Атрофічний гастрит у дорослих - медикаментозний спосіб лікування

Атрофічний гастрит - це небезпечне хронічне захворювання, яке призводить до витончення слізіс тієї оболонки і втрати деяких залоз. Клітини залозистої тканини поступово замінюються сполучною.

Подібні зміни стають причиною секреторною недостатності шлунка.

Своєчасне медикаментозне лікування атрофічного гастриту у дорослих допомагає зупинити патологічні процеси і запобігти раку шлунка.

Комплексное лечение

Терапія атрофічного гастриту - це комплекс заходів, що включає:

 1. Спеціальну дієту;
 2. Прийом ліків.

За допомогою лікарських препаратів усувають причину захворювання і симптоми, нею викликані. Медикаментозне лікування атрофічного гастриту складається з ліків різних груп.

Антибактеріальні препарати

Зазвичай атрофічний гастрит починає розвиватися з появою в шлунку бактерії Helicobacter pylori. Для її знищення застосовуються антибіотики:

 • Амоксициллин. Це антибіотик широкого спектру дії. Відносно Хелікобактер пілорі найбільш активний при одночасному прийомі з метронідазолом. Але найчастіше він комбінується з клавулановою кислотою. Приклад тому - препарат Панклав. Монопрепарат є Амоксицилін, Флемоксин Солютаб, Оспамокс. Щоб домогтися поліпшення, дорослим доведеться пропити двотижневий курс. Щодня - 2 таблетки по 150-500 мг, в залежності від ступеня захворювання.

Амоксициллин

 • Метронідазол. Випускається як під своєю назвою, так і під торговими марками Метрогил, Метрон, Трихопол, метрові і інші. При гастриті призначається одночасно з амоксициліном - по 1 таблетці двічі на день.

Метронидазол

 • Кларитроміцин. Звичайне дозування для дорослого при атрофічному гастриті - по 250 мг двічі на день. Лікувальний курс триває 7 днів.

Кларитромицин

Деякі пацієнти скаржаться, що антибіотики руйнують мікрофлору шлунково-кишкового тракту. Але при атрофічному гастриті набагато важливіше побороти небезпечну бактерію, яка провокує передраковий стан.

А порушену мікрофлору допоможуть повернути кошти з живими корисними бактеріями.

Препарати вісмуту

Гастроентеролог в залежності від стану хворого поряд з антибіотиками може призначити препарати, що містять вісмуту Трікалі діцітрат. Вони теж мають бактерицидну активність, а також зменшують запалення, утворюючи на слизовій захисну плівку.

До них відносяться:

 1. Де-Нол. Дорослі проковтують по 1 таблетці чотири рази за день перед прийомом їжі. Тривалість курсу - від місяця до двох.
 2. Новобісмол. Доза препарату залежить від віку пацієнта. Для дорослих - не менше 4 разів.
 3. Улькавіс. Чотириразовий прийом ліків можна замінити дворазовим, але відразу по 2 таблетки.

Активна речовина ліків майже не всмоктується слизової шлунка і кишечника. Але між тим вони заборонені маленьким дітям, вагітним і годуючим матерям.

Ліки для зниження кислотності

Це другий обов'язковий етап при лікуванні атрофічного гастриту. Подібні препарати знижують продукцію соляної кислоти.

Навіщо? Щоб позбавити хвороботворні Helicobacter pylori оптимальної для них середовища. Такі блокатори не впливають на моторику шлунку.

Гастроентеролог може призначити:

 1. Омепразол. При загостренні потрібно приймати по 1 капсулі на протязі лікувального курсу. Аналогами Омепразолу за складом є Омез, Ортанол і Лосек;
 2. Пантопразол. Добова доза дорівнює 40-80 мг. Його аналогами є Нольпаза, Кросацід, Панум;
 3. Езомепразол. Денна доза - 20-80 мг. Препарат можна замінити Еманерой і Нексіума.

До переваг блокаторів соляної кислоти відносяться відсутність прівикаемості і явних побічних ефектів. При прийомі таблетки ковтають не розжовуючи і запиваючи водою.

Відновлення слизової

знижує кислотність препарати частково захищають слизову шлунка. Але при атрофічному гастриті їх лікувальної дії недостатньо. Фахівці призначають:

 • Алмагель. Це суспензія, яка знижує кислотність шлунка, обволікає його стінки і поглинає сторонні речовини. Терапевтичний результат досягається вже через 5 хвилин і може тривати до 1,5 годин. Щоденна доросла доза - це тричі на добу по 1 дозировочной ложці. Аналогами препарату є Гастрацід, Маалокс.

Алмагель

 • Гастал. Таблетки для розсмоктування мають комбінованим дією: знижують кислотність, не підвищуючи моторику, і захищають слизову. Їх приймають після кожної трапези, але не більше 8 штук на добу.

Гастал

 • Фосфалюгель. Це гель, упакований в пакетики. Його можна як в чистому, так і в розведеному у воді вигляді. 1 пакетик можна розділити на 2 рази. Крім основних функцій, видаляє токсини і гази по всьому шлунково-кишкового тракту.

Фосфалюгель

Після прийому препаратів хворому стає значно легше.

Спазмолітики

Якщо ж болі не припиняються, а стають все інтенсивніше, то шлунку потрібна швидка допомога у вигляді знеболюючих. При болісної болю пацієнту потрібно прийняти міотропної спазмолітики:

 1. Дротаверин. Крім того, що він благотворно впливає на гладку мускулатуру, за рахунок розширення судин він зменшує артеріальний тиск. В добу дорослі приймають до 3 разів;
 2. Но-шпу. В якості діючої речовини ліки містять той же дротаверин. Просто проводиться Но-шпа іншою компанією. Тому медикаментозні засоби взаємозамінні;
 3. Пенталгін. Це комбінований препарат, який позбавить від болю і зменшить запалення. Приймають по таблетці, але при сильних болях дозування можна збільшити.

Перераховані препарати підсилюють фармакологічну дію інших спазмолітиків.

Прокинетики

Їх призначають, коли під час атрофічного гастриту виникає здуття живота і утворюються гази.

Прокинетики покращують моторику шлунку, щоб його вміст вийшло швидше і не дратувало слизову, а епітелій відновлювався краще.

При порушеною моториці ШКТ використовуються: || | 206

 1. Тримедат. Он нормализует перистальтику гладкой мускулатуры и восстанавливает ее физиологическую активность. Суточная дозировка — 3 таблетки;
 2. Ітопрід. Він забезпечує транзит по шлунку і його спорожнення. Дозування - 50 мг на добу.

Обидва препарати, як і їх аналоги, заборонені під час вагітності та годування дитини.

Ферментні препарати || | 225

Если же врач обнаруживает слабую выработку соляной кислоты и необходимых для пищеварения ферментов, то назначает дополнительные препараты:

 • Натуральний шлунковий сік;
 • Ацидин-пепсин;
 • Панкреатин;
 • Мезим.

Активні речовини препаратів - натуральні ферменти тварин. Їх приймають під час прийому їжі.

Вітамінні комплекси

Під час атрофічного гастриту шлунок не здатний засвоювати надходять з їжею вітаміни і мінерали. До цієї стадії захворювання у пацієнтів розвивається анемія. Щоб відновити імунні властивості організму, призначаються:

 • Парентеральне введення В12;
 • Прийом фолієвої кислоти;
 • Вітамінні комплекси;
 • Феррум Лек, Сорбифер або Заліза глюконат.
Вітаміни потрібні ослаблого пацієнту навіть після пройденого лікувального курсу.

Системний і регулярний прийом ліків допомагає домогтися позитивного прогнозу при лікуванні атрофічного гастриту. Але не менше значення має дотримання дієти. У сукупності хворий може вилікувати захворювання за 2 тижні.

Посилання на основну публікацію