проблемах с ЖКТ в основном положительные. Хороший эффект от препарата после приема антибиотиков как у взрослых, так и у детей.

На закінчення

Вивчивши специфіку застосування Хілак форте при проблемах з шлунково-кишкового тракту, можна зробити висновок, що краплі позитивно впливають на мікрофлору і відновлюють її стан навіть при терапії антибіотиками.

Кілька місяців тому у мене була знайдена бактерія, яка викликає гастрит. Гастроентеролог призначив тривалий курс антибіотиками, від яких почалися зриви зі стільцем і сильне газоутворення. На додаток був рекомендований хилак форте, який пила разом з антибіотиками і після закінчення курсу. Мені допоміг. Кишечник працює як годинник.

Посилання на основну публікацію