Особливості складу препарату Квамател, форма випуску, показання до застосування і аналоги

Квамател є блокатор гістамінових рецепторів. Цей засіб сприяє зменшенню інтенсивності синтезу соляної кислоти. Тому ліки нерідко застосовують для усунення виразкової хвороби та інших порушень органів травлення, пов'язаних з підвищеною кислотністю.

Особливості складу

Існує декілька форм випуску речовини:

 • Таблетки 10 , 20 і 40 мг;
 • Ліофілізат для виготовлення розчину.

Активною речовиною препарату є фамотидин. Додатковими інгредієнтами таблетованих форм є повідон К90 і кукурудзяний крохмаль. Крім цього, в складі таблеток є моногідрат лактози. Ліофілізат включає маннитол. Також в препараті присутній аспарагінова кислота.

Ціна кваматела залежить від дозування та форми випуску речовини. 28 таблеток, що містять 20 мг активного інгредієнта, стоять 120-160 рублів. 14 таблеток дозуванням 40 мг обійдуться в 115-150 рублів. 5 ампул ліофілізату коштують близько 400 рублів.

Квамател Особенности состава

Принцип дії

Активный ингредиент лекарства относится к блокаторам Н2-гистаминовых рецепторов. Фамотидин оказывает на них избирательное воздействие. За счет влияния на рецепторы стенок желудка уменьшается выработка сока. Помимо этого, вещество помогает регулировать синтез пепсина.

Фамотидин не вплине на роботу підшлункової залози, евакуаторну активність шлунка, кровотік у печінці, портальний кровообіг і показники гастрину. Також речовина не позначається на системі Р450 і не має антиандрогенних властивостей.

Після одноразового прийому 20-40 мг ліки терапевтичну дію зберігається на 10-12 годин. Якщо ж пацієнт приймає 10 мг препарату, варто розраховувати на лікувальний ефект протягом 9 годин.

Після перорального вживання ліки відмінно засвоюється органами травлення. Показники біодоступності знаходяться на рівні 40-50%. Максимальна концентрація фамотидину в плазмі досягається через 1-3 години після попадання в організм.

Ліки піддається метаболізму в печінці і залишає організм через нирки. Незначний обсяг засоби виводиться в формі метаболітів. На напіввиведення потрібно 2,5-3,5 години. У людей, що мають складні форми недостатності печінки, тривалість напіввиведення речовини становить 20 годин.

Квамател Принцип действия

Показання

Основні показання до застосування кваматела включають:

 1. Терапія рецидиву і запобігання загострень виразки;
 2. Ерозивно форма гастродуоденита;
 3. Запобігання аспірації шлункового соку у разі загального наркозу;
 4. Запобігання і терапія симптоматичної виразки, обумовленої стресовими ситуаціями, застосуванням нестероїдних протизапальних засобів , виконанням хірургічних втручань;
 5. Функциональная форма диспепсии, обусловленная высокой секреторной активностью желудка.
 6. Рефлюкс-езофагіт;
 7. Запобігання загострень кровотечі з органів травлення;
 8. Синдром Золлінгера-Еллісона. || | 109

Квамател Показания к применению

Особенности применения

Правила використання лікарської речовини безпосередньо залежать від форми випуску даного засобу.

Таблетки

Ця медикаментозна форма підходить для внутрішнього прийому. Дозування і тривалість терапії підбирає лікар залежно від показань.

 • Якщо у людини спостерігається загострення виразки, інструкція із застосування кваматела рекомендує приймати засіб по 20 г двічі на добу. Також можна застосовувати по 40 г 1 раз ввечері. Якщо виникає потреба, можна підвищити добовий обсяг препарату до 80-160 г;
 • Щоб запобігти загостренню виразки, призначають по 20 мг ліки. Його потрібно приймати 1 раз на добу. Робити це рекомендується ввечері;
 • При терапії рефлюкс-езофагіту показано по 20 мг ліки двічі на добу. Приймати засіб потрібно 6 тижнів. При потребі можна підвищити добову кількість до 80 мг;
 • Починати лікувати синдром Золлінгера-Еллісона слід з 20-40 мг. Ліки потрібно вживати кожні 6 годин. Якщо потрібно, денний обсяг можна підвищувати. Даний показник може становити 480 мг;
 • Щоб не допустити аспірації вмісту шлунка при виконанні загального наркозу, препарат використовують в кількості 40 мг. Засіб потрібно застосовувати в день втручання.
Читайте також: & nbsp; Надійний захисник слизової шлунка Де-нол

Квамател таблетки

Ліофілізат

З цієї медикаментозної форми роблять розчин. Він вводиться внутрішньовенно. Це можна здійснювати крапельним або струменевим способом. Даний препарат використовують тільки в умовах стаціонару. Це потрібно робити при складних формах патології або складнощі з пероральним вживанням кошти.

Перед використанням речовини вміст ємності змішують з 5-10 мл розчинника. При введенні струменевим способом тривалість процедури повинна становити мінімум 2 хвилини. Якщо показано інфузійне введення, маніпуляція повинна тривати мінімум 15-30 хвилин.

Готовий розчин залишається стабільним протягом 1 доби при кімнатній температурі. За 1 раз можна застосовувати не більше 20 мг кошти. Середній добовий обсяг становить 20 мг, які вводять двічі на добу. Проміжок між процедурами повинен бути 12 годин.

При наявності синдрому Золлінгера-Еллісона вихідний обсяг - 20 мг. Це кількість використовують з інтервалом 6 годин. Згодом дозування підлягає коригуванню. Кількість речовини залежить від стану пацієнта і синтезу соляної кислоти.

Щоб не допустити аспірації шлункового соку, потрібно ввести 20 мг засоби внутрішньовенно. Це робиться ввечері або за пару годин до операції. Якщо з'являється можливість, пацієнта відразу переводять на пероральне застосування медикаменту.

При відхиленнях в роботі нирок, які супроводжуються кліренсом креатиніну до 30 мл в хвилину, добове дозування слід знижувати до 20 мг. Якщо ж необхідно застосовувати звичайний обсяг, проміжок між прийомами речовини повинен складати 36-48 годин.

Квамател Лиофилизат

Протипоказання

До ключових обмеженням до використання засоби відносять наступне:

 1. Вагітність ;
 2. Дитячий вік;
 3. Лактація;
 4. Висока чутливість до компонентів препарату та інших ліків з цієї категорії.

з великою обережністю речовина виписують людям, які мають недостатність нирок або печінки. Це ж стосується пацієнтів, які мають в анамнезі цироз печінки і портосистемного енцефалопатію.

Побічні дії

До основних побічних дій кваматела відносять наступне:

 • При ураженні органів травлення спостерігається відчуття сухості в ротовій порожнині, больові відчуття в животі, нудота і блювота. Також є ризик появи метеоризму, порушень стільця, погіршення апетиту. Препарат здатний приводити до збільшення активності трансаміназ печінки, різних форм гепатиту і гострого панкреатиту;
 • При порушенні системи кровотворення в окремих випадках виникає лейкопенія, агранулоцитоз, панцитопенія. Також є ризик розвитку аплазії або гіпоплазії кісткового мозку, тромбоцитопенії;
 • Алергія може виявлятися у вигляді кропивниці, висипань на шкірі, бронхоспазму, відчуття свербежу. У складних ситуаціях існує загроза набряку Квінке і анафілактичного шоку;
 • При ураженні серця і судин є ризик появи аритмії, атріовентрикулярної блокади, зменшення показників тиску, розвитку брадикардії;
 • Нервова система може реагувати на застосування препарату запамороченням, надмірної стомлюваністю, порушенням свідомості, появою галюцинацій. У деяких людей виникає підвищена сонливість і головний біль;
 • При ураженні органів почуттів спостерігається погіршення зору і поява шуму у вухах;
 • Органи статевої системи можуть реагувати на тривале застосування ліків ослабленням статевого потягу, аменореей. Також є ризик розвитку гінекомастії і гіперпролактинемії;
 • При ураженні кісткових і м'язових тканин виникають спазми м'язів і артралгії;
 • Дерматологічні симптоми проявляються у вигляді вугрових висипань, підвищеної сухості дерми, алопеції. || | 186
Читайте також: & nbsp; Особливості застосування препарату Бактістатін

Квамател Побочные действия

Передозування

При надмірному споживанні речовини є ризик появи таких ознак:

 1. Блювота;
 2. Дрожание конечностей;
 3. Зниження тиску;
 4. Стан колапсу;
 5. Рухове порушення;
 6. Почастішання серцебиття.
Передозировка
Чтобы устранить проявления передозировки, прежде всего следует убрать из организма остатки средства. Для этого необходимо спровоцировать рвоту или промыть желудок. Гемодиализ в данном случае не даст требуемых результатов.

Після надання першої допомоги призначають симптоматичні речовини. Конкретні засоби підбирають в залежності від клінічної картини:

 • При уповільненні серцебиття слід вводити атропін;
 • При появі судом показано введення діазепаму внутрішньовенно;
 • Поява аритмії є показанням до введення лідокаїну.

Особливі вказівки

Перед призначенням ліки лікар повинен упевнитися в тому, що у пацієнта немає злоякісних пухлин. Квамател здатний приховувати симптоми даних патологій.

У період терапії людині протипоказані медикаментозні препарати, продукти і напої, які можуть подразнювати слизові покриви шлунка.

Заборонено різко припиняти застосування речовини. Це може спровокувати появу синдрому відміни. Тому лікарі радять знижувати дозування поступово.

При тривалої терапії є ризик приєднання бактеріальних патологій шлунка. Цьому сприяють стресові ситуації або ослаблення організму.

Людям, які мають функціональні ураження печінки, ліки потрібно призначати вкрай обережно. У таких ситуаціях показані низькі обсяги речовини.

При необхідності комбінації з іншими засобами квамател приймають тільки через 2 години після вживання ітраконазолу і кетоконазолу. Крім цього, слід робити перерву на 1-2 години при вживанні антацидних речовин. Це допоможе уникнути взаємодії даних препаратів.

Квамател здатний пригнічувати кіслотостімулірующіе функції гістаміну і пентагастрина. Тому від застосування ліків потрібно відмовитися за 1 добу до виконання тестування.

Шкірні проби для діагностики алергії негайного типу виконують після скасування ліки. Блокатори гістамінових Н2-рецепторів можуть викликати придушення реакції дерми на гістамін. У підсумку це спровокує спотворення результатів діагностики.

У період використання кваматела потрібно бути обережним при будь-яких видах діяльності, які вимагають гарної концентрації уваги, включаючи управління транспортом і роботу зі складними механізмами.

Квамател Особые указания

аналоги

При потребі варто підібрати аналоги кваматела:

 • Фамосан;
 • Гастероген; || | 247
 • Ульфамид;
 • Фамотидин.

Відгуки

Відгуки до кваматела підтверджують високу ефективність речовини:

Марія: Квамател мені порекомендував лікар. За допомогою цього препарату можна в короткі терміни впоратися із загостренням гастриту або виразкової хвороби шлунка. Також ліки відмінно усуває підвищену кислотність. Головне, чітко дотримуватися дозування.

Микола: Квамател - дуже ефективний препарат, який знижує секрецію шлункового соку. Регулярно приймаю даний засіб для профілактики загострення виразкової хвороби. Дуже задоволений результатами. Вже довгий час патологія ніяк не нагадує про себе.

Квамател - ефективні ліки, яке допомагає впоратися з багатьма патологіями органів травлення. Щоб домогтися гарних результатів, потрібно чітко дотримуватися дозування і всіх лікарських рекомендацій щодо застосування даної речовини.

З илка на основну публікацію