При будь захворюваннях шлунка і кишечника застосовується медикамент Маалокс?

Маалокс є популярним антацидним препаратом. Цей лікарський засіб часто зустрічається в незначних лікарів. Пов'язано це з невеликою кількістю протипоказань та побічних реакцій. Також медикамент використовується в лікуванні гастриту у вагітних жінок. Застосовується він і для усунення наслідків виразкової хвороби дванадцятипалої кишки.

Форми випуску медикаменту

Інструкція по застосуванню маалокса залежить від його форми випуску. Засіб випускається у вигляді суспензії і таблеток. Виробники вдосконалили препарат. В аптечних кіосках можна зустріти рідина з різноманітними смаками. Також упаковки містять різну кількість таблеток і пакетиків.

Багато покупців віддають перевагу таблетованій формі. Пігулки легше приймати і переносити. Таблетку можна вжити в будь-якому місці. Її необхідно розсмоктувати. При гастриті це якість важливо. У більшості пацієнтів напад болю починається в невідповідний час. Маалокс ж сприяє швидкому усуненню больового синдрому.

Не втратили популярність і пакетики з суспензією. У кожному саше міститься доза, необхідна для разового застосування. Перед вживанням саше слід струсити. Після цього суспензію приймають. Дана форма підходить і для легкого перенесення в сумці або нагрудній кишені. Стінки пакета спаяні. Внутрішня сторона оброблена спеціальною плівкою, яка не дозволяє суспензії пролитися.

Для домашнього використання купується рідина у флаконі. В первинній упаковці міститься флакон і мірна ложка. Ємність тари становить 250 мл. Однієї упаковки вистачає на повний курс терапії.

При придбанні лікарського засобу хворий може самостійно підібрати смак, який йому подобається. Також можна вибрати упаковку з максимальним або мінімальним кількістю речовини.

Вартість препарату

Ціна маалокса залежить від його різновиду. Середня вартість 10 таблеток становить 200 р. Вартість суспензії перевищує 250 руб. за 10 саше. Існує і велика упаковка. У ній міститься 30 пакетів для разового вживання. Така коробка замовляється аптеками для штучної продажу. Упаковка коштує 650-670 р.

Різниця в ціні залежить і від способу замовлення аптечною мережею. Якщо маалокс замовлений з аптечного складу, його ціна буде вище на 10-15%. Якщо ж засіб прийшло в кіоск з заводу, його вартість зменшується.

Слід враховувати і віддаленістьСтоимость препарата аптек від складів виробника. У північних-регіонах ціна на багато медикаментів вище на 30-40%.

У розвинених містах маалокс можна придбати на офіційних фармацевтичних сайтах. В цьому випадку при формуванні ціни буде враховуватися віддаленість місця доставки. Але націнка не перевищує 5% від складської вартості медикаменту.

Часто в рецепті з маалокс прописуються і інші препарати для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Цього не слід боятися. Маалокс можна купити і без наявності призначення. Він належить до групи безрецептурних речовин.

Спектр застосування лікарського засобу

Применение препарата
Через безрецептурного відпуску пацієнти купують препарат, не враховуючи його спектр дії. Надалі неправильне його використання викликає невдоволення хворих. Щоб застосовувати речовина правильно, необхідно знати його спектр дії.

Терапевтичний ефект маалокса проявляється при таких захворюваннях:

 • Виразкова поразка стінок шлунка і кишечника;
 • Запальний процес на слизової шлунка;
 • Підвищене вироблення вільної соляної кислоти;
 • Хворобливі відчуття в епігастральній зоні;
 • Виникнення сильної відрижки після прийому їжі;
 • порушення діяльності шлунково-кишкового тракту в період виношування;
 • Збій в процесі дієтичного харчування.

Основним призначенням є яз енное ураження стінок шлунка і кишечника. При такій формі пошкодження відбувається зміна структури оболонки органу. При цьому руйнується частина дрібних капілярів, що несуть кров до тканин. На тлі руйнування у окремих пацієнтів діагностується незначне внутрішня кровотеча.

Для усунення виразки використовуютьсяЯзвенное поражение стенок желудка и кишечника антацидні та обволікаючі речовини. Заданими властивостями володіють всі форми випуску маалокса. Він не застосовується для основного лікування. Лікарі призначають медикамент для усунення неприємних симптомів недуги.

У людей часто виявляється запальний процес на слизовій шлунка. Захворювання називається гастритом. Гостра форма гастриту переходить в виразкові руйнування. З цієї причини важливо своєчасно усунути проблему.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Гастрацід - склад, передозування, побічні ефекти і аналоги

При прийомі ліків на стінках шлунка утворюється плівка. Вона запобігає шкідливу дію різних зовнішніх подразників. Прийом їжі полегшується. Переміщення перероблених продуктів в кишечник прискорюється. При правильному лікуванні гастрит можна усунути за кілька днів.

При гастриті негативним фактором вважається підвищене вироблення вільної соляної кислоти. Кислота служить розчинником для їжі, що потрапила в шлунок. При її високому вмісті відбувається роздратування стінок шлунка. При тривалому подразненні поступово виникає запалення. З цієї причини важливо зменшити обсяг соляної кислоти.

Состав маалокса
До складу маалокса входить гідроксид алюмінію і магнію. Гідроксиди при взаємодії з кислотою утворюють сіль і воду. Ці речовини вільно виводяться з організму без додаткового всмоктування. Своєчасне вживання препарату сприяє зупинці вироблення кислоти.

Відзначається і високу знеболювальну дію маалокса. Знеболюючий ефект виникає при формуванні захисної плівки на стінках шлунка. Також аналгезуючій впливу сприяє наявність витяжки з м'яти. Під час розсмоктування таблетки хворий відзначає легкий заморожують ефект в області гортані.

Більшість проблем з шлунково-кишковим трактом виникає через наявність шкідливих звичок. Також гастрит є супутникам неправильного ходу дієти. Причиною недуги стає зайве вживання алкогольних напоїв і куріння. Лікарі радять при наявності таких факторів мати під рукою антацидний препарат. З цією метою використовується будь-яка форма маалокса.

Використання в період виношування

Пацієнти цікавляться, чи можна вживати маалокс при вагітності. Не всі препарати дозволені вагітним жінкам. У період виношування більшість ліків протипоказано.

Заборона не поширюється на маалокс. При наявності певних факторів медикамент дозволений до вживання під час вагітності. Він приймається при наявності таких негативних симптомів:

 1. Сильна печія після їжі;
 2. Хворобливість в епігастрії між прийомами їжі;
 3. незасвоюваність ряду продуктів;
 4. Наличие хронического гастрита в анамнезе;
 5. Бульба і рефлюкс в першому триместрі.

Вагітні жінки стикаються з сильною печією. Дана патологія виникає через перебудову організму. Обсяг їжі збільшується. Шлунок ж продовжує працювати в звичному режимі. Продукти не встигають перероблятися. Залишки їжі надають подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка. У жінки виникає печія. Печія може в подальшому викликати гастрит.

Для її усунення необхідноБеременные женщины сталкиваются с сильной изжогой використовувати антацидні речовини. У період виношування перевагу слід віддавати таблетованій формі маалокса.

У окремих пацієнток спостерігається поява хворобливості в епігастральній ділянці між прийомами їжі. Дана патологія виникає через підвищення діяльності підшлункової залози. Вона виробляє більший обсяг травних ферментів. До складу ферментів входять пептиди. Вони-то і викликають біль. Для зменшення неприємних відчуттів необхідно створити захисну плівку на слизовій шлунка. З цим завданням швидко справляється маалокс.

Також під час виношування відзначається розвиток незасвоюваності ряду продуктів. Окремі пацієнтки комбінують несумісні продукти. При такому харчуванні часто виникає нудота. Зменшити похибки в харчуванні допомагають лікарські засоби, що володіють обволікаючі властивості. Маалокс також здатний швидко сформувати оболонку для нормалізації травлення.

Використовувати медикамент необхідно і при наявності хронічних недуг шлунково-кишкового тракту в анамнезі вагітної жінки. При даних захворюваннях лікар підбирає відповідне лікування.

Грудное вскармливание
Потрібно враховувати, що маалокс при грудному вигодовуванні рекомендується не всім пацієнткам. Лікарі призначають його тільки при наявності гострої необхідності.

Замінники препарату

В аптеках зустрічаються різні аналоги маалокса. Якщо ліки відсутня, фармацевт пропонує наступні замінники:

 • Алмагель в різних формах випуску;
 • Таблетки і суспензія Гевіскона;
 • Пігулки Ескейп;
 • Таблетований ренні.

Алмагель давно завоював популярність на фармацевтичному ринку. Він має три форми суспензії. До складу входить гідроксид алюмінію і магнію. Такий склад характерний для звичайної форми алмагеля. Існує і ще дві додаткові форми.

Головним діючим компонентом Алмагеля-Нео є симетикон. Ця речовина сприяє розщепленню молекул газу. При скупченні газу в різних відділах кишечника відбувається розтягнення стінок. Виникає сильний тиск. У пацієнта спостерігається здуття черевної стінки. Для усунення цього явища фахівці призначають препарати, що містять симетикон. Маалокс ж таким ефектом не володіє.

Читайте також: & nbsp; Особливості складу препарату Квамател, форма випуску, показання до застосування і аналоги

Пацієнти, які страждають на гастрит,Алмагель А скаржаться на біль і спазми в області шлунка. З цим неприємним симптомом бореться Алмагель А. При його вживанні виникає відчуття заморозки. Даному явищу сприяє бензокаин. Речовина повністю блокує діяльність нервових закінчень. Нервові корінці перестають передавати імпульс до стовбура спинного мозку. Біль миттєво зникає. Бензокаїн відноситься до анестетиків короткої дії. Знеболювання проходить через 1-2 години. Маалокс ж усуває хворобливість на 4-6 годин. З цієї причини при покупці перевагу необхідно віддавати останньому.

У призначеннях вагітних жінок часто зустрічається Гевіскон. Принцип його дії повністю ідентичний маалоксу. Відчутним відмінністю є склад. У суспензії Гевіскона міститься різна кількість альгінату. Альгінат розщеплює молекули соляної кислоти без характерної хімічної реакції. Рівень шкідливої ​​речовини падає. Ризик розвитку гастриту знижується. Така дія Гевіскона дозволяє приймати його жінкам на будь-якому етапі вагітності. При виборі між маалокс і Гевіскон перевагу необхідно віддавати останньому.

Ескейп був розроблений сучасним фармацевтичним заводом. Основним діючим компонентом таблеток є діцітрат вісмуту. Це з'єднання розщеплюється в шлунку при контакті з соляною кислотою. Сполуки утворюють плівку на слизовій тканини шлунка і кишечника. Плівка запобігає контакт запаленого або звиразкованого ділянки з травними ферментами. Даний ефект сприяє швидкому загоєнню виразки. З цієї причини ескейп призначається хворим, які мають в анамнезі гастрит і виразкова поразка шлунково-кишкового тракту.

Також Ескейп застосовується для боротьби з бактеріальними недугами шлунково-кишкового тракту. Діцітрат вісмуту запобігає поширенню різних хвороботворних мікроорганізмів. У препарату є і яскраво виражений протизапальний ефект. Він необхідний при проведенні терапії запалення кишечника і дванадцятипалої кишки. Всі ці якості притаманні тільки ескейп. Маалокс даними дією не володіє. Але існує негативний момент.

Эскейп
Ескейп не використовується для лікування гастриту у вагітних жінок.

Фармацевти пропонують на заміну маалокса ренні. Ренні містить карбонат магнію і кальцію. Ці сполуки мають антацидним дією. Але враховується, що ренни не має лікувального ефекту. Дія препарату сприяє усуненню видимих ​​симптомів гастриту. Після розчинення карбонатів симптоматика відновлюється. З цієї причини препарат не можна використовувати в якості основного лікування гастриту. Маалокс ж має терапевтичний ефект.

Протипоказання до лікування

Існує ряд протипоказань маалокса. Його заборонено вживати при наявності наступних чинників:

 1. Порушення в діяльності нирок;
 2. Діти у віці до п'ятнадцяти років;
 3. Тривалі запори;
 4. Слабка перистальтика товстої кишки;
 5. Негативне сприйняття фруктози.

В Маалокс міститься гідроксид магнію. При неправильної роботи нирок ця речовина накопичується в мисках. Виникає ризик припинення всмоктуючої функції нирок. Перед покупкою такі пацієнти отримують консультацію фахівця.

Мінусом маалокса вважається заборона на призначення дітям. Протипоказання пов'язано з особливістю діяльності дитячого організму. До вступу в підлітковий період за ріст і розвиток тканин відповідає за активний розподіл клітин. Під час прийому маалокса поділ клітин уповільнюється. Це може призвести до незворотних наслідків.

Тривалі запори і слабка перистальтика товстої кишки також відноситься до протипоказань. Гідроксид алюмінію надає розслабляючу дію на стінки всіх відділів кишечника. При слабкій скоротливості слизова перестає просувати калові маси в нижній відділ товстої кишки. Виникає ризик закупорки. Таким пацієнтам не рекомендується вживати препарати, що містять гідроксид алюмінію.

Маалокс суспензия
До складу суспензії входить невелика кількість фруктози. При наявності непереносимості цієї речовини слід відмовитися від покупки маалокса.

Думка пацієнтів про ліки

Потреба в Маалокс зростає. Це пов'язано з високою ефективністю препарату. Більшість покупців позитивно відгукуються про лікування цим засобом. Скарги на неефективність надходять тільки при неправильному діагностуванні проблеми.

При виявленні у людини гастриту лікар підбирає необхідні препарати. У більшості призначень використовується маалокс. Він допомагає усунути всі неприємні симптоми патології.

Посилання на основну публікацію