Мукоген - все про популярному гастропротектори

Мукоген - гастропротектори, який використовується в комплексній терапії патологій шлунково-кишкового тракту різного генезу. В основі фармакологічної продукту ребаміпід, який забезпечують оптимальну протекцію тканин шлунка, знижуючи ймовірність розвитку виразок.

Фармакодинамічні особливості

Мукоген, як і його аналоги на основі ребаміпіда, відноситься до категорії гастропротекторних засобів. Фармакологічні властивості препарату вивчалися неодноразово в ході численних досліджень. Клінічні і фундаментальні розробки дозволяють стверджувати, що препарат здатний вирішити ряд терапевтичний завдань:

 1. Підвищення рівня простагландинів;
 2. Збільшення слизової маси в шлунку за рахунок активізації ферментативних процесів, які і відповідають за вироблення глікопротеїнів високомолекулярного типу;
 3. Підвищення екскреції епітеліальних чинників зростання;
 4. Збільшення кількості рецепторів в пошкоджених тканинах слизової шлунка;
 5. Придушення активності нейтрофілів, а також процесів вироблення цитокінів запалений ия;
 6. Підсилює ефект ерадикації Хелікобактер пілорі;
 7. Перешкоджає адгезивним процесам бактеріальних агентів в слизових структурах шлунка;
 8. Посилюється процес секреції жовчі;
 9. Улучшает все процессы эпителизации язв органа;
 10. Знижує ризик розвитку виразки в майбутньому;
 11. Захищає слизові оболонки від негативного впливу токсичних речовин будь-якого походження.

Препарат не впливає на базові процеси секреції в шлунку. Не зафіксовано жодного впливу Мукоген на базальну секрецію соку, а також на вироблення соляної кислоти в зв'язку зі стимуляцією.

Мукоген фармакология

Основні показання до застосування

Мукоген, согласно инструкции по применению, назначается для терапии следующих патологических состояний:

 • Виразкова хвороба шлунка;
 • Гострий гастрит різного генезу;
 • Хронічний гастрит на стадії загострення;
 • Наявність H. Pylori;
 • Функціональна диспепсія;
 • гастрит, що супроводжується ерозією поверхні слизових оболонок.

Також препарат доцільно призначати в тому випадку, якщо пацієнт змушений приймати нестероїдні протизапальні засоби у великій кількості тривалий час.

Протекция желудка
Згідно відгуками, Мукоген дійсно надає потужну протекцію шлунку.

Як правильно приймати

Мукоген приймають всередину, запиваючи великою кількістю води. Зазвичай пацієнту рекомендують приймати по 1 таблетці дозуванням в 100 мг тричі на день. Курс лікування - до 4-х тижнів. У виняткових ситуаціях можна продовжити терапію до 8-ми тижнів.

Пацієнтам похилого віку призначають препарат з особливою обережністю. Чим старша людина, тим вище ймовірність виникнення різних побічних ефектів.

Пацієнтам молодше 14-ти років також не призначають гастропротектори, так як з молодшою ​​категорією ніяких клінічних досліджень не проводилося.

Читайте також: & nbsp; Медикаментозний препарат Трімспа для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту
Мукоген стоимость
За ціною Мукоген відносять до середньої категорії препаратів. З огляду на той факт, що препарат приймають в невеликій кількості і нетривалий час, придбати лікарський препарат зможе кожен.

Побічні ефекти

Побічні ефекти у молодих пацієнтів виникають вкрай рідко. Більш того, якщо організм не ослаблений іншими специфічними захворюваннями, переносимість препарату Мукоген відмінна. Детальніше про можливі побічні явища можна дізнатися з таблиці.

Органи і системи органів Побічні ефекти і небажані реакції
Дермальная полотно, підшкірна клітковина Крапивница, зуд, чувство жжения, кожные высыпания различного типа, экземоподобные высыпания, отечность тканей, легкая эритема
Ферменти, печінку Желтушность шкірних покривів і склер, дисфункціональні прояви з боку печінки , підвищення рівня печінкових ферментів
Травний тракт Здуття живота, нав'язлива нудота, печія, про Рижков, відчуття тяжкості і загальний дискомфорт в животі, часта зміна консистенції стільця (запори змінюються діареєю і навпаки), проблеми з апетитом і сприйняттям смаку
Репродуктивна система Біль, відчуття тяжкості і набряклість в молочних залозах, збій менструального циклу, незначна гінекомастія, припливи, індукція лактації
Серце, судини Прискорене серцебиття
Прочие Лихоманка, оніміння мови, дистрес по респіраторному типу, відчуття клубка в горлі

Мукоген побочные эффекты

Протипоказання

Незважаючи на те, що в переважній більшості випадків препарат добре переноситься і приносять відчутну користь пацієнту в ході інтенсивної терапії, існує ряд станів, при яких неприпустимо приймати Мукоген:

 1. Підвищення а сприйнятливість до основного чинному компоненту;
 2. Злоякісна патологія одного з органів травного тракту;
 3. Період виношування дитини;
 4. Годування грудьми.
Мукоген при вскармливании
доведено, що основною лікарський компонент Мукоген здатний проникати в грудне молоко. Якщо виникає гостра необхідність використовувати гастропротекторов в лікуванні пацієнток на момент активної лактації, від годування грудьми відмовляються.

Відгуки

Олена, 30 років

гастриту немає, але я довгий час лікувала іншу хворобу, приймаючи диклофенак в «кінських дозах». Лікар попався дуже компетентний і буквально відразу ж призначив Мукоген, як протектор органів травного тракту. Не знаю, як без нього б впорався мій організм з такою кількістю стероїдів, яке я змушена була приймати, але ніяких ускладнень не виникло.

Оксана, 29 років

Брала препарат Мукаген два курси . Ліки допомогло спочатку в боротьбі з бактерією. А потім призначали, коли гастрит загострився через півроку. Третій раз зіткнулася з хворобою, коли була вагітною. Лікар побоявся призначати ліки, тому мучилася я від гастриту довго. Зараз період затишшя, якщо хвороба знову розбушується буду наїдяться тільки на Мукаген і адекватного лікаря.

Світлана, 45 років

Препарат Мукаген хороший, але на мене він дуже специфічно діяв. Був дуже нестабільний менструальний цикл. Після курсу лікування гастропотектором доводилося довго відновлюватися по-жіночому.

Посилання на основну публікацію