Лікування гастриту препаратом Нольпаза

Нольпаза, як сучасний дуже ефективний лікарський препарат, безпосередньо відноситься до категорії інгібіторів спеціальної протонної помпи. Головним дією препарату Нольпаза інструкція із застосування, якого буде представлена ​​нижче, є зниження кількості виробленої соляної кислоти, що знаходиться в клітинах соку шлунка. На підставі цього, знижується загальний ступінь кислотності і складу шлункового соку.

Засіб незамінне при дієвому лікуванні таких поширених захворювань, як запалення в шлунку і в стравоході, раніше викликані підвищеною кислотністю.

Чи не менш успішно можна вилікувати виразку, ерозійні форми гастриту, різної складності патології шлунково-кишкового тракту, спровоковані довготривалим прийомом таблеток групи НПЗЗ, стресові виразкові ураження, лікується синдром Золлінгера-Еллінсон, призначається лікарями препарат в складі ефективної комплек ної терапії, спрямованої на лікування такої проблеми, як ерадикація Helicobacter pylori.

Склад і основні форми

Нольпаза реалізується в аптеках в двох категоріях - звичайні таблетки, призначені для вживання всередину, а також ліофілізат, з якого в процесі лікування готується спеціальний ін'єкційний розчин, призначений для терапевтичного введення в вени.

Таблетированная форма реалізується в основних видах - Нольпаза 20 і Нольпаза 40. Цифровий показник відображає загальну дозування основного лікувально го елемента.

У складі двох категорій препарату, діючим компонентом виступає пантопразол, присутній в різних дозуваннях - 20 і 40 мг. У вигляді додаткових елементів використовуються:

 • Вода;
 • Макрогол 6000,
 • Гіпромелоза;
 • Діоксид титану;
 • Сорбитол;
 • Пропиленгликоль;
 • Речовина - повідон;
 • безводний натрію карбонат;
 • Тальк;
 • Оксид заліза жовтий;
 • Полісорбат-80;
 • Медичний стеарат кальцію.

Нольпаза таблетки

У розчині препарату присутній 40 мл пантопразолу. Тут також є певні допоміжні елементи - Маннитол, є трохи Натрію гідроксид розчин 1N, а також присутній Натрію цитрат дигідрат.

Таблетки Нольпаза покриті харчової оболонкою світло-жовтого або світлого коричневого відтінку. Форма таблеток є строго овальної, двоопуклої. При розломі таблетки стає видно злегка шорстка м'яка маса білого або світло-жовтого відтінку. В аптеках можна знайти і придбати таблетки по 14, 28 і 56 штук в одній упаковці.

Ліофілізат, призначений для готування ін'єкційного розчину, виглядає, як порошок білого / світло-жовтого кольору. Порошок буває розсипчастим або спечених в тверду масу. Реалізується він в запаяних скляних флаконах по 1, 5, 10, а також 20 штук в одній пачці.

Загальна терапевтична дія

Нольпаза инъекции Нольпаза має особливі анатомічні, терапевтичні, а також хімічні характеристики, які роблять його унікальним противиразковим ліками. Основна область його застосування полягає в ефективному лікуванні всіх форм виразкової хвороби, можна повністю усунути виразки стресового характеру в шлунку або на стінках дванадцятипалої кишки.

Крім ефективного і досить швидкого лікування виразок, Нольпаза задіюється при лікуванні станів, пов'язаних з порушеннями рівня кислотності в шлунку.

Основні діючі компоненти ліки викликають такі позитивні терапевтичні дії в органах:

 1. Пригнічується вироблення в області шлунка великого кількостей соляної кислоти;
 2. Знижується загальна кількість шлункового соку;
 3. Пригнічується секреція соляної кислоти, що засноване на зупинці роботи протоновой помпи;
 4. Знижується кислотність соку, він стає таким агресивним;
 5. Швидко гояться всі виразки і практично відразу зарубцьовуються.

Через кілька днів після прийому препарату і при дотриманні певної дієти йдуть всі неприємні симптоми. Слизова оболонка стає гладкою, без єдиної ранки.

Зниження рівня загальної кислотності соку в шлунку значно підсилює загальне дію вживаних для лікування Helicobacter pylori антибіотиків. За рахунок цього серйозно збільшується загальна ефективність призначеної лікарем ерадикаційної терапії.

Вживання антибіотиків в поєднанні з описуваних лікарським засобом дає можливість повністю усунути всі прояви Helicobacter pylori. Одночасно зі зниженням кислотності в організмі знижується рівень вираженості ушкоджень стравоходу, що виникають при закиданні загального вмісту шлунка.

Є ще кілька основних терапевтичних дій Нольпаза. Крім зниження кислотності, можна відзначити:

 • Механізм дії ліки надає позитивний ефект при лікуванні гастроезофагеального рефлюксу і ГЕРБ;
 • Препарат має властивість повністю усунути всі ознаки запалення шлунка і стравоходу;
 • В процесі застосування препарату трохи підвищується кількість ферментів і гастрину. Після припинення вживання препарату всі показники приходять в норму.
Щоб отримати позитивний ефект в лікуванні, препарат варто регулярно приймати не менше двох тижнів. Для повного лікування від перерахованих вище патологій Нольпаза потрібно приймати не менше 4 тижнів.

Позитивне терапевтичної дія препарату не залежить від того, що вживається - таблетки або ін'єкції. Якщо приймати таблетки в дозуванні 20 мг, спільна дія лікарського засобу розвивається протягом однієї години. Максимальна лікувальна концентрація утворюється через 2,5 години. Після припинення прийому препарату кислотність приблизно через 3 дня повністю відновлюється.

Нольпаза действие
Нольпаза не впливає на загальну моторику кишечника, на швидкість просування харчової маси. Ритм спорожнення кишечника не змінюється.

Показання до застосування

Внутрішньовенні ін'єкції і таблетована форма препарату Нольпаза призначаються для лікування досить широкого спектру захворювань. Серед найголовніших з них можна відзначити:

 • Гастроезофагеальна гостра і хронічна рефлюксна хвороба в різних формах;
 • Ерозивно-виразковий рефлюкс-езофагіт;
 • Усунення симптомів, спричинених ГЕРБ - виснажлива печія, больові відчуття в процесі ковтання, відрижка кислим;
 • Лікування ерозій і уражень слизової оболонки шлунка і кишечника, які утворюються після вживання Аспірину, Індометацину, Ібупрофену і так далі;
 • Лечение и эффективная профилактика язвенной болезни стенок желудка и двенадцатиперстной кишки в стадии обострения;
 • Ерадикація Helicobacter pylori одночасно з антибіотиками;
 • Синдром Золлінгера-Еллісона.
Нольпаза показания к применению
При правильному застосуванні препарату, в дозуванні, призначеної лікарем, можна досить швидко позбутися від усіх перерахованих вище патологій

Інструкція по застосуванню

Правила застосування ін'єкції і таблеток розрізняються між собою. Вживання кожного препарату варто розглянути більш детально, щоб уникнути плутанини.

Читайте також: & nbsp; Інструкція по застосуванню препарату Релцер для лікування недуг шлунка

Інструкція по застосуванню таблеток Нольпаза

Таблетки приймаються всередину, їх потрібно ковтати повністю, не розкушувавши і ніяким іншим методом не подрібнюючи. Препарат запивается невеликою кількістю води. Вживати ліки бажано до прийняття їжі, перед сніданком. Якщо лікар призначив два прийоми, то другий раз потрібно віднести до часу вечері.

Час лікування і щоденне дозування вживання препарату визначаються швидкістю поліпшення стану і одужання, а також категорією захворювання і тяжкістю її перебігу. Ось кілька основних правил прийому і дозування таблеток:

 1. Для лікування патології категорії ГЕРБ і для усунення неприємної симптоматики приймається по одній таблетці 40 мг або по дві 20 мг, 1-2 рази на добу. Позитивний ефект досягається приблизно через місяць від початку прийому. Для отримання стійкого позитивного ефекту ліки потрібно приймати близько 4-8 тижнів. При необхідності таблетки 20 мг можна вживати в якості профілактичного позитивної терапії, спрямованої проти даного захворювання. Вживається препарат по одній таблетці протягом двох-трьох тижнів в періоди можливого загострення.
 2. Лікування ерозивних і виразкових поразок стінок кишечника приймається по 40 мг 1 раз на день або по 20 мг двічі на добу. Загальний курс лікування в даному випадку становить 4-8 тижнів. Ліки можна вживати для профілактики утворення виразкових поразок, якщо потрібно пройти лікування провокують появу виразок препаратами. У цьому випадку досить приймати по 20 мг на добу в період всього лікування НПЗЗ-препаратами.
 3. Для ефективної ерадикації Helicobacter pylori Нольпаза вживається одночасно з антибіотиками. Оптимальним дозуванням в даному випадку є 40 мг два рази на добу. вживається ліки протягом 7-14 днів.

Загальний час лікування визначається строго в індивідуальному порядку. Лікар спирається на особливості перебігу захворювання, на швидкість отримання позитивного результату і на появу можливих побічних ефектів.

Нольпаза применение

Застосування ліофілізату для ін'єкцій

Нольпаза у вигляді ін'єкцій призначається тільки в ситуації, якщо немає можливості вживати таблетовану форму препарату. Ліки вводиться у вигляді спеціального, попередньо підготовленого розчину. Готується він з ліофілізату, який знаходиться в спеціальних запаяних ампулах. Щоб правильно приготувати лікувальний розчин, потрібно виконати наступні дії:

 1. Ампула з ліофілізат акуратно розкривається;
 2. В порошок додається 10 мл фізіологічного розчину;
 3. За допомогою легкого змішування потрібно домогтися повного розчинення порошку.

Отриманий розчин вводиться в вену через шприц струменево. У деяких випадках препарат може бути призначений у вигляді інфузійного введення, тобто у вигляді крапельниці.

Якщо таблетки Нольпаза можна вживати самостійно, слідуючи призначенням лікаря, то ін'єкції проставляються строго в умовах поліклініки. Цей процес потрібно довірити фахівцям.

Існує декілька правил по використанню препарату у вигляді ін'єкцій:

 • 10 мл ліофілізату потрібно розводити в 100 мл фізрозчину або 5% -ої глюкози;
 • Отриманий розчин потрібно залишати приблизно на 2-10 хвилин, щоб він повністю стабілізувався;
 • Внутрішньовенно лікарський засіб вводиться протягом години, не менше;
 • Отриманий в результаті розведення розчин потрібно використовувати протягом 12 годин;

Нольпаза в ампулах Внутрішньовенне введення лікувального розчину призначається тільки в перио загострення захворювань, перелічених у розділі з показаннями.

Ін'єкції не застосовуються в якості оптимальної підтримуючої або профілактичної терапії.

Що стосується загальної дозування призначеного розчину, то вона залежить від захворювання. При ерадикації Helicobacter pylori разом з антибіотиками вводиться строго по одній ампулі в обсязі 40 мг двічі за добу протягом тижня.

По завершенні курсу, хворий переводиться на вживання таблетованій форми препарату. У цей період слід пити по 20-40 мг протягом ще 2-3 тижнів.

Якщо препарат призначається для лікування загостреної виразки шлунка або 12-палої кишки, розчин вводиться в кількості одного флакона 40 мг 1-2 рази на добу. Загальний час лікування в середньому становить 4 тижні, де 7 днів вводиться препарат, а решту часу лікування проводиться таблетками.

Лікування патологій, пов'язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку, в організм вводиться по два флакони в 40 мг, один або два рази на добу. Час лікування в середньому становить 1-2 тижні. Після закінчення даного періоду лікар проводить певні лабораторні дослідження, і на підставі отриманих результатів знижує або збільшує встановлену дозування.

При наявності печінкової недостатності обсяг не повинен перевищувати 20 мг за добу, тобто половина однієї ампули. При наявності проблем з нирками дозування препарату не знижується. Також не змінюється кількість вживаної дози при лікуванні людей похилого віку.

Застосування при вагітності та грудному вигодовуванні

Вживання препарату в період вагітності та при годуванні груддю не призначається. Причина в тому, що достовірної інформації щодо повної безпеки і ліки для плоду і для немовляти не було отримано. При вагітності таблетки або розчин можуть вживатися тільки, якщо перевага від застосування значно перевищує ймовірні ризики.

Нольпаза при лактации
Що стосується періоду лактації, то тут точно було встановлено, що основні речовини Нольпаза мають властивість проникати в молоко. З цієї причини варто відмовитися від годування, тимчасово перевівши малюка на суміші.

Важлива інформація щодо застосування

Існує кілька особливих вказівок щодо застосування лікарського препарату. Дотримуючись їх, можна досить швидко отримати позитивний ефект. Ось кілька найосновніших правил і важливих рекомендацій:

 1. Перед застосуванням препарату важливо виключити присутність в організмі злоякісної пухлини;
 2. Якщо після місяця вживання препарату поліпшень не настав, лікар призначить додаткове обстеження і змінити схему лікування;
 3. Якщо Нольпаза п'ється більше 3 місяців, потрібно регулярно відвідувати лікаря до повного закінчення терапії;
 4. Тривале застосування лікарського засобу знижує кількість магнію в організмі і вітаміну категорії В. З цієї причини паралельно т ебуется вживати спеціальні вітамінні БАДи;
 5. Дуже важливо одночасно з тривалим прийомом Нольпаза вживати кальцій препарати, так як погіршується якість кісткової тканини, що автоматично призводить до переломів.
Читайте також: & nbsp; Надійний захисник слизової шлунка Де-нол

Таблетки і лікарський розчин Нольпаза не впливають на управління механізмами. З цієї причини на тлі вживання даного лікарського засобу можна не обмежувати себе в таких видах діяльності, які вимагають високої швидкості виробленої реакції і концентрації уваги.

Нольпаза и алкоголь
Нольпаза протипоказання має наступні - алкоголь, а також гостра і важка печінкова недостатність.

Передозування

Передозування Нольпаза практично неможлива. Якщо дане явище випадково сталося, у людини можуть відзначатися такі ознаки, як нудота на тлі головного болю, відчуття втоми і загальна слабкість. Усувається дане нездужання різними дезінтоксикаційними заходами.

Хворому призначається велика кількість води і одночасний прийом сечогінних препаратів і спеціальних сорбентів. В особливо важких випадках призначається введення сучасних плазмозаменяющіе препаратів, тіосульфату натрію, глюкози, а також унітіолу, що вводиться внутрішньовенно.

Унитиол

Сумісність з лікарськими препаратами

Нольпаза значно знижує здатність всмоктування лікарських засобів, які відрізняються тим, що максимально проникають в кров тільки при підвищеній кислотності. Це такі засоби лікування, як Аспірин, Кетоконазол, а також Ерлотиніб і Фуросемид.

Лікарський препарат значно знижує рівень ефективності у отребляемих противірусних засобів лікування, спрямованих на усунення ВІЛ-інфекції. На час лікування Нольпаза від вживання їх варто відмовитися.

В процесі вживання Нольпаза і сучасних антикоагулянтів потрібно постійно контролювати показники протромбінового часу.

Можливі побічні ефекти

Зниження дозування препарату або його повна відміна показані при таких проблемах і при виникненні таких побічних ефектів, як:

 • Проблеми з кров'ю - лейкопенія, підвищення рівня тромбоцитів;
 • ШКТ - пронос, нудота, запор, блювота;
 • Алергія - кропив'янка, висип, свербіж на шкірі і анафілактичний ш до;
 • Опорно-руховий апарат - м'язовий біль, суглобова, підвищений ризик переломів;
 • Нервова система - порушення зору, головний біль, галюцинації, сплутаність свідомості, порушення сну.

Серед інших побічних ефектів можна виділити зниження концентрації магнію в складі крові, підвищена стомлюваність, астенія, а також препарат може викликати зміну маси тіла. При виникненні подібних побічних ефектів лікар може знизити дозування лікарського засобу або замінити його аналогами.

Отказ от спиртного
Варто пам'ятати, що Нольпаза і алкоголь не совсестіми. На час лікування краще повністю відмовитися від спиртного.

Аналоги Нольпаза

Сучасний фармацевтичний ринок пропонує досить велику кількість лікарських засобів, у складі яких знаходиться пантопразол. Серед найбільш затребуваних і доступних з них можна відзначити:

 1. контролок таблетки і порошок;
 2. Пантазі таблетки;
 3. Омез капсули і ліофілізат;
 4. Омепразол капсули;
 5. Таблетки Разо ;
 6. сопрано капсули;
 7. Езомепразол таблетки.

Вибір аналога повинен здійснювати лікар. Багатьох цікавить, контролок або Нольпаза що краще, а також, що краще Разо або Нольпаза. Вибір здійснюється на основі загального стану організму людини і переносимості їм входять до складу компонентів.

Умови придбання і зберігання

Нольпаза реалізується за різною вартістю. Все залежить виду ліки, від дозування і від кількості таблеток в упаковці. Таблетки 20 мг - від 125 до 410 рублів, Нольпаза 40 мг - від 205 до 660 рублів. Розчин Нольпаза реалізується за ціною приблизно 320 рублів за 10 ампул по 40 мг.

Зберігання препарату здійснюється в темному і недоступному для дітей місці, температура не повинна перевищувати 30 градусів за Цельсієм. При дотриманні правил зберігання термін придатності препарату становить 5 років.

Відгуки про препарат

Щоб більш-менш зрозуміти, як діє Нольпаза при гастриті і які переваги він дає, варто вивчити відгуки про лікування даними лікарським засобом. Ось кілька найосновніших з них:

Ірина, 27 років «Призначили препарат Нольпаза після проведеної гастроскопії. Поставили загострення гастриту. Після 14 днів застосування повністю зникли такі неприємні симптоми, як печія, неприємний запах з рота, біль в шлунку. Брала по одній таблетці раз в день перед сніданком. На думку думку - ідеальний препарат, не викликає ніяких побічних ефектів ».

Іван, 34 роки« У мене місяць назад була виявлена ​​виразка. Звернувся до лікаря з болями раптовими, що оперізують, обпікало все всередині. Після проходження курсу лікування лікарським засобом Нольпаза стан повністю нормалізувався, повністю пішли всі неприємні явища ».

Світлана Костянтинівна, 59 років« Приймаю препарат практично постійно, з метою підтримки загальної нормалізації кислотності шлункового соку і профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту. Мені особисто допомагає препарат дуже добре, іноді паралельно курсами п'ю настій Фітогастрол. Відчуваю себе дуже добре ».

У мережі можна зустріти негативні відгуки, але вони викликані виключно недотриманням інструкції і рекомендацій лікаря.

Висновок

Нольпаза відрізняється тим, що дає досить швидкий позитивний лікувальний ефект. Не менш приваблива доступна вартість лікарського засобу. Якщо приймати лікарський засіб в суворій відповідності до рекомендацій лікаря, можна домогтися швидкого отримання позитивного результату.

Посилання на основну публікацію