Які препарати потрібно використовувати для лікування гастриту?

Стратегію лікування гастриту препаратами необхідно будувати, грунтуючись на даних про стадії патології, формі гастриту і причини його виникнення. Підхід обов'язково повинен бути комплексним. Для цього необхідно знати, які групи препаратів ефективні в різних випадках.

Підбір ліків в залежності від форми і виду гастриту

Вибирати ліки від гастриту варто виходячи з виду і форми захворювання. || | 63 Врачи традиционно назначают несколько средств с разным принципом действия, например, для борьбы с причиной болезни, для защиты слизистой и для купирования основной симптоматики.

Завдяки такій комбінації вдається не тільки усунути загострення захворювання, але також провести профілактику його подальшого розвитку. Для різних пацієнтів тривалість терапевтичного курсу і набори оптимальних ліків різні.

 1. Ліки при гастриті гострої форми покликані усувати причину патології. У цю групу входять адсорбенти, які блокують і виводять з шлунка токсичні речовини, антигістамінні засоби, дія яких спрямована на блокування алергічної реакції, а також антибактеріальні препарати, що усувають інфекцію. Антациди усувають пошкодження і захищають слизову, спазмолітики і анальгетики допомагають боротися з болем, при блювоті і нудоті допомагають прокинетики, завдяки яким можна зняти ознаки запального процесу і запобігти його подальший розвиток.
 2. При хронічній формі ліки від гастриту слід підбирати в залежності від кислотності шлунка. Підвищена кислотність супроводжується надлишком соляної кислоти, отже, основу лікування повинні виготовляти ліки від печії і гастриту з підвищеною кислотністю, тобто інгібітори протонного насоса або антациди. Завдяки цим препаратам вироблення кислоти знижується і нейтралізується. Також в цю групу входять гастропротектори, які створюють захист для стінок шлунка. Рідше необхідно розробляти стратегію лікування препаратами гастриту із зниженою кислотністю, оскільки дана формі більш рідкісна і небезпечна. Лікування передбачає прийом препаратів вісмуту, прокинетиков, шлункового соку і ферментів.
 3. Якщо причина виникнення хронічного гастриту полягає в ураженні організму бактерією Helicobacter pylori, актуальна трехкомпонентная система, яка передбачає прийом препаратів з активним компонентом вісмуту Трікалі діцітрат, інгібіторів протонної помпи і антибіотиків. Тривалість терапевтичного курсу не повинна перевищувати 10 днів. Похідні нітрофурану можна використовувати в якості додаткових препаратів, якщо організм уражений стійким штамом.

Відповідальність за вибір ліки для лікування гастриту повинна лежати тільки на лікаря, який ставить діагноз на основі проведених досліджень. У разі самолікування захворювання може значно загостритися.

Перед початком прийому призначених лікарем ліків обов'язково вивчіть побічні дії і протипоказання.

Антацидні препарати

Дана група препаратів для шлунка при гастриті заснована на з'єднаннях алюмінію. Як приклад найбільш ефективних ліків варто привести Алюмаг, Гевіксон, Гастал, а також Маалокс і Ренні. Суспензія Алмагель також є ефективним препаратом даної категорії.

Найбільш дієвий лікувальний комплекс доповнюється інгібіторами протонного насоса. Заборонено одночасно приймати розглядаються медикаменти з гастропротекторами, рекомендується дотримуватися двогодинної перерви.

Гевискон

Алюміній здатний формувати нерозчинні сполуки при контакті з саліцилатами, тетрациклінами і препаратами наперстянки, тому заборонено спільно приймати ліки даних груп.

 • Ренні - один з найбільш ефективних ліків даної категорії з максимально простим принципом дії. Соляна кислота, яка міститься в шлунку, вступає в реакцію з карбонатами кальцію і магнію, що входять до складу Ренні. Кислота нейтралізується вже через пару хвилин, оскільки результатом взаємодії цих компонентів є нейтральні нерозчинні солі і вода, вони з легкістю виводяться кишечником і нирками.

Ренни

 • Гастрал відноситься до розряду комбінованих препаратів від гастриту, оскільки до складу входять як з'єднання алюмінію , так і сполуки магнію. Після взаємодії з шлункової кислотою утворюється також вода і солі, які демонструють легкий послаблюючий ефект, оскільки усувають спазм гладких м'язів кишечника. Вони притягують воду у великій кількості і мають додаткові захисні функції по відношенню до слизистих оболонок кишечника і шлунка.
Читайте також: & nbsp; Ефективність препарату Алтацид при лікуванні шлунка

Гастрал

Альгинати при лікуванні гастриту

Дія розглянутих препаратів для лікування гастриту нагадує дію антацидів, оскільки воно спрямоване на взаємодію з соляною кислотою з метою зниження рівня кислотності. Різниця полягає в тому, що результатом такої взаємодії є гель, які виконує захисні функції, огортаючи слизову.

Дана група ліків актуальна при гастриті з підвищеною кислотністю. Найбільш поширені медикаменти, в яких альгінат натрію виступає в ролі ключового чинного компонента.

При гіперчутливості, венілкетонуріі і в віці до 12 років такі медикаменти протипоказані.

Ліки від болю в шлунку || | 110

Анальгетики и спазмолитики — лекарства для лечения гастрита желудка, действие которых направлено на снятие болевой симптоматики. Это лекарства при гастрите с пониженной кислотностью, которые стоит дополнительно принимать в сочетании с основным медикаментом. Если кислотность повышена, достаточно только антацидов.

 1. Спазмолітики є основою симптоматичного лікування, вони знімають спазм, покращують рух їжі по травному тракту. Вже через пару хвилин після прийому болю проходять. Ліки на основі папаверину і дротаверину є найбільш ефективними в даній категорії. Папаверину варто віддавати перевагу при терапії курсами, а дротаверину - при купировании симптомів загострення. До загальних протипоказань варто віднести ниркову недостатність, гіперчутливість, а також атриовентрикулярную блокаду. Також існують спазмолітики, дія яких заснована на впливі на больові центри головного мозку. За рахунок цього впливу больовий імпульс, який надходить в кору головного мозку, стає менш інтенсивним. До таких ліків відноситься баралгін, спазмолгон і спазган.
 2. Анальгетики доцільно застосовувати, якщо больова симптоматики не спастическая. Як приклад варто навести метамізол натрію, проте, він має чимало протипоказань, як і інші медикаменти даної групи.
Прийом спазмолітиків і анальгетиків необхідно обов'язково поєднувати з гастропротекторами, оскільки на роботу шлунково-кишкового тракту вони впливають не найкращим чином, хоча з болем справляються.

гастропротектори

Дані препарати від печії і гастриту спрямовані на захист слизової оболонки шлунка за рахунок формування тонкої плівки на її поверхні. Доцільно їх приймати при підвищеній кислотності, коли існує ризик руйнування стінок органу соляною кислотою.

Препарати на основі вісмуту Трікалі діцітат є найбільш поширеними в даній групі, оскільки поєднують в собі захисні та антибактеріальні властивості. Тривалість терапевтичного курсу може складати пару місяців.

Серед протипоказань варто виділити виражену патологічну симптоматику ниркових порушень, гіперчутливість, період лактації та вагітності.

Серед кращих ліків від гастриту даної категорії варто виділити наступні.

 • Де-нол має протективний дією, яке поєднується з високим рівнем активності по відношенню до патологічної бактерії хелікобактер пілорі. Шлунок завдяки даним ліків отримує механічний захист в вигляді плівки, яка формується в результаті взаємодії речовин препарату з соляною кислотою. Найбільш активна дана плівка в місцях локалізації виразкових уражень.

Де-нол

 • Сукралфат або Вентер заснований на сахарозі і солях алюмінію, які після взаємодії з шлункової кислотою формують стійкий захисний полімер. Поєднання цих ліків з антацидами неприпустимо, як і його прийом при зниженій кислотності. Поєднання даного медикаменту з неприпустимими ліками призводить до того, що правильне формування полімерної плівки порушується і шлунок не отримує захист.

Вентер

 • Похідні простагландину також відносяться до групи гастропротекторов. Як приклад можна привести препарати на основі активного компонента мизопростол, який підвищує імунітет слизової оболонки шлунка і її захисні властивості. Доцільно включати ліки в терапію гастриту, якщо причиною виникнення захворювання є тривалий прийом протизапальних засобів нестероїдного типу. Загострення часто викликає тромбоасс, парацетамол або аспірин. Похідні простагландину демонструють не таку ефективність при лікуванні виразкової хвороби, до того ж, він може спровокувати часті напади діареї. Ліки на основі мізопростолу актуальні переважно при медикаментозному і хімічному гастриті. Результатом роботи даної речовини є простагландин - активна речовина, функції якого полягають в наступних позитивних змінах:
  • підвищення вироблення муцину;
  • зниження секреції соляної кислоти;
  • підвищення активності циркуляції крові;
  • поліпшення відновлювальної функції клітин.
Читайте також: & nbsp; Ефективний спазмолітик - Метацин

Антибактеріальні препарати

Якщо причиною виникнення гастриту є гелікобактерна інфекція, виникає необхідність приймати антибактеріальні препарати, які не втрачають своїх властивостей в кислому середовищі шлунка . Лікар сам визначить, які ліки від гастриту краще.

 1. Фуразолідон;
 2. Метронідазол;
 3. Амоксиклав;
 4. Амоксициллин;
 5. Кларитроміцин.

Прибуток є обов'язковим доповненням до даних препаратів, оскільки, незважаючи на ефективну боротьбу з основним захворюванням, антибактеріальні ліки можуть порушити мікрофлору шлунка. Антибіотики активні щодо як патологічних, так і корисних бактерій.

Активність розглянутих медикаментозних засобів по відношенню до збудника гастриту дуже висока, вони затребувані при зниженій кислотності.

Амоксицилін, наприклад, відноситься до категорії пеніцилінів і володіє численними протипоказаннями, як і більшість інших антибіотиків. Серед основних обмежень алергія, лімфолейкоз, поліноз, астма, грудне вигодовування або вагітність, літній та дитячий вік.

Амоксициллин

Гепатопротектори для лікування жовчного рефлюксу

При порушення діяльності жовчовивідної системи варто включити Урсосану або Хофітол в основну терапію хвороби. Препарати роблять жовчні кислоти нешкідливими, часто вони потрапляють в шлунок саме при жовчному рефлюксі.

Антисекреторні ліки

Зі зниженням рівня кислотності і скороченням продукції шлункового соку справляються антисекреторні препарати при гастриті. Ліки актуальні при підвищеній кислотності і об'єднуються в дуже велику групу засобів.

Омепразол
Інгібітори протонного насоса є найбільш поширеними серед них, і як приклад варто навести Омепразол.

Протипоказання в даному випадку мінімальні - це гіперчутливість, грудне вигодовування, лактація і дитячий вік. Поєднання таких ліків з препаратами вісмуту, тобто з гастропротекторами, є обов'язковим.

Сорбенти

Додатково при лікуванні гастриту призначаються сорбенти, серед яких найбільш поширені Лактофільтрум, Активоване вугілля, Смекта і Ентеросгель.

Вже згадана група препаратів спрямовують свою діяльність на очищення органів травного тракту за рахунок поглинання шлаків і токсичних речовин. Останні отруюють організм і провокують порушення діяльності різних органів.

Шлаки накопичуються аналогічним чином і порушують оптимальну роботу шлунково-кишкового тракту. Дані медикаменти допустимі до прийому пацієнтами будь-яких вікових груп. Сорбенти виконують такі функції:

 • Переносять на себе навантаження, якій піддається печінку при отруєнні;
 • прискорюють роботу шлунково-кишкового тракту за рахунок активізації вироблення ферментативних речовин;
 • прискорюють виведення організмом негативних з'єднань;
 • Пов'язують патологічні з'єднання;
 • Активізують виведення патологічних речовин з біологічними рідинами.

Ефективність сорбентів обумовлена ​​тим, що вони не перетравлюються в шлунку і не піддаються впливу травних соків. Вони просто пов'язують негативні з'єднання і відразу виводяться з організму.

Холіноблокуючу препарати

Холіноблокуючу медикаменти також призначені для нормалізації роботи шлунка при підвищеній кислотності. Як приклад варто навести Гастрацепін, основні особливості якого представлені слабо вираженими побічними діями і високою активністю по відношенню до блокування вироблення соляної кислоти.

Моторика желудка
Єдиний недолік ліків полягає в уповільненні переробки їжі за рахунок зниження моторики шлунка.

Прокинетики

Прискоренню виведення і переробки їжі сприяють саме прокинетики, здатні лікувати такі негативні симптоми, як блювання і нудота. Ліки затребувані при зниженій кислотності. Серед найбільш ефективних прокинетиков медикаменти, засновані на дії домперидону і метоклопраміду.

Протипоказання в обох випадках схожі:

 1. Вік до 5 років;
 2. Механічні запори;
 3. Кровотечі в шлунково-кишковому тракті;
 4. Ракові освіти.
Мотилиум
Заборонено поєднання з алкоголем, який в принципі протипоказаний при гастриті. Серед найбільш ефективних засобів Церукал і Мотилиум.

Ранозагоювальні кошти

Найбільш дієвими вважаються препарати на основі обліпихової олії, яке також можна приймати в чисто вигляді раз в день по чайній ложці. Також це Солкосерил, Актовегін і Метилурацил.

 • Солкосерил представлений у вигляді екстракту крові телят, позбавленого білка. Препарат прискорює і покращує відновлення пошкоджених тканин слизової оболонки і покращує обмінні процеси.
 • Актовегін представлений у вигляді уколів, затребуваність при виразковій хворобі і гастриті. Прийом даного засобу повинен обов'язково контролювати лікар.
 • Метилурацил спрямовує діяльність на придушення активності ферментів, знімає запалення, має антикатаболическими і анаболічними властивостями.

Комплексний підхід до лікування гастриту обов'язковий і список ліків від гастриту шлунка повинен складатися, як мінімум, із трьох препаратів.

Їх дія повинна бути спрямована на усунення основної симптоматики, боротьбу з першопричиною хвороби і профілактику її подальшого розвитку та повторного виникнення.

Заходи профілактики повинні включати прийом вітамінних комплексів, гастропротекторов, а також кардинальну зміну раціону харчування і відмова від шкідливих звичок.

Посилання на основну публікацію