Інструкція по застосування препарат Холензим для лікування гастриту

Жовч грає в травленні важливу роль. Без нього будуть погано розщеплюватися і перетравлюватися жири, організм буде погано виводити токсини і продукти розпаду. Та й всмоктування корисних речовин набагато знизиться. Крім цього застій жовчі привіт до того, що в організмі зіб'ється нормальний обмін речовин. Що в свою чергу призведе до порушення в роботі травлення.

Зазвичай при застої жовчі лікарі призначають хворому жовчогінні препарати для нормалізації її відтоку. Одним з найбільш ефективних таких препаратів є Холензим.

Склад Холензіма і фармакологічні властивості

Препарат випускається тільки у формі таблеток, які необхідно приймати всередину.

Склад лікарського засобу повністю натуральний, всі компоненти мають тваринне походження.

Холензим

в одній таблетці міститься:

 • Суха натуральна жовч - 100 мг;
 • Висушена підшлункова залоза в подрібненому вигляді - 100 мг;
 • Висушені і подрібнені слизові оболонки тонкого кишечника ВРХ (великої рогатої худоби) - 100 мг.

В якості додаткових компонентів виступають діоксид кремнію і титану, желатин, цукор, борошно, магнієва сіль вугільної кислоти. Також містяться ферменти - трипсин, ліпаза і амілаза.

На організм хворого препарат надає наступну терапевтичну дію:

 • Жовчогінну - частина сухої жовчі в складі стимулює вироблення організмом власною жовчі, частина залишається в шлунку і бере участь в переробці їжі;
 • Ферментне - все ферменти беруть участь у перетравлюванні надійшла їжі;
 • Нормалізується функціонування кишечника і шлунка завдяки висушеної слизової.

 

Залежно від виробника випускаються упаковки, що містять по 10, 25, 30 або 50 штук таблеток.

Особливості призначення і показання до застосування

Засіб може використовуватися як ліки від багатьох шлункових хвороб, так і як підтримує засіб під час дієт. Також Холензим легко усуває всі наслідки при погрішності харчування, які случают від переїдання, нерегулярного харчування, вживання в їжу одноразово великої кількості жирної їжі, алкоголю.

Також інструкція до препарату свідчить, що його призначають також, якщо у пацієнта порушена жувальна функція або він вимушено нерухомий, страждає від зайвої ваги.

 • Хронічні форми гепатиту, холециститу, панкреатиту;
 • Гастрит;
 • Коліт;
 • Метеоризм;
 • Неінфекційна діарея.

Порядок прийому і взаємодія з іншими препаратами

Необхідно приймати по 1 таблетці тричі на добу відразу після прийому їжі, максимум протягом чверті години після неї. Тільки в цьому випадку можна досягти найбільшого ефекту від прийому. Таблетку необхідно запивати великою кількістю рідини (не менше склянки) - негазованою водою, чаєм, компотом або соком. Рекомендується таблетки вживати в цілому вигляді, але якщо є необхідність, то їх можна розділяти і вживати невеликими шматочками.

Ні в якому разі не можна вживати ці таблетки до їди, в цьому випадку жовч з'явилася в шлунку і кишечнику, буде руйнувати їх слизову.

Ще варто відзначити, що під фразою «після їжі» не має на увазі повноцінний прийом їжі, досить з'їсти невелику кількість їжі - яблуко, банан, бутерброд або пару ложок каші. Цього цілком вистачить для того, щоб прийом ліків був ефективним.

Прием таблетки
Не забуваємо після прийому їжі протягом 15 хвилин прийняти препарат

Курс лікування становить:

 • Для лікування хронічних захворювань в період ремісії - 3-4 тижні, переривати курс не рекомендується. Рекомендується курс проводити періодично, з тримісячними (можна більше) інтервалами між ними.
 • При загостренні хронічних захворювань курс прийому становить 1-2 місяці в залежності від швидкості одужання. Через три місяці можна провести профілактичний курс в 3-4 тижні, він продовжить період ремісії.
 • Якщо ж необхідно усунути наслідки похибки харчування, то зазвичай вистачає до 4-х днів прийому. Якщо ж порушення травлення викликані наступними станами як малорухливий спосіб життя, розлад травлення або вимушена нерухомість, то курс становить 3-4 тижні через кожні три місяці.
Читайте також: & nbsp; Препарат Паріет ефективний для лікування захворювань шлунка з підвищеним рівнем кислотності

Не рекомендується одночасний прийом холензіма антацидних препаратів, так як останні істотно знижують ефективність першого. В ідеалі між прийомами цих препаратів повинно бути як мінімум 2 години, хоча допускається і годинну перерву.

Те ж саме при одночасному прийомі з сорбентами.

Якщо приймати Холензим довгий час, то організм може знизити всмоктування заліза.

Холензим при гастриті

Комплексное лечение Призначення холензіма при гастритах показано, як в рамках комплексної терапії, так і в якості самостійного препарату в рамках курсового лікування.

Одночасно рекомендується курсовий прийом в профілактичних цілях.

Курс лікувального ой терапії становить термін до 2 місяців, при необхідності повторного прийому, відбувається або зміна препарату, або перерва між курсами не менше 3 місяців.

Профілактичний курс становить не більше місяць. Профілактика гастриту в хронічній формі показу раз в півріччя, якщо захворювання не турбує.

Одночасно курсової прийом холензіма призначається в таких ситуаціях:

 • При гіподинамії;
 • Жувальною дисфункції; | || 163
 • При продолжительном обездвижении и лежачим пациентам.

При наявності встановленого діагнозу га стріт, разовий прийом препарату показаний:

 • При переїданні;
 • зриву з дієти і вживаннях жирних гострих продуктів;
 • Порушеннях режиму харчування.
Отравление
Показан к приему Холензим в при разовых обострениях гастрита, вызванных отравлениями, стрессами, нарушениями в питании и сбоями

Профілактика ожиріння

Основна маса проблем зайвої ваги пов'язана з порушеннями в роботі ендокринної та травної системах, що призводить до уповільнення або прискорення метаболізму, і як наслідок, до надмірного росту жирових відкладень і ваги.

Діагноз ожиріння може бути встановлений в ході діагностування гіпертонічної хвороби, захворювань хребта, а найчастіше, в рамках звичайної диспансеризації. Як правило, лікарі лише констатують даний діагноз у пацієнта, в рідкісних випадках направляючи його до ендокринолога або дієтолога. Так, пацієнт залишається наодинці з діагнозом і проблемою.

Між тим, курсової прийом холензіма в сукупності з правильно підібраною дієтою здатний відновити не тільки роботу систем травлення, але і позбавити від проблем із зайвою вагою.

Ефект схуднення, який дає препарат пов'язаний з його жовчогінну властивістю, завдяки якому поліпшується сам процес травлення.

Похудение при явних ознаках роботи травної системи показано застосування холензіма в сукупності з проносними засобами, а також дієтою, рекомендованою при гастритах.

Читайте також: & nbsp; Пробиотик Пробифор при лікуванні гастриту

В рамках такої комплексної терапії відбувається очищення всієї системи шлунково-кишкового тракту, і як результат, зниження ваги.

При ожирінні холензим рекомендується приймати в протягом доби по 1 таблетці протягом місяця. Даний курс рекомендується обговорити з лікарем.

Холензим при лікуванні дітей

При лікуванні недуг органів травлення у дітей холензим є основним препаратом, показаним для тривалого курсового застосування.

Отмечается безопасность препарата для детского лечения. Мінімальний курс лікування полягає в щоденному триразовому прийомі протягом місяця.

у період загострень захворювань і яскраво вираженою симптоматикою захворювання прийом в ідентичній дозуванні може тривати до 9 місяців. || | 205

Дозировка препарата детям напрямую зависит от их возраста:

 • До 7 років по половині таблетки перед прийомом їжі за 15 хвилин, але не більше 3 разів на добу;
 • Діти 7-12 років по цілій таблетці по ідентичною схемою прийому.
Детский врач
Дітям з 12 річного віку показано застосування за індивідуальною схемою, позначеної лікарем або по схемі терапії дорослого пацієнта

Відгуки лікарів і пацієнтів | || 215

Ближайшим аналогом холензима можно условно назвать Аллохол. Но, несмотря на сходные показания к применению, препараты различны по своему терапевтическому действию. Назначение препарата осуществляется, исходя из сложности заболевания и его формы. Так, при хронических недугах пищеварительных органов назначается холензим, так как он содержит в составе панкреатические ферменты, которые усиливают терапевтический эффект препарата. Аллохол, же рекомендован в период временных расстройств, ремиссии, а также в профилактических целях.

Аналіз відгуків лікарів також підтверджує дані особливості призначення препарату.

Анна Володимирівна, 36 років, лікар-терапевт, Челябінськ «Холензим - це препарат гепатопротектор. Призначається при проблемах з жовчовивідними шляхами як жовчогінний засіб. Для настання стійкого терапевтичного ефекту потрібен курсовий прийом протягом місяця. Засіб універсальний з мінімальним обсягом побічних ефектів і протипоказань. »
Дмитро Юрійович, 48 років, гастроентеролог, м.Санкт-Петербург« Сталий дію препарату спостерігається вже в перші дні курсової терапії. Ще однією перевагою є можливість призначення при основній масі захворювань травних систем. »
Посилання на основну публікацію